Bir İlacın Hayata Geçirilme Öyküsü

İlaç sektöründe, insanların daha sağlıklı yaşam sürebilmeleri için çalışmalar yapılıyor. İlaç sektörü çalışanları yeni ilaçlar bulmak ve hastalıklara çare olmak için büyük bir çaba ve emek harcıyor. Ancak ilaç endüstrisi yakın tarihte oldukça büyük hatalar yaptı. Bunu göz önünde bulundurarak, ilaç üreticisi Pfizer, sektörünün zedelenen itibarını onarmak için yola çıktı. Pfizer, ilaç sektörünün bilimsel yönlerini ve insanların görmediği laboratuvarlarda yapılan çalışmaların bu araştırmalar için değerli olduğunu göstermek için “Before it Became a Medicine” isimli bir kampanyaya imza attı. Before it Became a Medicine bir ilacın fikirden tedaviye kadar zor ama ödüllendirici yolunun bilim dolu yolculuğunu anlatmayı amaçlıyor.

Kampanya 60 saniyelik bir reklam filmiyle duyuruldu. Reklam filminde oyuncu olarak Pfizer’de kanser ve aşı alanında çalışan 5 bilim adamı yer alıyor.

Bir ilacın hayata geçirilmesi hikayesi, başka herhangi bir yaratma sürecinden farklı değildir. Beklenen ve öngörülmeyen engeller karşısında yenilik, hayal gücü ve azim gerektirir…

Yorumlar (0) Yorum Yap

/