Devlet Destekli İşler Kosgep Destekli İşler

Devlet destekli işler kurmak istiyorsanız mutlaka yazımızı okumalısınız.

Tıklayınız: Devlet Destekli İşler 2019

Tıklayınız: Para Kazanmanın Kolay Yolları 2019

Kendi işini kurmak isteyen girişimci vatandaşlara devlet bu konuda destek vermektedir. Yürüttüğü destek faaliyetlerinin en başında kosgep gelmektedir. Daha sonrasında ise devlete ait hazine arazilerini işletmesi için vatandaşlara sunarak değerlendirme imkanı sunmuştur. Peki bu sağladığı imkanlar hangi koşşullarda verilmektedir. Aşağıdaki yazımızda bütün detaylarıyla inceleyelim.
 Devlet tarafından desteklenen işler farklı çatılar altında incelenebilir. Tarım, hayvancılık, hizmet alanlarında devlet vatandaşlara destek vermektedir. Hizmet alanında kosgep adı altında destekler sağlayarak desteklerini vermektedir. Kendi işini kurmak isteyen, kendi işinin patronu olmak isteyen veya kuracağı işten mevcutta çalışmakta olduğu işten daha çok para kazanacağını düşünen vatandaşlar hayallerindeki işi kurmak istemektedirler. Hayallerindeki iş planını gerçekleştirmek için sermaye gerekmektedir. Bu sermayeyi bulamayan vatandaşlar iş hayellerini gerçekleştirmek için finans desteği sağlayan yerler araştırmasına girmektedir. Bu konuda devlet müdahale etmektedir. Devletin desteklediği işler daha çok topluma yarar sağlayacak işlerdir. Hem toplum faydalansın hemde işi kuran girişimci gelir sağlaması amacıyla destek vermektedir. Çok az sermayeyle iş hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Belirli işlerde belirli oranlarda destekler verilmektedir. Yani 50.000 TL’lik iş kurmak isteyen girişimciye kosgep 50.000 TL destek veriyor diye tamamını karşılamayacaktır. Belirli oranlarda dükkan kirasına demirbaşlara ve personellere belirli yüzdelerde destek vermektedir. Aynı zamanda 100.000 TL’ye kadarda faizsiz geri ödemeli kredi imkanı sunmaktadır. Devlet destekli iş kurmak isteyen vatandaşlar hala aklınıda iş fikri oluşmamış ise aşağıdaki iş fikirlerinden size en uygun olan iş fikri konusunda fikir sahibi olup araştırma yapabilirsiniz. Devlet destekli işlerden birisini kurmak istiyorsanız taşımanız gereken bazı nitelikler istenmektedir.

Devlet Destekli İş Kurmak İçin İstenilen Nitelikler

Devlet destekli teşvikli işlerden fayadalanmak isteyen vatandaşlarda aranan bazı nitelikler vardır. Bu nitelikler iş kurması sonrasında işi devam ettirecek kadar eğitim alıp almadığını belirleyen sertifikadır. Sertifika gerekli girişimcilik eğitimi verilip verilmediğini belirleyen belgedir. Girişimcilik begesi olmayan vatandaşlar bu sertifikaya halk eğitimde açılan kurslar aracılığıyla, işkur’un açmış olduğu kurslar aracılığıyla veya bazı kurumlar tügva gibi kurumların açmış oldukları kurslarla kosgep girişimcilik belgesine ulaşabilirler. Bu kurslar daha öncesinde 9 günlük eğitim sonrasında alınıyorken 4 güne düşürülerek 32 saatlik eğitim sonrasında verilmektedir. Devlet destekli işlerden teşvikten yararlanmak için aranan yaş şartı ise 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. 18 yaşını doldurmuş vatandaşlar vergiye mükellef olabileceğinden dolayı daha küçük yaşlarda kabul edilmemektedir. Diğer istenilenler ise iş planının hazır olması ve kayıt işlemlerinin olması gerekmektedir.

