BoJack Horseman – Dizi Konusu, İncelemesi, Detayları, Oyuncuları, Puanları, Fragmanı

Netfleaks

Netfleaks

İzlemelere doyamadığım benim ❤️

BoJack Horseman’da yaşanan tüm bu absürt olaylarla bezenmiş durum komedilerinin altında muhteşem felsefeler ve hayat dersleri var.
BoJack Horseman
Yayın Tarihi: 22 Ağustos 2014
Yaratıcısı: Raphael Bob-Waksberg
Seslendirenler: ill Arnett, Amy Sedaris, Alison Brie, Aaron Paul
Tür: Animasyon, Komedi, Dram
Ülke: ABD
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 25 dk – Toplamda 6 Sezon 77 bölüm
Orijinal Dili: İngilizce
Yapım Şirketleri: Tornante Company, ShadowMachine, Moris Talent Hunt, Netflix

BoJack Horseman Konusu

BoJack Horseman, 1990’lı yılların popüler sitkomlarından biri olan Horsing Around’da oynayan ve sevenler olan bir aktördür. Günler günleri, yıllar yılları kovalıyor. Ve 2010’lu yıllara geri dönüyoruz. O dizinin üzerinden neredeyse 20 yıl geçmiş ve BoJack eski ününü kaybetmiştir. Yeniden bir yıldız olabilmek için işe koyulur. Yetişkin animasyonu alanında Netflix’in en beğenilen yapımlarından. BoJack’te zekice esprilere tanık olup bolca kahkaha atacaksınız.

BoJack Horseman İnceleme ve Yorum

BoJack Horseman her ne kadar bir tür Hollywood simülasyonu komedi yapımı gibi görünse de günlük yaşama dair detaylarda ve karakterlerin kişilik yapılarında kendinize dair çok şey buluyorsunuz. Bütün bu absürt olaylarla bezenmiş durum komedilerinin altında muhteşem felsefeler ve hayat dersleri var. Bu tarafı da BoJack’i çok özel kılıyor. Dizinin ayrıca alkolizmi, alkol bağımlılığını en iyi anlatan yapım olduğu söyleniyor. Tüm bunlarında seslendirme sanatçılarıyla da başarılı olarak anılan bir yapım. Mesela seslendirenler arasında Breaking Bad‘den tandığımız Aaron Paul (Jesse) var. Ses getiren bölümlerden birinde ise konuk seslendirme sanatçısı olarak Friends dizisinden tanıdığımız Lisa Kudrow’u (Phoebe) görüyoruz.

BoJack Horseman Puanları

IMDb: 8,7
Rotten Tomatoes: %93
Metascore: 82
Google: %96


BoJack Horseman Ödüller

En İyi Animasyon Dizisi Dalında Critics’ Choice Television Ödülü

BoJack Horseman İzle

NETFLIX’TE İZLE

This post is also available in: English

Kategoriler: Kültür, Uncategorized @tr

Yorumlar (0) Yorum Yap

/