İzlemelere doyamadığım benim ❤️
20 Kasım 2020
EN İYİ NETFLIX DİZİLERİ – Güncel Netflix Önerileri (2020)
Netflix dizileri 2020'nin en büyük sorunu olan Koronavirüs ile birlikte adeta patlama yaşadı. Çünkü hepimiz evlerde daha fazla zaman geçirdik. Dolayısıyla Netflix dizilerini, filmlerini, belgesellerini keşfetmek için çokça zamanımız oldu.
netflix dizileri
Netflix dizileri baş döndürücü bir hızda gün geçtikçe artıyor, dallanıyor, budaklanıyor. Takip edilmesi zor bir şekilde sürekli yeni yapımlar, yeni sezonlar yayınlanıyor. Ancak endişelenmeyin! Size en iyi hakkında rehber niteliğinde bir içerik hazırladık. Dizileri IMDb puanlarına göre sıraladık. Bir de tüm puanların olduğu kısımda kendi puanlamamıza da yer verdik.
Etkileyici bir drama mı arıyorsunuz? Yoksa kahkaha tufanı bir komedi dizisi mi? Zihninizi alıp uzaklara götürecek bir bilim kurgu nasıl olurdu? Ya da nefes kesen bir aksiyon... Netflix'te aradığınız her türden diziler var. Better Call Saul, La Casa de Papel, Stranger Things, BoJack Horseman, Peaky Blinders, Anne With An E gibi son zamanların en popüler, en iyi Netflix dizileri sizlerle! Ayrıca bu içerikte Netflix'te izleyebileceğiniz ve milyonların kalbini kazanmış Breaking Bad, Sherlock, Vikings gibi unutulmaz yapımlara da yer verdik.
Gizli kategorileri keşfetmek için Netflix kodlarını kullanabilirsiniz. Fakat biz yine de bu listeye bir göz atmadan yeni bir diziye başlamamanızı öneriyoruz.

En iyi Netflix dizileri!

20 Kasım 2020’de güncellendi.

1. The Last Dance (IMDb: 9,3)

Bir belgesel dizi olan The Last Dance, Michael Jordan'ın Chicago Bulls'taki son sezonunu ve Chicago Bulls'un da son şampiyonluğunu kazandığı 1997-1998 sezonunu konu alıyor. ESPN ve Netflix ortak yapımı olan belgesel dizi, kamera ekibinin çektiği 500 saati geçen görüntülerden faydalanarak hazırlandı. The Last Dance, Michael Jordan ve Chicago Bulls'un şampiyonluğa uzanan yolculuğunu anlatıyor.
IMDb: 9,4 Rotten Tomatoes: %96 Google: %95 CEOtudent: 9,2
Eleştirmen Puanı (Metascore): 91/100
Tür: Belgesel-Dizi, Biyografi, Tarih
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 1 saat - Toplamda 1 Sezon 10 bölüm
İnceleme ve yorum: Michael Jordan'ın merkezinde olduğu yapımlar arasında onu en iyi anlatan belgesel olduğu için izlenmeli. Bunun yanında izlerken tarihe tanıklık ediyorsunuz. Chicago Bulls ve NBA tarihine uzun ama hiç de sıkıcı olmayan bir yolculuğa çıkarıyor bu yapım sizi. Basketbolu, başarı hikayelerini, yakın tarihi seviyorsanız Last Dance adlı bu mini belgesel dizisine bayılacaksınız.

NETFLIX'TE İZLE2. Breaking Bad (IMDb: 9,3)

Bir okulda kimya öğretmeni olan Walter White, kendi halinde ailesiyle yaşamını sürdüren biridir. Yaşadığı bazı rahatsızlıklar sonucu hastaneye giden Walter ne yazık ki akciğer kanseri olduğunu öğrenir. Ölüm gerçeğinin en çok can acıtan tarafı ailesini geride bırakacak olmasıdır. Yaşanan bazı farklı olaylarda uyuşturucu sektöründe ciddi para olduğunu görür. Ailesini en iyi şekilde finanse edebilmenin en iyi yolu budur. Üstelik başarılı bir kimyacı için bu pek de zor görünmüyordur. Ve tansiyonun bir dakika bile düşmediği 5 sezonluk bu efsaneye bir şans vermenizi çok isteriz.
IMDb: 9,3 Rotten Tomatoes: %90 Google: %96 CEOtudent: 9,8
Eleştirmen Puanı (Metascore): 73/100
Tür: Suç, Drama, Gerilim
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 49 dk - Toplamda 5 Sezon 62 bölüm
İnceleme ve yorum: Breaking Bad 2000 ve sonrası televizyon dünyasını etkilemiş bir başyapıt. Kimilerince tarihteki "en iyi dizi" olarak kabul edilen Breaking Bad, 2008 yılında başlayıp 2013 yılında biten bir AMC dizisi. Dizinin öyle güçlü bir görsel iletişim ve duygu aktarımı gücü var ki adeta yeni alt kültürler oluşturdu. Oyuncularının hiçbiri o yıllarda "yıldız" denilecek türden oyuncular değildi. Fakat dizinin yaratıcısı Vince Gilligan öyle bir kimya yaratmayı başardı ki, bugün hala "tüm zamanların en iyi dizisi hangisi?" tartışmalarında sıkça adı geçiyor.

NETFLIX'TE İZLE
3. Avatar: Son Havabükücü (IMDb: 9,2)

Hava, su, ateş, toprak… Kaderli birbirine bağlı olan dört ülkedir. Ateş Ülkesi diğerlerine karşı bir savaş başlatınca her şey değişmiştir. Bir yüzyıl geçer ancak bu durumu değiştirecek umut kırıntısı dahi yoktur. Hayatta kalma mücadelesini anlatan Avatar: Son Hava Bükücü izlenmeye değer.
IMDb: 9,2 Rotten Tomatoes: %100 Google: %97 CEOtudent: 9,1
Tür: Animasyon, Aksiyon, Macera
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 23 dk - Toplamda 3 Sezon 66 bölüm
İnceleme ve yorum: The Last Airbender bir çocuk animesi olmaktan çok öte bir yapım. Arkadaşlık, hayat, zorluklar, aile gibi konularda müthiş dersler veriyor. Bunu verirken de bilmiş bir tarzda değil olaylar üzerinden mütevazı bir yaklaşımla dile getiriyor. Ve tabiki sonucun değil yolculuğun önemli olduğunu söylüyor. Dizi tüm bunları yaparken sizi aksiyondan ve maceradan da alıkoymuyor. Anime seviyorsanız mutlaka izlemelisiniz.

NETFLIX'TE İZLE


4. Rick and Morty (IMDb: 9,2)

Çılgın bir bilim adamının torunuyla beraber yaşadığı sıra dışı olayları konu edinen Rick and Morty birçok macerayı içinde barındırıyor. Rick and Morty’nin ilginç ve oldukça tehlikeli olan yolculuklarını boyutlar arası seyahat olarak nitelendirsek de bununla kalmıyor ve insan anatomisi içerisinde de maceralarını hız kesmeden devam ettiriyorlar.
IMDb: 9,2 Rotten Tomatoes: %94 Google: %97 CEOtudent: 9,1
Eleştirmen Puanı (Metascore): 85/100
Tür: Animasyon, Macera, Komedi
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 42 dk - Toplamda 5 Sezon 42 bölüm
İnceleme ve yorum: Bilim Kurgu ve Komedi türlerinin müthiş bir sentezi Rick and Morty. Bir yetişkin animasyon dizisi olan bu yapım Family Guy, South Park, The Simpsons gibi yapımlara benziyor fakat Bilim Kurgu tarafı onu farklı kılıyor. Her bölüm 20 dakika, dolayısıyla kolay tüketilebilir olmasıyla dikkat çekiyor. Boyutlararası yolculuklar, paralel evrenler gibi anlaşılması zor kavramlara bir de absürt senaryo eklenince bir hayli eğlendiriyor. Tüm bunların yanı sıra dizinin senaristleri popüler kültüre dair bir çok şeye gönderme yapıyor.

NETFLIX'TE İZLE


5. Sherlock (IMDb: 9,1)

Arthur Ignatius Conan Doyle tarafından kaleme alınan dedektif Sherlock Holmes hikayelerinden uyarlanan senaryonun diziye uyarlanmasıyla karşımıza bu güzel dizi çıkıyor. Yönetmen koltuğunu Michael Hurst, Rick Jacobson ve Jesse Warn paylaşıyor. Bu sefer hikaye modern dünyada geçiyor. Dedektif Sherlock bu sefer günümüz Londra’sında yaşanan sırlar çözüm bekliyor. Sherlock’un yanında yine Doktor Watson yer alır. Atılan kısa mesajlar, mailler, blogların yanı sıra Sherlock eski yöntemleri yani kendi tarzını kullanmaya devam eder.
IMDb: 9,1 Rotten Tomatoes: %78 Google: %97 CEOtudent: 9,4
Eleştirmen Puanı (Metascore): 85/100
Tür: Suç, Gizem, Macera
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 1 saat 28 dk - Toplamda 4 Sezon 15 bölüm
İnceleme ve yorum: Sherlock yapımlarının, kitaplarının tamamı bir dönemi kasıp kavurmuştu. Tam "bunaldık artık" derken BBC müthiş bir girişimde bulundu ve günümüz dünyasına yaşayan Benedict Cumberbatch'li Sherlock'u çıkardı. Hem dizinin hızlı akışı, hem de sahnelerdeki detay avcılığı sayesinde zihniniz maksimum performansla çalışıyor. Hatta öyle ki kendinizi vermezseniz bazı bölümleri tam olarak anlamanız mümkün değil. Bu buram buram dahilik kokan doku bu diziyi en özel yapan şey. Polisiye ve macera sevenlerdenseniz mutlaka izleyin.

NETFLIX'TE İZLE


6. Bir Başkadır (IMDb: 9,0)

Türbanlı, başı açık, dindar veya seküler… Eğer sizin gibi değillerse toplumunuzdan dışlayabilirsiniz. Etnik kökeni size uymuyorsa karşınızdaki kişi ya kötüdür ya da sizden farklıdır. Neye göre farklıdır? Meryem türbanlı bir kadındır. Sürekli bayılır ancak hiçbir hastalığı yoktur ve psikiyatri servisine sevk edilir. Psikiyatristi Peri ise Meryem’e göre bambaşka bir dünyadan geliyordur. Peri’nin psikiyatristi ise çok daha farklı bir dünyanın içindedir. Her karakter bambaşka dünyalardan gelseler de, bir noktada hepsi birbiriyle bağlantılıdır. Dizi yayınlandığı andan itibaren hem çok sevildi hem de çok eleştirildi. Pek çok detaya yer verilen dizide oyunculukları hepsi takdire şayan.
IMDb: 9,0 CEOtudent: 8,8
Tür: Drama, Gerilim
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 50 Dakika - 1 Sezon 8 Bölüm
İnceleme ve yorum: Bambaşka sosyal gruplardan gelen insanların kendi dünyaları gerçekten çok iyi anlatılmış. Bazı kişiler tarafından eleştirilse de verilen detaylar izleyiciyi ekrana kilitlemeye yetiyor. Her grubu kendi içinde anlatan dizi aynı zamanda nasıl birbirlerinin ayrılmaz parçaları olduğunu da gösteriyor. Eğer ekranda çevrenizden insanlar görmek isterseniz mutlaka izlemelisiniz.

NETFLIX'TE İZLE
7. When They See Us (IMDb: 8,9)

Gerçek bir hikayeyi konu edinen When They See Us, Central Park Five ismiyle anılan beş gencin işlemedikleri bir suç yüzünden haksız sebeple yargılanmasını konu edinir. Central Park’ta koşuya çıkmış bir kadını cinsel bir saldırıda bulunduklarına dair bir iddiayla tutuklanan bu beş genç ülke çapında ses getiren bir davanın içinde kendilerini bulacaklardır.
IMDb: 8,9 Rotten Tomatoes: %96 Google: %96 CEOtudent: 8,7
Eleştirmen Puanı (Metascore): 86/100
Tür: Biyograf, Suç, Drama
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 1 saat 13 dk - Toplamda 1 Sezon 4 bölüm
İnceleme ve yorum: Tek sezonluk ve 4 bölümlük bir mizi dizi olan When They See Us, her şeyden önce gerçekliğiyle etkiliyor. Senaryosu da gerçek bir hikayeye dayanan dizi, ırkçılığın dünya için ne kadar büyük bir sorun olduğunu tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor. Dizi haksızlığın, adalet sistemindeki çarpıklıkların, insanlar için çaresizliğin ne demek olduğunu çok iyi anlatıyor. Dizinin yapımcılarının Oprah Winfrey ve Robert De Niro olduğunu da belirtelim.

NETFLIX'TE İZLE


8. Black Mirror (IMDb: 8,8)

Gelişen ve değişen toplumun gün geçtikçe bireyler üzerindeki etkileri de değişiyor. Yeni teknolojilerin getirileri, değişen siyaset, medya, sanat anlayışının değişimi her bölümü farklı olan dizide bilim kurgu ögeleriyle anlatılmaya çalışılır. Gelişen teknoloji dünyayı daha yaşanır bir hale mi getirir yoksa tutsak olarak yaşanacak bir evrene mi hapseder insanları? Boynunuza takılan çipler ile yaşamak, telefonunuz ya da bilgisayarınız aracılığı ile attığınız her adımın izlenmesi nasıl olurdu? Black Mirror tüm ürkütücülüğü ile geleceğin teknolojilerine ve yaşamlarına ışık tutuyor.
IMDb: 8,8 Rotten Tomatoes: %83 Google: %94 CEOtudent: 8,7
Eleştirmen Puanı (Metascore): 76/100
Tür: Drama, Bilim Kurgu, Gerilim
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 1 saat - Toplamda 5 Sezon 22 bölüm
İnceleme ve yorum: Her bölümü ayrı senaryolardan, ayrı oyunculardan oluşan ve Netflix dizileri denildiği anda ilk akla gelen yapımlardan Black Mirror bir antoloji dizisi. Sürekli aynı konudan sıkılanlardansanız listenizin başında olması gereken bir yapım. Her sezonun ve her bölümün ortak tarafı ise insanlık ve teknoloji. Bu temada ilerleyen dizi devlet, teknoloji, toplum, birey gibi temel kavramları sorgulatarak sarsıcı bir etki yaratıyor. Her bölümün sonunda çarpıcı bir final ile karşılaşıyorsunuz. Ayrıca dizinin fütüristik gerçekliği o kadar güçlü ki, seyircilerin birçoğunda anksiyeteye sebep olduğu söyleniyor.

