Yeteneği İle Herkesi Kendisine Hayran Bırakan 11 Yaşındaki Jonah Larson’ın Hikayesi

Sadece büyükannelerin el işi yapabileceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Etiyopya’da dünyaya gelmiş Jonah Larson daha 5 yaşındayken hobi olarak başladığı tığ işi örgü ile bugün henüz 11 yaşındayken fenomen oldu. Bugün 190 binden fazla Instagram takipçisi, 45 binin üzerinde Youtube abonesi ve bir de kitap anlaşması var. Bize ilham olacak, umut verecek bu hikayeye daha yakından bakalım.

5 yaşında birkaç Youtube dersi keşfetmesi ile birlikte kendini geliştirdi.

Bu tığ işi örgü çalışmalarına youtube’da keşfettiği online dersler sayesinde hobisi hakkında bir çok bilgi edinen Jonah’ın işinde ustalaşması uzun sürmedi ve kısa zaman içerisinde eldivenler, battaniyeler ve masa örtüleri yapmaya başladı.

‘Jonah’s Hands selling his handmade goods’ adını verdiği kendi işini kurdu.

Jonah, annesi Jennifer’ın da desteği ile birlikte ‘Jonah’s Hands selling his handmade goods’ adını verdiği kendi işini kurdu ve internette ilgi gören Jonah’a çok fazla sayıda sipariş gelmeye başladı. Jonah’ın annesi ise 6. sınıf öğrencisi olan Jonah’ın hepsini karşılık veremeyeceğini düşünerek siparişlerin çoğunu geri çevirmek zorunda kaldı.

Bugünlerde annesi ile beraber ‘Hello Crochet Friends’ adında bir kitap üzerinde çalışıyorlar.

11 yaşındaki bu yetenekli çocuk, yeteneklerine hayran kalan insanlardan çok sayıda mesaj alıyor, hatta bazıları ondan ders bile almak istiyor. Kısa sürede takipçileri Jonah’a yaptığı iş sebebiyle ‘dahi’ ve ‘harika çocuk’ diye isimlerini taktılar. Bugünlerde ise annesi ile beraber ‘Hello Crochet Friends’ adında bir kitap üzerinde çalışıyorlar.


Derslerinde de başarılı olan Jonah ileride başarılı bir cerrah olmak istiyor.

Tabi ki hepsi bu kadarla sınırlı değil. Geleceği için büyük hayalleri var. Derslerinde de başarılı olan Jonah ilerde başarılı bir cerrah olmak istiyor ve hepsi bunlarla da sınırlı değil. Çünkü Jonah kazandıklarını Etiyopya’ya da gönderiyor ve başlattığı bir kampanya ile Etiyopya’daki çocukların hayallerine umut oluyor.


Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

This post is also available in: English

Kategoriler: Başarı, İlham

Yorumlar (0) Yorum Yap

/