19 Yaşındaki Bitcoin Milyoneri Erik Finman, Doktor Octopus Kostümü Geliştirdi

Gülderen Yaşar

Gülderen Yaşar

İTÜ İşletme Müh. | Editör @CEOtudent

19 yaşında milyonlarınız olsa bu parayla ne yapardınız? Erik Finman kendine bu soruyu sordu ve milyonlarıyla Doktor Octupus kostümü yapmaya karar verdi. Bu kulağa oldukça şımarık gelse de Erik bunu 10 yaşındaki Aristou Meehan için yapıyor.

Önce Erik Finman’ı dilerseniz bir hatırlayalım. Kendisi Bitcoin milyoneriydi ve CEOtudent’ta onun hikayesine de daha önce yer vermiştik:


Aristou, Finman’ın mentörünün oğlu ve 10 yaşında aşırı hareketlilik sorunuyla mücadele ediyor.

Finman işe başlama hikayesini şöyle anlatıyor:

“Doktor Octopus kostümü fikri ile gelen oydu. Bunun problemlerini çözeceğini söyledi. Bu fikrin çok sevimli ve zekice olduğunu düşündüm. Biri bana o yaşta yardım etseydi benim için harika olurdu.”


Kostüm arka kısımdaki mikrodenetçiler tarafından denetleniyor ve kolların hareketi için güç kaynağı olarak sekiz motor kullanılıyor. Kullanıcı her elinden iki parmağına bağlanan bir eldivenle kostümün dört kolunu da kontrol edebiliyor.

Oldukça geliştirilmiş olsa da kostüm henüz seri üretime hazır değil.

Finman ürünnü gelişim süreciyle ilgili şu detaya değiniyor:

“Bu kostümle daha neler yapabileceğimizle ilgili pek çok insanla konuşuyorum.”


Bu proje insanlara yardım etme amacıyla başlatılmış olsa da süper kahraman filmlerinden bu işlerin nasıl ters gidebileceğini biliyoruz.

Çizgi roman kahramanları sokaklarda dünyayı ele geçirmek için savaşır mı? Şimdilik bunu bilmiyoruz. Umarız kötü bir senaryo yaşanmaz.

Ürünle ilgili detaylı bir video izlemek isterseniz:

Kategoriler: Girişimcilik

Yorumlar (0) Yorum Yap

/