NETFLIX'TE İZLE


9. Narcos ve Narcos Mexico (IMDb: 8,8) - (IMDb: 8,4)

Pablo Escobar'ın gerçek hayat hikayesinden uyarlanmış dizi, büyük bir uyuşturucu şebekesini engellemek için çalışan kolluk kuvvetlerini anlatıyor. Meksikalı ajan Javier Pena, Escobar'ı yakalamak için Birleşik Devletle'den Kolombiya'ya yollanmıştır. Dizinin devamı olan Narcos: Mexico, bağımsız uyuşturucu kaçakçılarını ve 1980'lerdeki Guadalajara Karteli'nin yükselmesini anlatır. DEA ajanı Kiki Camarena'nın bu kartellere karşı mücadelesi dizinin odak noktasıdır.
Narcos - IMDb: 8,8 Rotten Tomatoes: %89 Google: %94 CEOtudent: 8,6
Narcos Mexico - IMDb: 8,4 Rotten Tomatoes: %88 Google: %95
Narcos - Eleştirmen Puanı (Metascore): 77/100
Narcos Mexico - Eleştirmen Puanı (Metascore): 80/100
Tür: Suç, Drama
İnceleme ve yorum: Narcos, Netfix dizileri arasında öne çıkan büyük bir yapım. Başarılı oyunculuklardan Güney Amerika'nın bohem atmosferine, gerçek bir yaşam öyküsüne dayanmasından etkileyici olay örgüsüne kadar eşsiz bir dizi. Bilhassa Breaking Bad, Ozark gibi pasif suç dizilerini seviyorsanız Narcos ve Narcos Mexico sizi fazlasıyla tatmin edecektir.

NETFLIX'TE İZLE


10. Peaky Blinders (IMDb: 8,8)

İkinci Dünya Savaşı'nın henüz bittiği dönemlerde, İngiltere'de Shelby'lerin çetesine konuk oluyoruz. Birçok ödül kazanmış Peaky Blinders, belli bir tarihi dönemi anlatan dizileri sevenler için kaçırılmaması gereken bir dizi. Genel olarak İngiltere'de çete hayatını anlatan Peaky Blinders aksiyonu ve sanatsal yönüyle izleyenleri fazlasıyla tatmin ediyor.
IMDb: 8,8 Rotten Tomatoes: %92 Google: %96 CEOtudent: 8,4
Tür: Suç, Drama
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 1 saat - Toplamda 7 Sezon 37 bölüm
İnceleme ve yorum: Dönem dizileri arasında başı çeken yapımlardan biri. Dizi, içinde bulunduğu dönemi her şeyiyle muazzam yansıtıyor. Bunu yalnızca prodüksiyon olarak yapmıyor. 1919 yılının sosyoekonomik, politik ve toplumsal atmosferine de ışık tutara yapıyor. Ayrıca Peaky Blinders'ın çok başarılı bir görüntü yönetmeni var. Dizinin yarattığı görsel haz bile izlenmesi için yeterli. Dizinin baş karakteri Thomas Shelby de son zamanların büyük hayran kitleleri kazanan kurgu karakterlerinden biri.

NETFLIX'TE İZLE
11. Stranger Things (IMDb: 8,8)

Stranger Things dizisinde 1980’lerdeyiz, yer Indiana’nın kırsal bir kasabası Hawkins. Devlet için bilimsel araştırmalar yapan Hawkins Ulusal Laboratuvarı’nda aynı zamanda gizli işler de yapılır. İnsanların üzerinde paranormal ve doğaüstü deneyler yapılır. İstemeden alternatif bir evrenin yani “Baş Aşağı”nın kapılarını açan bir portal yaratırlar. Sadece laboratuvarla kalmayıp tüm kasaba halkını etkilemeye başlar yeni evren. Baş Aşağı’dan gelen yaratıklar kasabadan birini kaçırır ve olaylar başlar.
IMDb: 8,8 Rotten Tomatoes: %93 Google: %97 CEOtudent: 8,9
Eleştirmen Puanı (Metascore): 76/100
Tür: Korku, Bilim Kurgu, Fantastik
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 51 dk - Toplamda 4 Sezon 33 bölüm
İnceleme ve yorum: Stranger Things sizi 1980'li yılların içine çekiyor ve Retrowave dokusuyla adeta büyülüyor. Ayrıca korku ve gerilim gibi görünse de bizce bu dizi dört dörtlük bir fantastik macera. Ancak korkuyu ve gerilimi de asla elinden bırakmıyor. Star Wars, The Thing gibi efsanelere harika göndermeler de yapıyor. Bu yönüyle Geek'lerin bayılacağı bir yapım. Baş karakterler olan çocukların oyunculukları da fazlasıyla başarılı. Müziklerinin de bağımlılık yaratacak türden olduğunu belirtelim. Yine Netflix dizileri arasında bir klasik!

NETFLIX'TE İZLE


12. The Queen's Gambit (IMDb: 8,8)

Dizinin senaryosu, Walter Tevis’in 1983 yılında kaleme aldığı aynı isimli romanına dayanır. 1950’li yıllarda Kentucky’de bir yetimhanede büyüyen satranç dâhisi bir kız Beth Harmon’un hikayesi anlatılır. Sessiz ve somurtkan olan Beth’in oynadığı ilk satranç oyunuyla hayatı değişir. 16 yaşında Amerika Birleşik Devletleri Açık Şampiyonası’nda yarışır. Ancak Beth profesyonel çevreye girdikçe riskler artmaya başlar. Üstelik Beth yetimhanede verilen bir sakinleştirici hapa bağımlı olmuştur. Hapı alkolle alan Beth gün geçtikçe tam bir bağımlıya döner.
IMDb: 8,8 Rotten Tomatoes: %100 Google: %98 CEOtudent: 8,0
Eleştirmen Puanı (Metascore): 79/100
Tür: Drama, Mini-dizi
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 50 Dakika - 1 Sezon 7 Bölüm
İnceleme ve yorum: Konusu satranç üzerinden şekillenen diziden yavaş ve sıkıcı olması beklenebilir. Ancak tüm bu beklentilerin aksine son derece hızlı akan ve izleyiciyi içine çeken bir yapım olmuş. İçine çeken konusu ve oyuncu kadrosunun yanı sıra dizide kadın hakları üzerine vurgular da vardır. “Kendine yetebilen kadın güçlüdür.” düşüncesine yer verilen dizide toplumdaki toplumsal cinsiyet ilişkisi de ele alınır.

NETFLIX'TE İZLE


13. Anne with an E (IMDb: 8,7)

Anne with an E, tüm sorunlara, yaşanan kötü şeylere, zor engellere rağmen sevilmeyi bekleyen, yeryüzündeki varlığını kabul ettirmek isteyen ve bu uğurda büyük bir savaş veren bir kadının çocukluktan yetişkin olmaya doğru giden yolculuğunu anlatıyor. Kanadalı roman yazarı Lucy Maud Montgomery'e ait olan "Anne of Green Gables" adlı eserden uyarlanan dizinin senaryosunu ise Breaking Bad'in senaristi Moira Walley-Beckett yazıyor.
IMDb: 8,7 Rotten Tomatoes: %60 Google: %98 CEOtudent: 9,0
Eleştirmen Puanı (Metascore): 79/100
Tür: Drama
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 1 saat - Toplamda 3 Sezon 27 bölüm
İnceleme ve yorum: 1800'lü yılları anlatan bu dizi de mükemmel bir dönem atmosferi sunuyor. Bu atmosfer, etkileyici doğa görüntüleriyle birleşince ortaya zengin bir görsellik çıkıyor. Karakterler o kadar gerçekçi ki sanki yanınızda nefes alıyorlar. Bunların dışında aile olmaya, sevgiye, arkadaşlığa, bir çocuğun iç dünyasına dair duygusal anlamda etkili anlatılar sunuyor. Anne with an E her şeyiyle kalbinizi ısıtacak sıcacık bir yapım.

NETFLIX'TE İZLE


14. Better Call Saul (IMDb: 8,7)

Suç ve Dram temasının işlendiği Better Call Saul’da olaylar 2002 yılı dönemlerinde başlamaktadır. Breaking Bad’den tanıdığımız Saul’un hikayesine odaklanan dizide, Breaking Bad’in efsaneleşmiş karakterlerini bolca görmek mümkün. Birtakım mali zorluklar içerisinde bir avukat olan Jimmy, davaları kazanmaya çalışmak dışında müşteri kazanmayıda hedef haline getirmiştir. Tüm bunlar yaşanırken Jimmy’i etrafındaki tehlikelerle de boğuşmak zorundadır.
IMDb: 8,7 Rotten Tomatoes: %97 Google: %94 CEOtudent: 8,9
Eleştirmen Puanı (Metascore): 84/100
Tür: Suç, Drama
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 46 dk - Toplamda 6 Sezon 63 bölüm
İnceleme ve yorum: Sıkıcı bir avukat dizisi gibi göründüğünü düşünebilirsiniz fakat kesinlikle değil. Suç, macera gibi öğelerin yanında Better Call Saul çok başarılı bir drama dizisi. Tıpkı Breaking Bad'de olduğu gibi, yine bir adamın arzuları ve hayatın gerçekliği arasında sıkışıp bambaşka bir dönüşüm geçirmesini izliyoruz. Tüm karakterler o kadar derin ki, diziyi izlerken "bu adamın da bir hikayesi var ama neyse" deyip duruyorsunuz. Breaking Bad özlemini de fazla fazla gideren müthiş bir yapım.

NETFLIX'TE İZLE15. House of Cards (IMDb: 8,7)

Birçok izleyicinin en iyi Netflix dizisi olarak listenin başına koyduğu House Of Cards, Amerikan siyasetine doğru ilginç bir yolculuğa sürüklüyor. Siyasi güç sahibi olmak isteyen taraflar, birbirleri üzerinde baskı kuruyor bununla birlikte kirli bir savaşın oyunu haline dönüşüyor. O sırada Frank Underwood isimli bir politikacıya dış işleri bakanı olma sözü verilir lakin bu söz havada kalır ve yerine getirilmez. Birçok kritik bilgiye sahip bu isim hırs yaparak gözünü en tepeye diker ve rakipleriyle rekabet ederek yükselmeye başlar.
IMDb: 8,7 Rotten Tomatoes: %77 Google: %91 CEOtudent: 8,3
Eleştirmen Puanı (Metascore): 76/100
Tür: Politika, Drama
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 51 dk - Toplamda 6 Sezon 73 bölüm
İnceleme ve yorum: Entrikanın tavan yaptığı son dönemlerin en başarılı politik dizilerinden biri. Dizinin en önemli karakterlerinden Frank Underwood'un zekası fazlasıyla etkileyici. Dizinin en ilginç tarafı ise karakterlerin sık sık dizi anında ekrana bakıp seyirci ile konuşması. Buna sinemada "dördüncü duvarı yıkmak" deniyor. Riskli bir anlatım tekniği olsa da başarabilen yapımlara iyi bir avantaj sağlıyor. House of Cards da bunun en iyi örneklerinden. Ayrıca dizinin Emmy kazanan ilk online dizi olduğunu da hatırlatalım.

NETFLIX'TE İZLE


16. Dark (IMDb: 8,7)

Netflix bilim kurgu dizileri arasında son yılların yükselenlerinden! Bilim kurgu ve gerilim türündeki Dark, küçük bir kasabadaki iki çocuğun kaybolmasının ardından yaşanan gizemli olayları ele alıyor. Hikayenin farklı zaman dilimlerinde geçmesi ve gizemi onu diğer bilim kurgu dizilerinden ayırarak anlaşılması güç bir bulmaca haline getiriyor. Korku ve gerilim dolu dizinin yönetmenliğini Who Am I, Das letzte Schweigen, Nuit Blanche gibi filmlerin yönetmenliğini de yapan Baran bo Odar yapmıştır.
IMDb: 8,7 Rotten Tomatoes: %94 Google: %96 CEOtudent: 8,5
Eleştirmen Puanı (Metascore): 67/100
Tür: Bilim Kurgu, Drama, Gizem, Gerilim
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 1 saat - Toplamda 3 Sezon 26 bölüm
İnceleme ve yorum: Büyük bir karmaşa ve bir türlü çözülemeyen gizem... Dark her şeyiyle odaklanmayı gerektiren, zihin bulanıklığının tavan yaptığı, zaman kavramının yok olup gittiği son zamanların en etkili etkileyici dizilerinden. Olayları, kişileri, zamanları çözüp kavrayabilmek adına not almanız ve dizinin size verdiği bazı şemalara bakarak diziyi izlemeniz gerekebiliyor. Bu da bu diziyi "otur izle" deneyiminden çok öte bir noktaya taşıyor. Almanca olması da Dark'a bambaşka bir doku katıyor. Ayrıca dizinin birçok noktasında bir sürü ipucu veriliyor. Bu detayları yakalayıp sonuç üzerindeki etkisini görmek, dizinin seyir zevkinin yanı sıra bambaşka bir tatmin sağlıyor. İlk birkaç bölüm size sıkıcı gelebilir. Çok fazla karakter var ve hepsi bir şekilde hikayenin içinde. Fakat birkaç bölüm sonra zihninizi sarıp sarmalayan, düşüncelerinizi fazlaca meşgul eden mükemmel bir dizi izliyor olacaksınız.

