Netflix Bilim Kurgu Dizileri: Gizemiyle Merak Uyandırıp Zihninizi Açan 25 Dizi

Attention Please!

Attention Please!

İyi tavsiyeler evreni

Netflix bilim kurgu dizileri bağımlılık yaratan entrikası ile tüm diziseverleri içine çekiyor. Netflix’in bilim kurgu türündeki başarısı zaten yadsınamaz bir gerçek. Bilim kurguda adeta rönesansı yaşıyoruz diyebiliriz. Durum böyle olunca Netflix bilim kurgu dizileri 2020 yılında da izleyici kazanmaya devam ediyor.
netflix bilim kurgu dizileri
Bilim kurguya dair aklımıza gelen bazı tipik senaryolar vardır. Bilim kurgu dizileri hayali gelecekler, post-apokaliptik hikayeler, ileri teknolojiler, uzay ve uzak gezegenlerde yaşam gibi unsurları içerir. Netflix’in bu unsurlar etrafında oluşturduğu büyüleyici yapımları ile beraber yayın haklarını aldığı diğer yapımlar da dikkat çekiyor. Biz de o Netflix bilim kurgu dizileri arasından en iyileri IMDb puanlarına göre sizin için listeledik. Bir de tüm puanların olduğu kısımda kendi puanlamamıza da yer verdik.

İşte en iyi Netflix bilim kurgu dizileri


1) Black Mirror (2011) | IMDb: 8,8

Gelişen ve değişen toplumun gün geçtikçe bireyler üzerindeki etkileri de değişiyor. Yeni teknolojilerin getirileri, değişen siyaset, medya, sanat anlayışının değişimi her bölümü farklı olan dizide bilim kurgu ögeleriyle anlatılmaya çalışılır. Gelişen teknoloji dünyayı daha yaşanır bir hale mi getirir yoksa tutsak olarak yaşanacak bir evrene mi hapseder insanları? Boynunuza takılan çipler ile yaşamak, telefonunuz ya da bilgisayarınız aracılığı ile attığınız her adımın izlenmesi nasıl olurdu?
Tür: Bilim Kurgu, Hiciv, Psikolojik Gerilim, Distopya, Antoloji
Oyuncular: AnnaSophia Robb, Dennis Quaid, Helen Hunt
IMDb: 8,8 Rotten Tomatoes: %83 Google: %94 CEOtudent: 9,0

NETFLIX’TE İZLE
2) Stranger Things (2016) | IMDb: 8,8

1980’lerdeyiz, yer Indiana’nın kırsal bir kasabası Hawkins. Devlet için bilimsel araştırmalar yapan Hawkins Ulusal Laboratuvarı’nda aynı zamanda gizli işler de yapılır. İnsanların üzerinde paranormal ve doğaüstü deneyler yapılır. İstemeden alternatif bir evrenin yani “Baş Aşağı”nın kapılarını açan bir portal yaratırlar. Sadece laboratuvarla kalmayıp tüm kasaba halkını etkilemeye başlar yeni evren. Baş Aşağı’dan gelen yaratıklar kasabadan birini kaçırır ve olaylar başlar.
Tür: Drama, Korku, Bilim Kurgu, Fantastik
Oyuncular: Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Winona Ryder
IMDb: 8,8 Rotten Tomatoes: %93 Google: %97 CEOtudent: 8,9

NETFLIX’TE İZLE


3) Dark (2017) | IMDb: 8,7

Netflix bilim kurgu dizileri arasında son yılların yükselenlerinden! Bilim kurgu ve gerilim türündeki Dark, küçük bir kasabadaki iki çocuğun kaybolmasının ardından yaşanan gizemli olayları ele alıyor. Hikayenin farklı zaman dilimlerinde geçmesi ve gizemi onu diğer bilim kurgu dizilerinden ayırarak anlaşılması güç bir bulmaca haline getiriyor. Korku ve gerilim dolu dizinin yönetmenliğini Who Am I, Das letzte Schweigen, Nuit Blanche gibi filmlerin yönetmenliğini de yapan Baran bo Odar yapmıştır.
Tür: Bilim Kurgu, Dram, Gizem, Gerilim
Oyuncular: Karoline Eichhorn, Louis Hofmann, Jördis Triebel
IMDb: 8,7 Rotten Tomatoes: %94 Google: %96 CEOtudent: 8,5