Devlet Destekli İşler

Devlet destekli iş fikrini hala oluşmadıysa size sunacağımız iş fikirlerinden size uygun olanını seçebilirsiniz. Bu işler aynı zamanda kosgep destekli işler olduğundan dolayı 2 yıl batmadan iflas etmeden aktif sürdürmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde kosgep yapmış olduğu hibeyi geri talep edecektir. İmkanınız varsa işi kurduktan sonra devam edeceğini düşündüğünüz andan sonra elinizdeki faturalarla destek için başvurup harcadığınız parayı geri alın.

Pastane Açabilirsiniz

Devlet destekli işlerden birisi olan pastane genellikle bayanlar tarafından ilgi görmektedir. Bayan girişimciler kendi becerilerine güvenerek bu işe girişmek istemektedir. Çalışma hevesi olan her bayanın pastane kurma hayali vardır. Pastane kurarken devlet teşviğinden faydalanmak istiyorsanız sadece dükkan kirası için ve demirbaşlar için destek verilecektir. Yani pasta koymak için kullanacağınız pasta dolabı, tezgah, klima, masa, sandalye gibi size gerekecek malzemeler için ödeme yapacaktır. Size lazım olmayan demirbaşları boşuna eklemeyin dosyanız onaylanmayabilir. Örneğin pastane için tv almanız durumunda kosgep televizyon için ödeme yapmayacaktır çünkü işyerinizle üretiminizle alakası yoktur. Tabi aldığınız ürünü açıklamaya farklı sunarsanız ödeme alabilirsiniz. Örneğin pastanede aynı zamanda müşterilere masa açarak pasta, tatlı gibi ürünler orada satarken canları sıkılmasın diye tv koyduğunuzu beyan ederseniz tv ödemeniz mantıklı sonuçlanıp ödeme alırsınız. Diğer pasta tatlı malzemeleri için kosgep ödeme yapmaz sadece demirbaşlar.

Market Açabilirsiniz

İş fikri olarak insanların temel ihtiyaçları olan ürünleri satma fikrinden yola çıkarak market açabilirsiniz. Şüphesiz ki gündelik hayatta markete girmeyenimiz yokturdur. Bu işte kosgep desteği yanısıra sermayeniz olması gerekmektedir. Kosgep hep dediğimiz gibi sadece demirbaş dükkan kirası ve personel ücretleri hakkında destek vermektedir. Yani dükkan kiranızın yanı sıra dolap, raf, masa, sandalye, klima, bilgisayar, yazarkasa pos cihazı gibi gerekli olan ürünlere destek sağlayacaktır. Markette satacağınız ürünleri kendiniz satın almanız gerekmektedir.

Doğal Ürünler Satış Bayisi Kurabilirsiniz

Toplumda sağlık sorunlarlarının artmasından dolayı vatandaşlar sağlıksız ürünlerin yerine daha doğal ürünleri tercih etmektedir. Bu ürünleri satın alırken daha fazla para ödemektedirler. Sizde bazı yerlerle anlaşarak mesela inek besleyen evlerle anlaşarak dükkanınızda soğal süt, doğal köy peyniri, doğal yumurta, doğal sebze ve meyve satışı yaparak para kazanabilirsiniz. Bu iş için dükkanınızda sütleri saklamak için dolaplar ürünleri sunmak için raflar gibi destekler verilecektir.

Giyim Mağazası Açabilirsiniz

Giyim sektöründe daha önce çalıştıysanız bu işte para olduğunu düşünmekteyseniz bu işi kurabilirsiniz. Toptan veya parakende satış yapma fikri tamamen size kalmış kar marjinaliniz hangisinde daha yüksekse tercih sizin.

Kafe Açabilirsiniz

Gün geçtikçe sosyalleşen toplum artan şehir nüfusunun çarşıya çıktıkları zaman yazın soğuk kışın sıcak içecekler imkanı sunacağınız cafe iş fikirleri arasında en karlı işler arasındadır. Kendinize özgü el yapımı doğal limonatalar doğal çaylar müşteriniz sunarak daha çok kazanacağınız iş fikirleri arasında yer almaktadır.

Telefoncu Dükkanı Açabilirsiniz

Bu işi kurmak için birsüre başka bir yerde çalışmanızı öneririz. Cihaz alıp satmada anlamanız gerekmektedir. Cihaz alıp satmanın yanısıra fatura tahsilatları yaparak ve hat taşıma işlemi yaparak para kazanabilirsiniz. Hat taşıma başı ortalama 30 TL ücret alırsınız.

