Üretemediğim her günü yaşanmamış sayarım.
19 Aralık 2019
Yaratıcılık ve Mizah Bir Arada: Netflix’te İzleyebileceğiniz 20 Muhteşem Komedi Dizisi
Uzun bir gün geçirdiniz ve sadece kanepeye yaslanıp biraz gülmek istiyorsunuz. Netflix'in amansız görevi olarak, sizi rahatlatmaya hazır. Aşırı dozda komediye ihtiyaç duyduğunuzu hissederseniz, sizin için hazırladığımız bu listeye göz atmadan geçmeyin.
Şimdiden bol kahkahalar.

1) Shameless

IMDb: 8.6

Sekiz çocuğun bekar babası olan utanmaz, aylak Frank Gallagher, akıl sağlığını korumak için şişelerden yardım alır. 6 çocuklu bir ailenin komedi dram karışımı öyküsünü anlatıyor dizi. Her şeyi kontrol eden Fiona, çalışkan Lip, duygusal Deb ve dahası... Hepside kendisine uygun bir iş bulup ailesini geçindirmeye çalışıyor. Annesiz ve umursamaz bir babayla yaşamaya çalışıyorlar.


2) The It Crowd

IMDb: 8.5
Teknoloji cahili müdürün yardım ettiği, bodrumda yaşayan iki şaşkın, bir ahmak tarafından yönetilen şirkette IT biriminin tadını çıkarır. The IT Crowd her sezonu altı bölümden oluşan ve izledikten sonra tadı damağınızda kalacak, gerçekten güzel bir komedi dizisi. Bir şirketin Bilgi İşlem departmanında çalışan Roy , Moss ve Jen'in başından geçen olaylar anlatılmakta.

3) After Life

IMDb: 8.4

Mükemmel bir hayata sahip olan ve eşinin ölümünü kabullenmekte zorlanan bir gazete yazarı, kendisine yardım etmek isteyenleri uzaklaştırmak için hırçın bir yeni kişiliğe bürünür. Tony artık insanlara ve kendisine, içinden geldiği şekilde davranmaya başlar. Kendisi de dahil hiçkimseyi umursamayan Tony’nin bu hali çevresindekileri endişelendirir. Tony bu yanını “süper güç” gibi kullanmaya devam ederken diğer tarafta arkadaşları onu eski haline çevirmeye çalışacaktır.

4) Master Of None

IMDb: 8.3
Ödüllü dizide Dev, oyunculuk kariyerine hızlı bir başlangıç yapmaya ve farklı insanlardan oluşan arkadaş grubunun yardımıyla flört oyununu ilerletmeye çalışıyor. Klasik bir New York hayatını da içine alan dizi ilginç hayat hikayeleri ile ilerler.

5) Sex Education

IMDb: 8.3
Çoğu insan için genç olmak garip, rastgele ve kafa karıştırıcıdır. Sex Education , yalnızca bunu anlamakla kalmıyor, aynı zamanda tamamen da içine eğiliyor. Cinsellik ve anatomi hakkında yanı sıra tam çıplaklık konusunda birçok net tartışma vardır. Çoğu bölüm soğuk bir açıklıkta atılan bir tür Haftanın Vakası etrafında dönüyor, ancak şovun ana anlatılarını geliştirmek için kullandığı ve her zaman sorunu çözme ile bitmediği ortada. Otis'in sınıf arkadaşları için tavsiyeleri de genellikle cinsel pozisyonlarından ziyade ruhları ve beklentileri hakkındadır. Hiç seks yapmama dahil olmak üzere bir dizi tercihi normalleştirmek için dikkatli.

6) How I Met Your Mother

IMDb: 8.3
Ted çocuklarına yıllar önce anneleriyle nasıl tanıştığını anlatırken, Ted'in ruh ikizi için destansı arayışı büyük ölçüde geriye dönüşlerle gösteriliyor. En iyi arkadaşı, hukuk öğrencisi Marshall (Jason Segel), dokuz yıldır birlikte olduğu anaokulu öğretmeni sevgilisi Lily (Buffy the Vampire Slayer’ın Willow’u Alyson Hannigan) ve kendine özgü fikirleri olan, takım elbise giymekten şaşmayan, kızlarla tanışmak için sağlam bir yöntem geliştirmiş Barney Stenson (Neil Patrick Harris). Onun kalıcı ilişki kurmak gibi kaygıları yok. Tersine, renkten renge koşuyor. Bizim onunla tanıştığımız sıralarda Lübnanlı kızları beğeniyor, bir önceki favorisi yarı Asyalı kızlarmış. Günler böylece akıp giderken, Marshall, anaokulu öğretmeni Lily ile evlenmeye karar verdiğini açıklayınca Ted (Josh Radnor) paniğe kapılıyor. Romantik Ted’in bekâr kalmaya hiç niyeti yok ve eğer gerçek aşkı bulmaya niyeti varsa, onun da harekete geçmesi gerek. Derken Robin Trubotsky (Cobie Smulders) ile tanışıyor ve ilk bakışta âşık olduğunu düşünüyor. Acaba sahiden öyle mi?