NETFLIX’TE İZLE


4) Star Trek: The Next Generation (1987) | IMDb: 8,6

Geri dönen karakterler ve işlenen konular süreklilik sağlıyor olsa da dizi genel olarak birbirinden bağımsız ilerleyen toplamda 178 bölümden oluşuyor. Star Trek dizisi, Enterprise yıldız gemisi tayfasının maceraları ile başlar. Enterprise gemisi yok olduktan sonra devamından gelen Enterprise-A, Enterprise-B, Enterprise-C, Enterprise-D ile devam eder. Start Trek: Nex Generation ise Enterprise-D gemisinde geçen olayları konu alır.
Tür: Bilim Kurgu, Fantastik
Oyuncular: Patrick Stewart, Brent Spiner, Jonathan Frakes
IMDb: 8,6 Rotten Tomatoes: %89 Google: %91 CEOtudent: 8,5

NETFLIX’TE İZLE5) Sense8 (2015) | IMDb: 8,3

Sense8, Matrix’in yaratıcıları olan Wachowski kardeşler tarafından 10 bölümlük planlanmıştı. Fakat ciddi bir hayran kitlesi kazanınca bir sezon daha çekildi ve final yaptı. Sense8, dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan 8 farklı insanın gizemli bir biçimde birbirleri ile bilinç akışı şekline bağlantılar kurmasıyla başlıyor. Bu insanların bir şekilde birbirleri ile bir ilişkisi var fakat bu gizem bir türlü çözülemiyor. Aynı zamanda bu 8’linin yok olmasını isteyen bazı gizli örgütler var. Bu kötülük karşısında ekibin bir araya gelmekten başka çaresi kalmıyor. Her bir karakterin kendi hikayesine derinden baktıran yapım, ekip ruhunu da iliklerimize kadar hissettiriyor. Sense8, özellikle LGBTİ yapımları listelerinde de ilk sıralarda. Bu yönüyle de dünya genelinde büyük bir kitle kazandı.
Tür: Bilim Kurgu, Gizem, Dram, LGBT
Oyuncular: Doona Bae, Jamie Clayton, Tina Desai
IMDb: 8,3 Rotten Tomatoes: %86 Google: %96 CEOtudent: 8,9

NETFLIX’TE İZLE


6) The Witcher (2019) | IMDb: 8,3

Dizi oldukça fantastik bir evrende yaşanıyor; cüceler, elfler, ejderhalar, cadılar ve dahası. Yüzyıllardır insanlar ile bir arada yaşayan farklı türler barışı bozmaya karar verir ve olaylar gelişir. Bu sırada Witcher olarak nam salmış olan ve para için canavarları öldüren Geralt of Rivia, huzuru sağlamaya çalışır. Tüm dengeyi değiştirecek güce sahip olan bir çocuğu korumak isteyen Witcher, vaadedilen çocuğunu ararken bir yandan kötülüklerle diğer yandan ise aşkla savaşacaktır.
Tür: Fantezi, Dram, Macera, Aksiyon
Oyuncular: Henry Cavill, Freya Allan, Anya Chalotra
IMDb: 8,3 Rotten Tomatoes: %67 Google: %95 CEOtudent: 8,1