Restoran Açabilirsiniz

İnsanların en temel ihtiyaçlarından birisi olan yemek yemek üzerine iş kurabilirsiniz. Günlük kesin müşteriniz olacaktır fakat işlek yerde müşterinizin fazla olması ve sadece günün bir öğünü değil sürekli müşteri trafiği olması gerekmektedir. Personel ücretleri açısından zarar etmemeniz için.

Bayilikler Açabilirsiniz

Gün geçtikçe rağbet artan bayilikler kendi işini kurmak isteyen vatandaşlarımız tarafından tercih edilmektedir. Ortalama bayilik ücreti 7.000 TL olan çiğköfte bayiliği gibi bayilik kurarak para kazanabilirsiniz.

Kuru Temizleme İşi Yapabilirsiniz

Kuru temizleme konusunda iş kurup kosgepten destek alabilirsiniz. Ayrıca daha önce kurmuş olduğunuz işyeri içinde iş büyütmeye giderek destek alabilirsiniz.

Berber Dükkanı Açabilirsiniz

Berberlik mesleği konusunda deneyiminiz varsa ustalık kalfalık belgelerine sahipseniz devletten kosgep aracılığıyla destek alarak iş kurabilirsiniz.

Ayakkabı Satış Mağazası Açabilirsiniz

Kar marjinali en yüksek ürünlerden biriside ayakkabıdır. Ayakkabı satarak çok para kazanabilirsiniz. Ayakkabı satış mağazası açma isteğinde bulunabilirsiniz. Bu konuda kosgepten devlet desteği alabilirsiniz.

Motorsiklet Satış Bayisi Açabilirsiniz

Satış bayisi açarak sıfır ikinci el motor galerisi kurabilirsiniz. Fakat araçlar için kosgep risk gördüğünden dolayı sadece dükkan açmaya demirbaşlara destek vermektedir. Satacağınız motoru kendiniz almanız gerekmektedir. Bunada sermaye gerekmektedir.

Doğal Kozmetik Ürünler Satış Ofisi Açabilirsiniz

Doğal kozmetik ürünler üreterek satışını yapabilirsiniz. Doğal kimyasal bulunmayan ürünlere ilgi bir hayli fazladır.

Hediyelik Ürünler Dükkanı Açabilirsiniz

Hediyelik ürünler konusunda satışı nerede ve kime satacağınız konusunda farklı inceleyebilirsiniz. Örneğin turistik bölgelerde daha çok yöresel ürünleri andıran ürünler satacakken merkez çarşı ortamında sevgili eşlere özel hediyelik eşyalar daha çok bulundurmanız gerekmektedir.

Sigorta Acentası Ofisi Açabilirsiniz

Müşteri çevreniz genişse sigorta acenta bayisi açarak para kazanabilirsiniz. Ev, araç gibi varlıklarını sigortalatmak isteyen vatandaşlar sizin müşterinizdir.

Oto Yıkama Açabilirsiniz

Nüfus sayısı kadar neredeyse araç sayısı bulunan ülkemizde oto yıkama bayisi açabilirsiniz. Erkek bayan farketmeksizin bindiği aracın temiz olmasını isteyen vatandaşlarımız şehir ortamından dolayı araçlarını yıkayamamaktadırlar. Bundan dolayı oto yıkamacılarda sürekli kuyruk oluşmaktadır.

Kuaför Açabilirsiniz

Yukarıda berberden bahsettik bayanlara özel kuaförde tabikide açabilirsiniz. Tabi aynı şekilde tecrübe şarttır.

Yukarıda yer alan işler kosgep destekli işler olduğundan dolayı resmi evraklarla başvurmanız gerekmektedir. 2 Yıl batmadan aktif sürdürmeniz gerekmetedir. Almış olduğunuz demirbaşlar sıfır veya ikinci el olabilir fakat her iki şekilde de faturaları olması gerekmektedir. İkinci el aldığınız üründe en fazla 3 yıllık olma şartı vardır. Destek için başvururken bütün bunları dikkate alarak girişimde bulunmanız gerekmektedir.

