Haluk Bilginer Filmleri: Usta Oyuncunun Unutulmaz Filmleri

Haluk Bilginer Filmleri

Haluk Bilginer hiç şüphe yok ki Türk sinema, tiyatro ve dizi tarihinin en unutulmaz oyuncularından biri. Hâl böyleyken, Haluk Bilginer filmleri denilince herkesin aklına başka bir eşsiz film geliyor. 67 yaşındaki oyuncu, kariyeri boyunca onlarca filmde yer aldı ve hemen hepsinde hafızalara kazınan karakterlere hayat verdi.

Sadece Türkiye’de değil yurt dışında da çeşitli filmlerde ve tiyatrolarda rol alan Haluk Bilginer, bu yönüyle de Türk sinemasının ve tiyatrosunun yüz aklarından biri. Aynı şekilde hem Türkiye’de hem de yurt dışında pek çok ödül kazanan usta sanatçı, yer aldığı her yeni projede seyircileri heyecanlandırmaya devam ediyor.

Biz de usta oyuncunun oynadığı filmlerden bir derleme yapmak istedik. Gelin, Haluk Bilginer’in oynadığı unutulmaz filmleri IMDb puan sıralamasına göre daha yakından inceleyelim.


15) İki Kadın (1992) | IMDb: 6.1

İki Kadın

Haluk Bilginer filmleri listemizin ilk filmi olan İki Kadın, özellikle yayınlandığı dönemde sansasyon yaratmıştır. Evli bir bakan olan Metin, bir gün otele bir hayat kadını çağırır. Metin, kendini çok beğenmiş biridir ve hayat kadını odasına geldiğinde ona da her zamanki kendini beğenmiş tavırla davranır. Ancak hayat kadını, bakanın bu davranışları karşısında altta kalmaz ve kısa sürede aralarında bir anlaşmazlık başlar. Bakan, bir süre sonra hayat kadınına tecavüz eder.

Hayat kadını, bakanı dava etmek ister. Elbette ki haber anında tüm medya organlarında yayınlanmaya başlar ve ülke bir anda çalkalanır. Bakanın karısı, ilk başlarda eşinin masum olduğuna inansa da içinde bir şüphe vardır. Şüphesini gidermek adına kendine müşteri süsü vererek aynı hayat kadınını bir dağ evine çağırır. İki kadın arasında beklenmedik bir dostluk gelişir. Bakan, yargılandığı davadan suçsuz olarak beraat eder fakat iki kadın arasındaki ilişki, her geçen gün daha da derinleşmektedir.

Filmin, Maden, Yengeç Sepeti gibi filmlerle tanınan usta yönetmen ve senarist Yavuz Özkan’ın imzasını taşıdığını da söyleyelim.

Yönetmen: Yavuz Özkan

Diğer oyuncular: Zuhal Olcay, Serap Aksoy


14) Kısık Ateşte 15 Dakika (2006) | IMDb: 6.1

Haluk Bilginer Filmleri

Le Chic isimli bir Fransız restoranında geçen film, sadece 15 dakikada gelişen ve sonuca bağlanan bir olaylar bütününü anlatıyor. Resul, işlediği cinayet yüzünden hapis yatmış kör bir heykeltıraştır ve restoranda işe alınır. Fazıl, bir yönetmendir ve restoranın ortağı, aynı zamanda da ünlü bir oyuncu olan Kader’i filminde oynatmak ister. Bu yüzden de zoraki de olsa restoranda onunla bir görüşme ayarlar. Öte yandan sanat müziği icra eden Güngör ve onun menajeri Muhtar, birlikte restorana gelirler ve Muhtar, Güngör’ün restoranda sahne alması için çabalar.

Birkaç dakika içinde ayrı ayrı gelişen hikâyeler, bir anda kesişmeye başlar. Tüm karakterler, restoranda bulunma amaçlarının dışına çıkarlar ve olaylar hiç beklenmedik bir hâl alır. Az mekan ve kısa sürede oldukça başarılı bir iş çıkaran yönetmen Neco Çelik’in yanı sıra usta oyuncu kadrosu, Kısık Ateşte 15 Dakika’yı ince ince işlenmiş bir komedi olarak Türk sinemasında ayrı bir yere koyuyor.

