Kırmızı her zaman kazanır | @SouthCarolina
30 Ekim 2019
Başarı Hikayeleri: Aradığınız İlhamı Bulabileceğiniz 42 Etkileyici Başarı Hikayesi
Başarı hikayeleri ilhamın ta kendisi! Çünkü bazen bir şeylerin değişmesi için ne kadar hazır hissetsek de ilk adımı atmak için bir kıvılcım arıyoruz. Gerçeği yansıtan başarı hikayeleri de hayatımızda harekete geçirici, olumlu etkiler yaratıyor.
başarı hikayeleri
Farklı hayatlardan, farklı branşlardan, farklı başarılar elde etmiş birçok insanın hikayesini bu içerikte bir araya getirdik. Belki de aradığınız ilhamı bu hikayelerden birinde bulacaksınız?

İşte o başarı hikayeleri!


başarı hikayeleri
E-ticaret devi Alibaba’yı kuran ve Çin’in en zengin insanı olan Jack Ma'nın bugünlere kolay gelmediği bir gerçek. Onun hikayesi belki de başarı hikayeleri arasında en ilham alınası...

başarı hikayeleri
Walt Disney; bu noktaya gelene kadar birçok başarılı insan gibi sayısız eleştiriye maruz kaldı. Öyle ki yaratıcılıktan yoksun olduğu söylenerek bir zamanlar çalıştığı gazeteden atıldı.

başarı hikayeleri
Tyrion Lannister; dizide dışlanmış bir çocukluk geçiren, buna rağmen çevresine kıyasla daha nazik ve duyarlı aynı zamanda tedbirli ve kurnaz olan çok yönlü karakterlerden bir tanesi. Bu karakter kadar ona hayat veren Peter Dinklage’in de bir o kadar ilgi çekici bir hikayesi var.

başarı hikayeleri
Moda dünyasına ilham veren, kendi doğrularından asla taviz vermeyen Fransız modacı, siyah mini elbiseler, inci kolyeler, pantolonlar ve ceketle kadınların sade bir şıklık içerisinde rahat etmelerini sağlamıştır.
Coco Chanel, bu yeni tarzı moda dünyasına nasıl kabul ettirmiş, ne tür zorluklarla karşılaşmış, Chanel markası nasıl doğmuş, yakından bakalım.

başarı hikayeleri
Evli ve iki çocuk babası olan Pichai çalışkanlığı ve yenilikçi fikirleriyle kendisine sıfırdan bir kariyer çizmiş.

Yeteneği ve kararlılığı sayesinde sıfırdan başlayarak zirveye yerleşen ünlü oyuncu, televizyoncu ve yazar Oprah Winfrey'e “yoksul kadınların umudu” deniyor. Başarı hikayeleri denildiğinde onun hikayesinden bahsetmemek olmaz. Elde ettiği başarılar için inatla ve büyük bir hırsla mücadele eden Winfrey'in hikayesine gelin birlikte göz atalım.

3 kız annesi, Afro-Amerikan ve matematikçi Katherine Johnson, 1918 yılında dünyaya geldi. Kendisini “sayılara hayran” olarak nitelendiren Johnson, NASA’nın Merkür ve Apollo 11 Projelerine çok büyük katkılarda bulundu. Ve kesinlikle başarılarla dolu bir hayatı vardı.

Sean Parker ABD’li başarılı bir girişimci olarak tanınıyor. Fakat bu ünü elde etmesi hiçte kolay olmadı. Hem zekasıyla birçok başarılı girişimde bulundu hem de olaylı hayatıyla başa çıkmaya çalıştı.

Phil Knight, bugün spor ayakkabı denilince ilk akla gelen markalardan birinin kurucusu. Nike'ı kurmak onun için hiç de kolay olmadı. Başlangıçta elinde sadece 50 doları ve hayalleri vardı.

Bir kitap ki milyonları kendine bağımlı hale getirdi. Bu yetmedi üstüne üstelik tüm serisinin de bir filmi çekildi.
Bu kitabın adı 'Harry Potter'! Bu başarılı seriye imzasını atan kişinin adı ise 'J.K. Rowling'. Peki onu başarılı kılan hikayesi neydi?

