Vikings – Dizi Konusu, İncelemesi, Detayları, Oyuncuları, Puanları, Fragmanı

Netfleaks

Netfleaks

İzlemelere doyamadığım benim ❤️

Son dönemlerin en iyi orta çağ dizilerinden Vikings adlı yapımı bu kadar iyi yapan şeylerden biri hiç şüphesiz ki baş karakter Ragnar Lothbrok.
vikings
Yayın Tarihi: 3 Mart 2013
Yaratıcısı: Michael Hirst
Oyuncular: Travis Fimmel, Katheryn Winnick, Gustaf Skarsgård, Alexander Ludwig
Tür: Aksiyon, Macera, Drama
Ülke: Kanada, İrlanda
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 44 dk – Toplamda 6 Sezon 93 bölüm
Orijinal Dili: Fransızca, Arapça, İngilizce, Eski İngilizce, Eski Norsça, Latince, Antik Yunanca
Yapım Şirketleri: World 2000 Entertainment, Take 5 Productions, Shaw Media, Corus Entertainment, MGM Television, Screen Ireland

Vikings Konusu

Cesur savaşçı Ragnar Lothbrok ve oğlunun yaşadıklarını konu edinen Vikings dizisi aynı zamanda Vikinglerin kültürünüde yansıtarak gerçeğe dayanıyor. Ragnar Lothbrok tarihte Britanya ve Fransa’ya uzanan saldırılarıyla kendisinden oldukça söz ettirmiş cesur bir savaşçıdır. Basit bir çitfçi olan Ragnar ne kadar ileriye gidebileceğini bizlere göstermekle kalmıyor aynı zamanda çok sevdiği arkadaşı Rollo’yla birlikte denizlerdeki maceralarını izlememize fırsat veriyor. Bu dizide korkusuz ve acımasız ırkın maceralarını izliyoruz. Bu ırk, cesaretini Odin’den, saçlarını güneşten, gözlerini ise denizden almış olmakla birlikte izleyicinin dikkatini ilk bölümden itibaren çekmeyi başarıyor. Fantastik ve gerçek ögelerin bileşiminden oluşan dizide oyuncular o dönemin ırkına yakın fiziksel birtakım özelliklere sahip kişilerden seçilmiştir. Bu filmi daha da özel kılmıştır.

Vikings İnceleme ve Yorum

Bu diziyi bu kadar iyi yapan şeylerden biri hiç şüphesiz ki baş karakter Ragnar Lothbrok. Hem savaş zekası hem lider duruşu hem de karizması Ragnar’ı unutulmaz dizi karakterleri arasına sokmayı başarıyor. Dizinin en beğenilen tarafı 11. yüzyılı en iyi şekilde yansıtıyor olması. Bir de adım adım stratejilerine tanık olduğumuz savaş sahneleri var tabi. Vikings savaş, kan, mücadele, güç gibi kavramları o çağın çıplaklığıyla gözler önüne seren müthiş bir dizi.

Vikings Puanları

IMDb: 8,5
Rotten Tomatoes: %93
Metascore: 74
Google: %96


Vikings İzle

NETFLIX’TE İZLE

This post is also available in: English

Kategoriler: Kültür

Yorumlar (0) Yorum Yap

/