19 Yaşına Kadar 130 Ülkede 14 Milyar Ağaç Dikilmesini Sağlayan Genç

Felix Finkbeiner, bundan 10 yıl önce yalnızca 9 yaşındayken iklim değişikliğine karşı 1 milyon ağaç dikmeyi hedefledi. Ve bu hedefi doğrultusunda Plant for the Planet (Gezegen İçin Dik) adlı bir girişim kurdu. Felix, 1 milyon ağaç hedefleyerek başladığı bu yolda, 130 ülkede 14 milyar ağaç dikilmesini sağladı.
Felix, iklim değişikliğine karşı yapılabileceleri araştırmaya başladığı sıralarda Kenyalı aktivist Wangari Maathai ile tanıştı. Maathai, 30 yılda 300 milyon ağaç dikilmesini sağlamış ve bu sebeple Nobel Ödülü kazanmıştı. Felix’in asıl çıkış noktası iklim değişikliğinden etkilenen kutup ayılarıydı. Ancak Maathai ile tanıştıktan sonra ağaçların öneminin farkına vardı ve kendi ülkesi Almanya’da 1 milyon ağaç dikmeye karar verdi. Felix, ilk ağacı okul bahçesine dikti. 4 yıl içerisinde 1 milyonuncu ağacı tamamladı. Plant for the Planet, Birleşmiş Milletlerin de dikkatini çekti. Ve Plant for the Planet, “Billion Tree” (Milyar Ağaç) kampanyası ile yürütülmeye başlandı.  
Felix, Plan for the Planet organizasyonuyla 9-12 yaş arasında 55 bin iklim elçisine eğitim verdi. Katıldığı konferanslarda yaptığı konuşmalarında, biliminsanları yanılıyorsa bile iklim değişikliğine karşı yapılan aktivitelerin hiçbir zararının olmayacağının arkasında ve iklim değişikliğine inanmayanları dinleyip hiçbir şey yapılmamasına karşı. 
Hangi ülkeden olduğunuz veya kaç yaşında olduğunuz farketmeksizin, siz de devam etmekte olan bu güzel organizasyona bağış yaparak destek olabilir ve/veya üye olabilirsiniz! Planet for the Plane projesinin internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.
Kategoriler: Başarı, Girişimcilik

Yorumlar (0) Yorum Yap

/