NETFLIX'TE İZLE


17. BoJack Horseman (IMDb: 8,7)

BoJack Horseman, 1990’lı yılların popüler sitkomlarından biri olan Horsing Around’da oynayan ve sevenler olan bir aktördür. Günler günleri, yıllar yılları kovalıyor. Ve 2010'lu yıllara geri dönüyoruz. O dizinin üzerinden neredeyse 20 yıl geçmiş ve BoJack eski ününü kaybetmiştir. Yeniden bir yıldız olabilmek için işe koyulur. Yetişkin animasyonu alanında Netflix'in en beğenilen yapımlarından. BoJack'te zekice esprilere tanık olup bolca kahkaha atacaksınız.
IMDb: 8,7 Rotten Tomatoes: %93 Google: %95 CEOtudent: 9,0
Eleştirmen Puanı (Metascore): 59/100
Tür: Animasyon, Komedi, Drama
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 25 dk - Toplamda 6 Sezon 77 bölüm
İnceleme ve yorum: BoJack Horseman her ne kadar bir tür Hollywood simülasyonu komedi yapımı gibi görünse de günlük yaşama dair detaylarda ve karakterlerin kişilik yapılarında kendinize dair çok şey buluyorsunuz. Bütün bu absürt olaylarla bezenmiş durum komedilerinin altında muhteşem felsefeler ve hayat dersleri var. Bu tarafı da BoJack'i çok özel kılıyor. Dizinin ayrıca alkolizmi, alkol bağımlılığını en iyi anlatan yapım olduğu söyleniyor. Tüm bunlarında seslendirme sanatçılarıyla da başarılı olarak anılan bir yapım. Mesela seslendirenler arasında Breaking Bad'den tandığımız Aaron Paul (Jesse) var. Ses getiren bölümlerden birinde ise konuk seslendirme sanatçısı olarak Friends dizisinden tanıdığımız Lisa Kudrow'u (Phoebe) görüyoruz.

NETFLIX'TE İZLE


18. Tepedeki Ev (IMDb: 8,7)

Son romanını yazma aşamasında olan Steven, romanının içeriği için araştırma yapmaktadır. Hayalet konulu bir hikaye araştırırken, kız kardeşinden bir telefon alır. O telefon sonrası hiçbir şey aynı kalmaz. Dağılmış bir aile eski evlerinin zihinlerden çıkmayan anılarla ve evden uzaklaşmalarına neden olan korktucu olaylarla yüzleşir. Aradan 26 yıl geçmiştir ancak aile Tepedeki Evde yaşadıklarını tam anlamıyla unutabilmiş değildir.
IMDb: 8,7 Rotten Tomatoes: %93 Google: %96 CEOtudent: 8,7
Eleştirmen Puanı (Metascore): 79/100
Tür: Drama, Korku, Suç
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 50 dk - Toplamda 2 Sezon 13 bölüm
İnceleme ve yorum: The Haunting of Hill House, geçmişte yaşanan korkunç olaylara sürekli Flash Back yapan başarılı bir korku dizisi. Hepimizin bildiği "Perili ev" klişesini en iyi şekilde işleyen yapımlardan biri. Dizinin anlatım olarak en güzel yanı iki farklı zaman diliminde geçmesi. Dizi, bu evde çocukluklarını geçiren aile bireylerinin yıllar sonra hala taşıdıkları travmaları sarsıcı bir biçimde anlatıyor. Aynı zamanda tüm bu doğaüstü olaylara neden olan büyük gizemi çözmeye çalışırken buluyorsunuz kendinizi. Ve dizinin sonunda şaşırtıcı sonuçlara ulaşıyorsunuz. Tepedeki Ev, bir korku dizisi olduğu kadar aynı zamanda bir psikolojik gerilim ve bir aile draması dizisi.

NETFLIX'TE İZLE19. The Crown (IMDb: 8,7)

İngiltere-ABD ortak yapımı The Crown, İngiltere Kraliçesi II.Elizabeth‘in evliliği ve tahta geçmesi sonrası 10 yıllık dönemi ele alıyor. Dizide 20’li yaşlarının ortasında ve yeni evli bir kadın olarak göreceğimiz II.Elizabeth’in Winston Churchill’le arasındaki iletişime dair önemli detaylara da şahit oluyoruz. Oyuncu kadrosunda Matt Smith, John Lithgow ve Victoria Hamilton gibi isimlerin yer aldığı dizinin yönetmen koltuğunda Stephen Daldry bulunuyor.
IMDb: 8,7 Rotten Tomatoes: %89 Google: %94 CEOtudent: 8,8
Eleştirmen Puanı (Metascore): 81/100
Tür: Drama, Tarih
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 58 dk - Toplamda 5 Sezon 41 bölüm
İnceleme ve yorum: Dizinin merkezinde olan Kraliçe II.Elizabeth ve kraliyet ailesindeki birçok kişi günümüzde hala hayattalar. The Crown buna rağmen çokça eleştiri içeren, yer yer birtakım skandalları anlatan cesur bir dizi. Diziyi kesinlikle bir tarih belgeseli beklentisiyle izlemeyin çünkü gerçek olaylara dayandığı kadar bolca kurgu olaylar da barındırıyor. Kostümüyle, dekoruyla, renkleriyle gerçekten cezbedici bir dönem yapımı. Oyunculuklar ise şairane. Oyuncuların tamamı dizi sektöründe kendini kanıtlamış isimler. Dönem yapımları sevmiyorsanız bile mutlaka şans vermeniz gereken bir dizi olduğunun altını çizelim.

NETFLIX'TE İZLE


20. Mindhunter (IMDb: 8,6)

FBI davranış bilimleri departmanının kuruluş hikayesini anlatan Mindhunter, gerçek bir hikayeye sahip. Genel olarak insanların neden suç işlediğini ve bir insanı suça iten unsurları irdeleyen Mindhunter, size sosyoloji ve psikoloji konusunda yeni bakış açıları kazandıracaktır. Karakterler ve karakterlerin konuştukları seri katiller, zamanında gerçekten yaşadığı için dizinin etkileyiciliği de buna paralel olarak artıyor. Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv gibi oyuncuların oynadığı Mindhunter, suç, psikoloji ve sosyoloji sevenler için biçilmiş kaftan olsa da, herkes için bir çırpıda bitirebilecek diziler arasında yerini alıyor.
IMDb: 8,6 Rotten Tomatoes: %97 Google: %95 CEOtudent: 9,2
Eleştirmen Puanı (Metascore): 80/100
Tür: Suç, Drama, Gerilim
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 1 saat - Toplamda 2 Sezon 19 bölüm
İnceleme ve yorum: Mindhunter her şeyden önce 1970'li yılların havasını çok iyi yansıtan bir dizi. İlk sezonda olaylar özellikle Holden Ford karakteri üzerinden ilerliyor. Fazla idealist ve çok zeki bir adam. Bu yönüyle sizde hayranlık uyandırması muhtemel. Psikolojik savaş denilebilecek sahneler var. Holden Ford, suçluları psikolojik zayıflıkları üzerinden tuzağa düşürmeye çalışıyor. Onların travmalarını yakalamaya ve bunların üzerine oynamaya çalışıyor. Dizinin bu sahneleri özellikle çok beğenildi. Dizinin diğer bir çarpıcı yönü ise dizideki seri katillerin kurgu karakterler olmaması. Bu seri katillerin tamamı aslında dünya tarihin en azılı seri katilleri. Bu katilleri canlandıran oyuncuların benzerlikleri de dikkat çekiyor. Psikolojik-suç sevenlerin çok beğeneceğini düşündüğümüz bir yapım.

NETFLIX'TE İZLE


21. After Life (IMDb: 8,5)

After Life'ı izledikten sonra istemsizce Ricky Gervais yine yapmış yapacağını diyorsunuz. Hem dramı hem de komediyi sonuna kadar gördüğümüz dizide ince detaylarla verilen öğütler de gözden kaçmıyor. Eşinin ölümünü kabullenmekte zorlanan bir gazete yazarının gündelik hayatına konuk olduğumuz dizide, tecrübeli isimlere bir de sevimli bir köpek eşlik ediyor.
IMDb: 8,5 Rotten Tomatoes: %74 Google: %96 CEOtudent: 8,4
Eleştirmen Puanı (Metascore): 59/100
Tür: Komedi, Drama
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 30 dk - Toplamda 3 Sezon 18 bölüm
İnceleme ve yorum: Diziyi hem yazan, hem yöneten hem de başrolünü oynayan bir adam düşünün. İşte bu adam ünlü komedyen Ricky Gervais. Bu her ne kadar garip görünse de aslında dizinin başarısında büyük etkisi var. Dizi sürekli depresif ve intihara meyilli bir adamın hikayesini anlatıyor gibi görünebilir fakat aslında komedinin ve dramanın müthiş bir sentezi. Olay örgüsü olarak biraz yavaş ilerliyor. Bu yönüyle sıkıcı bulmanız normal fakat dizideki başarılı durum komedileri de biraz bu şekilde ortaya çıkıyor. Son dönemlerin en kaliteli, en orijinal, en kendine has yapımlarından biri.

NETFLIX'TE İZLE


22. Vikings (IMDb: 8,5)

Cesur savaşçı Ragnar Lothbrok ve oğlunun yaşadıklarını konu edinen Vikings dizisi aynı zamanda Vikinglerin kültürünüde yansıtarak gerçeğe dayanıyor. Ragnar Lothbrok tarihte Britanya ve Fransa’ya uzanan saldırılarıyla kendisinden oldukça söz ettirmiş cesur bir savaşçıdır. Basit bir çitfçi olan Ragnar ne kadar ileriye gidebileceğini bizlere göstermekle kalmıyor aynı zamanda çok sevdiği arkadaşı Rollo’yla birlikte denizlerdeki maceralarını izlememize fırsat veriyor. Bu dizide korkusuz ve acımasız ırkın maceralarını izliyoruz. Bu ırk, cesaretini Odin’den, saçlarını güneşten, gözlerini ise denizden almış olmakla birlikte izleyicinin dikkatini ilk bölümden itibaren çekmeyi başarıyor. Fantastik ve gerçek ögelerin bileşiminden oluşan dizide oyuncular o dönemin ırkına yakın fiziksel birtakım özelliklere sahip kişilerden seçilmiştir. Bu filmi daha da özel kılmıştır.
IMDb: 8,5 Rotten Tomatoes: %93 Google: %96 CEOtudent: 8,4
Eleştirmen Puanı (Metascore): 71/100
Tür: Aksiyon, Macera, Drama
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 44 dk - Toplamda 6 Sezon 93 bölüm
İnceleme ve yorum: Bu diziyi bu kadar iyi yapan şeylerden biri hiç şüphesiz ki baş karakter Ragnar Lothbrok. Hem savaş zekası hem lider duruşu hem de karizması Ragnar'ı unutulmaz dizi karakterleri arasına sokmayı başarıyor. Dizinin en beğenilen tarafı 11. yüzyılı en iyi şekilde yansıtıyor olması. Bir de adım adım stratejilerine tanık olduğumuz savaş sahneleri var tabi. Vikings savaş, kan, mücadele, güç gibi kavramları o çağın çıplaklığıyla gözler önüne seren müthiş bir dizi.

NETFLIX'TE İZLE


23. Love, Death & Robots (IMDb: 8,5)

Çıktığı andan itibaren Netflix dizileri 2020 listemizin olmazsa olmaz yapımlarında biri: Animasyon severlere hitap eden Netflix dizisi Love Death & Robots'un her bir bölümü 5-15 dakika arasında değişiyor ve her bölüm farklı bir konuyu ele alıyor. Tim Miller ve David Fincher gibi önemli isimlerin yapımcılığını üstlendiği dizinin konuları bilim kurgudan komediye, komediden fantastiğe, fantastikten korkuya kadar geniş bir yelpaze çiziyor. Farklı bir deneyim yaşamak isteyenlere eşsiz bir fırsat sunan dizi, 2019 yılının çok konuşulanları arasında yerini almıştı.
IMDb: 8,5 Rotten Tomatoes: %77 Google: %96 CEOtudent: 9,2
Eleştirmen Puanı (Metascore): 65/100
Tür: Animasyon, Mini Dizi, Komedi, Bilim Kurgu
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 15 dk - Toplamda 2 Sezon 19 bölüm
İnceleme ve yorum: Love Death + Robots harika bir animasyon antolojisi. Yani her bölüm birbirinden bağımsız senaryolardan ve konulardan oluşuyor. Bilim kurgu, fantastik, fütüristik, siberpunk, biopunk gibi iddialı türlerin tamamına dahil olabilecek bir yapım. Animasyon olması da diziye bu anlamda çok özgür bir alan tanıyor. Kısa kısa hikayelerden oluşan dizinin bölüm sonlarında çarpıcı bir final ile karşılaşıyorsunuz. Bu yapım, bir dizi izlemenin ötesinde bir şey. Bizce eşi benzeri olmayan bir deneyim!