NETFLIX’TE İZLE


7) Orphan Black (2013) | IMDb: 8,3

Kolonlarınızın olabileceğini hiç düşündünüz mü? Nasıl olurdu? Sarah Manning kendinin neredeyse aynısı olan Beth Childs adındaki bir kadının intiharına tanık olur ve onun yerine geçer. İntihar eden kadının onun bir klonu olduğunu ve daha pek çok klonu olduğunu öğrenmesinin hemen ardından birinin onlara öldürmeye çalıştığını keşfeder. Klonların kökenini anlamaya çalışan Sarah Neolution hareketi ile karşılaşır. Primetime Emmy Bir Drama Dizisinde En İyi Kadın Başrol Oyuncusu Ödülü’nün de aralarında olduğu yaklaşık 20 ödül alan dizi bilim kurgu alanında güçlü bir yere sahip.
Tür: Bilim Kurgu, Biopunk, Drama, Gerilim
Oyuncular: Tatiana Maslany, Dylan Bruce, Jordan Gavaris
IMDb: 8,3 Rotten Tomatoes: %93 Google: %97 CEOtudent: 8,4

NETFLIX’TE İZLE8) Travelers (2016) | IMDb: 8,1

Kanada, Amerikan yapımı bilim kurgu dizisi olan Travelers, zaman yolculuğu temasını sevenler için bir solukta bitirilecek türden. Günümüzden yüzlerce yıl sonra insan nüfusu neredeyse yok olma tehlikesiyle karşı karşıya geliyor. Buna karşın beş zaman yolcusu ise geçmişe giderek bu durumu düzeltmeye çalışıyorlar. Travelers’ı diğer zaman yolculuğunu konu alan dizilerden ayıran ise zaman yolculuğunun bilinç aktarımı ile yapılması.
Tür: Bilim Kurgu, Gizem
Oyuncular: Eric McCormack, MacKenzie Porter, Nesta Cooper
IMDb: 8,1 Rotten Tomatoes: %98 Google: %97 CEOtudent: 8,2

NETFLIX’TE İZLE


9) Altered Carbon (2018) | IMDb: 8,1

İngiliz yazar Richard K. Morgan’ın aynı adlı kitabından uyarlanmış bilim kurgu dizisidir. İnsan bilincinin herhangi bir bedene aktarılabildiği ve vücudun sadece bir meta olarak ele alındığı dizide asıl işlenen konu ölümsüzlüktür. Ölüm artık insanlar için kaçınılmaz bir son değildir. Daha güçlü ve daha gelişmiş bedenlerde hayata dönmek mümkündür. Eskiden bir savaşçı olan Takeshi Kovacs, yeni dünyaya karşı yapılan ayaklanmadan dolayı yüzyıllar boyunca hapsedilir. Kurtulabilmesi içinse gizemli bir cinayeti çözmesi gerekir.
Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon
Oyuncular: Chris Conner, Renée Elise Goldsberry, Will Yun Lee
IMDb: 8,1 Rotten Tomatoes: %76 Google: %96 CEOtudent: 8,2

NETFLIX’TE İZLE


10) The Umbrella Academy (2019) | IMDb: 8,0

Dizi, doğaüstü güçlere sahip olan 43 bebeğin doğmasıyla başlar. Bebeklerin dünyaya gelişi de kendileri gibi doğaüstü olunca kimse nerden çıktıklarını anlayamaz ve bir kısmı terk edilir, bir kısmı ise ölür. Zengin bir girişimci olan Sir Reginald Hargreeves ise bulabildiği 7 bebeği evlatlık olarak alır ve “Şemsiye Akademisi” adını verdiği okulda bebekleri yetiştirmeye başlar. Şemsiye Akademisi, kötülüklerle savaşan çocuklar olarak görülür ve insanların sevgisini kazanır. Ancak çocuklar babalarının baskısından bunalır ve 5 Numaranın da kaybolmasıyla aile yavaş yavaş dağılmaya başlar.  Görüşmeyi tamamen kesen grup, babalarının ölmesiyle bir araya gelir ve öldüğünü düşündükleri 5 Numara da gizemli bir şekilde ortaya çıkar. 5 Numaranın dönüşünün bir sebebi vardır ve pek de iyi sayılmayan haberleriyle gelmiştir.
Tür: Aksiyon, Komedi, Bilim Kurgu
Oyuncular: Ellen Page, Tom Hopper, David Castañeda
IMDb: 8,0 Rotten Tomatoes: %75 Google: %96 CEOtudent: 7,9

