Fazla Kromozomuyla Jimnastik Pistlerinden Modelliğe Uzanan Başarı Öyküsü: Chelsea Werner

Güzellik anlayışınızı yıkmaya hazır mısınız? Chelsea Werner, Down sendromu tanısıyla gözlerini hayata açmış olup, şu anda modelliğin en güzel yüzüne sahip 25 yaşında bir genç kız. Çocukluğunu kişisel gelişimine adayan ailesi sayesinde başladığı spor dallarından kendini jimnastikte bulan Chelsea’nin başarılarıyla bezenmiş etkileyici bir hikayesi var.

25 yaşındaki Chelsea Werner, Down sendromu tanısıyla gözlerini hayata açmış. Kendini kızlarına adayan aile, Chelsea’yi spora yönlendirmiş ve Chelsea kendini jimnastikte bulmuş.

Chelsea, Özel Olimpiyatlar Ulusal Jimnastik Şampiyonası’nı dört kez kazınıp, iki kere de Dünya Şampiyonluğu kazanmış.


Chelsea, kendi güvenliği için jimnastiğe başladığını söylüyor. “Hatırlayabildiğim kadar jimnastik yapıyorum” diyor ve ekliyor:

“Her zaman hayatımın bir parçası gibi hissediyorum. Bence jimnastik beni disiplinli olma ve çok çalışma konularında fazlasıyla eğitti. Jimnastikte her yeni yeteneğin çok uzun zaman aldığını – bazen yıllar sürdüğünü düşünüyorum!”


“Daha fazla temsil edildikçe, ne kadar yetenekli olduğumuzu daha fazla insan görecek.”

Chelsea Werner, Down sendromlu kişilerin yeterince temsil edilmediğini düşünüyor. Bunun için şunu söylüyor; “Daha fazla temsil edildikçe, ne kadar yetenekli olduğumuzu daha fazla insan görecek.”

“Modelliğe adım atma hikâyem dünyada iz bırakmak isteğim ile ilgiliydi.”

Modellik yapmaya başladığından beri korkularını fethettiğini, bu alanda ki en büyük farkındalığı oluşturarak dikkatleri çekebileceğine inanıyor.

Chelsea, yakın zaman önce önemli modellerle çalışan WeSpeak ajansı ile önemli bir anlaşma imzaladı.

Bu ortak çalışma başladığından bu yana Chelsea bazı büyük kampanyalarda boy gösterme fırsatı yakaladı.

Bu reklamlar sonrasında daha da popüler olan Chelsea, Teen Vogue’un kapağında yer aldı!

Chelsea derginin yeni moda yüzlerinden biri seçildi.

Etkileyici başarı hikayesiyle Chelsea Werner, moda endüstrisindeki kalıpları yıkacağına inanıyor. Gün geçtikçe de popülerliği çığ gibi büyüyor.

Kategoriler: Başarı

Yorumlar (0) Yorum Yap

/