NETFLIX'TE İZLE
24. Suits (IMDb: 8,5)

Bir dahi olan Mike hukuk fakültesinden atılır. Harvard mezunu Harvey Specter ile Mike’ın yolu NewYork’ta kesişir. Harika bir fotografik hafızaya sahip olan Mike Harvey tarafından hemen fark edilir. İkili birlikte çalışmaya başlar. Ancak ortada küçük bir pürüz vardır. Çünkü Mike’ı insanlara Harvard mezunu olarak tanıtırlar. Son derece hızlı bir tempoda ilerleyen dizi, dram dizisinden daha ziyade koca bir komedi serüveni sunuyor.
IMDb: 8,5 Rotten Tomatoes: %90 Google: %95 CEOtudent: 8,3
Eleştirmen Puanı (Metascore): 90/100
Tür: Komedi, Drama
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 44 dk - Toplamda 9 Sezon 134 bölüm

NETFLIX'TE İZLE


25. O Mecanismo (IMDb: 8,4)

Brezilya'da yaşanan gerçek olaylardan esinlenilen dizinin senaryosunu Elena Soarez kaleme almıştır. Bir grup dedektif tarafından ortaya çıkarılan büyük bir yolsuzluk olayının ardından bunun çevredeki insanlara yansımalarını izleyeceğimiz dizide başrollerde Selton Mello, Carol Abras, Enrique Diaz gibi isimlerle karşılaşıyoruz.
IMDb: 8,4 Rotten Tomatoes: %80 Google: %95 CEOtudent: 8,5
Tür: Suç, Drama, Gerilim
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 41 dk - Toplamda 2 Sezon 16 bölüm
İnceleme ve yorum: The Mechanism olarak da bilinen yapım başarılı bir Güney Amerika dizisi. Temposu düşük bir yapım dolayısıyla aksiyon beklentisi ile izlememenizi tavsiye ediyoruz. Dizinin en ilgi çekici tarafı tamamen gerçek olaylara dayanması. Suç dizisi olduğu kadar aslında politik ve sosyolojik bir dizi. Dünya düzeni, medya, politika, yolsuzlukluk gibi konular ilginizi çekiyorsa mutlaka izlemenizi öneriyoruz.

NETFLIX'TE İZLE


26. Outlander (IMDb: 8,4)

Claire Randall 1945 senesinde yaşayan evli bir savaş hemşiresidir. 1743 senesine yaptığı seyahatle İskoç savaşçısı Jamie Fraser ile evlenir. Claire giderek Jamie'ye karşı bir şeyler hisseder fakat zaman yolculuğu onun iki erkek arasında kalmasına neden olacaktır. Diana Gobaldon'ın aynı isimli kitabından uyarlanan Outlander, aşk, bilim kurgu ve tarihin harmanlandığı bir hikaye olarak karşımıza çıkıyor.
IMDb: 8,4 Rotten Tomatoes: %91 Google: %96 CEOtudent: 8,7
Eleştirmen Puanı (Metascore): 73/100
Tür: Drama, Fantastik, Romantik
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 1 saat 4 dk - Toplamda 6 Sezon 68 bölüm
İnceleme ve yorum: Outlander'ı diğer dönem dizilerinden farklı kılan zaman yolculuğu barındırıyor olması. Fakat bu böyle "bilim kurgu" kafasında bir zaman yolculuğu değil, daha çok inanç, spiritüel öğeler etrafında gerçekleşiyor. Ayrıca olay örgüsü diziyi sürükleyici kılıyor. İlk birkaç bölüm belki biraz sabretmeniz gerekebilir fakat karakterleri tanıdıkça bağımlısı olmaya başlıyorsunuz. Oyunculuklar gayet başarılı ve dizi boyunca etkileyici bir aşk öyküsüne de tanık oluyoruz.

NETFLIX'TE İZLE


27. Ozark (IMDb: 8,4)

Ozark, kara para aklama işinde uzmanlaşmış bir yatırım bankacısı babanın para aklama hikayesini ve bu yolda ailesiyle yaşadığı sorunları anlatıyor. Baba Martin daha fazla para aklamak adına ailesi ile Ozark’a gidiyor. Her şey planda kolay gibi görünse de bu tuhaf yer ve yaşanan problemler yüzünden ailenin ve Martin’in başı bir türlü beladan kurtulmuyor.
IMDb: 8,4 Rotten Tomatoes: %81 Google: %93 CEOtudent: 8,8
Eleştirmen Puanı (Metascore): 66/100
Tür: Suç, Drama, Gerilim
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 1 saat - Toplamda 1 Sezon 38 bölüm
İnceleme ve yorum: Dizinin baş karakterini oynayan Jason Bateman dizinin aynı zamanda yapımcısı ve dört bölümünün de yönetmeni. Tıpkı After Life'taki Ricky Gervais gibi. Bu da diziye bizce muazzam bir bütünlük katıyor. Ozark, kötü amaçlar için kullanılan dahiyane zekanın zorlu bir para aklama hikayesi! Breaking Bad ile benzerliği sıkça konuşuluyor fakat bizce çok farklı yapımlar. Dizinin renk paleti biraz ağır ve karanlık renklerden oluşuyor. Bu birazcık bunaltıcı olsa da gerilimi sürekli yüksek tutuyor. Ozark'ın aksiyon, gerilim temposu bir an bile düşmüyor. Hikayeler mükemmel şekilde bir araya geliyor ve olay örgüleri çok başarılı.

NETFLIX'TE İZLE28. La casa de papel (IMDb: 8,4)

Tarihin azılı suçlularını bir araya getiren Profesör’ün aklında büyük bir soygun vardır. İspanya Kraliyet Darphanesi’ni soymak için uzun süre plan yapar. Ekibi toplar ve onları eğitmeye başlar. Her türlü ihtimali göz önüne alan Profesör her alanda eğitim verir. Artık plan kusursuz bir şekilde hazırdır ve ekip darphaneye adımını atar. Ardından ise tüm İspanya ve dünya gözü darphaneye çevirir. İçerideki rehineler, dışarıda soygunu destekleyen koca bir kitle, polis teşkilatı, soygun ekibi ve hızla geçen dakikalar. Akıl almaz bir soygun sizi içine çekecek.
IMDb: 8,4 Rotten Tomatoes: %93 Google: %96 CEOtudent: 9,1
Tür: Aksiyon, Suç, Gerilim
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 1 saat 10 dk - Toplamda 4 Sezon 31 bölüm
İnceleme ve yorum: Çarpıcı sahneleri olan, sosyolojik ve felsefi değerler taşıyan, her fırsatta insan psikolojisinin derinliklerine inen, zekaların hayranlık uyandırdığı ve tansiyonun bir dakika bile düşmediği eşsiz bir macera! Asla standart bir soygun ve aksiyon dizisi değil. Bu görüntüsünün arkasında uçsuz bucaksız derinliği olan bir hikaye. İspanyol dizisi olan La Casa de Papel, Avrupa'dan çıkmış son zamanların tartışmasız en iyi dizisi. Bütün bunların yanında müzikleri, sanat yönetmenliği, oyunculukları, cast'ı, kurgusu ile fenomen olmuş bir yapım! İzlemediyseniz hemen izleyin, derhal! :)

NETFLIX'TE İZLE


29. The Last Kingdom (IMDb: 8,4)

Uhtred bir İngiliz Kralı’nın oğludur. Babasını bir savaşta kaybetmesinin üzerine Kont Ragnar'ın kölesi haline gelir ve Paganların yaşadığı bir bölgeye sevk edilir. Uhtred o bölgede çocukluğunu geçirir. Bir saldırı sonucu, Kont Ragnar öldürülür. Bunun üzerine Uhtred İngiltere’ye döner. Babasının ölmesi üzerine tahtın yeni sahibi olan amcası, tahtın varisi olan Uhtred'i öldürmeyi düşler. Ortaya Kont Ragnar’ın, Uhtred tarafından öldürüldüğü dedikodusunu atar. Bu dedikodunun üstüne ne paganlar ne de İngilizler Uhtred’e yardım etmezler. Yardım aramak için çalışırken Wessex Kralığı'na yolu düşer. Burada tanıştığı Alfred adlı kişi, İngiltere'yi pagan istilasından kurtarmak istemektedir. Pagan istilasından kurtulan ülkeyi tek çatı altında toplamak en büyük hayalidir. Uhtred ise paganları mı yoksa İngilizleri mi seçeceğini bilemez ve bir ikilemin ortasında kalır.
IMDb: 8,4 Rotten Tomatoes: %91 Google: %97 CEOtudent: 8,6
Eleştirmen Puanı (Metascore): 78/100
Tür: Aksiyon, Drama, Tarih
İnceleme ve yorum: Vikings, Spartacus gibi savaş, politika ve tarihin bir arada olduğu yapımlardan hoşlanıyorsanız The Last Kingdom'ı mutlaka izlemelisiniz. Dizide tarih sayfalarında adını duyduğumuz birçok ismin kurgusal karakterler olarak izlemeniz mümkün.

NETFLIX'TE İZLE


30. Unbelievable (IMDb: 8,4)

Dizi gerçek bir hikayeden uyarlanmıştır. Marie genç bir kızdır. Tecavüze uğradığı için şikayette bulunur. Ancak bu şikayetin asılsız olduğu söylenerek Marie suçlanır. Bu olaya ise bakması için iki kadın dedektif görevlendirilir. Marie gerçekten doğruyu mu söylüyordur yoksa karşısındaki insanları kandırmaya mı çalışıyordur?
IMDb: 8,4 Rotten Tomatoes: %98 Google: %92 CEOtudent: 8,8
Eleştirmen Puanı (Metascore): 83/100
Tür: Suç, Drama
İnceleme ve yorum: Dizinin başrol oyuncusu Kaitlyn Dever, Unbelievable'ı başarılı yapan başlıca neden. Kaitlyn'in oyunculuğu sıradan bir soruşturmayı büyük bir gizeme dönüştürmeye yetiyor. Suçlunun kim olduğuna dair yapılan tahminlere, mantık yürütme çabalarına, doğruların sorgulanmasına dahil olmadan duramıyorsunuz. Dizi bu anlamda seyircisini hikayeye dört dörtlük bir biçimde dahil etmeyi başarıyor. Bizim en beğendiğimiz noktalardan biri de konunun işlenişi ve ele alınışı. TV yapımlarında, dizilerde ve filmlerde incelenmesi ve konuşulması zor olan bir konu olan tecavüzün, kişilerde yarattığı psikolojik ve dramatik enkaz çok başarılı bir şekilde anlatılıyor.

NETFLIX'TE İZLE


31. Modern Family (IMDb: 8,4)

Birbirinden eğlenceli üç ailenin maceralarına konuk olun. Jay, karısı Gloria ve özgüven problemleri olan Manny'den oluşan ilk ailedeki diyaloglar size tanıdık gelebilir. Dunphy ailesi ise beş kişilik dev bir kadro; birbirinden o kadar farklı olan karakterlerin aynı evde yaşamasından kaynaklanan bir gerilim var fakat her seferinde eğlenceye dönüşen bu anları izlerken çok eğleneceksiniz. Üçüncü aileyi oluşturan Mitchell ve Cameron dizinin eşcinsel çifti ve Vietnam'dan evlat edindikleri Lily sayesinde hayatları daha da renkleniyor. Birbirleriyle sürekli dayanışma ve tartışma arasında giden bu üç aile sayesinde kalabalık ailelere olan özlemimiz pekişiyor. Bir araya gelince ortaya çıkan hikaye izlemeye değer. Mockumentary denilen "sahte belgesel" olarak uyarlanmış, dizinin karakterleriyle olan röportajları izleyeceğimiz bu dizide bu üç ailenin sorunlarına, sevgisine ve komik anlarına şahit olacağız. Dizinin en güzel yanı ise uzun soluklu olması diyebiliriz, çocuk oyuncuların yetişkinliğe geçmesine ve büyümelerine de şahit olabiliyoruz.
IMDb: 8,4 Rotten Tomatoes: %85 Google: %94 CEOtudent: 8,2
Eleştirmen Puanı (Metascore): 87/100
Tür: Komedi, Dram, Romantik
İnceleme ve yorum: Ana temada sevgi, dayanışma ve aile bağları gibi çok ciddi duygular yer almasına rağmen dizinin işlenişi oldukça komik. Üç ailenin üçünden de apayrı kaos çıkıyor ve izlemesi oldukça keyifli. Eğer ailenizle bu diziyi izliyorsanız herkes karakterlerden birinde kendinden bir şey bulabilir. Dizinin kamera çekimleri, zoomların yerindeliği, izleyince anlayacaksınız, oyuncuların karakterleri yaşamaları diziyi daha da çekici kılıyor. Tekrardan düşündüğümde Phil'e, Claire'e ya da Jay ve Gloria'ya daha uygun oyuncular düşünemiyorum. Sıcak ve aile komedisi izleyenler bu modern aileleri kesinlikle izleme listesine eklemeli.

NETFLIX'TE İZLE


32. How I Met Your Mother (IMDb: 8,3)

Yıllar sonra çocuklarınıza annesinin kim olduğunu anlatmaya nereden başlarsınız? 2030 yılında Ted Mosby iki çocuğunu karşısına alıp anneleriyle nasıl tanıştıklarını anlatmak istiyor. 2005 yılından anlatmaya başladığı hikayede en yakın arkadaşları Marshall, Lily, Barney ve Robin ile yaşadığı birbirinden komik ve güzel anıları anlatmaya başlıyor. New York’un insan kalabalığı içinde bu 5 arkadaşın kendilerine ait, güzel anılarını izlerken hem çok güleceksiniz hem de içiniz ısınıcak.
IMDb: 8,3 Rotten Tomatoes: %83 Google: %94 CEOtudent: 9,3
Eleştirmen Puanı (Metascore): 69/100
Tür: Komedi, Romantik, Sticom
İnceleme ve yorum: Fazla övmeye, anlatmaya gerek var mı diye düşünmüyor değiliz. Arkadaşlık ilişkileri üzerinden ilerleyen Friends, The Big Bang Theory, The Office gibi sitcomlar arasında belki de son zamanların en iyilerinden. Hatta o kadar iyidir ki, bu türün efsanesi olarak nitelendirilen Friends ile sık sık karşılaştırılır. Dostluk, ilişkiler, sevgi, hayat, komedi her şeyiyle bir başyapıt. Hem kalpleri ısıtan hem de güldüren son zamanların en iyi sitcomlardan biri.