7) Grace And Frankie

IMDb: 8.3
Emmy adaylığı bulunan bu dizide, mülayim Grace ve eksantrik Frankie, kocaları birbirine aşık olup onları terk edince yakınlaşmaya başlarlar.

8) The Kominsky Method

IMDb: 8.2
 Öğretmen olarak çalışan eski bir oyuncusu olan Sandy (Douglas) 'u takip ederken yaşlanmayı araştırıyor; Dizi başlarken günlerini en iyi arkadaşı ve ajanı Norman (Arkin) ile geçirir ve bir öğrenciyle (Nancy Travis tarafından oynanan) yeni bir romantizm dener. Oyuncu koçu Sandy Kominsky ve en yakın dostu Norman Newlander yaşlanmanın inişli çıkışlı yollarında ilerlerken birbirlerinin hayatında kahkahanın eksik olmamasını sağlar.

9) Orange Is the New Black

IMDb: 8.1
Herkes yirmili yaşlarında küçük bir deney yapar. Üniversiteden sonra, sadece macera istiyorsun, bu yüzden biraz seyahat edebilir ya da bütün gece dans etmeye gidebilirsin. Piper Kerman yukarıdakilerin hepsini yaptı ve sonra vahşi hayatı geride bıraktı ve daha “saygın” bir hayatla devam etti. Bir erkekle evlendi ve New York City'ye taşındı. Sonra, bir gün, federaller kapısını çaldılar.
Weeds'in yapımcılarının imzasını taşıyan, Emmy ödüllü dizide seçkin bir New Yorklu, eskiden işlediği bir suç yüzünden kadın cezaevine atılır.

10) The End of the F***ing World

IMDb: 8.1
İkisi de toplumun bağlarından ve bedenlerinden salıverilmek istiyorlar; Alyssa, keşif ve yüzleşmeyle bu salıvermeyi hedeflerken James, insanlığı yıkıp reddetmekle aynı şeyi yapıyor. Bununla birlikte, bir yolculuğa birlikte çıktıklarında, dinamikler biraz daha karmaşıklaşır ve şaşırtıcı görüşler sunar.

11) Gilmore Girls

IMDb: 8.1
Orijinal finalinden yaklaşık on yıl sonra seyircileriyle yeniden buluşan dizi, Lorelai, Rory ve Emily Gilmore'un dört mevsim boyunca yaşadıkları değişiklikleri anlatıyor. Bağımsızlığına düşkün bekar anne Lorelai, hazırcevaplıkların havada uçuştuğu bir ortamda, iyi bir üniversiteye gideceği belli olan yetenekli kızı Rory'yi yetiştirir.

12) The Good Place

IMDb: 8.1
Bir sitcom olarak biraz felsefi derinlik ve çok daha mizah hayal etmeye çalışın. Parklar ve Rekreasyon şovu Michael Schur’un yeni sitcom'u, bencil ve kibar bir hayat yaşayan yeni ölmüş bir kadın olan Eleanor Shellstrop’un (Bell) yanlışlıkla “iyi bir yerde” kaldığı öbür dünyada geçiyor. Ruh arkadaşı Chidi'nin (Harper) yardımıyla, Eleanor'un hayatına ve etrafındakilerin hayatlarına geri dönüşler yaparken nasıl daha iyi bir insan olacağımızı öğrenmeye çalışır. Bu arada, The Good Place mimarı Michael (Danson), bu ütopyadaki her şeyin neden sarpa sardığını anlamaya çalışıyor.

13) On My Block

IMDb: 8.1
Yaşın gelmesi, bazıları için biraz fazla "yetişkin" olabilir. Los Angeles'ın merkezindeki çetin bir mahallede yaşayan zeki, eğlenceli ve zorluklara alışkın dört gencin kadim dostluğu, liseye başlamalarıyla birlikte sınavdan geçer.  Arkadaşlar birbirlerine ve fobilerine sevgi dolu ve tatlı bir şekilde destek veriyorlar, ancak çevreleri oldukça zorlu.

