Angelina Jolie Filmleri: Hollywood’un Başarılı Kadını ve En Sevilen Filmleri

Angelina Jolie filmleri Holywood’un en beğenilen filmlerindendir. Maceradan maceraya atlayacağınız, en yoğun aşkı göreceğiniz en beğenilen Angeline Jolie filmlerini sizin için derledik. İyi seyirler dileriz.


1) Lara Croft: Tomb Raider (2001) | IMDb: 5.8

Yönetmen: Simon West

Diğer Oyuncular: Jon Voight, Iain Glen, Noah Taylor

Lara Croft, zengin bir ailenin iyi eğitim görmüş güzel kızlarıdır. Her şeye kolaylıkla ulaşabilecek bir gençken macera odaklı yaşamaya karar verir. Croft, oldukça eski bir o kadar da değerli bir tarihi eserin peşine düşer. Bu tarihi eser aynı zamanda öyle bir güce sahiptir ki eline geçiren kişi her şeye hükmedebilecek bir konuma gelir. Bu eserin peşinde olan tek kişi Lara Croft değildir. Bu yüzden elini hızlı tutmalı ve herkesten önce esere ulaşmalıdır. Ancak bu hiç de kolay değildir.


2) Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life – Lara Croft Tomb Raider – Yaşamın Kaynağı (2003) | IMDb: 5.6

Yönetmen: Jan de Bont

Diğer Oyuncular: Gerard Butler, Chris Barrie, Ciarán Hinds

Maceranın peşini bırakmayan Lara Croft oldukça başarılı bir arkeologdur. Sürekli çalışan ve maceradan maceraya atlayan başarılı arkeolog dünya tarihinin gelmiş geçmiş en önemli keşfini yapar. Pandora’nın Kutusu’na ulaşması için ihtiyacı olan malzeme sonunda Croft’un elindedir. Her şeyin yolunda gittiğini düşündüğü noktada bu malzeme ölümcül virüslerle çalışan Jonathan Reiss’in eline ulaşır. Bu kayıp Lara’yı hemen harekete geçirir. Çünkü Reiss bu malzemeyi kullanarak Pandora’nın Kutusu’na ulaştığında onu büyük bir silah haline getirebilecek güce sahiptir. Ancak bu sefer maceraya tek başına atılmaz. Terry Sheridan’dan yardım ister. 


3) Mr. & Mrs. Smith – Bay ve Bayan Smith (2005) | IMDb: 6.5

Yönetmen: Doug Liman

Diğer Oyuncular: Brad Pitt, Adam Brody, Vince Vaughn

Mr. & Mrs. Smith Angelina Jolie filmleri denilince akla ilk gelen filmlerden birisidir. Birbirlerinin gerçekte ne iş yaptığını bilmeyen Jane ve John mutlu bir evlilik içimdedirler. Dışarıdan bakıldığında oldukça normal bir evlilik gibi görülen bu evlilik aslında sırlarla doludur. Birbirlerinin normal işlerde çalıştıklarını düşünürler. Ancak ikisi de birer ajandır. İkisi de aynı zaman diliminde oldukça zorlu bir görev alırlar. Bu görev ise şudur: birbirlerini öldürmek. Yaklaşık altı yıllık ilişkilerinin sonunda birbirlerinin gerçek kimlikleriyle tanışırlar.


4) Changeling – Sahtekâr (2008) | IMDb: 7.7

Yönetmen: Clint Eastwood

Diğer Oyuncular: Colm Feore, Amy Ryan, Gattlin Griffith

Angelina Jolie filmleri arasında izleyiciler tarafından en çok beğenilen filmlerin başında gelir. Los Angeles’in işçi kesiminin yoğunlukta yaşadığı banliyölerinde geçen bir hikayeden uyarlanır. Christine Collins, telefon operatörü olarak çalışan ve dokuz yaşındaki oğlu Walter’e bakmaya çalışan bir annedir. Günlerden bir cumartesi günü her iş günü yaptığı gibi oğlu ile vedalaşır ve evden çıkar. Ancak işten eve döndüğünde oğlunu evde bulamaz.

Tüm dünyası başına yıkılır. Polisle birlikte aramaya başlar. Ancak arama çalışması aylar boyu sürse de küçük oğlana ait tek bir iz bulamazlar. Aylar sonra Christine’e bir telefon gelir. Oğlunu bulduklarının haberini verirler. Ancak Christine bu çocuğun kendi çocuğu olmadığını düşünmektedir. Polis teşkilatı ise itibarını temizlemek için büyük bir törenle anne ve çocuğun kavuşmasını herkese yayınlar.


