Netflix Komedi Dizileri: Netflix’te İzleyebileceğiniz En Komik 27 Dizi

Netfleaks

Netfleaks

İzlemelere doyamadığım benim ❤️

Netflix komedi dizileri özellikle pandemi sürecinde en fazla ilgi gören türlerden biri oldu. Evlerde izole yaşamlar sürerken daha pozitif hissetmek ve belki biraz kahkaha atmak umuduyla komedi yapımlarına sarıldık birçoğumuz. Fakat bu türdeki diziler bazen hayal kırıklığına uğrattı bizi. Biz de gerçekten eğlenceli ve komik olduğunu düşündüğümüz Netflix komedi dizileri için bilgisayar başına geçtik.
BoJack Horseman, Sex Education, Grace and Frankie gibi son dönemlerin en başarılı komedi dizilerinden bir liste hazırladık. Tabi ki yapımları IMDb puanlarına göre sıraladık. Umarız sizi gerçekten güldürüp eğlendirecek bir dizi seçmenizi sağlayabiliriz.
Netflix Komedi Filmleri listemize buradan ulaşabilirsiniz.
Ayrıca Netflix dizileri içeriğimize de göz atabilirsiniz.

İşte en iyi Netflix komedi dizileri


1. Rick and Morty (IMDb: 9,2)

Çılgın bir bilim adamının torunuyla beraber yaşadığı sıra dışı olayları konu edinen Rick and Morty birçok macerayı içinde barındırıyor. Rick and Morty’nin ilginç ve oldukça tehlikeli olan yolculuklarını boyutlar arası seyahat olarak nitelendirsek de bununla kalmıyor ve insan anatomisi içerisinde de maceralarını hız kesmeden devam ettiriyorlar.
IMDb: 9,2 Rotten Tomatoes: %94 Google: %97
Eleştirmen Puanı (Metascore): 85/100
Tür: Animasyon, Macera, Komedi

NETFLIX’TE İZLE
2. Leyla ile Mecnun (IMDb: 9,1)

Aynı yılın aynı ayının aynı gününde bir şekilde aynı hastanede biri kız biri erkek iki bebek dünyaya gelir. Hastanede odaların ve yatakların tamamı dolu olduğu içinde yan yana yatırılırlar. Bebeklerin anne ve babaları doğumlar hemen sonra “hemen birbirlerini buldular” şakasından sonra bebekler beşik kertmesi yapılır. Kızın adı Leyla, erkeğin adı ise Mecnun koyulur. Aradan uzun yıllar geçer. İkisi de birbirinden birhaberdir. Bir gün ailelerin isteğiyle Mecnun annesiyle birlikte Leyla’yı istemek üzere yola koyulur. Ve hiç beklenmedik bir şey olur: Mecnun Leyla’yi gördüğün ilk dakikada kendisine aşık olmuştur. Dizide Mecnun’un Leyla’ya olan aşkını ve Mecnun’un iç dünyasını absürt olaylar mizahi bir dil ile işleniyor.
IMDb: 9,1 Google: %96
Tür: Macera, Komedi, Dram

NETFLIX’TE İZLE


3. BoJack Horseman (IMDb: 8,7)

BoJack Horseman, 1990’lı yılların popüler sitkomlarından biri olan Horsing Around’da oynayan ve sevenler olan bir aktördür. Günler günleri, yıllar yılları kovalıyor. Ve 2010’lu yıllara geri dönüyoruz. O dizinin üzerinden neredeyse 20 yıl geçmiş ve BoJack eski ününü kaybetmiştir. Yeniden bir yıldız olabilmek için işe koyulur. Yetişkin animasyonu alanında Netflix’in en beğenilen yapımlarından. BoJack’te zekice esprilere tanık olup bolca kahkaha atacaksınız.
IMDb: 8,7 Rotten Tomatoes: %93 Google: %95
Eleştirmen Puanı (Metascore): 59/100
Tür: Animasyon, Komedi, Dram

NETFLIX’TE İZLE


4. Archer (IMDb: 8,6)

ISIS adlı uluslararası bir casus ajansında özel olarak yetiştirilen ajanslar görevlendirilmektedir. Global sorunları, iyi eğitim almış çalışanların kafasını karıştırmak, ihanet etmek için bir fırsata çevirmiş olan bu ajansın ve bu olayların merkezinde alanında ustalık kazanmış olan casus Sterling Archer yer almaktadır. Baskın annesi ve patronu Malory ile çalışmak zorunda oluşunun yanı sıra, ajan olan eski kız arkadaşı ve onun yeni erkek arkadaşı müfettiş Cyril Figgis ile baş etmekte zorunda kalır.
IMDb: 8,6 Rotten Tomatoes: %91 Google: %93
Eleştirmen Puanı (Metascore): 79/100
Tür: Animasyon, Aksiyon, Komedi