Para Kazanmanın Kolay Yolları 

Sizde boş vakitlerinizi değerlendirip kolay yoldan para kazanmak istiyorsanız aşağıdaki size sunduğumuz örnek işlerden size en uygun olanı seçerek para kazanmaya başlayabilirsiniz. Çalışıyor olup olmamanız önemli değil çalışıyor olsanız dahi boş vakitlerinizi değerlendirip yorulmadan çalışma saatlerinizi kendiniz belirleyerek para kazanmak istiyorsanız aşağıdaki iş fikirleri örneklerini incelemenizi öneririz.
Sizde para kazanmanın zor olduğunu düşünenlerden misiniz? Kolayca yapabileceğiniz işi bulamıyor musunuz? Size uygun iş mi yok yoksa siz mi bulamıyorsunuz? Sizde büyük kazandıran küçük işlerden hoşlananlardan mısınız? Zaman işe gitmeyip işi ayağına getirme devri. Popüler mesleklerin yanında günümüzde çok fazla ancak çok az bilindiği halde oldukça güzel kazandıran meslekler ortaya çıkmaktadır. Günümüzde hayat şartları gereği aldığımız maaşın yetmemesi ya da çalıştığımız işten memnun olmamamız ya da kendimize uygun iş bulamamamız gereği kolay ve güzel para kazanabileceğimiz işler aramakla zaman geçiriyoruz. Kısa zamanda kolay ve karlı gelir elde etmek kim istemez ki. Her zaman ve her şartta para bulmak kolay olmayabilir. En çok aranan işlerin başında kısa zamanda ve zorlanmadan kolay para kazanma yollarını arıyoruz. Herkesin yapabileceği işler mutlaka vardır. İster ev hanımı olun ister öğrenci kolayca bu işleri yapabileceksiniz. Kolayca her insanın para kazanabileceğiniz işleri araştırdık. Bu işler için belirli saatlere gerek yok müsait olduğunuz zamanlarda canınız istediği zaman çalışıp para kazanabilirsiniz.

Para Kazanmanın Kolay Yolları

Yoğun yorucu geçen günlerinizde değerlendirmek mümkün ev hanımları ev işleriyle, çocuklarla uğraştıkları zaman bir hayli yorulmaktadırlar fakat bu para kazanamayacakları anlamına gelmez. Yorulmadan bedenen emek vermeden para kazandıran işler vardır bu işler genellikle ek gelir sağlamak isteyen vatandaşlarımız içindir. Ev hanımı, öğrenci, emekli veya çalışan olmanız fark etmeksizin para kazanmak isteyen bütün vatandaşlarımız ek gelir sağlayan işler yapabilir yüksek enflasyon döneminde ev ekonomisine katkıda bulunabilir. Kolay para kazanma yolları hakkında aklınızda hiç bir fikir yoksa aşağıdaki işleri okuyup hangi işi yapacağınız hakkında fikir oluşturup para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Ütü Yaparak Para Kazanın

Ev hanımları özellikle bu işi kulak vermeli sürekli yaptıkları profesyonel oldukları işte para kazanma vakti. Evinizde size gelen siparişleri ütüleyerek para kazanabilirsiniz. Bu iş için farklı imkanlar sunulmaktadır. Öncelikle size en yakın tekstil fabrikasından evinize iş alabilirsiniz. Bu iş toptan verilmektedir. Ütü yaptığınız adet sayısına göre veya kilo hesabına göre ücretiniz ödenir. Bu işte size iş verene bağlı olursunuz günlük olarak size verilen ütü yapılacak tekstil malzemeleri gün sonunda veya bir sonraki gün yeni işler gelerek hazır olanlar sizden teslim alınmaktadır. Anlaşmanıza göre gün sonunda veya haftalık aylık olarak ödeme alabilirsiniz. Bu size çok kazandıracak kısmıydı çok ütü yaparak sürümden kazanmak. Birde bu işin daha zahmetsiz olanı var oda dışarıya çalışmak yakın çevrenizden size gelen ütülenecek giysileri ütülemek yetmez aynı zamanda kuru temizleme görevinide üstlenmeniz gerekmektedir. Bu şekilde müşteri çevrenizi genişlettikten sonra kuru temizleme dükkanı dahi açıp işlerinizi büyütebilirsiniz.