5) Maleficent – Malefiz (2014) | IMDb: 7.0

Yönetmen: Robert Stromberg

Diğer Oyuncular: Elle Fanning, Sharlto Copley, Lesley Manville

Masalları hep iyi karakterlerden dinleriz. Peki, ya kötü karakterlerin gözünden baksak hikayeye yine aynı duyguları mı hissederiz? Uyuyan Güzel masalına bir da kötü karakterlerinden bakalım mı? Malefiz kendi halinde yaşayan aynı zamanda da görkemli simsiyah kanatlara sahip olan güzeller güzeli bir kadındır. Malefiz, Stephan isimli adama oldukça inanmaktadır. Ancak bir gün Stephan Malefiz’in topraklarını tehdit eder. Bu tehdit karşısında Malefiz topraklarını koruyabilmek için harekete geçer. Ancak eski saflığında eser yoktur artık.

Kalbi kin ve nefretle dolan Malefiz, Aurora’yı 100 yıllık korkunç bir ölümle cezalandırır. Malefiz’in bu korkunç cezayı neden verdi ve bu kadar kötü kalpli olmasının ardında neler yatıyorum cevabını bulacağınız harika bir yapım sizi bekliyor.


6) Maleficent: Mistress Of Evil – Malefiz: Kötülüğün Gücü (2019) | IMDb: 6.6

Yönetmen: Joachim Rønning

Diğer Oyuncular: Elle Fanning, Harris Dickinson, Michelle Pfeiffer

Angelina Jolie filmleri arasında en beğenilen karakterlerden birisi olan Malefiz ve Aurora arasındaki macera dur durak bilmeden devam ediyor. Bu sefer aralarındaki kalp kırıklıkları günden güne iyileşir ve birbirlerine karşı tanımlanamayan bir sevgi duymaya başlarlar. Bu ikili arasındaki nefret bitse de insanlar ve periler hala birbirlerinden nefret etmektedir. Aurora ve Prens Phillip’in evliliğinin Ulstead ve Moors Krallığı arasında bir bağ kuracağı ve barışı getireceğine inanılır. O yüzden bu evlilik büyük bir kutlama ile karşılanır. Tümü gelişmelerin yanında Malefiz’in Aurora’nın ilişkisinin arasına mesafe ve zaman girer. İkili ilişkilerini koruyabilecek mi?


7) Wanted (2008) | IMDb: 6.7

Yönetmen: Timur Bekmambetov

Diğer Oyuncular: Morgan Freeman, James Mcavoy, Terence Stamp

Wes, babasının bir kiralık katil olduğunu öğrenir ve kendisinin de babasının izinden gitmesi gerektiğine karar verir. Bu mesleğin tüm inceliklerini öğrenmek için çalışmaya başlar. Bu çalışmalarda ise profesyonel katiller olan Fox ve Sloan’dan ders alır. Wes, hayatı boyunca elini attığı her işte büyük başarısızlıklar yaşamış bir gençtir. Bu yüzden kör talihini kırıp başarılı olabilmek için elinden geleni yapar. Fox’un öğretileri sayesinde içinde var olan öfkeyi doğru kullanmayı öğrenir. İyi bir kiralık katil olma yolunda ilerlemektedir.


8) Girl, Interrupted – Aklım Karıştı (1999) | IMDb: 7.3

Yönetmen: James Mangold

Diğer Oyuncular: Winona Ryder, Clea Duvall, Brittany Murphy

Angelina Jolie filmleri arasında büyük bir beğeni ile karşılanan Aklım Karıştı başarılı oyuncuya En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscar Ödülü’nü kazandırır. Bir yazar adayı olan Susanna Kaysen, intihar girişimi ve kişilik bölünmesi şikayetleri ile Claymoore isimli psikiyatri kliniğine yatırılır. Burada karşılaştığı manzara ona ilham vermeye başlar. 


9) By The Sea – Hayatın Kıyısında (2015) | IMDb: 5.3

Yönetmen: Angelina Jolie

Diğer Oyuncular: Brad Pitt, Mélanie Laurent, Melvil Poupaud

Roland ve Vanessa evliliklerinde büyük sorunlar yaşamakta olan bir çifttir. Evliliklerini ayakta tutabilmek ve sorunlarını çözebilmek için farklı yollara başvurmaya karar verirler. Bu doğrultuda yazlarını bir otelde geçirmek için yola çıkarlar. Yazar olan Roland için bu hava değişikliğinin ona ilham vermesi de beklenmektedir. Her ne kadar çabalasalar da evlilikleri günden güne birbirlerinden daha da uzaklaşmaları ile devam etmekteydi. Bir gün otelde yan odalarını henüz yeni evlenmiş bir çift olan Lea ve François yerleşir. Bu ikilinin evlilikleri ve yaşam tarzları Vanessa ve Roland’ın hem hayata hem de evliliklerine karşı bakış açılarını değiştirmeye başlar.


