Uyuşturucu Bağımlılığından Milyonerliğe: Khalil Rafati’nin Hikayesi

ABD sokaklarında yaşama tutunmaya çalışan bir eroin bağımlısıyken 13 yıl sonra bugün milyoner bir iş adamı olan 46 yaşındaki Khalil Rafati’nin bu ilham verici bir hikayesine gelin birlikte bakalım!


Pek de sağlıklı olmayan bir çocukluk ve ergenlik geçiren Rafati, bir süre sonra okulu bırakıp hırsızlık, kapkaç gibi suçlar işlemeye başladı.

Khalil Rafati ABD’nin Ohio eyalatinde dünyaya geldi. Genç yaşta okulu bıraktı ve hırsızlık, kapkaç gibi suçlar işledi. 20li yaşlarının başlarında bir film yıldızı olmak ve geride bıraktığı hayatını da unutubilmek için Los Angeles’a taşındı.


 

Film yıldızı olmak için yerleştiği Los Angeles’ta işleri yolunda gidiyor gibiydi. Bir film yıldızı olamamıştı ama spor arabalar için bir oto kuaför açabilmişti.

Üstelik müşterileri arasında Elizabeth Taylor, Oscar ödüllü aktör Jeff Bridges gibi isimler vardı. Ancak yine de yaşantısından pek memnun değildi.


Ve aslında her şey güzel gidebilecekken büyük bir hata yaptı!

Daha çok kazanabilmek için oto kuaförcülüğün yanında marihuana satışına başladı. Bu satış marihuana ile sınırlı kalmadı ve bir gece kendisi de eroin ile tanıştı. Kısa bir süre sonra bağımlı oldu. 9 kez fazla dozda uyuşturucu sebebiyle ölümden döndü. Los Angeles sokaklarında kartonlar üzerinde yaşamını sürdürdü.


2003 yılında mide ülseri sebebiyle dayanılmaz ağrılar yaşamaya başlamış ve hatta 48 kiloya kadar düşmüştü. Yine aynı sene kendisini Los Angeles şehir hapishanesinde buldu. Sonra…

Tüm yaşadıklarının ardından hayatını değiştirebilecek tek kişinin kendisi olduğunu farketti ve rehabilitasyon merkezlerine başvurdu. Tüm çevresini, yaşayış biçimini tamamen değiştirdi. Uyuşturucu haricinde kendisini iyi hissettiren bir şeyler aramaya başladı.


Bu değişim ona yeniden umut vermişti. Bir arkadaşı sayesinde sıvı takviye gıdalarıyla tanıştı. Ve bu gıdaların vücutta yarattığı etkiye hayran kalıp bu işe girmesi gerektiğini düşündü.

Doğduğu yer olan Ohio’dan bir arkadaşı vasıtasıyla “sıvı süper gıdalar” ile tanıştı ve bu meyve suları Rafati’nin hayatını değiştirdi. Ve sonunda kendisi de üretmeye karar verdi. Ardından ürünlerini rehabilitasyon merkezinde satmaya başladı. Şehrin her yerinden insanlar Rafati’nin meşhur ürünü hurma ile muzu karışımı olan Wolverin’i satın almak için merkeze gelmeye başladılar.


Ve ardından SunLife Organics adını verdiği kendi şirketini kurdu. Şirket ilk yılında 1 milyon dolarlık satış yaptı. Rafati “Sev, iyileştir, ilham ver.” Sloganıyla yola çıktı ve yalnızca 5 yıl sonra bir milyoner oldu!

Şirket şu anda 32 çeşit meyveli içecek karışımının yanında protein shake’ler, meyveli kahveler, sundae ve donmuş yoğurt da üretiyor. Yanında çalışan insanları özellikle 13 yıl önce kendisi gibi yardıma ihtiyacı olan insanlar olarak seçiyor.


Rafati önce iyileşmek ve daha sonra da kendi gibi olanlara yardım etmek için azimle ve kararlılıkla ilerlemiş ve sonunda başarmıştı.

Umarız onun bu hikayesi hepimize ilham verir. Hayatta her zaman iniş ve çıkışlar mevcuttur, önemli olan Rafati gibi düştükten sonra kalkabilmektir! ☺

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Kategoriler: Başarı, İlham, Motivasyon

Yorumlar (0) Yorum Yap

/