NETFLIX’TE İZLE


5. Shameless (IMDb: 8,6)

Chicago’nun köhne bir kentinde geçen Shameless adlı dizide altı çocuk ve bir babadan oluşan ailede yaşanan komik aynı zamanda yürek burkan yaşamları anlatılmaktadır. Ailenin reisi olan Frank Gallagher belkide en utanılmaz adamlardan biridir. Sahtekarlık, alkol gibi kötü özellikleri bulunan babanın yanı sıra belayı da üstüne çekmekten geri kalmamaktadır. Ailenin ve bireylerin maceralarını izleyeceğimiz dizi eşcinsellik, alkol gibi birçok ögeye sahiptir.
IMDb: 8,6 Rotten Tomatoes: %85 Google: %94
Eleştirmen Puanı (Metascore): 70/100
Tür: Komedi, Dram

NETFLIX’TE İZLE6. How I Met Your Mother (IMDb: 8,3)

Yıllar sonra çocuklarınıza annesinin kim olduğunu anlatmaya nereden başlarsınız? 2030 yılında Ted Mosby iki çocuğunu karşısına alıp anneleriyle nasıl tanıştıklarını anlatmak istiyor. 2005 yılından anlatmaya başladığı hikayede en yakın arkadaşları Marshall, Lily, Barney ve Robin ile yaşadığı birbirinden komik ve güzel anıları anlatmaya başlıyor. New York’un insan kalabalığı içinde bu 5 arkadaşın kendilerine ait, güzel anılarını izlerken hem çok güleceksiniz hem de içiniz ısınıcak.
IMDb: 8,3 Rotten Tomatoes: %83 Google: %94
Eleştirmen Puanı (Metascore): 69/100
Tür: Komedi, Romantik, Sticom

NETFLIX’TE İZLE

● Sizi Bambaşka Yerlere Götürecek How I Met Your Mother Dizisinde Çalmış 5 Şarkı

7. After Life (IMDb: 8,5)

After Life‘ı izledikten sonra istemsizce Ricky Gervais yine yapmış yapacağını diyorsunuz. Hem dramı hem de komediyi sonuna kadar gördüğümüz dizide ince detaylarla verilen öğütler de gözden kaçmıyor. Eşinin ölümünü kabullenmekte zorlanan bir gazete yazarının gündelik hayatına konuk olduğumuz dizide, tecrübeli isimlere bir de sevimli bir köpek eşlik ediyor.
IMDb: 8,5 Rotten Tomatoes: %74 Google: %96
Eleştirmen Puanı (Metascore): 59/100
Tür: Komedi, Dram

NETFLIX’TE İZLE


8. Community (IMDb: 8,5)

Jeff Winger genç bir avukattır. Winger’ın diploması gerçek değildir. Ortaya çıkmasıyla birlikte avukatlık lisansı elinden alınır. Bunun üzerine tekrardan avukatlık lisansını kazanmak isteyen Wİnger, rahat bir şekilde mezun olabilmek için Greendale’a gitmeye karar verir. Jeff’in diploma almak için geldiği Greedale’da kendini bambaşka bir yerde bulur. Bu okulda olan uyumsuz bir grupla karşılaşır ve kendini bu grubun lideri olarak bulur.
IMDb: 8,5 Rotten Tomatoes: %88 Google: %88
Eleştirmen Puanı (Metascore): 69/100
Tür: Komedi

NETFLIX’TE İZLE


9. Derry Girls (IMDb: 8,4)

Kuzey İrlanda’nın Derry kasabasında geçen Derry Girls, 1990’lardaki bir arkadaş grubunun hikayesini konu ediniyor. Siyasi olarak çalkantılı dönemlerde olan Kuzey İrlanda’da küçük bir kasabadaki ergen kızlar ve ailelerinin hayatlarını eğlenceli bir şekilde ele alan dizi, siyasi olaylara da değiniyor. Evler ve kıyafetlerle 90’lı yıllara göndermeler yapan dizi, nostaljik yanıyla da izleyicilerin ilgisini çekmeyi başarıyor.
IMDb: 8,4 Rotten Tomatoes: %98 Google: %97
Tür: Komedi

NETFLIX’TE İZLE10. Brooklyn Nine-Nine (IMDb: 8,4)