NETFLIX'TE İZLE
33. Atypical (IMDb: 8,3)

Sam Gardner, 18 yaşında otizmli bir gençtir. Atypical, Sam'in sosyalleşme serüvenini ve ailesiyle yaşadığı zorulukları anlatıyor. Ana fikrinde otizmli bireyler ve yaşadıkları konu ediliyor aynı zamanda "normal" kavramının üstünde durularak izleyici bu konuda düşünmeye davet ediliyor.
IMDb: 8,3 Rotten Tomatoes: %87 Google: %97 CEOtudent: 8,2
Eleştirmen Puanı (Metascore): 66/100
Tür: Komedi, Drama
İnceleme ve yorum: Atypical, Otizmi duygu sömürüsünden uzak, olduğu gibi anlatan trajikomik bir dizi. Zor rollerin adamı Keir Gilchrist çok çok başarılı bir performans sergiliyor. Dizinin bölümleri 20'şer dakikalık ve o çok akıcı. Bir çırpıda bitirebileceğiniz, izlerken içinizi sıcacık yapacak keyifli bir dizi.

NETFLIX'TE İZLE


34. Prison Break (IMDb: 8,3)

Cinayetten haksız yere tutuklanan abisini Fox River Hapishanesi’nden kaçırmaya karar veren Michael Scofield bir yapı mühendisidir. Abisi ABD Başkan Yardımcısının kardeşini öldürmekle suçlanmaktadır ve bu suçun bedeli idamdır. İnanılmaz derecede zeki olan Michael Scofield, akla sığmayan bir plan yapar. Bankaya giderek soygun yapar ve abisinin bulunduğu hapishaneye gönderilmesini sağlar. Micheal’ın dahiyane bir planı vardır. Ancak ünlü bir mafya tetikçisi, azılı bir gardiyan ve diğer mahkumlar Micheal’ın planını zora sokmaktadır.
IMDb: 8,3 Rotten Tomatoes: %60 Google: %96 CEOtudent: 8,8
Eleştirmen Puanı (Metascore): 65/100
Tür: Aksiyon, Suç, Drama
İnceleme ve yorum: Birçoğumuzun ilk yabancı dizi deneyimi olan Prison Break efsanesini bu listeye koymadan edemedik. İzlemediyseniz bile hakkında bir sürü şey duymuş olabilirsiniz. Baştan sona nefes kesen bir macera... Bunun yanında zehir gibi bir zekanın başarabildikleri karşısında şoktan şoka giriyorsunuz. Bizce daha fazla övmeye gerek yok. Prison Break zaten dizi dünyasında bir başyapıt, bir klasik...

NETFLIX'TE İZLE


35. Grace and Frankie (IMDb: 8,3)

Bir sitcom dizisi olan Grace and Frankie, kocaları tarafından terk edilen kadınların zorunluluklardan meydana gelen ve gelişen dostluklarını anlatıyor. Başrollerini Jane Fonda ve Lilt Tomlin'in paylaştığı dizide, kadınların bu mecburi dostluğu zamanla ilginç ve komik olayların yaşanmasına ortam hazırlamaktadır.
IMDb: 8,3 Rotten Tomatoes: %91 Google: %96 CEOtudent: 8,9
Eleştirmen Puanı (Metascore): 58/100
Tür: Komedi
İnceleme ve yorum: Grace and Frankie Netflix'in biraz kuytu köşelerinde kalmış ve bizce hak ettiği ilgiyi henüz görememiş bir yapım. Başrolleri 60'lı ve 70'li yılların efsane isimleri Jane Fonda ve Lily Tomlin paylaşıyor. Bu iki başarılı isimden güçlü bir kadın hikayesi izliyoruz. İkisinin de canlandırdığı karakterler enerjik, dobra, cesur ve güçlü... Bu da diziye çok eğlenceli ve çok tatlı bir doku kazandırıyor. Ayrıca bu ikiliyi, 1980 yapımı Nine to Five adlı bir filmde de birlikte görmek mümkün.

NETFLIX'TE İZLE


36. Godless (IMDb: 8,3)

1880'ler Batı Amerika'sında korku saçan kanun kaçağı Frank Griffin, eskiden ortağı olan ve sonrasında düşmanı olan Roy Gode'un peşine düşer. Bu kovalamacanın sonunda, La Belle adında tamamı kadınlardan oluşan kasabaya yolları düşmüştür.
IMDb: 8,3 Rotten Tomatoes: %85 Google: %95 CEOtudent: 8,6
Eleştirmen Puanı (Metascore): 75/100
Tür: Vahşi Batı, Drama
İnceleme ve yorum: Godless, çekim teknikleriyle, kostümleriyle, dekoruyla modern Western türünün eşsiz bir örneği. Vahşi batı hasreti çekenleri aşırı tatmin edecek bir yapım. Konu olarak Western türünden biraz farklılaşıyor. Soluk benizli, kızılderili, siyah adam gibi temalardansa dönemin acımasızlığını konu ediniyor. Bazen diziyi bir sanat filmi havasına büründüren sahnelerle karşılaşıyorsunuz, bazen aksiyon bir an bile dinmiyor. Dinamiği ve matematiği alışılmışın dışında bir dizi. Mutlaka bir şans verin! Netflix dizileri arasında görebileceğiniz nadir vahşi batı temalı yapımlardan.

NETFLIX'TE İZLE


37. Sex Education (IMDb: 8,3)

Annesi bir sex terapisti olan ergenlik çağındaki Otis'in dünyasında başlayan dizi, zamanla o bölgedeki hayatlara da ışık tutuyor. Çoğu insan için ergen olmak garip, rastgele ve kafa karıştırıcıdır. Sex Education yalnızca bunu anlamakla kalmıyor, aynı zamanda tamamen içine eğiliyor. Cinsellik ve anatomi konularına dair eğitici bir tutum takınırken eğlendirmekten ve güldürmekten geri kalmıyor.
IMDb: 8,3 Rotten Tomatoes: %94 Google: %96 CEOtudent: 9,0
Eleştirmen Puanı (Metascore): 80/100
Tür: Komedi, Cinsellik, Drama, Gençlik
İnceleme ve yorum: Sex Education son birkaç yılın en popüler Netflix dizilerinden biri. Dizinin ilk etapta gençlik dizisi gibi görünmesi çok normal fakat bu dizi aslında yeni nesil bir cinsel sağlık dersi. Evet şaka yapmıyoruz! Dizi hepimizin cinselliğe olan bakış açısını sorgulamasına, cinselliğe dair doğru bilinen yanlışları olaylarla kavramamızı sağlıyor. Tüm bunların yanında eğlendiriyor, güldürüyor ve merak ettiriyor. Dizinin en beğenilen yanlarından biri de renk paleti. Capcanlı renkler dizinin seyir zevkini bambaşka bir noktaya taşıyor.

NETFLIX'TE İZLE38. Sense8 (IMDb: 8,3)

Sense8, Matrix'in yaratıcıları olan Wachowski kardeşler tarafından 10 bölümlük planlanmıştı. Fakat ciddi bir hayran kitlesi kazanınca bir sezon daha çekildi ve final yaptı. Sense8, dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan 8 farklı insanın gizemli bir biçimde birbirleri ile bilinç akışı şekline bağlantılar kurmasıyla başlıyor. Bu insanların bir şekilde birbirleri ile bir ilişkisi var fakat bu gizem bir türlü çözülemiyor. Aynı zamanda bu 8'linin yok olmasını isteyen bazı gizli örgütler var. Bu kötülük karşısında ekibin bir araya gelmekten başka çaresi kalmıyor. Her bir karakterin kendi hikayesine derinden baktıran yapım, ekip ruhunu da iliklerimize kadar hissettiriyor. Sense8, özellikle LGBTİ yapımları listelerinde de ilk sıralarda. Bu yönüyle de dünya genelinde büyük bir kitle kazandı.
IMDb: 8,3 Rotten Tomatoes: %86 Google: %96 CEOtudent: 8,9
Eleştirmen Puanı (Metascore): 66/100
Tür: Gizem, Bilim Kurgu, Aksiyon, LGBT
İnceleme ve yorum: Sense8'in bilim kurgusu derin ve detaylı kurgulanmış bir geçmişe dayanıyor. Bu yanıyla gerçekten tatmin edici. Buna ek olarak çok marjinal bir "ekip" dizisi. Ekip ruhu sevenlerdenseniz kesinlikle izleyin. Dizi asla sabit bir yerde geçmiyor. Farklı ülkelerde yaşayan 8 kişinin tek tek (aslında ortak) yaşamlarına, kültürlerine, coğrafyalarına konuk oluyoruz. Bu yönüyle dizi bütçe olarak bir hayli zorlanmış. Dolayısıyla 2 sezon sonunda bir final filmi yaptı fakat 2 sezonluk dolu dolu macera dolu bir yapım.

NETFLIX'TE İZLE


39. Vis a Vis (IMDb: 8,3)

Macarena Ferreio patronuna aşık olunca hayatı alt üst olur. Erkek arkadaşına olan bağlılığı Macarena'nın kandırılmasına ve yakalanmasına neden olur. Cruz del Sur hapishanesinde 7 yıl hapis cezasına çarptırılan Macarena, hiç bilmediği bu dünyada yaşamak için mücadele vermek zorundadır.
IMDb: 8,3 Rotten Tomatoes: %100 Google: %96 CEOtudent: 8,2
Tür: Suç, Gerilim
İnceleme ve yorum: Vis a Vis, İspanyol dizilerinin La Casa de Papel ile başlayan yükselişini taçlandırdığı bir yapım. Ayrıca La Casa de Papel'den tanıdığımız Alba Flores (Nairobi) ve Najwa Nimri (Alicia Sierra) de dizinin oyuncuları arasında. Hapishane ve gerilim dizisi olmasının gerekliliği olarak kasvetli bir atmosferi olsa da sık sık esprili sahnelere de yer veriliyor. Hapishane dizileri sevenlerin mutlaka izlemesi gereken bir yapım.

NETFLIX'TE İZLE


40. Master of None (IMDb: 8,3)

Emmy ve bir Altın Küre ödülü kazanan Master of None dizisinin merkezinde Aziz Ansari'nin canlandırdığı Dev Shah'ı izliyoruz. Dev, oyunculuk kariyerine hızlı bir giriş yapmıştır ve kendini rengârenk bir dünyanın içinde bulmuştur. Dev, farklı insanlarla tanışır ve yeni arkadaş grubuyla alışkın olmadığı bir maceraya atılır. Bu arkadaş grubunun özelliği ise birçok ırktan insanı bir arada bulundurmasıdır. Dev'in hayata bakış açısı, düşünceleri ve yaşadığı kafa karışıklıklarını çok net bir şekilde gözlemleyebiliyoruz. Kadın erkek ilişkilerini, flörtleri ve ilişki karmaşalarını anlatan Master of None bunları tüm çıplaklığıyla işlemeye söz vermiş gibi.
IMDb: 8,3 Rotten Tomatoes: %100 Google: %92 CEOtudent: 8,7
Eleştirmen Puanı (Metascore): 91/100
Tür: Komedi, Drama

NETFLIX'TE İZLE


41. The Witcher (IMDb: 8,2)

Dizi oldukça fantastik bir evrende yaşanıyor; cüceler, elfler, ejderhalar, cadılar ve dahası. Yüzyıllardır insanlar ile bir arada yaşayan farklı türler barışı bozmaya karar verir ve olaylar gelişir. Bu sırada Witcher olarak nam salmış olan ve para için canavarları öldüren Geralt of Rivia, huzuru sağlamaya çalışır. Tüm dengeyi değiştirecek güce sahip olan bir çocuğu korumak isteyen Witcher, vaadedilen çocuğunu ararken bir yandan kötülüklerle diğer yandan ise aşkla savaşacaktır.
IMDb: 8,2 Rotten Tomatoes: %67 Google: %95 CEOtudent: 8,1
Eleştirmen Puanı (Metascore): 53/100
Tür: Fantastik, Macera, Aksiyon
İnceleme ve yorum: The Witcher, Netflix'in ilgi ve kullanıcı kaybettiği sıralarda stratejik bir hamle yaparak gündeme bomba gibi düşürdüğü bir yapım! Halihazırda kitabı olan ve oyunu olan bir hikayeyi dizi yapacağını duyurduğu anda hepimiz çok heyecanlandık. Hayal kırıklığı yaşamaktan korktuk fakat dizi büyük çoğunluğu tatmin etmeyi başardı. Diziyle ilgili söylememiz gereken bir diğer şey izleyiciye yaşattığı görsel şölen. Zaten bu dizi, Netflix'in bu zamana kadar en fazla görsel efekt kullanılan yapımıymış. Dizinin en çok eleştirilen tarafı biraz karmaşık olması. Fakat diziyi beğenenler de bu karmaşıklığın diziyi özel kılan şey olduğunu dile getiriyor.

NETFLIX'TE İZLE


42. Lucifer (IMDb: 8,2)

Cehennemin karanlık lordu Lucifer, içindeki bulunduğu karanlık dünyada mutsuz ve sıkışmış bir haldedir. İstifa eder ve Los Angeles’ta bir bar açar. En önemli yeteneği insanların gizli tutkuları ortaya çıkarmak olan Lucifer, yanında işlenen cinayet sonrasında Los Angeles Polis Departmanına suçlulara yardım etme konusunda destek olmaya başlar. Diğer taraftan Amenadiel isimli bir melek de başıboş kalmış olan cehenneme dönmesi konusunda baskı yapmaktadır.
IMDb: 8,2 Rotten Tomatoes: %87 Google: %96 CEOtudent: 8,1
Eleştirmen Puanı (Metascore): 49/100
Tür: Suç, Drama, Fantastik
İnceleme ve yorum: Lucifer aslında bir DC Comics karakteri. Yani çizgi roman kökenli bir karakter. Bunu diziyi izleyenlerin birçoğu bile bilmiyor olabilir. Fakat çizgi romandaki gibi değil de bir polisiye/suç uyarlaması olarak karşımıza çıkıyor. Lakin fantastik tarafından da ödün vermiyor. Böyle olmasına rağmen çizgi roman severler tarafından bile oldukça beğenilen bir yapım. Dizinin başrol oyuncusu Tom Ellis ise dillere destan bir performans sergiliyor.