2016'da attığı 22 golle takımının şampiyonluğu için çok büyük rol oynayan Vardy, şampiyonluk kazanan oyuncularda görmeye pek alışık olmadığımız bir hikayeye sahip.

Kara Goldin, suyun tadını sıkıcı ve düz buluyordu. Bu yüzden aşırı miktarda (günde 10-12 kutu) diyet kola tüketiyordu. Aynı zamanda fazlasıyla sağlıksız beslenen ve kilo alan Kara, bundan 12 yıl önce, ailesiyle birlikte sağlıklı beslenmeye karar verdi. Tabii ki bunun için diyet koladan da vazgeçmesi gerekiyordu.

23 yıllık hayatına baktığımız zaman oldukça başarılı bir akademik kariyerin yanında tüm odak noktasını yaptığı işe çevirmiş bir kadın fizikçi görüyoruz.

Stephen Hawking başarı hikayeleri denildiğinde hayatının tamamı bir başarı hikayesi olan insanlardan. Fiziksel engellerine rağmen zihinsel dehasıyla büyük bir ilham kaynağı olan İngiliz bilim insanı Stephen Hawking'in 76 yıllık etkileyici yaşamı okunmaya değer...

Amerikan iş adamı, yatırımcı ve motivasyon konuşmacısı Chris Gardner hayatıyla, birçoğumuzun hayranlıkla ve ağlayarak izlediği bir filme konu oldu.

Elon Musk'ın arayıp İş Geliştirme Başkan Yardımcılığı görevi için çağırması üzerine, SpaceX macerası başlayan, aynı zamanda da iki çocuk annesi olan bu başarılı kadının hayatı nasıldı?

Einstein’dan bile daha yüksek IQ değerine sahip olan Bobby Fischer’ın üstün zekası, hassas duyuları ve esrarengiz yaşamı ile sırlarla dolu bir hayatı vardı.

Robert Downey Jr.’ın bu uğurda yürüdüğü yol oldukça engebeliymiş. Downey, bize çabalamadan hiçbir şeyi başaramayacağımızı hayatı ile gösteriyor.

Başarı hikayeleri her zaman mutlu sonla bitmeyebilir. Yaşamı boyunca aktivist, yazar, bilişimci ve siyasetçi olarak karşımıza çıkan genç dâhinin yürekleri burkan, intihar ile sonuçlanan ve ilham vermekten de geri kalmayan bir hayatı var.

Bakshi diğer çocuklardan biraz farklı çünkü o yaşıtları gibi bilgisayar oyunları oynamak yerine, IBM ile yapay zeka üzerinde çalışıyor ve dünyada çalışan en genç yazılım geliştiricilerinden biri.

5 yaşında bir genç kız. Çocukluğunu kişisel gelişimine adayan ailesi sayesinde başladığı spor dallarından kendini jimnastikte bulan Chelsea'nin başarılarıyla bezenmiş etkileyici bir hikayesi var.

ABD sokaklarında yaşama tutunmaya çalışan bir eroin bağımlısıyken 13 yıl sonra bugün milyoner bir iş adamı olan 46 yaşındaki Khalil Rafati'nin bu ilham verici bir hikayesine gelin birlikte bakalım!

Gerçek hayatın Tony Stark'ı olarak adından söz ettiren Elon Musk hakkında küçük bir araştırma yaptık ve sizin için derledik.

Metal Gear serisi dünya genelinde muazzam başarılar elde ederek video oyun sektörüne yön verdi. Bu başarının mimarı ise şüphesiz ki Hideo Kojima.

Dong, Vietnam’da yaşayan, hepimiz gibi evinde oturup televizyon seyreden, kalkıp okula giden, okulda öğretmenlerinden azar işittikten sonra stajyer olarak çalıştığı oyun geliştirme şirketine gidip Facebook’ta arkadaşlarının fotoğraflarını beğendikten sonra tekrar evine dönen ve televizyon seyretmeye devam eden herhangi bir gençti.

Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'un hayatı hiçbir şeyin kolay gerçekleşmeyeceğini, hayatta hedeflere ulaşmak için çok çalışmak ve risk almak gerektiğini anlatıyor. Tam bir başarı hikayesi!

