Henüz 11 yaşında Milyoner Olan Limonata Üreticisi: Mikaila Ulmer

Minorpreneurs

Minorpreneurs

Minorpreneurs çocuk ve gençleri girişimci olarak yetiştirerek onlarla dünyayı değiştirir.

Mikaila Ulmer sadece 11 yaşında fakat şimdiden arılar ile ilgili çoğu yerde görev alıyor ve milyon dolar değerindeki bir şirketin kurucusu: Me & The Bees Lemonade.

Mikaila hikayesini şöyle anlatıyor:

‘’Ben sadece dört yaşındayken ailem beni Çocuk iş dünyası yarışması (Acton Çocuk İş Fuarı) ve Austin Limonata Günü için bir ürün yapmam için teşvik etti. Bazı fikirler düşündüm. Düşündüğüm sırada iki büyük olay oldu.

Bir arı tarafından sokuldum. İki kez.

Sonra Güney Carolina’nın Cameron kentinde yaşayan Büyükannem Helen ailemize, Flaxseed Lemonade için yaptığı özel reçeteyi içeren 1940’ların yemek kitaplarını gönderdi.
Arı sokmalarından hiç hoşlanmadım. Beni korkuttular. Fakat sonra garip bir şey oldu. Arılardan etkilendim. Onlar hakkında ve ekosistem için yaptıklarıyla ilgili her şeyi öğrendim. Öyleyse düşündüm, eğer bal arıcılarına yardımcı olan ve Büyükannem Helen’in tarifini kullanan bir şey yaparsam neler olabilir?

Böylece Me & Bees Lemonade doğdu. Bu, büyükanne Helen’in keten tohumu tarifi ve arılar için yeni sevgimden geliyor. Bu yüzden onu yerel balla tatlandırıyoruz. Ve bugün bu küçük düşüncem büyümeye devam ediyor. 60 bin dolar değerinde çekirdek yatırım alan girişim, şu an 11 milyon dolar ile Whole Foods Market ile anlaşma imzaladı. Mikaila Ulmer’in Me & The Bees , Texas, Oklahoma, Arkansas ve Louisiana’daki 55 mağazada satışta bulunuyor.

Her geçen yıl Mikaila, limonata satışı ile bal arılarını kurtarmak için sıkı savaşan yerel ve uluslararası kuruluşlara karının bir kısmını bağışlarken, Gençlik Girişimciliği etkinliklerinde Me & The Bees Lemonade’yi satıyor. Bu yüzden şunları söylüyor: Bir Şişe Alın … Bir Arıyı Koruyun.

Limonata standında olmadığında veya keten tohumunun sindirim sistemindeki tüm faydaların anlatmadığı zamanlarda, 11 yaşındaki Mikaila’yı bal arılarının nasıl korunabileceğine yönelik atölyelerde veya ve sosyal girişimcilik panellerinde bulabilirsiniz. Mikaila’nın, ziyaretçilerin arılar, ballar ve Me & The Bees Lemonade hakkında ilginç gerçekleri beğenebilecekleri Facebook adresi mevcut.

Ödüllü Me & the Bees Lemonade, doğal ve organik gıdalardaki dünyanın lideri Whole Foods Market’in raflarında dolaşıyor ve gittikçe artan sayıda restoran, gıda römorku ve doğal gıda dağıtım şirketlerinde bulunabiliyor.,

Mikaila Ulmer: Bir sosyal girişimci, arı elçisi, eğitimci ve öğrenci.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

www.minorpreneurs.com
Kategoriler: Başarı, Girişimcilik

Yorumlar (0) Yorum Yap

/