Trafik Canına Tak Edince Kendi Uçağını Yaptı

Trafik, günümüzün en büyük sorunlarından biri. Özellikle İstanbul’da hayatı fazlasıyla zorlaştırıyor. Hatta çoğumuz evden çıkış saatimizi trafiğe göre ayarlıyoruz. Hepimizi etkileyen bu büyük problem bir adamın da canına tak ediyor ve kendine cesurca bir çözüm yaratıyor.
Çek Cumhuriyetinde yaşayan Frantisek Hadrava, 45 yaşında. Zdikov kentinde, küçük bir köyde yaşıyor. İşyeri köyüne 15 km uzaklıkta. Her gün işine arabasıyla giden Hadrava, çalıştığı yer ile köyü arasına bakarken bir şey fark etti. Yollar trafikle boğuşurken araziler bomboştu!
Kendisini vakit kaybından kurtaracak olan ahşaptan uçak tasarlamaya karar verdi. Adını “Vampira” koyduğu uçağını oldukça hafif, tek kişilik ve açık kokpitli olarak tasarladı.
Uçağın yapımı tam 2 yıl sürdü. Toplamda 4 bin dolar harcadı. Zamandan tasarruf etmenin yanında, kendini adayabildiği, planladığı ve de başarıya ulaştığı ilham verici bir hikayesi var artık. Sebebi ne olursa olsun, karşı çıkanlara, inanmayanlara rağmen bir şeyleri başarmanın verdiği haklı gurur.
Kategoriler: Girişimcilik, Motivasyon

Yorumlar (0) Yorum Yap

/