Arabanıza Reklam Alarak Para Kazanın

Aracınız varsa aracınızdan hiçbir iş yapmadan para kazanabilirsiniz. Gündelik hayatta kullandığınız aracınızdan hem işlerinizi görerek hem de hiç zahmet harcamadan para kazanabilirsiniz. Marka yapmak isteyen işyerleri isimlerini duyurmak amacıyla reklam yapma gereği duymaktadır. Şirketler reklamlar için yüksek meblağlarda paralar harcamaktadır. Bu harcanan paralardan size düşen payınızı almak için şahsınıza ait aracınıza reklam broşürü yapıştırarak para kazanabilirsiniz. Bu iş için oto aksesuarcılar isimlerini duyurmak amacıyla aracınızı kodifiye etmek karşısında aracınızı bir kısmına isimlerinin reklamını yapmak için teklifte bulunmaktadır. Fakat nakit olarak para kazanmak istiyorsanız daha büyük şirketlerin reklamlarını alabilirsiniz. Özellikle seçim dönemlerinde aracınızı belediyeye kiralayıp başkan adaylarıyla anlaşıp reklam yapabilirsiniz. Bununla ilgili bir örnek Mersin ilimizde imkansız olmadığını gösteren bir gözü görme engelli vatandaşımızdır. Mersin’de görme engelli vatandaşımız Görmeyen gözünün gözlük camına tarım şirketinin reklamını alarak reklam kazancı elde etmiştir. Unutmayın iş size gelmesini beklemek vakit kaybetmektir geçen her günün her dakikası aleyhinize işlemektedir. Bu zamanı avantaja çevirebilirsiniz. Araştırmacı olun fırsatları değerlendirin.

Sosyal Medyadan Para Kazanmak

Günümüzde en popüler para kazanma yöntemlerinden biriside sosyal medyadan para kazanmaktır. Günümüzde çok küçük yaşlarda çocukların dahi sosyal medyaları gün geçtikçe artış göstermektedir ve gün geçtikçe sosyal medyadan para kazananlar bir hayli artmaktadır. Youtube özgün videolar çekemem diyorsanız özgün bir şey yapmadan instagramdan para kazanabilirsiniz. Sosyal medya hesabı olan instagram sürekli ilgi bekler çünkü takipçileriniz siz paylaşım yapmadığınız zaman takibi bırakmaktadır. İnstagram sürekli aktif olan sayfaları daha öncelikli tutmaktadır. Günlük paylaşım yaptığınız zaman keşfete düştüğünüz zaman bir anda yüzlerce takipçi gelebilir. Bu takipçilerden nasıl para kazanacağım diye düşünüyorsanız unutmayın bugünün büyük firmaları reklam yaparak büyümüşlerdir. Kazançlarının yarısını reklama harcayarak büyümektedirler. Sizde çok sayıda takipçiye ulaştığınız zaman reklam alabilirsiniz. Ne kadar kazanırım? diye düşünüyorsanız serbest piyasa vardır. 100k takipçiniz varken hikayede reklam paylaştığınız zaman 50 TL ile 80 TL arasında reklam ücreti alırsınız takipçiniz 1M olduğu zaman reklam ücreti olarak saatlik hikaye için 300 TL’ ye kadar ücret alabilirsiniz. Zaman kaybetmeden sosyal medya konu belirleyin hesabı kurun para kazanın.

Direksiyon Dersi Vererek Para Kazanın

Şoförlüğünüz varsa bundan faydalanarak para kazanabilirsiniz. Gün geçtikte artan nüfusla birlikte araç sayısı şoför sayısında aynı oranda artmaktadır. Araç kullanmada deneyimi olmayan vatandaşlarımıza direksiyon dersi vererek para kazanabilirsiniz. Sürücü kursları bazı bölgelerde çok yüksek ücretlerde direksiyon dersleri vermektedir. Sizde rakip olmaktan ziyade yakın çevrenizden direksiyon verme konusunda ders verebileceğinizi söyleyerek ders verebilirsiniz. Trafiğe kapalı alanları tercih etmelisiniz. Verilen ön eğitimden sonra şoför adayları özgüvenleri gelişerek sürücü kurslarında tek seferde sınavlardan geçerek ehliyet sahibi olabilirler. Ehliyet sahibi olup araç kullanamayan yüzlerce vatandaşımız vardır bu vatandaşlarımıza da direksiyon dersi vererek araç kullanmak konusundaki deneyimlerinizi onlara aktarabilirsiniz. Boş vakitlerinizde randevu sistemi ile ders verebilirsiniz.