NETFLIX'TE İZLE43. Altered Carbon (IMDb: 8,1)

İngiliz yazar Richard K. Morgan'ın aynı adlı kitabından uyarlanmış bilim kurgu dizisidir. İnsan bilincinin herhangi bir bedene aktarılabildiği ve vücudun sadece bir meta olarak ele alındığı dizide asıl işlenen konu ölümsüzlüktür. Ölüm artık insanlar için kaçınılmaz bir son değildir. Daha güçlü ve daha gelişmiş bedenlerde hayata dönmek mümkündür. Eskiden bir savaşçı olan Takeshi Kovacs, yeni dünyaya karşı yapılan ayaklanmadan dolayı yüzyıllar boyunca hapsedilir. Kurtulabilmesi içinse gizemli bir cinayeti çözmesi gerekir.
IMDb: 8,1 Rotten Tomatoes: %76 Google: %96 CEOtudent: 8,2
Eleştirmen Puanı (Metascore): 64/100
Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon
İnceleme ve yorum: Tam bir biopunk dizisi! Ve diziyle ilgili şöyle enteresan bir bilgi var: Altered Carbon ilk sezonuyla Game of Thrones'un ilk 3 sezonunun bütçesini aşmış durumda. Görsel olarak muazzam bir yapım. Akışı ve olay örgülerini anlamak için çaba göstermeseniz bile bu görsellik sizi ekran başında tutmaya yetiyor.

NETFLIX'TE İZLE


44. Orange is the New Black (IMDb: 8,1)

Komedi ve dramın son derece ustaca sentezlendiği dizide aile ilişkileri, din olgusu, eşcinsellik, hapishane yaşamı, kültür çatışmaları, kadın ilişkileri ve ırkçılık gibi bir çok konuya değiniliyor. Dizinin oyuncu kadrosuna baktığımızda ise şu isimleri görüyoruz: Taylor Schilling, Kate Mulgrew, Uzo Aduba, Danielle Brooks, Laura Prepon, Natasha Lyonne.
IMDb: 8,1 Rotten Tomatoes: %90 Google: %95 CEOtudent: 8,0
Eleştirmen Puanı (Metascore): 80/100
Tür: Komedi, Suç, Drama
İnceleme ve yorum: Orange Is the New Black tıpkı Vis a Vis gibi bir kadın hapishanesinde geçiyor. Karakterlerin sık sık geçmiş hikayelerini görüyoruz. Komedinin birazcık daha ön planda olduğu bir dizi. Karakterlerin derinliğine inilerek nasıl suçlu oldukları anlatılıyor aslında. Ayrıca dizide Türk karakterler görmek mümkün. Orta standartta iyi bir dizi. İyi zaman geçirmek için izlenebilir.

NETFLIX'TE İZLE


45. Unorthodox (IMDb: 8,0)

Bazen yaşadığınız toplumda kendinizi sıkışmış ve bunalmış hissediyor musunuz? Peki, buna cevabınız evet ise kaçmaya yeltendiniz mi hiç? Unorthodox, Yahudi bir genç kız olan Esty’nin katı kurallarla çevrili topluluğundan kaçışını konu alıyor. Tıpkı annesi gibi o toplulukta farklı ve sıkışmış hisseden Esty’nin peşini ise bırakmıyorlar. Tek başına, daha önce tek başına hiç hareket etmemiş birisi başka bir ülkede nasıl yaşama uyum sağlayabilir? Merak ediyorsanız Unorthodox sizi bekliyor.
IMDb: 8,0 Rotten Tomatoes: %95 Google: %95 CEOtudent: 8,5
Eleştirmen Puanı (Metascore): 85/100
Tür: Drama
İnceleme ve yorum: Unorthodox, gerçek bir hikayeden uyarlanan ve sinematografisi çok başarılı olan film gibi bir dizi. Bir kadının özgürlüğe kaçış hikayesi çok dokunaklı detaylarla karşımıza çıkıyor. Müzikleriyle, görüntü yönetmenliğiyle çok zengin ve sanatsal anlatımı çok güçlü bir yapım. Yeni Netflix dizileri arasında da öne çıkıyor.

NETFLIX'TE İZLE


46. Dead to Me (IMDb: 8,1)

Garip bir mizah anlayışı olan ve de aynı zamanda öfke sorunlarına sahip olan genç kadın Jen’in hikayesi konu alınır. Kocasını kaybeden Jen, kendinden çok farklı olan bir kadınla tanışır. Kocasını kaybettikten sonra aylarca uyuyamayan Jen, ilk defa yeni tanıştığı bu eşsiz kadının sohbeti sayesinde uyumaya başlar. Bu iki kadın arasında çok güçlü bir bağ oluşur ve ikisinin hayatı da değişmeye başlar.
IMDb: 8,1 Rotten Tomatoes: %91 Google: %94 CEOtudent: 8,6
Eleştirmen Puanı (Metascore): 68/100
Tür: Komedi, Drama
İnceleme ve yorum: Dead to Me komedinin ve dramanın başarılı bir örneği. İki kadının dostluğu üzerinden ilerleyen sıcacık ve keyifli bir dizi. Dizi ölüme, öldürmeye dair düşüncelerinizi yeniden gözden geçirmenizi sağlıyor. Yaşananlardan dolayı birini cezalandırmak gerekiyor fakat kimi? Dizi sizi bu çıkmazda deliye döndürüyor adeta. Sürükleyiciliğiyle de ön planda olan bir yapım.

NETFLIX'TE İZLE


47. Bodyguard (IMDb: 8,1)

Bir savaş gazisi tesadüfen içinde bulunduğu trendeki bombalı intihar saldırısına engel olarak ülke genelinde meşhur olur. Bunun üzerine ülkenin önemli bakanlarından birini korumakla görevlendirilir. Aksiyon dolu ilk sezonuyla büyük beğeni alan dizinin ikinci sezonunda farklı ilişkiler ve açığa çıkmaması gereken sırlara odaklanılıyor.
IMDb: 8,1 Rotten Tomatoes: %93 Google: %95 CEOtudent: 8,1
Eleştirmen Puanı (Metascore): 79/100
Tür: Suç, Aksiyon, Gizem
İnceleme ve yorum: Richard Madden'ın takdire şayan bir performans sergilediğini söylemek mümkün. Zaten bu dizideki başarısıyla En İyi Erkek Oyuncu dalında Altın Küre'nin sahibi oldu. Tam bir aksiyon dizisi değil. Aksiyon öğelerinin kararında olduğu biraz politik, biraz suç, biraz dram dizisi. Fakat heyecan veren bir temposu var. Bu sizi ekran başında tutmaya yetiyor.

NETFLIX'TE İZLE48. The End of the F***ing World (IMDb: 8,1)

Charles Forsman'ın aynı adlı bir grafik romanına dayanan, İngiliz kara mizah yapımı bir dizi The End of The F***ing World. Genç bir psikopat ile maceraya aç bir maceraperestin talihsizliklerle dolu bir yolculuğuna tanık olduğumuz dizi, ilk sezonuyla geniş bir hayran kitlesi oluşturdu. Oyuncular ise Jessica Barden, Alex Lawther, Steve Oram, Gemma Whelan, Barry Ward.
IMDb: 8,1 Rotten Tomatoes: %93 Google: %97 CEOtudent: 7,9
Eleştirmen Puanı (Metascore): 77/100
Tür: Macera, Komedi, Suç
İnceleme ve yorum: Diziyi farklı kılan sahip olduğu sert kontrast! Çok duygusal bir sahne izlerken bir anda gerilmeye başlayabiliyorsunuz. Aydınlık bir atmosferin içinde rahatsız edici ve karanlık olaylara denk geliyorsunuz. Bu sıra dışı tarzı The End of the F***ing World'ü bambaşka bir noktaya taşıyor. Dizi gayet akıcı... Kara mizahın, dramın, absürd komedinin olduğu ve izlerken mantığa çok da ihtiyaç duymayacağınız, normların alt üst olduğu uçuk kaçık bir yapım.

NETFLIX'TE İZLE


49. Travelers (IMDb: 8,1)

Kanada, Amerikan yapımı bilim kurgu dizisi olan Travelers, zaman yolculuğu temasını sevenler için bir solukta bitirilecek türden. Günümüzden yüzlerce yıl sonra insan nüfusu neredeyse yok olma tehlikesiyle karşı karşıya geliyor. Buna karşın beş zaman yolcusu ise geçmişe giderek bu durumu düzeltmeye çalışıyorlar. Travelers’ı diğer zaman yolculuğunu konu alan dizilerden ayıran ise zaman yolculuğunun bilinç aktarımı ile yapılması.
IMDb: 8,1 Rotten Tomatoes: %98 Google: %97 CEOtudent: 8,2
Tür: Drama, Bilim Kurgu, Gizem
İnceleme ve yorum: Zaman yolculuğu, bilinç aktarımı gibi yapımlardan keyif alıyorsanız Travelers'ı mutlaka izleyin. Dizi, Netflix'ten 4. sezon onayı alamadı fakat gayet iyi şekilde akıyor ve başarılı bir final yapıyor. Buna ek olarak Sense8 gibi, La Casa de Papel gibi ekip filmleri sevenler için de ilgi çekici bir yapım olabilir.

NETFLIX'TE İZLE


50. Big Mouth (IMDb: 8,0)

Komedyen Nick Kroll ve Family Guy senaristlerinden Andrew Goldberg'in imzasını taşıyan dizi, bir arkadaş grubunun ergenliğe geçiş serüvenini anlatıyor. Ergenlik çağındaki bu gençler yalnız değildir çünkü yanlarında Hormon Canavarları vardır. Bu canavarlar neredeyse her şeyi cinselliğe bağlamak için onların yanındadır.
IMDb: 8,0 Rotten Tomatoes: %100 Google: %92 CEOtudent: 8,5
Eleştirmen Puanı (Metascore): 80/100
Tür: Animasyon, Komedi
İnceleme ve yorum: Big Mouth tıpkı Sex Education gibi ergenlik, cinsellik, cinsel kimlikler gibi konularda eşsiz bir empatiye tanık olduğunuz bol kahkahalı bir yetişkin animasyon dizisi. Bireylerin iç dünyaları, iç sesleri adeta kimlik kazanıyor ve karakterle birlikte yaşıyor. İzlerken bu fikrin ne kadar yaratıcı ve komik olduğunu düşünmeden edemiyorsunuz. Sosyal ve ilişkisel klişeler üzerinden eğlenceli eleştiriler ve komediler yaratan harika bir yapım.

NETFLIX'TE İZLE


51. GLOW (IMDb: 8,0)

Orange is the New Black ekibinin yeni dizisi GLOW, Hollywood’da uzun süre tutunamayan ve televizyonda yayına girecek olan kadın güreş programının kadrosunu oluşturan 14 kadının yaşadıklarını konu ediniyor. Fakat bu asıl hikaye bu kadınlardan biri olan Ruth üzerinde odaklanıyor. Ruth’un bu 14 kadın arasındaki en büyük rakibi ise Debby. Ayrıca bu 14 kadının başında Sam var. Düşük bütçeli işlerden bunalan Sam, güreş dünyasının yeni starları olmak için kıyasıya mücadele eden bu kadınlara yardım ediyor.
IMDb: 8,0 Rotten Tomatoes: %92 Google: %90 CEOtudent: 8,4
Eleştirmen Puanı (Metascore): 82/100
Tür: Komedi, Drama, Spor
İnceleme ve yorum: Açılımı Gorgeous Ladies of Wrestling olan GLOW dizisi, 80'li yıllarda gerçekten de ABD'de yayınlanan ve popüler olan şov programının hikayesini anlatıyor. Dizi beklenenin üzerinde bir beğeni topladı ve tam 4 sezon çekildi. 80'li yılların renkli televizyon dünyasına rüya gibi yolculuk yapıyorsunuz. Oyunculuklar çok başarılı.

NETFLIX'TE İZLE


52. Lilyhammer (IMDb: 8,0)

New York'lu, İtalyan ve Amerikan kökenlere sahip mafya babası Frank Tagliano, muhbirlik yapması karşılığında tanık koruma programına girmiştir. 1994 Kış Olimpiyatları'nda izlediği Norveç'teki Lilyhammer kasabasına gitmek ister. FBI Tagliano'nun bu isteğini kabul edip onu yeni bir kimlikle Lilyhammer'a gönderirler. Yeni ismi Giovanni Henriksendir ve Norveç'teki bu ıssız ve soğuk kasabada tek başınadır. Frank'in hedefi burada yeni bir hayat kurarak her şeye baştan başlamaktır ve tekrar başarıya ulaşabilmektir. Fakat burası Norveç! Amerika'yla uzaktan yakından alakası olmayan bu ülkede her şey istediği gibi gitmeyecektir.
IMDb: 8,0 Rotten Tomatoes: %65 Google: %93 CEOtudent: 7,6
Eleştirmen Puanı (Metascore): 66/100
Tür: Komedi, Suç, Drama

NETFLIX'TE İZLE53. Russian Doll (IMDb: 7,9)

Ana karakterimiz Nadia, her gün ölmekte ve otuz altıncı yaş gününü tekrar tekrar yaşamaktadır. Kırılan bir zaman döngüsü içerisinde yaşamaya çalışan Nadia, eğlenceli ve alışılmışın dışında bir serüvene başlar. Kendisi Netflix dizileri arasında en ilginç senaryoya sahip yapımlardan biridir.
IMDb: 7,9 Rotten Tomatoes: %97 Google: %95 CEOtudent: 8,3
Eleştirmen Puanı (Metascore): 88/100
Tür: Macera, Komedi, Drama
İnceleme ve yorum: Orange Is the New Black adlı Netflix dizisinden tanıdığımız Natasha Lyonne bu kez başrolde. Harika bir performans sergiliyor. Dizi, izlerken mantığınızı bir kenara bırakıp bir nehirde akıp gidiyorsunuz gibi hissettiriyor. Senaryosu çok farklı. Ana konunun yanı sıra hayatın içinde de dersler veriyor. İzleyenler sanki bir dizi değil de uzun bir film izlemiş gibi hissettiklerini dile getiriyorlar. Black Mirror, Eternal Sunshine of the Spotless Mind, Edge of Tomorrow gibi yapımları sevdiyseniz Russian Doll kesinlikle bayılacağınız bir dizi.

