The Last Kingdom – Dizi Konusu, İncelemesi, Detayları, Oyuncuları, Puanları, Fragmanı

Netfleaks

Netfleaks

İzlemelere doyamadığım benim ❤️

The Last Kingdom’da büyük Alfred, krallığını İskandinavyalı istilacılara karşı savunurken, Sakson olarak doğup Vikingler tarafından yetiştirilen Uhtred, doğuştan gelen hakkını arar.
the last kingdom
Yayın Tarihi: 10 Ekim 2015
Oyuncular: Alexander Dreymon, Eliza Butterworth, Ian Hart
Tür: Aksiyon, Drama, Tarih
Ülke: İngiltere
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 1 saat – Toplamda 5 Sezon 37 bölüm
Orijinal Dili: İngilizce, Latince
Yapım Şirketleri: Carnival Film & Television

The Last Kingdom Konusu

Uhtred bir İngiliz Kralı’nın oğludur. Babasını bir savaşta kaybetmesinin üzerine Kont Ragnar’ın kölesi haline gelir ve Paganların yaşadığı bir bölgeye sevk edilir. Uhtred o bölgede çocukluğunu geçirir. Bir saldırı sonucu, Kont Ragnar öldürülür. Bunun üzerine Uhtred İngiltere’ye döner. Babasının ölmesi üzerine tahtın yeni sahibi olan amcası, tahtın varisi olan Uhtred’i öldürmeyi düşler. Ortaya Kont Ragnar’ın, Uhtred tarafından öldürüldüğü dedikodusunu atar. Bu dedikodunun üstüne ne paganlar ne de İngilizler Uhtred’e yardım etmezler. Yardım aramak için çalışırken Wessex Kralığı’na yolu düşer. Burada tanıştığı Alfred adlı kişi, İngiltere’yi pagan istilasından kurtarmak istemektedir. Pagan istilasından kurtulan ülkeyi tek çatı altında toplamak en büyük hayalidir. Uhtred ise paganları mı yoksa İngilizleri mi seçeceğini bilemez ve bir ikilemin ortasında kalır.

The Last Kingdom İnceleme ve Yorum

Vikings, Spartacus gibi savaş, politika ve tarihin bir arada olduğu yapımlardan hoşlanıyorsanız The Last Kingdom’ı mutlaka izlemelisiniz. Dizide tarih sayfalarında adını duyduğumuz birçok ismin kurgusal karakterler olarak izlemeniz mümkün.

The Last Kingdom Puanları

IMDb: 8,4
Rotten Tomatoes: %91
Metascore: 78
Google: %97


The Last Kingdom İzle

NETFLIX’TE İZLE

This post is also available in: English

Kategoriler: Kültür

Yorumlar (0) Yorum Yap

/