Brooklyn Nine-Nine, Brooklyn’de 99 numaralı polis bölgesindeki karakolda görev yapan dedektif ve karakol çalışanlarının yaşadığı olayları komik ve eğlenceli bir dille anlatıyor. Her bölümde farklı davalar ele alınırken, kahramanların birbiriyle yarışmaları ve başlarını belaya sokmaları izleyicinin ilgisini çekiyor.
IMDb: 8,4 Rotten Tomatoes: %97 Google: %96
Eleştirmen Puanı (Metascore): 70/100
Tür: Komedi, Suç

NETFLIX’TE İZLE


11. Ash vs Evil Dead (IMDb: 8,4)

Ash Williams, 30 senedir şeytandan kaçmasına rağmen şeytan peşini bırakmamıştır. Karavanda hayatını devam ettirip bir işte çalışan Ash, huzura kavuştuğunu düşünürken olaylar gelişir. Şeytan avlama tekrar başlamıştır ve insanlığın umudu Ash Williams’tadır. Korku ve gerilim sahnelerinin yanı sıra komediye de yer veren dizide, Bruce Cambell’i Ash Williams rolüyle izliyoruz.
IMDb: 8,4 Rotten Tomatoes: %99 Google: %97
Eleştirmen Puanı (Metascore): 75/100
Tür: Aksiyon, Komedi, Fantastik

NETFLIX’TE İZLE


12. Dirk Gently’s Holistic Detective Agency (IMDb: 8,3)

Elijah Wood’un Todd Brotzman rolünde oynadığı dizide, Todd bir otel görevlisidir. Kız kardeşi hastadır ve geçim sıkıntısı yaşamaktadırlar. Çalıştığı otelde işlenen cinayetin yaşandığı gün Todd gelecekteki versiyonunu görür ve bir piyango bileti bulmuştur. Alakasız görünen olaylar dizisi sonucu Todd’un kafası karışmıştır ve Dirk Gently ile karşılaşır. Dirk Gently her şeyin birbiriyle bağlantısı olduğuna inanır ve Todd ile birlikte çözmeye çalışırlar.
IMDb: 8,3 Rotten Tomatoes: %85 Google: %96
Eleştirmen Puanı (Metascore): 62/100
Tür: Aksiyon, Macera, Komedi

NETFLIX’TE İZLE13. Atypical (IMDb: 8,3)

Sam Gardner, 18 yaşında otizmli bir gençtir. Atypical, Sam’in sosyalleşme serüvenini ve ailesiyle yaşadığı zorulukları anlatıyor. Ana fikrinde otizmli bireyler ve yaşadıkları konu ediliyor aynı zamanda “normal” kavramının üstünde durularak izleyici bu konuda düşünmeye davet ediliyor.
IMDb: 8,3 Rotten Tomatoes: %87 Google: %97
Eleştirmen Puanı (Metascore): 66/100
Tür: Komedi, Dram

NETFLIX’TE İZLE


14. Sex Education (IMDb: 8,3)

Annesi bir sex terapisti olan ergenlik çağındaki Otis’in dünyasında başlayan dizi, zamanla o bölgedeki hayatlara da ışık tutuyor. Çoğu insan için ergen olmak garip, rastgele ve kafa karıştırıcıdır. Sex Education yalnızca bunu anlamakla kalmıyor, aynı zamanda tamamen içine eğiliyor. Cinsellik ve anatomi konularına dair eğitici bir tutum takınırken eğlendirmekten ve güldürmekten geri kalmıyor.
IMDb: 8,3 Rotten Tomatoes: %94 Google: %96
Eleştirmen Puanı (Metascore): 80/100
Tür: Komedi, Cinsellik, Dram, Gençlik

NETFLIX’TE İZLE


15. Grace and Frankie (IMDb: 8,3)

Bir sitcom dizisi olan Grace and Frankie, kocaları tarafından terk edilen kadınların zorunluluklardan meydana gelen ve gelişen dostluklarını anlatıyor. Başrollerini Jane Fonda ve Lilt Tomlin’in paylaştığı dizide, kadınların bu mecburi dostluğu zamanla ilginç ve komik olayların yaşanmasına ortam hazırlamaktadır.
IMDb: 8,3 Rotten Tomatoes: %91 Google: %96
Eleştirmen Puanı (Metascore): 58/100
Tür: Komedi

NETFLIX’TE İZLE


16. The Midnight Gospel (IMDb: 8,3)

The Midnight Gospel, uzayda yayın yapan genç kız Clancy’nin maceralarını anlatıyor. Çoğu zaman doğru çalışmayan bir çoklu evren simülatörüne sahip olan Clancy, başka boyutlarda bambaşka dünyalarda hayatını sürdüren varlıklarla röportajlar yapmak adına evini terk edip yollara koyuluyor.
IMDb: 8,3 Rotten Tomatoes: %93
Eleştirmen Puanı (Metascore): 82/100
Tür: Yetişkin Animasyonu, Macera, Komedi