10) Salt – Ajan Salt (2010) | IMDb: 6.4

Yönetmen: Phillip Noyce

Diğer Oyuncular: Liev Schreiber, Chiwetel Ejiofor, Daniel Olbrychski

Angelina Jolie filmleri arasında başarılı oyuncunun bir ajanı canlandırdığı bir diğer film Ajan Salt’tır. Evelyn Salt, işini oldukça çok seven ve en iyisi olabilmek için var gücüyle çalışan bir federal ajandır. Her şey yolunda giderken bir itirafçı Salt’ın tüm dünyasını allar bullak eder. İtirafçı, Salt’ın bir Rus ajanı olduğunu söyler. Tüm gözlerin Salt’a çevrildiği bu dönemde Salt adını temize çıkarmak için tecrübesine dayanarak kaçar. Ancak kaçması çok daha kötü sonuçlara sebep olur. Artık herkes bu suçlamaların doğru olduğuna inanmaktadır. Salt kendini temize çıkarmak için çok çabalar. Lakin önce açıklaması gereken bir soru vardır: Gerçekten Salt kimdir?


11) Gia (1998) | IMDb: 7.0

Yönetmen: Michael Cristofer

Diğer Oyuncular: Elizabeth Mitchell, Eric Michael Cole, Kylie Travis

Gia Marie Carangi Amerika’nın ilk top modellerinden birisidir. Henüz 17 yaşında ilk modellik deneyenini yaşayan Gia için hayat hiç de kolay değildir. Bir yandan oldukça başarılı bir hayatı var gibi görünür. Ancak pek çok hayal kırıklığı ve iniş çıkışla dolu bir serüvendir onun yaşamı. Angelina Jolia’nın hayat verdiği Gia’nın 17 yaşından 1986’daki talihsiz ölümüne kadar yaşamı tüm ayrıntıları ila beyazperdeye aktarılır.


12) The Tourist – Turist (2010) | IMDb: 6.0

Yönetmen: Florian Henckel Von Donnersmarck

Diğer Oyuncular: Johnny Depp, Paul Bettany, Timothy Dalton

Frank, yaşadığı dayanılmaz aşk acısını biraz olsun dindirebilmek için İtalya’ya doğru yola çıkar. İtalya’da yapacağı tatille hayata tekrar döneceğine ve biraz olsun yaşamaktan zevk alacağını düşünür. Elisa ile yolları kesiştiğinde ise hiç beklemediği duygular içinde kaybolur. Frank için bu karşılaşma bir tesadüf olsa da Elisa için bu bir tesadüf değildir. Oldukça planlanmış bir entrikalı bir ilişkinin başlangıcıdır.


13) Taking Lives – Hayatın Benim (2004) | IMDb: 6.2

Yönetmen: D.J. Caruso

Diğer Oyuncular: Ethan Hawke, Kiefer Sutherland, Gena Rowlands

Alanının en iyilerinden biri olan analist Illeana Scott, içinde yer aldığı teşkilattaki erkeklerin ilgisini çekmektedir. Her ne kadar çok iyi bir analist olsa da çözülemeyen cinayetleri çözmesi ile de tanınmaktadır. Montreal’da meydana gelen cinayetler bir türlü durdurulamaz. Polis ne yaparsa yapsın katili bulamaz. Son çare olarak Montreal’e Scott çağırılır. Scott’un karşısında öldürdüğü kişilerin kimliklerini çalan ve onların hayatını yaşamaktadır.


14) The Bone Collector – Kemik Koleksiyoncusu (1999) | IMDb: 6.7

Yönetmen: Phillip Noyce

Diğer Oyuncular: Denzel Washington, Queen Latifah, Michael Rooker

Angelina Jolie filmleri arasında izleyiciler tarafından büyük beğeni alan filmlerden birisidir. New York’ta yaşayan Lincoln Rhyme saygı gören bir dedektiftir. Oldukça başarılı bir kriminolog da olan Lincoln, bir gün çok büyük bir saldırıya uğrar. Saldırıda aldığı darbeler yüzünden vücudunun büyük bir kısmı felç geçirir. 

Amelia  henüz 20’li yaşlarının başında olsa da yaşamaktan çok yorulmuş bir polis memurudur. Amelia’nın önüne bir gün çözmesi için bir cinayet dosyası verilir. Bu dosya için çalışırken Lincoln ile tanışır. Yaşamaktan acı duyan iki kişi şimdi birlikte çalışmak zorundadır.