Bahçıvanlık Yaparak Para Kazanın

Çiçeklerde bitkilerle uğraşıp hem huzur bulup hem de para kazanabilirsiniz. Bu iş için hafta sonları veya haftaiçi olmasına gerek yok anlaştığınız yerlerde boş vakitlerinizde gidip bahçe evlerinin, villaların, sitelerin bahçelerinde peyzaj düzenlemeleri yaparak para kazanabilirsiniz. Üstelik aldığınız bir iş bir defaya mahsus değildir işinizi düzgün yaptığınız takdirde sürekli çağrılırsınız. Berber gibi düşünün saç uzanınca berbere gidiliyorsa çimler uzadığında da traş edilmesi yani biçilmesi gerekmektedir. Bu işte düzen çok önemlidir. Aldığınız bir işi bütün sorumluluklarıyla yerine getirmeniz durumunda adınız duyulup başka işler almanızda yardımcı olacaktır.

Home Ofis Çalışarak Para Kazanın

Son yıllarda oldukça rağbet işlerin başında gelen home ofis çalışarak kendi paranızı kazanabilirsiniz. Böylece hem kendi işinizi yapmış olacaksınız hemde rahat rahat kendi evinizde kolayca çalışmış olacaksınız. İster ev hanımı olun ister genç erkek kız erkek ister yetişkin, yada öğrenci bu işi gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz. Günümüzde gittikçe artan ve trend olan bir meslek haline gelmeye başlamıştır. Başınızda sizi denetleyen birisinin olmaması erken kalkma hazırlanma yol derdinin olmaması bu işlerin cazibesini artırtmaktadır. Yaşadığınız yer hem işyeri hem de evinizde keyifle bu işi yapabilirsiniz. İstediğiniz saatte işe başlayabilirsiniz. Dilediğiniz kıyafetle rahatça çalışabilirsiniz yeterki başladığınız işi zamanında bitirin. İş bunalımı rahatsız eden çevre şartları olmadan kısa molalar verebilirsiniz. Başınızda denetleyici olmadan rahatça ve özgürce çalışabilirsiniz. Zamanınızı iş hayatınızı buna göre şekil verebilirsiniz. Gün boyunca eşiniz ve çocuklarınızla zamana geçirmiş olursunuz. Tüm bunların yanında evinizde en verimli şekilde çalışma ortamı yaratabilirsiniz. Eğer imkânınız varsa evinizin bir odasını çalışma odasına çevirebilirsiniz. Bunun için eğer fazladan çalışma odanız yoksa çalışma masanızı en sessiz ve sakin yere çekiniz. Çalışma masanız ve koltuğu rahat olmalıdır. Çalıştığınız yerden hem satış yapabilir hem de çağrı karşılayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken bilgisayar, kulaklık yoksa masa ve sandalye tabi interneti unutmayalım. Kendi becerimiz veya ilgi duyduğumuz alana iş başvurusu yapmak. Kısa süre içinde kabul edilip hemen alt yapıyı kurup başlayabilirsiniz. Saydığımız gereken mataryeller arasında birçoğu zaten evinizde var olan eşyalardır. Günümüzde her evde bir masa sandalye birçok evde bilgisayar internet kulaklık bulunmaktadır bunları değerlendirmek sizin elinizde. Size ek iş imkanı sunacak firma da sizin kadar avantajlıdır çünkü size çalıştığınız kadar ücret ödeyecektir yarı zamanlı iş imkanı sunduğu için çalışmadığınız zamanların ücretini ödemeyecektir. Sigorta yol yemek ücretleri gibi maliyetlere katlanmayacağı için size iş imkanı sunacak firmalar size zevkle iş imkanı sunacaktır.