Yönetmen: Neco Çelik

Diğer oyuncular: Metin Akpınar, Ata Demirer, Eyşan Özhim


13) Sawdust Tales – Usta Beni Öldürsene (1997) | IMDb: 6.2

Haluk Bilginer Filmleri

Fransa-Türkiye ortak yapımı olan Usta Beni Öldürsene, savaşın eşiğinde yer alan Avrupa ülkesindeki bir sirk topluluğunu konu alıyor. Ioala Sirki, küçük bir sirk topluluğudur. Ülkenin küçük bir kasabasında bulunan gazhaneye yerleşen sirk çalışanları, burada menajerleriyle buluşmayı beklerler. Amaçları, menajerleri aracılığıyla savaşın kapıda olduğu bu ülkeden kaçıp, yeni dünyaya gitmektir.

50’li yaşlarında olan Abib ve evlat edindiği İshak, filmin ana karakterleri arasında yer alıyor. İki karakter de ip cambazıdır. İshak’ın hem ustası hem de bir nevi babası olan Abib’in tek amacı ise oğlu gibi sevdiği çırağı İshak’ı savaştan kaçırarak yeni dünyaya götürmektir.

Film, Türk sinemasının usta senaristlerinden ve yönetmenlerinden Barış Pirhasan’ın imzasını taşıyor.

Yönetmen: Barış Pirhasan

Diğer oyuncular: Hugh O’Conor, Károly Eperjes, Julia Brendler


12) Harem Suare (1999) | IMDb: 6.2

Harem Suare

Ünlü Türk-İtalyan yönetmen Ferzan Özpetek’in filmografisindeki unutulmaz filmlerden birine geldi sıra. Haluk Bilginer’in II. Abdülhamid’i canlandırdığı filmde, 1908 yılına gidiyoruz. Film, II. Abdülhamid’in gözde cariyesi Safiye ile harem ağası Nadir arasındaki aşkı konu alıyor. Safiye, gözü yükseklerde bir cariyedir. Harem ağası olan Nadir’i ikna eden Safiye, onun da yardımıyla II. Abdülhamid’in gözde cariyesi olup, bir çocuk doğurmak ister. Böylece iktidara ortak olarak güçlü bir kadına dönüşecektir.

Her şey plana uygun ilerler fakat hesapta olmayan bir şey vardır. Nadir ve Safiye arasında yasak bir aşk filizlenmeye başlar. Bu durum, tüm planları alt üst edecektir. İtalya-Fransa-Türkiye ortak yapımı olan film, Cannes Film Festivali’nde gösterilmiş ve büyük övgüler toplamıştı.

Yönetmen: Ferzan Özpetek

Diğer oyuncular: Marie Gillain, Alex Descas, Lucia Bosè


11) 7 Kocalı Hürmüz (2009) | IMDb: 6.3

Haluk Bilginer Filmleri

1800’lü yılların Osmanlı Devleti’nde geçen film, esasen Türk komedi geleneğinin bir hikâyesi. Hürmüz, İstanbul Taşkasap’ta yaşayan çok güzel bir kadındır. Farklı mesleklere mensup 6 kişiyle evlenir fakat bu evliliklerin hiçbiri yasal değildir. Hürmüz, haftanın her günü bir kocasını ağırlar. Ancak gel zaman git zaman, kocalarının eve geldiği günler çakışmaya başlayınca olaylar bir anda çığrından çıkar.

Tüm bunlar yetmezmiş gibi Hürmüz, kasabaya yeni gelen genç doktora aşık olmuştur. Ona ulaşmak için bir hastalık uydurur ve kısa sürede doktoru da kendine aşık eder. Hürmüz, hem kocalarını doktordan hem de doktoru kocalarından saklamaya çalışır. Her ne kadar kocalarından bir şekilde kurtulup doktorla beraber olmak istese de olaylar her geçen gün daha karmaşık bir hâl alır. Müzik, komedi ve masalsı bir hikâye ile 7 Kocalı Hürmüz, son yılların en keyifli filmlerinden biridir.