15) Gone In Sixty Seconds – 60 Saniye (2000) | IMDb: 6.5

Yönetmen: Dominic Sena

Diğer Oyuncular: Nicolas Cage, Giovanni Ribisi, William Lee Scott

Randall Raines, bir zamanların sınır tanımaz araba hırsızlarındandır. Son dönemde hiçbir suça bulaşmamış olsa da bir gün gelen bir yardım çığlığı yüzünden kendini eski işini yaparken bulur. Eski bir arkadaşının kardeşinin hayatı tehlikededir. Onun hayatının kurtulabilmesi için tek çözüm yolu vardır: Randall bir gecede 50 araba çalmak zorundadır.


16) Alexander – Büyük İskender (2004) | IMDb: 5.6

Yönetmen: Oliver Stone

Diğer Oyuncular: Anthony Hopkins, David Bedella, Jessie Kamm

Tarihin en önemli isimlerinden biri olan Makedonya Kralı Büyük İskender, tüm askerlerini alarak Pers İmparatorluğu’nun üzerine doğru yola çıkar. Yaklaşık sekiz yıllık mücadele ile Persleri ortadan kaldırır. Bu başarının üzerine büyük bir imparatorluk kurarak tarihin yönünü değiştirir. Hep başarıları ile bilinen Büyük İskender’in hırslarını ve aşk hayatını izlemek ister misiniz? Başarılı oyuncular Anthony Hopkins ve Angelina Jolie’nin de içinde yer aldığı bu filmi çok beğeneceksiniz.


17) Hackers – Bilgisayar Korsanları (1995) | IMDb: 6.2

Yönetmen: Iain Softley

Diğer Oyuncular: Jonny Lee Miller, Jesse Bradford, Matthew Lillard

Henüz çok küçük yaşta olan bir çocuk öyle bir virüs programı yazar ki başı Amerikan gizli servisi ile derde girer. Virüs etkisiz hale getirilir ve çocuk 18 yaşına gelene kadar bilgisayar kullanması yasaklandı. Bu çocuğa yasaklar konulur. Ancak durdurulması mümkün olmayan bir grup vardır: bilgisayar korsanları.


18) Life Or Something Like It – Hayatın Hakkını Ver (2002) | IMDb: 5.8

Yönetmen: Stephen Herek

Diğer Oyuncular: Edward Burns, Tony Shalhoub, Christian Kane

Lanie Kerrigan, televizyon dünyasının en beğenilen haber programlarından birinin sunucusudur. Mesleğinde oldukça başarılı olan güzel kadın izleyiciler tarafından büyük bir ilgi ile takip edilmektedir. Her şeye sahip olan Lanie’nin yolu bir gün sokakta yaşayan bir evsiz ile kesişir. Bu evsiz aynı zamanda bir falcıdır. Lanie’ye baktığı kehanet dolu fal ile başarılı kadının hayatı bir anda değişir. Lanie’ye bir hafta sonra öleceğinin haberini verir. Üstelik bu zamana kadar yaşadığı hayatın bomboş olduğunu söyleyerek onu oldukça ağır eleştirir.


19) Beyond Borders – Sınırların Ötesinde (2003) | IMDb: 6.5

Yönetmen: Martin Campbell

Diğer Oyuncular: Clive Owen, Linus Roache, Teri Polo

Sarah Jordan oldukça zengin bir ailenin biricik oğlu olan Henry Bauford ile evlidir. Hayatı oldukça sıradan ilerlerken Afrika’da insanlara yardım edebilmek için canla başla çalışmakta olan doktor Nick Callahan ile tanışır. Bu tanışma onun tüm hayatını değiştirir. Nick hayata ve insanları iyileştirmeye dair içindeki tutkusunun peşinden gitmektedir. Bu tutku Sarah’ı oldukça etkiler. Günden güne ona aşık olur. Üstelik bu aşk tek taraflı değildir. Nick de Sarah’a aşık olur. Ancak bu aşk imkansızın ötesinde ikisinin hayatı içinde çok tehlikelidir. 


20) Original Sin – Günahkâr (2001) | IMDb: 6.1

Yönetmen: Michael Cristofer

Diğer Oyuncular: Antonio Banderas, Thomas Jane, Jack Thompson

Luis Antonio Vargas, Julia isimli oldukça güzel ve bir o kadar da esrarengiz bir kadın tarafından kirli olaylara karıştırılır. Luis kendini aklayamayacağı pek çok suçun içinde bulur. Bu şokun içinde oradan oraya savrulurken daha büyük bir acı ile karşılaşır. Hayatının aşkı olduğunu düşündüğü Julia aslında onu sevmemektedir. Luis bu durumda bambaşka bir kişi haline gelir. Tek isteği Julia’dan intikam almaktır.

This post is also available in: English

Kategoriler: Film & Dizi

Yorumlar (0) Yorum Yap

/