Soğuk Havalarda Eve Kapanıp Battaniyenizle İzleyebileceğiniz 6 Film

Kar yağışlı, yağmurlu ve çok soğuk havalarda yapılacak en güzel şey bir battaniyenin altına girip film izlemektir.

1) Love Actually – Aşk Her Yerde (2004)

IMDb: 7,6

Notting Hill ve Bridget Jones’s Diary’nin yapımcılarından romantizm esintili bir film. Birbirinden ünlü oyuncuları ve harika müzikleriyle film uzun süre akıllardan çıkmayacak. Heyecanlı, karşılıksız, tutkulu, anlatılamaz bir film…


2) Eternal Sunshine of the Spotless Mind – Sil Baştan (2006)

IMDb: 8,3

Sil Baştan, ayrıldığı sevgilisinden kalan hatırlarını sildiren bir adamın hikayesini anlatıyor. Teknolojik bir deneye katılan sevgilisine ilişkilerini tamamen hafızasından silinmeden hatırlatmaya çalışmaktadır. Yani sevgilisini bile hatırlamamaktadır. Bu gelişme üzerine küplere binen adam, aynı prosedürü kendi üzerinde de gerçekleştirmek ister ve film, adamın hafızaları silinirken, yaşanılanları güzel bir şekilde bizlere aktarmaktadır.


3) Senden Bana Kalan (2015)

IMDb: 6,7
Çocukluğunda annesiz ve babasız kalan Özgür, büyükbabasının mirası sayesinde zorluk görmeden, biraz da şımartılarak büyümüştür. Büyükbabasından kalacak olan miras sayesinde rahat ve sorumsuz bir hayat sürerken 18 yaşına bastığı gün işlerin hiç de umduğu gibi gitmeyeceğini anlar. Onu büyük sürprizler beklemektedir. En büyük sürpriz ise beklenmedik bir anda hayatına giren Elif olacaktır.

4) The Fault In Our Stars – Aynı Yıldızın Altında (2014)

IMDb: 7,7
16 yaşındaki Hazel üç yıldır tiroid kanseriyle boğuşmaktadır. Kanserli hastalar için oluşturulan destek grubunun bir terapi seansı esnasında Augustus isimli bir gençle tanışır. Augustus da beyin tümörüyle savaşmış ve bu yolda bir bacağını kaybetmiştir. İkili birlikte zaman geçirdikçe birbirlerine aşık olurlar. Bize de bu güzel aşkı izlemek düşer.

5) October Sky – Ekim Düşü (2000)

IMDb: 7,8
Yaşanılmış bir öyküden filme aktarılan ‘October Sky – Ekim Düşü’ tüm erkek çocukların babaları gibi madenci olmalarının beklendiği bir kasabada, ailesinin onun için hazırladığı geleceğin dışına çıkmaya çalışan, büyük hayalleri olan bir gencin hikayesini anlatıyor.

6) Kış Uykusu (2014)

IMDb: 8,2
Emekli bir tiyatrocu olan Aydın’ın; oyunculuğu bıraktıktan sonra Kapadokya’ya babasından yadigar kalan butik oteli işletmek için geri döner. Aydın o günden sonra başlayan kış uykusu bu gözlerden ırak otelin içerisindeki günlerini anlatmaktadır başrolünde Haluk Bilginer yer alırken kadroda kendisine Demet Akbağ ve Nejat İşler gibi ünlü isimler eşlik etmektedir.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Kategoriler: Kültür

Yorumlar (0) Yorum Yap

/