Girişimcilerin En Fazla Yatırım Aldığı Etkinlik Big Bang’de Siz de Sahnedeki Yerinizi Alın

İTÜ Çekirdek

İTÜ Çekirdek

İyi girişimler İTÜ Çekirdek'ten yetişir

Uluslararası sıralamalarda dünyanın en iyi üç üniversite kuluçka merkezi arasında gösterilen İTÜ Çekirdek’in 2018 yılı için son başvuru tarihi 31 Ağustos olarak açıklandı. İTÜ Çekirdek’e başvuracak girişimciler, bu yıl yine Kasım ayında düzenlenecek olan Big Bang Startup Challenge yarışmasına katılabilme şansını yakalayacak.

Türkiye’nin lider teknoloji geliştirme bölgesi İTÜ ARI Teknokent’in bünyesinde bulunan İTÜ Çekirdek Erken Aşama Kuluçka Merkezi, her yıl yeni girişimlerin en iyilerini belirlediği “Big Bang Start-up Challenge” yarışmasına dahil olmak için bu yılın son başvurularını 31 Ağustos’a kadar alınacağını açıkladı. Teknolojik, yenilikçi girişimlere sahip, fikrinin inovatif ve ticari faaliyete dönüştürülebilir olduğuna inanan tüm girişimler için en doğru adres olan İTÜ Çekirdek’e tüm teknoloji alanlarında ve sektörlerde başvuru yapabiliyor.

Big Bang sahnesinde girişimcilere bir günde 17 milyon TL’yi aşan sermaye desteği!

Kurulduğu günden bugüne kadar ülke genelinde 1.180 girişime ve 3.345 girişimciye destek veren İTÜ Çekirdek’in 50 milyon TL’yi aşkın yatırım alan girişimlerinin toplam değerlemesi 455 milyon TL’yi geçiyor. İTÜ Çekirdek tarafından düzenlenen ve dünyanın girişimciye en fazla kaynak sağlayan yarışmalarından olan Big Bang’de geçen yıl girişimcilere 17 milyon TL’yi aşan bir kaynak ulaştırılmıştı. İTÜ Çekirdek bu yıl, yeni paydaşları ve büyüyen girişimcilik ekosistemi ile bu rakamı da daha öteye taşımayı hedefliyor.

“Girişimciler girişimlerini hayata geçirmek için yarını beklemesin!”

Konuyla ilgili konuşan İTÜ ARI Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Deniz Tunçalp şunlar söylüyor:

“Girişimciler girişimlerini hayata geçirmek için yarını beklemesin. İçinde bulunduğumuz günler girişimciler için yepyeni fırsatları barındırıyor. Her yıl yeni girişimlerin en iyilerini belirlediğimiz Big Bang yarışmasına kısa süre kala tüm girişimcileri İTÜ Çekirdek’e başvurmaya davet ediyoruz. İTÜ Çekirdek olarak Elginkan Vakfı, İstanbul Sanayi Odası, Otomobil İhracatçıları Birliği, ING Bank, Allianz, Anadolu Sigorta, 3M, Anadolu Efes’in de aralarında bulunduğu 40’ı aşkın paydaşımız bulunuyor. Bu yıl ayrıca kurum ve kuruluşlar ile yaptığımız anlaşmalar doğrultusunda girişimcilere ‘ilk müşteri’ bağlantılarını sağlamayı da hedefliyoruz.”

İTÜ Çekirdek hakkında detaylı bilgi ve başvuru için: www.itucekirdek.com

Kategoriler: Girişimcilik

Yorumlar (0) Yorum Yap

/