İTÜ Çekirdek Girişimi Pandora 1 Milyon Dolar Değerlemeyle Yatırım Aldı

Yağmur Avvurur

Yağmur Avvurur

Founder @ceotudent

7 Eylül 2016

Türkiye’de Sanal Gerçeklik (VR) ve Artırılmış Gerçeklik (AR) alanında Nisan 2014’ten bu yana İTÜ Çekirdek’te faaliyet gösteren Pandora, 1 milyon dolar değerlemeyle yatırımını aldı. Henüz miktarı açıklanmayan yatırım turu, Estonya merkezli yatırım ve danışmanlık şirketi BlueCap, Linkedin’in eski Türkiye Yöneticilerinden Ali Rıza Babaoğlan ve melek yatırımcı Hüseyin Emre Yılmaz’ın katılımıyla gerçekleşti.

Global hedeflleri olan Pandora, inşaat sektörüne odaklanmış bir girişim. Mimari sunumlar için AR ve VR uygulamaları geliştiren Pandora, geçtiğimiz yıldan bu yana hızlı bir büyüme sürecinde. Şirket son bir yılda 25’ten fazla proje gerçekleştirerek cirosunu 3 kattan fazla arttırdı ve 350 bin TL’ye ulaştı.

Pandora’nın iş odağında inşaat sektörü olsa da ekip, farklı sektörlere yönelik proje ve ön çalışmalar yapmaya devam ediyor. Bugün, ismi henüz açıklanmayan bir üniversite ile işbirliği yapan Pandora, burada verilecek dersler için AR & VR eğitim içerikleri oluşturuyor.

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları

Yeni bir oyuna başladığımızda öğrenecek çok şeyimiz oluyor. Her oyun keşfettikçe haz aldığımız, engelleri aştıkça heyecanlandığımız, öğrendikçe harika hissetti...

Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları

Yorumlar (0) Yorum Yap