NETFLIX’TE İZLE11) The OA (2016) | IMDb: 7,9

Doğaüstü olayları konu edinen The OA ya da açılımıyla Original Angel (Orijinal Melek), yedi yıl önce kaybolan görme engelli Prairie Johnson’ın, aradan seneler geçtikten sonra geri dönmesi ve artık gözlerinin görüyor olmasıyla başlamaktadır. Bu ilginç olaydan sonra, bir lise matematik öğretmeni ve dört öğrencisinin hayatları tamamıyla değişecektir. Geri dönülemez bir yola giren bu insanların, sürprizlerle dolu hikayesini mutlaka izleyin.
Tür: Gizem, Dram, Bilim Kurgu, Fantezi
Oyuncular: Brit Marling, Jason Isaacs, Scott Wilson
IMDb: 7,9 Rotten Tomatoes: %84 Google: %91 CEOtudent: 8,0

NETFLIX’TE İZLE


12) Maniac  (2018) | IMDb: 7,8

Maniac günümüzde dünyasına benzer bir dünyada geçiyor. Dizi, gizemli bir ilaç firmasına deneklik yapan iki yabancı olan Annie Landsberg (Emma Stone) ve Owen Milgrim’in (Jonah Hill) hikayesini konu alıyor. Annie aile ile olan ilişkilerini kaybetmiş ve amaçsızca yaşamını sürdürür. Zengin ve varlıklı bir iş adamının beşinci oğlu olan Owen da bütün yaşamını bir türlü netleşmeyen bir şizofreni teşhisi ile geçirmiştir. Hayattan pek de bir beklentisi kalmayan bu ikiliye Dr. James K. Mantleray ciddi bir farmasötik tedavi önerisinde bulunur. Bu ilacın, deneklerin yaşadığı bütün problemlere sonsuza kadar çözüm getireceği iddia edilir. Fakat işler hiç de beklenildiği gibi gitmez.
Tür: Komedi, Dram, Bilim Kurgu
Oyuncular: Jonah Hill, Emma Stone, Sonoya Mizuno
IMDb: 7,8 Rotten Tomatoes: %85 Google: %92 CEOtudent: 7,7

NETFLIX’TE İZLE

 


13) Titans (2018) | IMDb: 7,8

Titans’ı Netflix bilim kurgu dizileri arasında ilk gördüğünüz anda garipseyebilirsiniz. Çünkü daha çok fantastik türde bir dizi. Fakat bilimsel detaylarıyla bu listede olmayı hak ediyor. Bu dizi DC Comics’in çizgi roman serisi olan Teen Titans’tan uyarlanmıştır. Batman tarafından, kötülerle savaşmak için yetiştirilen Richard “Dick” Grayson, Detroit Polisi için dedektiflik yapmaktadır. Dünyayı için oldukça tehlikeli bir durumda kalınca Dick, Rachel Roth isimli, karanlık güçlere sahip genç bir kadın ile çalışmaya başlar. Mücadeleleri sırasında yardıma ihtiyaç duyan ikili, Koriand’r ve Garfield Logan’ı da aralarına alarak genç Titanlar adlı bir takım oluşturur. Bilim kurgu ve çizgi roman severler bu sıra dışı yapımı mutlaka izlemeli. Özellikle Batman filmleri sevenler kaçırmamalı diyoruz!
Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon, Fantastik, Dram
Oyuncular: Brenton Thwaites, Teagan Croft, Anna Diop
IMDb: 7,8 Rotten Tomatoes: %80 Google: %94 CEOtudent: 8,1