Evcil Hayvan Bakıcılığı Yaparak Para Kazanabilirsiniz

Hayvanları seviyorsanız bu iş tam size göre. Zamanınızı ve gününüzün belli saatlerinde evcil hayvanların bakımını ve gezdirmesini yaparak oldukça güzel para kazanabilirsiniz. Hem eğlenceli hem de keyifle yapabileceğiniz işlerden. Tam evcil hayvanlardan hoşlananlar için güzel bir iş. Instagram, facebook, twitter üzerinden size yakın bölgeler için reklam verebilirsiniz. Sizin bölgenizde işlek yerlere birkaç yere broşür yapıştırabilirsiniz. Onlar sizi bulur. Yoğun iş temposundan sonra hayvanlara ilgi duyan vatandaşlar işlerinden sonra evladı gibi sevdikleri hayvanlarına kavuşup onlarla oynamak istemektedir. Fakat çalışma saatlerinde hayvanlarıyla ilgilenecek kimse bulamadıkları zaman onlardan vazgeçmek zorunda kalmaktadırlar. Bu sebeple hayvanları seven vatandaşlarımızın onlar mesai saatindeyken hayvanlarına bakıcılık yaparak para kazanabilirsiniz.

Özel Müzik Dersi Vererek Para Kazanın

Müzikle yapılan bir iş oldukça güzel olmaz mı?. İster kendi evinizde ister belirlediğiniz bir yerde yapabilirsiniz. Öncelikle bu işi severek, sabırla ve sinirlenmeden yapmalısınız. Sabırla zorlukları aşmalısınız. Eğer müzik eğitiminiz varsa rahatlıkla bu işi yapabilirsiniz. Öncelikle kaç enstrüman biliyorsunuz yada bilmeseniz dahi öğrenip bu dersleri verebilirsiniz. Elleriniz, bilekleriniz ilk başta oldukça ağrıyacaktır severek ve sabırla bu işi yapabilirsiniz böylece hem kendinizi hem de öğrencinizi ders verebilirsiniz. En başta saz, keman, gitar dersleri vererek başlayabilirsiniz. Eğer bu enstrümanları çalmayı bilmiyorsanız en kolayından halk eğitim kursundan ders alarak başlayabilirsiniz. Hem elinizde belgeniz olmuş olur. Özel bir beceri gerektirmez. Temel müzik ve notasını bilmeniz gerekir. İsteyerek inanarak ve bol egzersizlerle bu işin üstesinden gelebilirsiniz. Gerekli olanlara gelecek olursak kendinize ait sazınız, kemanınızı ve gitarınız olsun. Gerisi size ve öğrencilerinize kalmış. Sosyal medyadan faydalanarak özel müzik dersi verme ilanınızı paylaşabilirsiniz.

Ahşap Boyama

Hobi olarak sevenlerinde bu işi sevenlerinde ve sadece bu işi para kazanmak için yapılabilecek zevkli ve kolay bir iş. Bu işi ister evde yapın isterseniz atölyelerde yapın bu sizin tercihinize kalmış. Bunun için eğer bu işin belgesini halk eğitim merkezlerinden kolaylıkla alarak daha büyük yerlerde de çalışabilirsiniz. Hem kendinizi daha iyi geliştirmiş hem de mesleki yeterliliğinizi sağlamış olacaksınız. İstihdam alanları ise ister kendi evinizde ister atölyeler, fabrikalar mağazalar vb. yerlerde rahatlıkla çalışabilirsiniz. Halk eğitim merkezinden almış olduğunuz sertifika ile iş birliği yapılan kurum ve kuruluşlarda yapabilirsiniz.