NETFLIX'TE İZLE


54. The OA (IMDb: 7,9)

Doğaüstü olayları konu edinen The OA ya da açılımıyla Original Angel (Orijinal Melek), yedi yıl önce kaybolan görme engelli Prairie Johnson’ın, aradan seneler geçtikten sonra geri dönmesi ve artık gözlerinin görüyor olmasıyla başlamaktadır. Bu ilginç olaydan sonra, bir lise matematik öğretmeni ve dört öğrencisinin hayatları tamamıyla değişecektir. Geri dönülemez bir yola giren bu insanların, sürprizlerle dolu hikayesini mutlaka izleyin.
IMDb: 7,9 Rotten Tomatoes: %84 Google: %91 CEOtudent: 8,0
Eleştirmen Puanı (Metascore): 63/100
Tür: Gizem, Drama, Bilim Kurgu, Fantastik
İnceleme ve yorum: The OA, Netflix'in Türkiye'de yükselişe geçtiği 2016 yılının sonlarında yayına aldığı gizem dolu bir yapım! Dizideki karakterlerin tamamı geçmişinde kötü şeyler yaşamış ya da mevcut yaşamında mutluluğu bulamamış bireyler. Bu da dizinin sosyolojik kurgusunu çok özel kılıyor. Hatta yer yer kendi yaşamınızı sorgulamanıza sebep oluyor. Dizi dini, felsefi, spiritüel mesajlarla bezenmiş ve sık sık mitolojik, felsefik referanslara dayandırıyor kendini.

NETFLIX'TE İZLE


55. The Umbrella Academy (IMDb: 7,9)

The Umbrella Academy’de birbirinden özel yeteneklere sahip kardeşler babalarının ölümüyle bir araya geliyor. Alışılmışın dışında bir süper kahraman dünyası sunan The Umbrella Academy, yarattığı evren ile sizi bir dizi maratonuna çağırıyor. Oyuncu kadrosuna baktığımızda birbirinden başarılı isimleri görebiliriz: Ellen Page, Tom Hopper, David Castañeda, Emmy Raver-Lampman, Robert Sheehan.
IMDb: 7,9 Rotten Tomatoes: %75 Google: %95 CEOtudent: 7,9
Eleştirmen Puanı (Metascore): 61/100
Tür: Aksiyon, Macera, Komedi
İnceleme ve yorum: The Umbrella Academy aslında bir çizgi roman uyarlaması. Ama bildiğimiz Daradevil, Punisher, Batman gibi asil ve karizmatik hikayeye ve karakterlere dayanmıyor. Aksiyonun ve maceranın komedi ile harmanlandığı eğlenceli bir yapım. Fantastik komedi türünde diziler ilginizi çekiyorsa The Umbrella Academy ile keyifli zaman geçirmeniz mümkün.

NETFLIX'TE İZLE


56. Good Girls (IMDb: 7,9)

Good Girls, ay sonunu zor getiren farklı hikâyelere sahip 3 kadını anlatıyor. Beth, kocası Dean'in başka bir kadınla olan ilişkisini öğrenince hayal kırıklığına uğrar. Kızgın ve depresif durumda olan Beth yakın arkadaşı Ruby ve oğlunun velayetini almak için iyi bir avukata ihtiyacı olan Annie ile bir plan yapar. Artık kurallara göre oynamak yoktur, her riski göze alıp bir süper market soymaya karar verirler. Fakat içlerinden biri market müdürü tarafından fark edilir. İşler bundan sonra hiç beklenmeyen boyutlara ulaşacaktır ve bu 3 kadının yapabileceklerine şaşıracaksanız. Karanlık yönünün dışında sıcacık aile ilişkilerine şahit olacağımız bu dizide annelerin fedakârlık boyutları sizleri şaşırtacak.
IMDb: 7,9 Rotten Tomatoes: %87 Google: %96 CEOtudent: 8,1
Eleştirmen Puanı (Metascore): 60/100
Tür: Komedi, Suç, Drama

NETFLIX'TE İZLE


57. You (IMDb: 7,8)

Tür: Suç, Drama, Romantik
İlk sezonuyla izleyiciler tarafından çok beğenilen dizi, 'Joe' ve 'Beck' karakterleri arasında gelişen ilişkiyi gerilim dolu bir şekilde sunuyor. Hikaye başta romantik gibi görünse de gittikçe detayları öğreniyorsunuz ve 'Joe' karakterinin farklı yönlerine şahit oluyorsunuz. Ayrıca dizi sosyal medyanın hayatlarımızı ne kadar açık ettiğine de değinmeden geçmiyor.
IMDb: 7,8 Rotten Tomatoes: %90 Google: %91 CEOtudent: 8,1
Eleştirmen Puanı (Metascore): 74/100
İnceleme ve yorum: Dikkat! Bu asla bir aşk dizisi değildir. Bu baya rahatsız edici ve son derece başarılı bir suç dizisidir. İlk bölümleri biraz sıkıcı bulabilirsiniz. Fakat biraz daha sabrederseniz tatmin edici bir sonuç alacaksınız. Dizi ayrıca sosyal medyanın aslında bireyler için ne kadar tehlikeli olabileceğini de bütün çıplaklığıyla gözler önüne seriyor.

NETFLIX'TE İZLE58. Maniac (IMDb: 7,8)

Maniac günümüzde dünyasına benzer bir dünyada geçiyor. Dizi, gizemli bir ilaç firmasına deneklik yapan iki yabancı olan Annie Landsberg (Emma Stone) ve Owen Milgrim'in (Jonah Hill) hikayesini konu alıyor. Annie aile ile olan ilişkilerini kaybetmiş ve amaçsızca yaşamını sürdürür. Zengin ve varlıklı bir iş adamının beşinci oğlu olan Owen da bütün yaşamını bir türlü netleşmeyen bir şizofreni teşhisi ile geçirmiştir. Hayattan pek de bir beklentisi kalmayan bu ikiliye Dr. James K. Mantleray ciddi bir farmasötik tedavi önerisinde bulunur. Bu ilacın, deneklerin yaşadığı bütün problemlere sonsuza kadar çözüm getireceği iddia edilir. Fakat işler hiç de beklenildiği gibi gitmez.
IMDb: 7,8 Rotten Tomatoes: %85 Google: %92 CEOtudent: 7,7
Eleştirmen Puanı (Metascore): 76/100
Tür: Komedi, Drama, Bilim Kurgu
İnceleme ve yorum: Maniac olay içinde, olay içinde, olayların yaşandığı çok katmanlı bir senaryoya sahip. Fakat o kadar iyi bir kurgusu var ki bu çok katmanlı yapıyı en sade biçimde anlatabiliyor. Bu sebeple de seyircisini fazlasıyla mutlu etmeyi başarıyor. Dizinin başrollerinde Oscar'lı oyuncu Emma Stone var ve muazzam bir performans sergiliyor. Konu olarak da klişelerden sıyrılmayı başaran çok farklı bir yapım. Güçlü ve bambaşka bir hikayesi var.

NETFLIX'TE İZLE


59. Alias Grace (IMDb: 7,8)

Grace Marks, İrlanda’dan Kanada’ya göç eder ve Thomas Kinnear adında birinin yanında hizmetçilik yapmaya başlar. Çalışmaya başladıktan belli bir süre sonra, bir adamın ona yardım etmesi ile birlikte evin sahibini ve de kahyasını korkunç bir şekilde öldürmekle suçlanır. Hüküm giyer ve 16 yaşında olduğu için ömür boyu hapis cezasına çarptırılır. Grace’nin olay gününe dair hiçbir şey hatırlamıyor oluşu halkı ikiye ayırır. Grace’nin hafızasını yerine getirmek için Amerika’nın başarılı psikologlarından Dr. Simon Jordan, Grace ile çalışmaya başlar.
IMDb: 7,8 Rotten Tomatoes: %99 Google: %94 CEOtudent: 7,9
Eleştirmen Puanı (Metascore): 81/100
Tür: Biyografi, Suç, Drama
İnceleme ve yorum: Margaret Atwood'un Damızlık Kızın Öyküsü adlı kitabından uyarlanan The Handmaid's Tale'i biliyor ve hatta izlemiş olabilirsiniz. Alias Grace konu olarak değil ama tema olarak bu diziye benzetilen bir yapım. Zaten yine Margaret Atwood'un Nam-ı Diğer Grace adlı kitabının bir uyarlaması. Bir kadının kendini anlatabilme mücadelesi ve özgürlük savaşı işleniyor. 6 bölümlük ve ikinci sezonunun çekilip çekilmeyeceği hala belirsiz olan yapım. Devam etmesi muhtemel çünkü ilk sezon hikayeyi açıklığa kavuşturan bir sonla bitmiyor. Dizinin görselliği ve dönemi yansıtış biçimi çok başarılı. "Bir gecede izleyip bitiririm" denilecek türden bir yapım.

NETFLIX'TE İZLE


60. Titans (IMDb: 7,8)

Titans, DC Comics’in çizgi roman serisi olan Teen Titans’tan uyarlanmıştır. Batman tarafından, kötülerle savaşmak için yetiştirilen Richard “Dick” Grayson, Detroit Polisi için dedektiflik yapmaktadır. Dünyayı için oldukça tehlikeli bir durumda kalınca Dick, Rachel Roth isimli, karanlık güçlere sahip genç bir kadın ile çalışmaya başlar. Mücadeleleri sırasında yardıma ihtiyaç duyan ikili, Koriand’r ve Garfield Logan’ı da aralarına alarak genç Titanlar adlı bir takım oluşturur. Bilim kurgu ve çizgi roman severler bu sıra dışı yapımı mutlaka izlemeli. Özellikle Batman filmleri sevenler kaçırmamalı diyoruz!
IMDb: 7,8 Rotten Tomatoes: %80 Google: %94 CEOtudent: 8,1
Eleştirmen Puanı (Metascore): 55/100
Tür: Aksiyon, Fantastik, Drama
İnceleme ve yorum: Netflix ve DC birlikteliğinin ortaya koyduğu en iyi yapımlardan biri. Titans, çizgiroman çizgisinin biraz dışında bir yapım olmasından kaynaklı olarak ilk etapta geekleri mutlu etmese de zamanla iyi bir izleyici kitlesi kazandı. Şiddet ve aksiyon dolu karanlık ve fantastik bir yapım. Ayrıca dizide Batman'e ve DC evrenine dair harika göndermeler var. Efektler fazlasıyla başarılı.

NETFLIX'TE İZLE


61. Talihsiz Serüvenler Dizisi (IMDb: 7,8)

Aşırı zengin Baudelaire ailesinin Violet, Klaus ve Sunny isimlerini taşıyan 3 çocuğu vardır. Talihsiz bir yangın sonucu yetim kalan üç kardeşe korkunç bir miras kalmıştır. Fakat mirası elde edebilmeleri için en büyük kardeşlerinin yasal olarak gelmesi gereken yaşını beklemek zorundadırlar. Bu 3 kardeş uzaktan akrabaları Count Olaf’ın yanına gönderilirler. Count kötü kalpli, art niyetli bir adamdır. Çocuklar kısa bir süre sonra Count'ın miraslarının peşinde olduğunu öğrenirler. Çocukları bir dizi ürkütücü, absürt ve talihsiz olaylar beklemektedir.
IMDb: 7,8 Rotten Tomatoes: %96 Google: %94 CEOtudent: 8,5
Eleştirmen Puanı (Metascore): 81/100
Tür: Aksiyon, Komedi, Drama, Gerilim
İnceleme ve yorum: Orijinal adı A Series of Unfortunate Events olan ve 13 kitaptan oluşan bir serinin dizi uyarlaması ile karşı karşıyayız. Hatırlarsanız aynı ismi taşıyan ve Jim Carrey'nin başrolde olduğu 2005 yapımı bir film de vardı. Filme göre çok daha beğenilen radikal bir dizi! Radikal diyoruz çünkü gerçekten rahatsız edici sahneler var ve aslında bu diziyi iyi yapan da biraz bu. Diziyi beğenenler çok beğenirken sevmeyenler hiç hoşlanmıyor. Kısacası %50 şansınız var ama eğer beğenen tarafta olursanız çok keyif alacağınızdan eminiz. :)

NETFLIX'TE İZLE


62. Élite (IMDb: 7,6)

Yıkık dökük bir okulda okurken sizi alıp son derece lüks ve başarılı bir okula koysalar, ne büyük şans değil mi? Bazen şans olarak düşündüğümüz durumlar bir cehennemden farksız olabilir. Yokluktan gelen üç öğrenci ve her istedikleri anında olan züppe öğrenciler birbirlerine ne kadar uyum sağlayabilir? Aşk, ihtiras, dedikodu, cinayet, gizemin bir arada olduğu bu gençlik dizisini izlerken zamanın nasıl geçtiğini fark edemeyeceksiniz?
IMDb: 7,6 Rotten Tomatoes: %97 Google: %95 CEOtudent: 7,6
Tür: Suç, Drama, Gerilim
İnceleme ve yorum: Yine İspanyol dizilerinin yükselişiyle ortaya çıkan bir yapım. Dizide, La Casa de Papel'den tanıdığımız Rio, Denver ve Alison Parker gibi genç isimler de var. Bir cinayet gizeminin etrafında dizi önemli dersler de veriyor. Uyuşturucu, cinsel hastalıklar, sınıf farkı, toplumsal dışlanma gibi konular üzerinden harika öğretiler içeriyor. Karakterlerin hikayelerine çok derin bir dalış yapılıyor. Bazen ana konuyu unutturacak derecede derinleşebiliyor. Dizinin sürükleyiciliği ise gerçekten etkileyici.

