The Witcher – Dizi Konusu, İncelemesi, Detayları, Oyuncuları, Puanları, Fragmanı

Netfleaks

Netfleaks

İzlemelere doyamadığım benim ❤️

The Witcher adlı dizide mutasyona uğramış bir canavar avcısı olan Rivyalı Geralt, insanların çoğunlukla yaratıklardan daha uğursuz olduğu, karmaşa içindeki bir dünyada kaderine doğru yol alıyor.
The Witcher
Yayın Tarihi: 20 Aralık 2019
Yaratıcısı: Lauren Schmidt
Oyuncular: Henry Cavill, Freya Allan, Anya Chalotra
Tür: Fantastik, Macera, Aksiyon
Ülke: ABD, Polonya
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 1 saat – Toplamda 2 Sezon 16 bölüm
Orijinal Dili: İngilizce
Yapım Şirketleri: Netflix, Pioneer Stilking Films, Platige Image

The Witcher Konusu

Dizi oldukça fantastik bir evrende yaşanıyor; cüceler, elfler, ejderhalar, cadılar ve dahası. Yüzyıllardır insanlar ile bir arada yaşayan farklı türler barışı bozmaya karar verir ve olaylar gelişir. Bu sırada Witcher olarak nam salmış olan ve para için canavarları öldüren Geralt of Rivia, huzuru sağlamaya çalışır. Tüm dengeyi değiştirecek güce sahip olan bir çocuğu korumak isteyen Witcher, vaadedilen çocuğunu ararken bir yandan kötülüklerle diğer yandan ise aşkla savaşacaktır.

The Witcher İnceleme ve Yorum

The Witcher, Netflix’in ilgi ve kullanıcı kaybettiği sıralarda stratejik bir hamle yaparak gündeme bomba gibi düşürdüğü bir yapım! Halihazırda kitabı olan ve oyunu olan bir hikayeyi dizi yapacağını duyurduğu anda hepimiz çok heyecanlandık. Hayal kırıklığı yaşamaktan korktuk fakat dizi büyük çoğunluğu tatmin etmeyi başardı. Diziyle ilgili söylememiz gereken bir diğer şey izleyiciye yaşattığı görsel şölen. Zaten bu dizi, Netflix’in bu zamana kadar en fazla görsel efekt kullanılan yapımıymış. Dizinin en çok eleştirilen tarafı biraz karmaşık olması. Fakat diziyi beğenenler de bu karmaşıklığın diziyi özel kılan şey olduğunu dile getiriyor.

The Witcher Puanları

IMDb: 8,2
Rotten Tomatoes: %67
Metascore: 53
Google: %95


The Witcher İzle

NETFLIX’TE İZLE

This post is also available in: English

Kategoriler: Kültür

Yorumlar (0) Yorum Yap

/