Dark – Dizi Konusu, İncelemesi, Detayları, Oyuncuları, Puanları, Fragmanı

Netfleaks

Netfleaks

İzlemelere doyamadığım benim ❤️

Dark her şeyiyle odaklanmayı gerektiren, zihin bulanıklığının tavan yaptığı, zaman kavramının yok olup gittiği son zamanların en etkili etkileyici dizilerinden.
dark
Yayın Tarihi: 9 Eylül 2017
Yaratıcısı: Baran bo Odar, Jantje Friese
Oyuncular: Louis Hofmann, Karoline Eichhorn, Jördis Triebel
Tür: Bilim Kurgu, Dram, Gizem, Gerilim
Ülke: Almanya – ABD
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 1 saat – Toplamda 3 Sezon 26 bölüm
Orijinal Dili: Almanca
Yapım Şirketleri: Netflix, W&B Television

Dark Konusu

Netflix bilim kurgu dizileri arasında son yılların yükselenlerinden! Bilim kurgu ve gerilim türündeki Dark, küçük bir kasabadaki iki çocuğun kaybolmasının ardından yaşanan gizemli olayları ele alıyor. Hikayenin farklı zaman dilimlerinde geçmesi ve gizemi onu diğer bilim kurgu dizilerinden ayırarak anlaşılması güç bir bulmaca haline getiriyor. Korku ve gerilim dolu dizinin yönetmenliğini Who Am I, Das letzte Schweigen, Nuit Blanche gibi filmlerin yönetmenliğini de yapan Baran bo Odar yapmıştır.

Dark İnceleme ve Yorum

Büyük bir karmaşa ve bir türlü çözülemeyen gizem… Dark her şeyiyle odaklanmayı gerektiren, zihin bulanıklığının tavan yaptığı, zaman kavramının yok olup gittiği son zamanların en etkili etkileyici dizilerinden. Olayları, kişileri, zamanları çözüp kavrayabilmek adına not almanız ve dizinin size verdiği bazı şemalara bakarak diziyi izlemeniz gerekebiliyor. Bu da bu diziyi “otur izle” deneyiminden çok öte bir noktaya taşıyor. Almanca olması da Dark’a bambaşka bir doku katıyor. Ayrıca dizinin birçok noktasında bir sürü ipucu veriliyor. Bu detayları yakalayıp sonuç üzerindeki etkisini görmek, dizinin seyir zevkinin yanı sıra bambaşka bir tatmin sağlıyor. İlk birkaç bölüm size sıkıcı gelebilir. Çok fazla karakter var ve hepsi bir şekilde hikayenin içinde. Fakat birkaç bölüm sonra zihninizi sarıp sarmalayan, düşüncelerinizi fazlaca meşgul eden mükemmel bir dizi izliyor olacaksınız.

Dark Puanları

IMDb: 8,8
Rotten Tomatoes: %93
Metascore: 67
Google: %96


Dark Ödüller

2018 7 Dalda Adolf Grimme Ödülü
2018 2 Dalda German Television Academy Ödülü
2018 En İyi Genç Aktör Dalında Golden Camera Ödülü

Dark İzle

NETFLIX’TE İZLE

This post is also available in: English

Kategoriler: Kültür

Yorumlar (0) Yorum Yap

/