Nevzat Aydın’a Atılan Bir Mail ve Sonrasında Gelen Yatırım

Son günlerde Chat bot’lar ile ilgili yaşanan gelişmelerin, şirketlerin bu noktadaki hassasiyetlerinin ve buradaki teknolojiye yapılan yatırımların haberlerini görüyoruz. Hatta biz de Chat bot’lar’ın Google arama sonuçları ile karşılaştırılabileceğini ve birçok noktada da üstünlük sağladığına dair bir içerik bile yazmıştık.

Tabi ki bu trend ister istemez dikkatleri bu alandaki girişimlere doğrultuyor. Türkiye’de bu alanda yaklaşık sekiz yıldır faaliyet gösteren Botego için de yeni bir dönem başlıyor.

Türkiye’nin önde gelen girişimcilerinden ve yatırımcılarından biri olarak bilinen Yemek Sepeti CEO’su Nevzat Aydın, Botego’ya %15 oranında ortak oldu. Bu  %15’lik hissenin ne kadarlık bir değerleme üzerinden sağlandığı ve yatırımın miktarı gibi rakamlar henüz açıklanmadı.

Coca Cola, Fox, Lipton, Enerjisa, Digitürk, Finansbank ve TEB gibi markalarla çalışan ve kısa bir süre önce müşterileri arasına Hürriyet’i de dahil eden Botego’nun kurucusu Ekim Nazım Kaya’nın kişisel Medium yazısında Nevzat Aydın’ı birebir tanımadığını, kendisiyle e-posta üzerinden iletişime geçerek 3 aylık bir süre zarfında 26 e-posta yazışması sonucunda bu noktaya gelindiğini ifade ediyor. Nevzat Aydın’a mentorluk karşılığında hisse teklif eden Ekim Nazım Kaya, Nevzat Aydın’ın şirkete ortak olma isteğiyle karşılaşıyor.

Ekim Nazım Kaya’nın 5 Mayıs tarihinde Nevzat Aydın’a gönderdiği ilk mail:

Yukarıdaki bu mail ile başlayan hikaye, günümüz girişimcilerinin yatırımcılara nasıl ulaşabileceğine ve doğru bir iletişim ile yatırımın çok da uzakta olmadığına dair ilham verir nitelikte.

facebook-paylas2          new-twitter-paylas2

Kategoriler: Başarı, Girişimcilik

Yorumlar (0) Yorum Yap

/