NETFLIX’TE İZLE


17. Orange is the New Black (IMDb: 8,1)

Komedi ve dramın son derece ustaca sentezlendiği dizide aile ilişkileri, din olgusu, eşcinsellik, hapishane yaşamı, kültür çatışmaları, kadın ilişkileri ve ırkçılık gibi bir çok konuya değiniliyor. Dizinin oyuncu kadrosuna baktığımızda ise şu isimleri görüyoruz: Taylor Schilling, Kate Mulgrew, Uzo Aduba, Danielle Brooks, Laura Prepon, Natasha Lyonne.
IMDb: 8,1 Rotten Tomatoes: %90 Google: %95
Eleştirmen Puanı (Metascore): 80/100
Tür: Komedi, Suç, Dram

NETFLIX’TE İZLE18. Lovesick (IMDb: 8,1)

20’li yaşlarda hayatının aşkını bulmaya çalışan Dylan, çok fazla kadınla birlikte olur. Ancak aradığı büyük aşkı hiçbirinde bulamaz. Aradığını bulamasa da asla vazgeçmez ve aramaya devam eder, çünkü elbet bulacaktır. O bu amaca ulaşmak için devam ederken, cinsel yolla bulaşmış olan bir hastalığa sahip olduğunu öğrenir. Öğrendiği andan itibaren ise eskiden birlikte olduğu kadınları tek tek arayarak bu hastalığa sahip olduğunu haber verir. Ancak bu aranacak uzun bir liste demektir. Herkese tam anlamıyla ulaşabilmek için ise yakın arkadaşlarından yardım ister.
IMDb: 8,1 Rotten Tomatoes: %98 Google: %95
Tür: Komedi

NETFLIX’TE İZLE


19. Dead to Me (IMDb: 8,1)

Garip bir mizah anlayışı olan ve de aynı zamanda öfke sorunlarına sahip olan genç kadın Jen’in hikayesi konu alınır. Kocasını kaybeden Jen, kendinden çok farklı olan bir kadınla tanışır. Kocasını kaybettikten sonra aylarca uyuyamayan Jen, ilk defa yeni tanıştığı bu eşsiz kadının sohbeti sayesinde uyumaya başlar. Bu iki kadın arasında çok güçlü bir bağ oluşur ve ikisinin hayatı da değişmeye başlar.
IMDb: 8,1 Rotten Tomatoes: %91 Google: %94
Eleştirmen Puanı (Metascore): 68/100
Tür: Komedi, Dram

NETFLIX’TE İZLE


20. Club de Cuervos (IMDb: 8,1)

Kendilerine babaları tarafından miras kalmış olan bir futbol takımı sonrası birbirleriyle mücadele eden iki kardeşi konu edinen filmde, yüksek beklenti ve mücadele konusu ustalıkla işlenmektedir.
IMDb: 8,4 Rotten Tomatoes: %97 Google: %96
Tür: Komedi, Dram

NETFLIX’TE İZLE


21. Big Mouth (IMDb: 8,0)

Komedyen Nick Kroll ve Family Guy senaristlerinden Andrew Goldberg’in imzasını taşıyan dizi, bir arkadaş grubunun ergenliğe geçiş serüvenini anlatıyor. Ergenlik çağındaki bu gençler yalnız değildir çünkü yanlarında Hormon Canavarları vardır. Bu canavarlar neredeyse her şeyi cinselliğe bağlamak için onların yanındadır.
IMDb: 8,0 Rotten Tomatoes: %100 Google: %92
Eleştirmen Puanı (Metascore): 80/100
Tür: Animasyon, Komedi

NETFLIX’TE İZLE


22. GLOW (IMDb: 8,0)

Orange is the New Black ekibinin yeni dizisi GLOW, Hollywood’da uzun süre tutunamayan ve televizyonda yayına girecek olan kadın güreş programının kadrosunu oluşturan 14 kadının yaşadıklarını konu ediniyor. Fakat bu asıl hikaye bu kadınlardan biri olan Ruth üzerinde odaklanıyor. Ruth’un bu 14 kadın arasındaki en büyük rakibi ise Debby. Ayrıca bu 14 kadının başında Sam var. Düşük bütçeli işlerden bunalan Sam, güreş dünyasının yeni starları olmak için kıyasıya mücadele eden bu kadınlara yardım ediyor.
IMDb: 8,0 Rotten Tomatoes: %92 Google: %90
Eleştirmen Puanı (Metascore): 82/100
Tür: Komedi, Dram, Spor