Evinizin Bahçesinde Kahvaltı Evi Açarak Para Kazanın

Eviniz müstakilse bunu değerlendirebilirsiniz. Yoğun çarşı ortamından sıkılan vatandaşlar bir ağacın altında kahvaltı yapmak ister. Sürekli alışılmışın dışına çıkmak isteyen vatandaşlar sizin evinizin bahçesinde kahvaltı yapmak için müşteriniz olabilir. Alışverişinizi doğal ürünler satan yerlerden yaparak doğal köy peyniri doğal köy yumurtası gibi ürünler kullanırsanız müşterilerinizi buna inandırmanız durumunda sizin müşteriniz olmaktan vazgeçmeyeceklerdir. Ürünleri doğal kullanmanız durumunda kahvaltı sonunda çıkaracağınız hesabın az veya çok olmasını önemsemezler bile sonuçta farklı nezih bir ortamda doğal ürünler sunuyorsunuz. Sizin de böyle imkanınız varsa bunu değerlendirip para kazanabilirsiniz.

Komisyonculuk Yapın Para Kazanın

Özellikle insanlarla diyaloğu iletişimi kuvvetli olan vatandaşlarımız bu özelliklerini değerlendirebilir. En kolay ve en yüksek kazançlar getiren işler arasındadır. Zarar etme riskiniz yok denecek kadar azdır ve kar etme oranı diğer işlere nazaran çok fazladır bazı durumlarda bir işte bile bir yıllık kazanacağınız kadar para kazanırsınız. Komisyoncu aracılık anlamına gelir aynı zamanda faailyetleri çok fazladır. Sizinde kendinizi iyi gördüğünüz konu varsa o konuda komisyonculuk yapabilirsiniz. Örneğin biraz yatırımınız varsa komisyonculuk yapabilirsiniz. Çiftçinin hazır edip yetiştirdiği ürünü aracılık payınızı koyarak satın alıp toptan veya parekende olarak satış yapabilirsiniz. Satış kabiliyetinize güveniyorsanız hemen iş kurmak için araştırmalara girebilirsiniz. 

Yumurta Satarak Para Kazanın

Gün geçtikçe organik tavuk ve organik yumurtaya olan rağbet artmaktadır. Sizde müsait yeriniz varsa biraz sermaye ile tavuk alarak yumurtalarını satarak kolay para kazandıran işler arasından iş seçiminizi yapmış olursunuz. Yerim yok nasıl yapacam diyorsanız müsait yeri olan arkadaşınız veya akrabınızla ortak olarak bu işi yapabilirsiniz. Yumurta beklediğiniz tavuğa ilgi gösterilmesi gerekmektedir. Günlük yemleri suyu düzenli olarak verilmelidir. Yumurtanın organik sayılması için tavuğun gezen tavuk yani kümes hayatında olmaması gerekir. Gezip hava alıp ot böcek türü besinler tüketip yumurtaya çevirmesi gerekir. Tabi ormanda olmayacağı için bunların yanında yemde tüketmeleri gerekmektedir. Gezip yayılan tavuklar ortalama 200 gr yem tüketmektedirler. Buda piyasada 50 kuruş yeme tekamül etmektedir. 1 Lira 25 kuruşa satacağınız yumurta için ortalama 75 kuruş size kar kalmaktadır. Tavuk sayısı 100 Adet olduğu zaman ortalama 80 yumurta alırsınız buda sizin için yaptığımız araştırmalar doğrultusunda 50 TL’lik yem 100 TL’lik yumurta kazancı yani günde size 50 TL ek gelir kalmaktadır. Kuluçka yatırmanız durumlarında tavuk sayısını arttırıp daha fazla tavuk sayısına ulaşabilirsiniz. Nereye satacam düşüncesine giriyorsanız yeterki satacak yumurtanız olsun işyerlerine götürüp sormanız durumunda bir müşteri zamanla yüzlerce müşteriye çoğalacaktır.

Yukarıda sizler için araştırdığımız işler gerçek hayattan örnekleri görülüp kesin kazanç sağlayacak kolay para kazandıran işlerdir. Size sunduğumuz işlerden size en uygun işlerden birisini veya birkaçını seçerek para kazanabilirsiniz. Unutmayın serbest piyasa ekonomisinde herkes farklı fiyatlarla müşterisine ürünler sunmaktadır sizin ürünlerinizi veya yaptığınız iş diğerlerinden farklı olmalıdırki çok çabuk büyüyün çok daha geniş kitlelere ulaşın sizde paranızı kazanın.
Kategoriler: Başarı

Yorumlar (0) Yorum Yap

/