Bitcoin’le Zengin Olan 18 Yaşındaki Milyoner Erik Finman’ın Hikayesi

12 yaşındayken öğretmenlerinden, okuldan nefret eden ve milyoner olduğu takdirde okulu bırakmak üzere ailesiyle bir anlaşma yapan Erik Finman’ın akıllara durgunluk veren bir hikayesi var.

Genç adam, öğretmenlerinin negatif yaklaşımlarından ve sinir bozucu tutumlarından bıktığı için bu anlaşmayı yaptığını söylüyor. Söylediğine göre öğretmenleri ona okulu bırakmasını ve McDonald’s’ta çalışmasını öğütlemiş.

aoa07d - Bitcoin'le Zengin Olan 18 Yaşındaki Milyoner Erik Finman'ın Hikayesi
Standford Üniversitesi’nden doktora sahibi olan ve kendi tabiriyle Kardashian ailesinin Elon Musk versiyonu dediği anne ve babası önce bu teklife sıcak bakmamış.

12 yaşındayken büyükannesinin eğitimine katkısı olsun diye verdiği 1000 doları Bitcoin’e yatırmış.

vehi57 - Bitcoin'le Zengin Olan 18 Yaşındaki Milyoner Erik Finman'ın Hikayesi
2011 yılında değeri birim başına 12$ olan Bitcoin’den yaklaşık 100 tane alan Erik, iki yılda bu varlığını 100 katına çıkararak ilk vurgununu yapıyor. 2013’te 1200$’a fırlayan Bitcoin’lerini 100.000$’dan fazla bir paraya satan Finman’ın sonraki girişimi ise oldukça ilginç.

Bu parayı bir sonraki girişimi olan Botangle’a sermaye olarak harcamaya karar veriyor ve şirketi kuruyor. Bu girişimcilik macerası ona yeni kapılar açıyor.

ceicrm - Bitcoin'le Zengin Olan 18 Yaşındaki Milyoner Erik Finman'ın Hikayesi
Botangle’ın gördüğü ilgi karşısında yatırımını büyütmek isteyen Finman, risk sermayesi bulabilmek için teknolojinin kalbi Silikon Vadisi’nin yolunu tutmaya karar vermiş. Silikon Vadisi’nde tanıştığı ilk insanlardan biri ise Reddit kurucusu Alexis Ohanian.

Botangle için 100 bin dolarlık yatırım buldu.

msag0e - Bitcoin'le Zengin Olan 18 Yaşındaki Milyoner Erik Finman'ın Hikayesi
Genç girişimci Erik, bu süreçte yaşadığı en büyük problemin 15 yaşında olduğu için yeterince ciddiye alınmamak olduğunu söylüyor. Hatta üst düzey bir Uber yöneticisi kendisinin cesaretini kırmak ve girişimini işe yaramaz olarak göstermek için oldukça çaba harcamış. Finman yine de vazgeçmemiş Ocak 2015’te Botangle’a 100 bin dolar ya da 300 Bitcoin (60 bin dolar) yatırım yapmak isteyen bir yatırımcı bulmuş. Dolar cinsinden daha fazla nakit almak yerine birim değeri 200 dolara inen Bitcoin teklifini kabul etmiş.

18 yaşında 1.09 milyon dolar servete ulaşan Erik Finman ailesiyle girdiği iddiayı da kazanıyor ve liseyi dahi bitirmeden okulu bırakma kararı alıyor.

drd5bi - Bitcoin'le Zengin Olan 18 Yaşındaki Milyoner Erik Finman'ın Hikayesi
O gün aldığı 300 bin Bitcoin’e diğer yatırımlarıyla birlikte 103 daha eklemeyi başaran Erik Finman’ın varlıklarını Bitcoin’in değerinin 2500 doları geçmesiyle milyon doları aştı. 18 yaşında 1.09 milyon dolar servete ulaşan Erik Finman ailesiyle girdiği iddiayı da kazandı ve liseyi dahi bitirmeden okulu bıraktı. Erik Finman’ın hala lise becerilerini kazandığını gösteren GDE diploması bulunmuyor.

Erik Finman şu anda NASA’nın yeni roket fırlatma projesi ELaNa programında danışman olarak çalışıyor.

vdnukv - Bitcoin'le Zengin Olan 18 Yaşındaki Milyoner Erik Finman'ın Hikayesi
“Eğitim sistemi bu haliyle kimseye hiçbir şey katmıyor. Asla önermiyorum.” diyerek okula geri dönmemekte ısrarlı. Bitcoin’in değerinin de 100 bin ile 1 milyon dolar arasında bir seviyeye ulaşacağına da dair bir öngörüde bulunuyor.
Erik Finman artık sadece kendisinin değil ailesinin finansal yatırımlarını da yönetiyor ve önemli kişilere bu konuda danışmanlık vermeye başladı.18 yaşındaki genç milyoner dünyanın çeşitli yerlerinde konferanslar vermeye devam ediyor.

Görüş Bildirin!

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için
görüşlerinizi bekliyoruz