NETFLIX'TE İZLE63. I Am Not Okay with This (IMDb: 7,6)

Telekinetik güçlere sahip olduğunuzu düşündünüz mü hiç? Nasıl olur? 15 yaşında bir lise öğrencisi olan Sydney telekinetik güçlere sahiptir. Bu yeni ortaya çıkan yetenekleri onda büyük bir heyecan oluşturur ve onları keşfetmeye çalışır. Bunun yanında ise her genç gibi ailesiyle arasındaki sürtüşmelere, yeni keşfedilen cinselliğe ve okula ayak uydurmaya çalışır. Birbirinden farklı maceralar artık onu bekliyor.
IMDb: 7,6 Rotten Tomatoes: %86 Google: %95 CEOtudent: 7,9
Eleştirmen Puanı (Metascore): 68/100
Tür: Komedi
İnceleme ve yorum: Netflix'in çiçeği burnunda yapımlardan biri ve 7 bölümlük mini dizi! I Am Not Okay with This kendi süper güçlerini keşfeden ergen bir kızın hikayesini anlatıyor. Bu dizi de Netflix'in diğer gençlik yapımları gibi bolca cinsel öğe barındırıyor. Karakterlerin gelişimleri, olay örgüleri gayet başarılı. Bir çırpıda izlenebilecek türden.

NETFLIX'TE İZLE


64. Dogs of Berlin (IMDb: 7,5)

Birbirinden son derece farklı karakterlere sahip iki polis memuru, Berlin’in karanlık yeraltı örgütleri ile karşı karşıya gelir. Birlikte çalışmak zorundadırlar. Polisliğin en zor kısmı vicdani boyutu olmalı. Kahramanlarımız da yaşanan olaylardan duydukları vicdan azabı ile birlikte kendi zayıflıklarını fark ederler. Bir suç mahalinden diğerine yolculuğa çıkmaya hazır mısınız?
IMDb: 7,5 Google: %93 CEOtudent: 8,2
Tür: Aksiyon, Suç, Drama
İnceleme ve yorum: Almanya'nın karanlık atmosferinde nefes kesen bir aksiyon ve suç dizisi. Dogs of Berlin, Berlin'in arka sokaklarında nelerin döndüğüne dair çarpıcı gerçekler sunuyor. Yeni dünyanın ırkçılık, kimlik, politika sorunlarına ışık tutuyor. Almanca, rap, futbol, polis, cinayet... Dört dörtlük bir Alman polisiyesi.

NETFLIX'TE İZLE


65. The Haunting of Bly Malikânesi (IMDb: 7,4)

Dizi, İngiltere'de 1980 yıllarında geçiyor. Henry Wingrave, yeğenlerinin bakımını üstlenen yatılı bakıcının trajik bir şekilde hayatını kaybetmesi üzerine yeni bir yatılı öğretmen aramaktadır. Amerikalı Dani 6 aydır Londra'dadır ve amca Henry Wingrave'in ilanına başvurur. İşe alınan Dani, Bly'daki malikaneye gider. Miles ve Flora görünüşte çok tatlı ve akıllı çocuklardır. Dani ise malikaneye ve çevreye bayılmıştır. Fakat zaman geçtikçe karanlık sırlar tek tek açığa çıkacaktır, çocuklar da ev de garipliklerle doludur. The Haunting of Hill House'un devamı niteliğinde olan The Haunting of Bly Manor, gerilim dolu anlar yaşamak isteyenler için bire bir. Küçük bir öneri; izlerken detaylara dikkat edin, bazı sürprizler sizi bekliyor.
IMDb: 7,4 Rotten Tomatoes: %86 Google: %87 CEOtudent: 8,0
Eleştirmen Puanı (Metascore): 62/100
Tür: Drama, Korku, Gizem
İnceleme ve yorum: Dizi ilk bölümden seyirci koltuğunda oturanları germek için söz vermiş gibi. Bir sürü odası olan kocaman bir ev, karanlık çevre ve bir de göl varsa başından bir şeylerin iyi gitmeyeceğini anlıyorsunuz. Detayları fark ettikçe şaşırıp daha da gerileceğiniz bu dizide oyuncuların mimikleri, çocukların soğukkanlı halleri karşısında sinirleriniz biraz bozulabilir. Akşam olunca çekinerek izlediğim bu diziyi gerilimle arası olmayanlara gündüz izlemelerini öneriyorum.

NETFLIX'TE İZLE


66. %3 (IMDb: 7,4)

Dünyadaki insan nüfusunun yalnızca %3'ü ütopik bir adada, modern bir yaşamda var olma hakkına sahip. Bu ütopyada yaşamak için 20 yaşına gelen her genç bir dizi test ve yarışmadan geçiyor. Herkes yalnızca bir kez katılma hakkına sahip. Seçilenler distopyalı gelecekte yaşamına devam ederken geride kalanlar yoksullukla mücadele ediyor. Dünya genelindeki bu adaletsizlik dengeleri sarsmaya başlıyor. %3 distopik yapımlarda son zamanların en iyi dizilerinden!
IMDb: 7,4 Rotten Tomatoes: %88 Google: %79 CEOtudent: 8,4
Tür: Aksiyon, Drama, Bilim Kurgu
İnceleme ve yorum: Gerçekten iyi bir ütopya dizisi aynı zamanda Brezilya yapımı. Dizinin IMDb puanını düşüren ise sonraki sezonları. Çünkü ilk sezonun IMDb puanı 8,0. Harika bir ilk sezon. Soluk soluğa izliyorsunuz. Fakat sonraki sezonlarda sanki dizi başka bir dizi oluyor. Kötü değil fakat o ilk sezondaki tadı bulamıyorsunuz. Yine de bunun için bile izlemeye değer bir yapım. Ayrıca izleyicilerden bazıları diziyi Açlık Oyunları'na benzettiğini söylüyor.

NETFLIX'TE İZLE


67. Locke & Key (IMDb: 7,4)

Küçükken özel güçleriniz olmasını hayal eder miydiniz? Hepimizin cevabının evet olduğuna eminim. Kim hayal etmezdi ki, kimimiz görünmez olmak, kimimiz uçmak, zihin okumak vb. pek çok özel güce sahip olmak isterdik. 3 kardeş babalarının ölmesi üzerine Maine'deki evlerine dönerler. Evlerine dönmeleriyle birlikte bir gizemle yaşamaya başlarlar. Aslında hepsinin olağanüstü güçleri vardır ve bu güçleri aktifleştiren anahtarlar vardır. Ancak bu anahtardan haberdar olanlar sadece bu üç kardeş değildir. Şeytan da bu anahtardan haberdardır.
IMDb: 7,4 Rotten Tomatoes: %66 Google: %93 CEOtudent: 7,7
Eleştirmen Puanı (Metascore): 61/100
Tür: Drama, Fantastik, Korku
İnceleme ve yorum: Stephen King’in oğlu Joe Hill’in çizgi roman serisinin senaryolaştırılıp ekrana yansıtıldığı bir yapımdır. Bazı noktalarda her şey çok açıkken bazı sahnelerde büyük sürprizler sizi bekliyor. Ancak genel anlamda olayları tahmin etmeniz zor değil. Klişe, ama sürükleyen bir yapım olarak nitelendirebiliriz.

NETFLIX'TE İZLE


68. Emily in Paris (IMDb: 7,3)

Amerikalı, idealist bir kadın olan Emily, karşısına çıkan bir iş fırsatı ile birlikte kendisini Paris’te bulur. Tek kelime Fransızca bilmeden Paris’te bir maceraya adım atar. Gittiği pazarlama şirketine Amerikan bakış açısını tanıtmaya çalışır. Ancak bu bakış açısına uzak olan çalışma arkadaşlarıyla pek de anlaşamaz. Hayallerinin peşinden giderken ardında erkek arkadaşını ve tüm hayatını bırakan Emily, hayalleri doğrultusunda yepyeni ve başarılı bir hayata başlar.
IMDb: 7,3 Rotten Tomatoes: %63 Google: %95 CEOtudent: 7,6
Eleştirmen Puanı (Metascore): 62/100
Tür: Komedi, Drama, Romantik
İnceleme ve yorum: 2 Ekim 2020’de prömiyerini yapan dizi izleyici kitlesini ekran başına kilitleyerek çok kısa sürede büyük üne kavuştu. Bu üne kavuşmasındaki en büyük etmen pek çok kişinin Emily’de kendisini görmesi veya onun gibi olmak istemesiydi. Ayrıca yoğun ve stresli gerçek dünyadan uzaklaşıp, hiçbir şey düşünmeden kafa dağıtmak için oldukça uygun olması da seyirciler tarafından beğenildi. Eğer zihninizdeki düşüncelerden biraz olsun uzaklaşmak, kafanızı dağıtmak istiyorsanız izlemenizi öneririm.

NETFLIX'TE İZLE


69. Ratched (IMDb: 7,3)

Amerikalı, idealist bir kadın olan Emily, karşısına çıkan bir iş fırsatı ile birlikte kendisini Paris’te bulur. Tek kelime Fransızca bilmeden Paris’te bir maceraya adım atar. Gittiği pazarlama şirketine Amerikan bakış açısını tanıtmaya çalışır. Ancak bu bakış açısına uzak olan çalışma arkadaşlarıyla pek de anlaşamaz. Hayallerinin peşinden giderken ardında erkek arkadaşını ve tüm hayatını bırakan Emily, hayalleri doğrultusunda yepyeni ve başarılı bir hayata başlar.
IMDb: 7,4 Rotten Tomatoes: %60 Google: %93 CEOtudent: 7,1
Eleştirmen Puanı (Metascore): 49/100
Tür: Suç, Drama, Gizem
İnceleme ve yorum: Hemşire Ratched Hannibal Lecter ve Darth Vader gibi sinema dünyasının kült kötüleri arasına adını yazdırdı. 1975’te çekilen filmi tam 5 Oscar aldı. Dizi halinde ise Ratched rolünü oynayan Sarah Paulson övgüleri topladı. İzlerken kendi kendinize “Bu da yapılır mı?” “Bu nasıl tedavi yöntemi?” sorularını sıkça soracağınızı şimdiden söylemek isterim.

NETFLIX'TE İZLE


70. Star Trek: Discovery (IMDb: 7,3)

Dizi, Star Trek serisindeki yaşanan olaylardan 10 yıl öncesini konu ediniyor. USS Discovery mürettebatı yeni dünyalar ve uygarlıklar keşfetmek için yola çıkıyor. Önceki Star Trek dizilerinden farklı olarak geminin Discovery'de ana karakteri uzay gemisinin kaptanı değil, gemide ikinci subay olarak görev alan Mİchael Burnham oluyor.
IMDb: 7,3 Rotten Tomatoes: %85 Google: %88 CEOtudent: 7,2
Eleştirmen Puanı (Metascore): 73/100
Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Macera
İnceleme ve yorum: Dizinin özel efektleri ve iyi oyunculuklar içermesi dizinin en etkileyici yanlarından. Çeşitli hikayeler geliştirmek için yoğun ve karmaşık karakterler var. Her uzay aşığını hayran bırakan sansasyonel özel efektlerle iyi bir şekilde filme alınmış. Bu yeni Star Trek serisine eşlik etmenizi tavsiye ederim çünkü kesinlikle Star Trek evreninin tüm erdemlerine ve ilkelerine sahip. Diğer Star Trek serilerinde görülen her bölüme yeni bir macera ve konu aksine, Discovery tek bir ana konu üzerinden devam ediyor ve bu sayede olaylara bütüncül bakabiliyoruz.

NETFLIX'TE İZLE


71. Into the Night (IMDb: 7,1)

Kozmik olaylar sonucu Güneş, dünya ve insanlık için tehdit olmaya başlamıştır. Into The Night, karanlık tarafa geçip hayatta kalmak için batıya gitme mücadelesi veren bir adamın öyküsünü anlatıyor. Güneş artık dünyadaki yaşamını yok etmeye başlar. Kahramanımız ise güneş doğmadan karanlığın hakim olduğu coğrafyalara gitmek için yola çıkar. Gece saatlerinde Brüksel’den havalanan bir uçağı kaçıran kahramanımız, güvenli karanlığa ulaşmak adına pilotları uçağı batıya doğru yönlendirmelerini söyler. Ayrıca dizinin oyuncu kadrosunda Mehmet Kurtuluş da yer almaktadır.
IMDb: 7,1 Rotten Tomatoes: %86 Google: %91 CEOtudent: 7,9
Tür: Gerilim, Drama, Bilim Kurgu

NETFLIX'TE İZLE72. Snowpiercer (IMDb: 6,4)

Bütün gezen buzullarla kaplıdır. Bu buzul döneminin üzerinden tam 7 sene geçmiştir ve hayatta kalabilen çok az insan vardır. Bu faciadan sonra bu insanların hayatta kalabilmelerini sağlayan ise kürenin etrafında dönen Snowpiercer ismindeki dev bir trendir. Trendeki bireylerin tamamı farklı koşullara sahiptir. Bu noktada büyük adaletsizlikler ve eşitsizlikler vardır. Snowpiercer, insanlığın hala adil olmaya başaramadığı bu trende yaşananları konu ediniyor.
IMDb: 6,3 Rotten Tomatoes: %61 Google: %85 CEOtudent: 7,4
Tür: Aksiyon, Drama, Bilim Kurgu

NETFLIX'TE İZLE

2

arrow_upward