Soichiro Honda; bugün yollarda gördüğümüz, reklamlarına aşina olduğumuz Japon markası Honda’nın kurucusu. Çoğumuzun daha çocukluktan başlayan hayalleri var ve onun da vardı. Peki Honda nasıl kuruldu? Gelin birlikte bakalım.

KFC’nin kurucusu olan bu keçi sakallı ve gözlüklü adam: Colonel Harland Sanders. Kendisi defalarca düşmesine rağmen kalkmayı başarmış ve hayallerine ulaşmış başarılı bir girişimci.

Evan Spiegel, birçoğumuzun severek kullandığı Snapchat uygulamasının CEO’su. Bu başarısı ile henüz 24 yaşındayken dünyadaki en zengin girişimcilerden biri haline geldi.

Larry Page, dünyanın en güçlü insanlarından biri. Peki bugünkü bulunduğu konuma nasıl geldi? İşte onun hikayesi.

Türk Başarı Hikayeleri

Mardin’in Midyat ilçesinde doğan İbrahim Baylan, İsveç’ te Enerji Bakanı olmasının ardından hikayesini anlatıyor.

“Bu kadarı da gerçek olamaz!” diye düşündürten, filmlere konu olabilecek bir hikayesi var Hüseyin Özer’in.

başarı hikayeleri
Matematikle tanıştığı ilk günden hayata gözlerini yumduğu son güne dek bilimine tutkuyla bağlı yaşayan Cahit Arf;
"Matematik de resim, müzik ve heykel gibi bir sanattır." diyerek matematiğin sanatsal yönünü vurgulamıştır. Öyle ki bu tutku, onun Matematik Bilimine iz bırakmasını sağladı. Bu değerli bilim insanını gelin daha yakından tanıyalım.

başarı hikayeleri
Birçok otoritenin imkansız olarak nitelediği ölçümü gerçekleştirdi ve büyük bir başarıya imza atarak bizi gururlandırdı. Mete Atatüre’nin hikayesine biraz daha yakından bakalım ve onu tanımaya çalışalım.

başarı hikayeleri
90 yaşında hayata gözlerini yuman Ara Güler, arkasında hepimizi etkileyecek bir hikaye bıraktı.

başarı hikayeleri
Kars'ın Boğatepe Köyü'nde yaşayan ve kadının toplumda daha fazla yer alması, kendi ayakları üzerinde durması için çalışmalarda bulunan Zümran Ömür herkese örnek olması gereken güçlü kadınlarımızdan biri.

başarı hikayeleri
Business Week tarafından “ABD'nin en parlak 25 şirketinden birini kurdu” diye bahsedilen 28 yaşındaki başarılı girişimci Eren Bali'nin ilham dolu başarı hikayesini sizler için kaleme aldık.

başarı hikayeleri
Hepimizin tanıdığı Yeşilçam'ın usta oyuncularından, unutulmaz karakterlere hayat veren, Mahmut Hoca ve Yaşar Usta ile gönüllerimizi fetheden Münir Özkul'un hayatını gelin daha yakından inceleyelim.

Hayatı belgesellere konu olan, bilim insanları tarafından beyni incelenen bu adam, adı neredeyse tüm dünya tarafından bilinen bir Türk ressam.

Sadece bizim topraklarımızda değil, bugün dünyanın birçok yerinden kazandığı hayranları ile çalışmalarının karşılığını alıyor. İşte Selda Bağcan'ın hayatından ders alınması gereken bilgiler:

Dünyanın en büyük liglerinden biri olan Serie A'nın en büyük takımlarından biri olan Roma'da forma giyen milli futbolcumuz Cengiz Ünder performansıyla sporseverleri mest etmeye devam ediyor. Peki Cengiz Ünder kimdir? Cengiz'ın başarı hikayesine küçük bir ışık tutalım.

Galatasaray formasıyla çıktığı yarım sezonda futbolseverlerin beğenisini topladı ve taraftarın sevgilisi oldu. Alman ekibi Stuttgart’ın en pahalı transferi olarak tarihe geçen “Galatasaray’ın çocuğu” genç Ozan’ın başarı yolculuğuna birlikte bakalım.

Başarı hikayeleri içeriğini sürekli olarak güncellemeye devam edeceğiz.
Son Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2018
4

arrow_upward