NETFLIX’TE İZLE14) Limitless (2015) | IMDb: 7,7

Dizi, efsanevi Limitless filminin devamında yaşananları konu almaktadır. Brian isimli bir adamın, beyninin tamamını kullanmasını sağlayan haplardan kullanmaya başlamasıyla olaylar gelişir. Etrafında yaşanan olayları kolayca kavrayarak çözüme kavuşturması zevkli olsa da Brian, kendini bir cinayetler zincirinin ortasında bulur ve baş şüpheli konumundadır. Bir yandan dedektiflerden kaçarken diğer yandan olayları çözmeye devam eden Brian, FBI tarafından görevlendirilir ve olaylar gelişmeye devam eder.
Tür: Bilim Kurgu, Komedi-drama, Gerilim, Suç
Oyuncular: Jake McDorman, Jennifer Carpenter, Hill Harper
IMDb: 7,7 Rotten Tomatoes: %57 Google: %96 CEOtudent: 7,7

NETFLIX’TE İZLE


15) The 100 (2014) | IMDb: 7,7

Dizi, nükleer bir savaş sonrası Dünyadaki yaşamın neredeyse tamamen sona ermesini ve bu olaydan 97 sene sonra yaşananları konu alıyor. Bu savaştan sağ çıkanlar, bir gün evlerine geri dönmenin hayaliyle bir uzay istasyonunda yaşıyorlar. Gün geçtikçe istasyonun kaynakları azalıyor ve oksijen miktarı da düşmeye başlıyor. Bunun üzerine, Dünya’nın durumunu görmek için 100 çocuk mahkum gönderiliyor ve olaylar zinciri böylece başlıyor.
Tür: Aksiyon, Dram, Ütopyacı ve Distopya, Bilim Kurgu, Gizem
Oyuncular: Eliza Taylor, Bob Morley, Marie Avgeropoulos
IMDb: 7,7 Rotten Tomatoes: %92 Google: %95 CEOtudent: 8,3

NETFLIX’TE İZLE


16) Atiye (The Gift) (2012) | IMDb: 7,6

Netflix’in Türk yapımı olan diğer bir dizisi olan Atiye, İstanbul, Urfa ve Adıyaman’da geçmektedir. Olaylar, küçüklüğünden beri tek bir sembolü çizen ve rüyalarında da bu sembolü gören, Atiye isimli genç kadının etrafında şekillenir. Her şey normal devam ederken Atiye yaşlı bir kadının onu takip ettiğini fark eder. Bu sırada, Dünya’nın en eski tapınağı olan Göbeklitepe’de yapılan kazı sırasında Atiye’nin sürekli çizdiği sembol bulunmuştur ve artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Nişanlısı Ozan ve Arkeolog Erhan arasında kalan Atiye, bir yandan ailesindeki gizemleri diğer yandan özel güçlerini keşfetmeye başlayacaktır.
Tür: Bilim Kurgu, Gizem, Psikolojik Gerilim
Oyuncular: Beren Saat, Mehmet Günsür, Metin Akdülger
IMDb: 7,6 Google: %94 CEOtudent: 7,9

NETFLIX’TE İZLE


17) Mars (2012) | IMDb: 7,5

Son dönemlerde Marslı, Interstellar gibi uzay konulu bilim kurgu yapımlar yükselişte. Bu ilgi artışı, SpaceX’in ve Tesla’nın kurucusu Elon Musk‘ın Mars’ta kolonileşme alanında çalışmalarıyla popülaritesini sürdürdü. Belirli zamanlarda mini diziler karşımıza çıkan National Geographic tam bu ilgi artışının üzerine Mars adındaki bu yapımı yayınladı. Mars dizisi, bugünün bilimsel bulguları ışığında 2033’te Mars’a gidecek olan ilk insan kolonisinin kurgusal hikayesini anlatıyor. Yarı belgesel tadında olan bu yapım gerçeğin ve kurgunun eşsiz bir buluşması. Her ne kadar seyirciden iyi not alsa da bu yapımın ikincisi sezon çekimleri iptal edildi.
Tür: Macera, Drama, Bilim Kurgu, Yarı Belgesel
Oyuncular: Jihae, Alberto Ammann, Clémentine Poidatz
IMDb: 7,5 Rotten Tomatoes: %61 Google: %95 CEOtudent: 8,0