14) Dead To Me

IMDb: 8.1
Eşinin ölümüne neden olan vurkaç olayına karışan sürücüyü arayan öfkeli bir dul, pek de göründüğü gibi olmayan eksantrik bir iyimserle arkadaş olur.
Tuhaf bir mizah anlayışına ve öfke sorunlarına sahip bir kadın olan Jen, genç yaşında dul kalan bir kadındır. Jen’in kocası cinayete kurban gitmiştir. Kocasının acısını atlatamayan Jen’in hayatı kendisinden tamamen farklı bir karaktere sahip olan özgür ruhlu bir kadın olan bir kadın ile tanıştığında bambaşka bir hal alır. İkisi arasında güçlü bir arkadaşlık filizlendiğinde Jen’in yaşamında köklü değişiklikler meydana gelir

15) Glow 

IMDb: 8.0
1980'lerde Los Angeles'ta yaşayan bir grup uyumsuz kadın, kendilerini Güreşin Özel Kadınları olarak baştan yaratır. Orange is the New Black ekibinden yeni bir komedi.
Kendisi gibi Hollywood’da tutunamayan 12 kadınla birlikte TV’de yayınlanacak güreş programının kadrosuna giren Ruth; bir yandan çocuk sahibi olmak için işini bırakan ancak mükemmel hayatın sandığı kadar kolay olmadığını acı bir şekilde öğrenerek oyunculuk dünyasına geri dönmek zorunda kalan Debbie Eagan’la rekabet etmek zorunda.

16) Russian Doll

IMDb: 7.9
Russian Doll, New York City'de sıradan bir partiye katıldığını zanneden ancak saatler ilerledikçe, esrarengiz bir şekilde, buradan ayrılamayacağını fark eden bir genç kadının maceralarını işliyor.
Nadia, sürekli ölmekte ve 36. doğum günü partisini tekrar yaşamaktadır. Gerçeküstü bir zaman döngüsünde sıkışıp kalmıştır ve fâni olduğu gerçeğiyle yüzleşmelidir.

17) Good Girls 

IMDb: 7.9
Banliyöde yaşayan üç anne, mali yıkımdan kurtulmak ve bağımsızlık kazanmak için birlikte yerel bir markete soygun düzenler.
Grubun elebaşı; Beth, kocası Dean’in  bir ilişkisi olduğunu öğrendiğinde hayal kırıklığına uğramıştır. Hayattan bıkmış ve kızgın olan Beth, en iyi arkadaşı Ruby ve oğlunun velayetini alabilmek için iyi bir avukata ihtiyacı olan Annie ile birlikte; artık hayatta güvenli oynamayı bırakıp, her şeyi riske ederek bir süpermarketi soymaya karar verirler. Ancak içlerinden biri marketin müdürü tarafından görülünce beklediklerinden daha büyük bir şeyin içinde olduklarını ve düşündüklerinden çok daha zor kurtulacaklarını fark ederler.

18) Turn Up Charlie

IMDb: 7.2
Başarısız bir DJ, bir yandan müzik kariyerini yeniden canlandırmaya çalışırken, bir yandan ünlü en iyi arkadaşının 11 yaşındaki kızına bakıcılık yapar.
Kariyer anlamında zor bir dönemden geçen bir DJ olan Charlie, ne iş hayatında ne de özel hayatında dikiş tutturabilmiştir. En yakın arkadaşının ricası üzerine, arkadaşının son derece yaramaz 11 yaşındaki çocuğuna dadılık yapmak zorunda kalan Charlie, aynı zamanda kariyerini de yeniden inşa etmeye çalışacaktır.

19) Girl boss

IMDb: 7.0
Meteliksiz ve asi ruhlu Sophia, internet üzerinden yapılan bir iş kurar ve nasıl patron olunacağını öğrenir. Bu komedi, çok satan bir anı kitabından uyarlandı.
İnternet üzerinden kıyafet satışı yapmaya başlayan genç Sophia, bu girişiminin onu bir moda imparatorluğunun başına getireceğinden habersizdi. O sadece günü kurtarmak, hayatını sürdürmek istiyordu, şimdi ise multi milyoner!
Nasty Gal giyim markasının yaratıcısı Sophia Amoruso'nun kaleme aldığı ve New York Times'ın en çok satanlar listesine giren Girlboss adlı kitaptan esinlenerek çekildi.

20) Glee 

IMDb: 6.7
Bir öğretmen, ilişki dramaları ve kaçık amigo takımı koçunun kişisel saldırılarının ortasında, ezilen Glee kulübü üyelerini kazananlara dönüştürmek için mücadele eder.
Glee müzikal kavramına yeni bir soluk getiren ve akımın öncülüğünü yapan dizi oldu. Bir lisede kurulan müzik kulübüne katılan öğrenciler, onları çalıştıran hocaları ve tamamen karşı saftakiler arasındaki çekişmenin anlatıldığı hikayede, seçilen sevilen şarkıların uyarlanmasıyla kulakların pası da siliniyor.
Birbirinden orijinal karakterlerin yer aldığı Glee Club, katılan herkesin hayatında unutulmaz anlar yaşayacakları bir yer haline gelecektir.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

1

arrow_upward