NETFLIX’TE İZLE23. Russian Doll (IMDb: 7,9)

Ana karakterimiz Nadia, her gün ölmekte ve otuz altıncı yaş gününü tekrar tekrar yaşamaktadır. Kırılan bir zaman döngüsü içerisinde yaşamaya çalışan Nadia, eğlenceli ve alışılmışın dışında bir serüvene başlar. Kendisi Netflix dizileri arasında en ilginç senaryoya sahip yapımlardan biridir.
IMDb: 7,9 Rotten Tomatoes: %97 Google: %95
Eleştirmen Puanı (Metascore): 88/100
Tür: Macera, Komedi, Dram

NETFLIX’TE İZLE


24. The Umbrella Academy (IMDb: 7,9)

The Umbrella Academy’de birbirinden özel yeteneklere sahip kardeşler babalarının ölümüyle bir araya geliyor. Alışılmışın dışında bir süper kahraman dünyası sunan The Umbrella Academy, yarattığı evren ile sizi bir dizi maratonuna çağırıyor. Oyuncu kadrosuna baktığımızda birbirinden başarılı isimleri görebiliriz: Ellen Page, Tom Hopper, David Castañeda, Emmy Raver-Lampman, Robert Sheehan.
IMDb: 7,9 Rotten Tomatoes: %75 Google: %95
Eleştirmen Puanı (Metascore): 61/100
Tür: Aksiyon, Macera, Komedi

NETFLIX’TE İZLE


25. Maniac (IMDb: 7,8)

Maniac günümüzde dünyasına benzer bir dünyada geçiyor. Dizi, gizemli bir ilaç firmasına deneklik yapan iki yabancı olan Annie Landsberg (Emma Stone) ve Owen Milgrim’in (Jonah Hill) hikayesini konu alıyor. Annie aile ile olan ilişkilerini kaybetmiş ve amaçsızca yaşamını sürdürür. Zengin ve varlıklı bir iş adamının beşinci oğlu olan Owen da bütün yaşamını bir türlü netleşmeyen bir şizofreni teşhisi ile geçirmiştir. Hayattan pek de bir beklentisi kalmayan bu ikiliye Dr. James K. Mantleray ciddi bir farmasötik tedavi önerisinde bulunur. Bu ilacın, deneklerin yaşadığı bütün problemlere sonsuza kadar çözüm getireceği iddia edilir. Fakat işler hiç de beklenildiği gibi gitmez.
IMDb: 7,8 Rotten Tomatoes: %85 Google: %92
Eleştirmen Puanı (Metascore): 76/100
Tür: Komedi, Dram, Bilim Kurgu

NETFLIX’TE İZLE


26. I Am Not Okay with This (IMDb: 7,6)

Telekinetik güçlere sahip olduğunuzu düşündünüz mü hiç? Nasıl olur? 15 yaşında bir lise öğrencisi olan Sydney telekinetik güçlere sahiptir. Bu yeni ortaya çıkan yetenekleri onda büyük bir heyecan oluşturur ve onları keşfetmeye çalışır. Bunun yanında ise her genç gibi ailesiyle arasındaki sürtüşmelere, yeni keşfedilen cinselliğe ve okula ayak uydurmaya çalışır. Birbirinden farklı maceralar artık onu bekliyor.
IMDb: 7,6 Rotten Tomatoes: %86 Google: %95
Eleştirmen Puanı (Metascore): 68/100
Tür: Komedi

NETFLIX’TE İZLE


27. Space Force (IMDb: 6,8)

Space Force, ABD hükümeti tarafından ABD ordusunun yeni kolu olan uzay güçlerini anlatıyor. Henüz faaliyet geçen bu yeni kurumda çalışan bireylerin hikayelerini izliyoruz. Kurumun öncelikli görevi dünyaya ait olan uyduları uzay saldırılarından korumak ve uzayla ilgili diğer görevleri gerçekleştirmek. Her şey buraya kadar normal görünse de burada çalışanlar hala ne yapmaları gerektiğini anlamış değiller. ABD Başkanı Donald Trump’ın kurmayı düşündüğü Space Force adlı özel askeri birlikten esinlenen komedi dizisinin başrolünü Steve Carell üstleniyor.
IMDb: 6,8 Rotten Tomatoes: %38 Google: %88
Eleştirmen Puanı (Metascore): 49/100
Tür: Komedi, Bilim

NETFLIX’TE İZLE

This post is also available in: English

Kategoriler: Kültür

Yorumlar (0) Yorum Yap

/