NETFLIX’TE İZLE18) Colony  (2016) | IMDb: 7,4

Dizi, geleceğin Los Angeles’ında geçiyor ve uzaylıların şehri istila etmesi ile başlıyor. Zor durumda kalan insanların, değerlerinden nasıl vazgeçebileceğine ve ailenin önemine de değinen dizi, Will Bowman adındaki eski bir ajanın hikayesini konu alıyor. İstilada oğullarını kaybeden Will ve eşi Katie’nin, ona geri kavuşmak için sınırları zorlayışına tanık olacaksınız. Hem istiladan kaçmak hem ailenizi korumak zorundayken bir de eşinizle kendinizi farklı tarafları desteklerken bulsanız ne yapardınız? Bu soruya cevap vermeden önce diziyi izlemenizi öneririz.
Tür: Distopya, Drama, Bilim Kurgu
Oyuncular: Josh Holloway, Sarah Wayne Callies, Peter Jacobson
IMDb: 7,4 Rotten Tomatoes: %92 Google: %93 CEOtudent: 7,9

NETFLIX’TE İZLE


19) 3% (2016) | IMDb: 7,4

Dünyadaki insan nüfusunun yalnızca %3’ü ütopik bir adada, modern bir yaşamda var olma hakkına sahip. Bu ütopyada yaşamak için 20 yaşına gelen her genç bir dizi test ve yarışmadan geçiyor. Her kez yalnızca bir kez katılma hakkına sahip. Seçilenler distopyalı gelecekte yaşamına devam ederken geride kalanlar yoksullukla mücadele ediyor. Dünya genelindeki bu adaletsizlik dengeleri sarsmaya başlıyor. %3 distopik yapımlarda son zamanların en iyi dizilerinden!
Tür: Drama, Gerilim, Bilim Kurgu, Aksiyon
Oyuncular: Bianca Comparato, Vaneza Oliveira, Rodolfo Valente
IMDb: 7,4 Rotten Tomatoes: %88 Google: %79 CEOtudent: 8,4

NETFLIX’TE İZLE


20) Better Than Us (2018) | IMDb: 7,4

Rus yapımı olan bu dizi, oldukça gelişmiş bir robot olan Arisa’nın cinayet işleyerek tutulduğu Cronos isimli şirketten kaçmasıyla başlıyor. Bu ilginç dizide, robotların insan hayatına girmesiyle değişen Dünya ve parçalanmak üzere olan bir ailenin hayatı konu alınıyor. Özünde iyi bir robot olan ve küçük bir kıza güvenerek onunla birlikte yaşamaya başlayan Arisa’nın peşinde, Cronos şirketi dışında, polislerin ve teröristler de vardır. Aksiyon dolu bir bilim kurgu hikayesi izlemek isteyenler, bu diziyi kaçırmasın.
Tür: Bilim Kurgu, Drama, Aksiyon
Oyuncular: Paulina Andreeva, Kirill Käro, Aleksandr Ustyugov
IMDb: 7,4 Rotten Tomatoes: %100 Google: %96 CEOtudent: 8,3

