Richie Stachowski, su altında konuşmayı mümkün kılan Walter Talkie‘nin mucidi!

Minorpreneurs

Minorpreneurs

Minorpreneurs çocuk ve gençleri girişimci olarak yetiştirerek onlarla dünyayı değiştirir.

1996 yılında 10 yaşındaki Richie Stachowski, Maui’de çıktıkları bir aile tatilinde babasıyla birlikte ilk kez şnorkelle denize daldı. Richie, egzotik deniz kaplumbağaları ve yılanlar yüzünden çok heyecanlanmıştı ve babasına bu deniz canlılarını göstermek onun dikkatini çekmeye çalıştı fakat deniz altında sesini duyuramadığı için bunu başaramadı.
Aile tatilinin geri kalanında Richie beyin fırtınası yapmaya başladı — otel odasında bardak altlıklarına notlar yazmaya başladı. Eve döndüklerinde, su altındaki konuşma cihazları hakkında internette arama yaptı ve sonra Walter Talkie ‘yi icat etti.
Üç ay, harcadığı 267 dolar, küvet ve balık tankındaki testlerden sonra Richie, bu icadını Toys “R” Us’a tanıttı. Richie, insanların su altında birbirleriyle konuşmalarına izin veren bir oyuncak icat etmişti. Sözcükler açıkça ortaya çıkmasa ve duymak için belirli bir aralıkta olmanız gerekse de ancak bu ürün eşsizdi. İki saatlik konuşma sonrasında, Richie’nin Water Talkie’si tüm Oyuncak “R” Us mağazasında satışa çıkarıldı. Satışlardan elde edilen gelir ilk üç ayda 50.000 doları aştı.

Richie’nin hikayesi yerel gazetede yayınlandıktan sonra, Richie ve annesi 1.000’den fazla telefon aldı. Aralarında Çin gazetesinin de dahil olduğu pek çok gazeteci Richie’nin hikayesini öğrenmek için can atıyordu. Televizyonda yerel haber programları dışında Richie, Inside Edition, CNN ve Nickelodeon’un The Figure It Out gibi şovlarında ve NBC’nin Tonight Show programında yer aldı.

Kısa bir süre sonra Richie, ailesiyle birlikte dört kişilik bir ‘’havuz oyuncak şirketi’’ Short Stack LLC’yi kurdu ve yöneticisi oldu. Richie’nin ortağı Bob Miller; marka oluşturma, uluslararası satış ve özel mağaza yönetimi konularıyla ilgilenirken; Annesi Barbara, ulusal satışları ve toptan satışlar ile ilgilendi. Richie, babası ile birlikte ürün geliştirmeye devam etti. Richie ayrıca birkaç tane daha benzer oyuncak icat etti, ancak Walter Talkie en popüler olanıdır.

Richie, şirketini en başndan satmayı planlıyordu, bu da üç yıl sonra Short Stack’e şirketini satmayı kabul ettiğinde şaşırtıcı olmadı.Richie ve ailesi, Wild Planet Toys of San Francisco ile anlaşma imzaladı. Short Stacks şirketi yedi milyon dolara satın alındı.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

www.minorpreneurs.com
Kategoriler: Başarı, Girişimcilik

Yorumlar (0) Yorum Yap

/