Konservatuvarı Birinci Bitirip ABD’deki Eastman Müzik Okulu’nu Kazanan Genç: Zeynep Ülbegi

WonWoman

WonWoman

Kırmızı her zaman kazanır | @SouthCarolina

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan bu sene mezun olmuş yetenekli bir genci tanıyacağız bugün: Zeynep Ülbegi.

22 yaşında olan Zeynep, 1996 Ankara doğumlu. Kendisi birçok başarılı müzisyen gibi çocukluğundan bu yana müzikle yakında ilgileniyormuş.


Henüz 11 yaşındayken Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda Nuran Taşpınar ile piyano çalışmalarına başlayıp sonra Prof. Demet Akkılıç ile devam etmiş.

Aynı yıl Ankapella Gençlik Korosu’nda söylemeye başlamış. Bu koro ile Türkiye, Belçika, Bulgaristan ve Sırbistan’daki koro yarışmalarında birçok uluslararası ödül almış ve önemli yerlerde konserler vermiş.


2010-2014 yılları boyunca da yurt dışında ve yurt içinde önemli ödüller kazanmış, müzik eğitimine aralıksız bir şekilde devam etmiş.


Zeynep, aynı yıllarda İdil Biret, Orhun Orhon gibi önemli isimlerle de aynı sahneyi paylaşmış.

(İdil Biret ve Zeynep , 2017)

Zeynep bu yıl Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Piyano Bölümü’nden Müzik Bölümü ve Okul Birincisi olarak mezun oldu.


Zeynep eğitimine devam etmek istiyordu ve ikinci bir üniversite okumak istediğine karar verdi.


Zeynep Ülbegi girdiği sınavlar sonucunda ABD’nin en prestijli müzik okullarından biri olan Eastman School of Music’in Şan Bölümü’nü kazanan ilk Türk oldu.


Buraya kadar her şey yolunda fakat bundan sonrası için Zeynep’in ciddi miktarda burs ihtiyacı var.

Bu okulunun maddi yükünün altından tek başına kalkması pek mümkün değil. Yardımcı olmak isteyenler [email protected] e-posta adresinden Zeynep ile iletişime geçebilirler.
Kategoriler: Başarı, Sanat

Yorumlar (0) Yorum Yap

/