Neden Bir Girişim Başlatamıyorsun?

Çok gençsin

“Ciddiye alınmak istiyorsan yetişkin olduğunu kanıtla ve cesur ol.”

Çok tecrübesizsin

“Bir girişim için en büyük tecrübe bir girişim başlatmış olmaktır.”

Yeterince kararlı değilsin

“Kararlılık, başarının ön görüsü ve yaptığın işe olan inancındır.”

Yeterince akıllı değilsin

“Yeterince akıllı olmadığının farkına varabiliyorsan, bizce zaten yeterince akıllısın. Sadece kendine güvenmelisin.”

İş dünyasında yenisin

“İş dünyası hakkında fazla bilgi sahibi olmayabilirsin ama unutma ki önemli olan senin bu dünyaya katacakların. Kendi ürününe odaklan.”

Ortağın yok

“Bir girişimin tüm yükünü üstlenmek zordur ancak bir girişime başlamak; seninle aynı düşüncelere ve duygulara sahip insanlarla tanıştıracaktır. Belki de ortağını bu sayede bulabilirsin?”

Fikrin yeterince olgun değil

“Aslında bu büyük bir problem değil çünkü en olgun gözüken girişim fikirleri dahi zamanla değişiyor ve ihtiyaçlara göre yol alıyor.”

Girişim için bir odan yok

“Bir girişimci her yerde yaptığı işi düşünebilmelidir. Bir odaya ihtiyacın yok. İstediğin sürece heryer senin çalışma alanın.”

Ailen ile yaşıyorsun

“Ailenin düşünceleri de önemlidir elbette ancak eğer kendi dünyanı onlara ifade edebilirsen seni anlayışla karşılarlar.”

Bağlanma korkun var

“Bağımsızlığa her şeyden çok değer veriyorsan kesinlikle bir girişime başlamamalısın. Ama bu şekilde bir iş bulamayacağını da unutma.”

Belirsizlik endişesine kapılıyorsun

“Girişimcilik dünden yarına uzanan uzun bir yoldur. Başına neler geleceğini asla bilemezsin. Öncelikle başarısız olabileceğini kabullenerek bu maceraya atılmalısın.”

Alternatiflere kapalısın

“Eğer zaten bir işe sahipsen, sahip olduğun işin eksikliklerinin farkındasındır. Alternatiflere açık ol.”

Ailen doktor olmanı istiyor

“Ailen seni risklerden uzak tutmak istiyor olabilir ancak bu aynı zamanda başarılardan da uzak tutmak anlamına geliyor.”

Sabit bir iş istiyorsun

“Geleneksel işler 100 yıl öncesinde kaldı. Artık dünya çok daha hızlı değişiyor. En risksiz sandığın sabit işlerin dahi zamanla değiştiğini görebilirsin. Risk al!”

Sürekli olarak ne yapman gerektiğini duyma ihtiyacı hissediyorsan iyi bir girişimci olamayacaksın. Burası senin dünyan! Unutma…

^

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Kategoriler: Girişimcilik, Motivasyon

Yorumlar (0) Yorum Yap

/