NETFLIX’TE İZLE21) Lost in Space (2018) | IMDb: 7,3

1965 yılında ilk sezonu yayınlanan ve bilim kurguda bir klasik olan Lost in Space’ın modern yorumu yıllar sonra netflix bilim kurgu dizileri arasında karşımıza çıkıyor. Hikaye 2040’lı yıllarda geçiyor. Evrende, uzayda başlayan sömürgeleştirme sonrası hepimiz gibi olan Robinson ailesi, daha iyi bir dünyada yaşamaya hak kazanmıştır. Başarıyla geçtikleri testler, uzun süre alınan eğitimler sonrası uzayda yeni bir koloni yaratmak amacıyla maceraya atılırlar. Fakat bu macera beklenmedik olaylarla bezenmiş sıra dışı bir yolculuktur. Yaşanan beklenmedik olaylar onları yollarından saptırır. Kendilerini bir anda hiç bilmedikleri bir gezegende bulurlar. Hayatta kalmak hiç de kolay olmayacaktır.
Tür: Macera, Dram, Aile, Bilim Kurgu
Oyuncular: Molly Parker, Toby Stephens, Maxwell Jenkins
IMDb: 7,3 Rotten Tomatoes: %75 Google: %94 CEOtudent: 7,5

NETFLIX’TE İZLE


22) Hakan Muhafız (The Protector) (2018) | IMDb: 6,9

Hem Netflix”teki hem de Netflix bilim kurgu dizileri arasındaki ilk Türk dizisi olan dizi, Hakan Demir’in özel güçlere sahip olduğunu fark etmesiyle başlıyor. İstanbul karanlık güçler tarafından tehdit edilmektedir ve Hakan’ın insanlığı koruması için güçlerini kontrol etmeyi bir an önce öğrenmesi gerekmektedir. Bu zorlu süreçte Hakan ona sadık olan dostlar edinecek ve büyük bir baskı altında Dünya’yı kurtarmaya çalışacaktır.
Tür: Bilim Kurgu, Fantastik, Aksiyon
Oyuncular: Çagatay Ulusoy, Hazar Ergüçlü, Okan Yalabık
IMDb: 6,9 Rotten Tomatoes: %52 Google: %94 CEOtudent: 7,4

NETFLIX’TE İZLE


23) Into the Night (2020) | IMDb: 7,1

Kozmik olaylar sonucu Güneş, dünya ve insanlık için tehdit olmaya başlamıştır. Into The Night, karanlık tarafa geçip hayatta kalmak için batıya gitme mücadelesi veren bir adamın öyküsünü anlatıyor. Güneş artık dünyadaki yaşamını yok etmeye başlar. Kahramanımız ise güneş doğmadan karanlığın hakim olduğu coğrafyalara gitmek için yola çıkar. Gece saatlerinde Brüksel’den havalanan bir uçağı kaçıran kahramanımız, güvenli karanlığa ulaşmak adına pilotları uçağı batıya doğru yönlendirmelerini söyler. Ayrıca dizinin oyuncu kadrosunda Mehmet Kurtuluş da yer almaktadır.
Tür: Gerilim, Drama, Bilim Kurgu
Oyuncular: Pauline Etienne, Laurent Capelluto, Stefano Cassetti
IMDb: 7,1 Rotten Tomatoes: %86 Google: %91 CEOtudent: 7,9

NETFLIX’TE İZLE


24) Snowpiercer (2020) | IMDb: 6,3

Bütün gezen buzullarla kaplıdır. Bu buzul döneminin üzerinden tam 7 sene geçmiştir ve hayatta kalabilen çok az insan vardır. Bu faciadan sonra bu insanların hayatta kalabilmelerini sağlayan ise kürenin etrafında dönen Snowpiercer ismindeki dev bir trendir. Trendeki bireylerin tamamı farklı koşullara sahiptir. Bu noktada büyük adaletsizlikler ve eşitsizlikler vardır. Snowpiercer, insanlığın hala adil olmaya başaramadığı bu trende yaşananları konu ediniyor.
Tür: Aksiyon, Drama, Bilim Kurgu
Oyuncular: Jennifer Connelly, Daveed Diggs, Mickey Sumner
IMDb: 6,3 Rotten Tomatoes: %61 Google: %85 CEOtudent: 7,4

NETFLIX’TE İZLE


Son Güncelleme: 25 Ağustos 2020

This post is also available in: English

Kategoriler: Kültür

Yorumlar (0) Yorum Yap

/