Will.i.am Hakkında Bilmedikleriniz

Zeynep Güçlükol

Zeynep Güçlükol

Bogazici University

Black Eyed Peas’in kurucusu olarak tanıdığımız William James Adams Jr. yani Will.i.am’in başarılı bir sanatçıdan çok daha ötesi olduğunu biliyor muydunuz? Evet, 7 kere Grammy kazanmış ve Michael Jackson, Rihanna, Usher, Nicki Minaj, Britney Spears, David Guetta gibi isimlerle çalışmış, bundan daha iyi başka ne yapabilir diyor olabilirsiniz. Tam bu noktada araya giriyor ve Will.i.am’in aslında bir teknoloji meraklısı ve girişimcisi olduğunu eklemek istiyoruz. Bu merak öyle internette takip edeyim, en yeni çıkan iPhone’u alayım gibi bir merak değil elbette.

Will.i.am’in 2012 senesinin Ağustos ayında, Curiosity aslı keşif aracının Ay yüzeyine başarılı bir iniş yapmasını kutlamak için yazdığı “Reach for the Stars” şarkısını bu linkten dinleyebilirsiniz.2011 yılında “i.am FIRST: Science is Rock and Roll” adını verdiği çocukları ve gençleri matematik, bilim  ve teknoloji hakkında heyecanlandırmak amacıyla bir belgesel yayımladı. Bunu,  2012 senesinde Discovery Science kanalında yayınlanan “i.am.mars: Reach For The Stars” belgeseli izledi.

Will.i.am Beats Electronics’in hisse sahiplerinden ve aynı zamanda Beats by Dre™ kulaklıklarını yapan kişi. iPhone 4 ve İPhone 4S için i.am+ foto.sosho adlı aksesurları 2012 yılında piyasaya sürdü.

2011 yılında Intel’e Director of Creative Innovations (Yaratıcı Yenilikler Direktörü) olarak katıldı.

Coca-Cola ile iş birliği içinde olduğu ve geri dönüşümün önemini vurgulamak için yarattığı Ekocycle markasını 2012 yılında tanıttı. Ekocycle insanlara günlük tüketimde kullandıkları ürünleri sevdikleri markalar tarafında geri dönüştürülmesine imkan sağlıyor.Will.i.am,” i.am+” adlı Hollywood bazlı teknoloji şirketine sahip. Şirketin misyonu ise, popüler kültürde dalgalanmalar yaratacak teknoloji hitleri yaratmak.

Giyilebilir Teknoloji ve Will.i.am

Will.i.am 2015 yılında giyilebilir teknoloji dünyasına akıllı saati Puls ile giriş yaptı. Puls sesle kontrol, sesli arama, mesajlaşma gibi özellikleri olan ve temel amacı telefonunuz yerine geçebilmekti.

Puls

Will.i.am’in son ürünü ise bugün piyasaya süreceği i.am+ BUTTONS. Dışı düz metal bir disk görünümündeki kulaklıklar için vinil plaklardan esinlenilmiş. Kullanmadığınız zamanlarda iki kulaklık da manyetik özelliğinden dolayı birleşiyorlar. 230 $ fiyatında olan bu kulaklıklar yeni iPhone’lara uygun olarak tasarlanmış.

i.am+ BUTTONS

The Times gazetesine verdiği ropörtajda “Bilirsiniz, kıyafetlerimize uygun ayakkabılar ve çantalar almayı severiz ama bir nedenden dolayı teknolojiden kıyafetlerimize uygun olmasını beklemeyiz. Neden olmasın? Neden bunu kabul etmek zorundayız? Benim değiştirmek istediğim şey bu.” dediğini görüyoruz. Bu cümle bizi heyecanlandırdı çünkü bu, yaratıcı ve çok yönlü bir sanatçı olan Will.i.am’den giyilebilir teknoloji alanında yenilikçi adımlar gelebilir demek. Takipteyiz @iamwill!

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

⇓ CEOtudent Facebook sayfasını takip etmeyi unutmayın ⇓

Yorumlar (0) Yorum Yap

/