Yönetmen: Ezel Akay

Diğer oyuncular: Nurgül Yeşilçay, Gülse Birsel, Memet Ali Alabora


10) Polis (2007) | IMDb: 6.7

Polis

Musa Rami, teşkilatta oldukça saygı duyulan, mesleğinde de en iyilerinden biri olan bir cinayet masası polisidir. 63. doğum gününü kutlamaya hazırlanan Musa Rami, yavaş yavaş emekli olmayı düşünürken hayatının seyri yavaş yavaş değişmektedir. Bir yanda yıllardır mücadele verdiği mafya teşkilatı ve onun hem kendisine hem de ailesine yaptığı tehditler, diğer yanda kendisinden 40 yaş küçük üniversite öğrencisi Funda’ya aşkı vardır.

Musa Rami, hem ailesini mafya tehdidinden korumaya çalışır hem de Funda’ya duyduğu aşkı ona söylemek için kendini yer bitirir. Gün geçtikçe mesleği, ailesi ve aşkı arasında sıkışıp kalan Musa Rami, tüm bunlar yetmezmiş gibi bir de kansere yakalandığını öğrenir. Sayılı günleri kaldığı için ölmeden önce yapması gereken ne varsa yapmayı kafaya koyar. Türk sinemasının son yıllardaki en ezber bozan filmlerinden biri olan Polis, Haluk Bilginer’in de uzun süre hafızalardan çıkmayacak oyunculuğuna sahne oluyor.

Haluk Bilginer, filmdeki rolüyle 18. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü kazanmıştır.

Yönetmen: Onur Ünlü

Diğer oyuncular: Özgü Namal, Ragıp Savaş, Sermiyan Midyat


9) Nuh Tepesi (2019) | IMDb: 7.1

Nuh Tepesi

Haluk Bilginer filmleri listemizin en yeni filmi olan Nuh Tepesi, orta yaş krizinde olan Ömer ve babası İbrahim’in arasındaki ilişkiyi konu alıyor. Ömer, babası İbrahim’in yoğun ısrarı üzerine onunla birlikte köye gider. Köye gitmek babasının son isteği olduğu için Ömer, isteksiz de olsa onu köye götürür. Ancak İbrahim’in köye gitmek istemesinin esas sebebi altında bir amaç vardır. İbrahim, öldüğünde köyün tepesindeki ağacın altına gömülmek ister. Üstelik bu ağacı zamanında kendisinin diktiğini iddia eder. Ömer, bu isteği kabul etmesine eder fakat köylü bu ağacın Nuh peygamber tarafından dikildiğine inanır. O yüzden Ömer ve İbrahim, köylülerle amansız bir mücadele içine girerler.

Öte yandan Ömer, hamile karısından boşanmak üzeredir. Boşanma dolayısıyla zaten bunalım içindedir. Üstüne bir de hiçbir zaman anlaşamadığı babasıyla böyle bir olayın içine düşmesi, onu her geçen daha da öfkeli birine dönüştürür. Köyde geçen tüm bu zaman içinde Ömer ve İbrahim, birbiriyle yüzleşmeye başlar. Ömer’in karısının aniden köye gelmesiyle olaylar daha da büyür. Batıl inanış, baba-oğul ve karı-koca ilişkisi, bürokrasi, inanç ticareti derken, Nuh Tepesi, Türk sinemasının son yıllardaki en başarılı filmlerinden biri olarak ön plana çıkar.

Yönetmen: Cenk Ertürk

Diğer oyuncular: Ali Atay, Hande Doğandemir, Arın Kuşaksızoğlu


8) Güneşin Oğlu (2008) | IMDb: 7.1

Güneşin Oğlu

Haluk Bilginer’in Onur Ünlü ile ikinci buluşması olan Güneşin Oğlu, tıpkı Polis gibi Türk sinemasının son yıllardaki en sıra dışı hikâyelerinden birine sahip. Fikri Şemsigil, hayatını mucize bekleyerek geçiren biridir. Günlerden bir gün bu mucize gerçekleşir gerçekleşmesine fakat beklediğinin aksine hayatı alt üst olur. Fikri Şemsigil, Güneşin Oğlu olmuştur! Ruhu, çevresindeki insanların bedenlerine girip çıkmaya başlar.

Fikri Şemsigil hayatı boyunca bu mucizeyi beklemiş olsa da daha fazla dayanamaz ve bundan kurtulmak ister. Ancak nasıl kurtulacağına dair bir fikri yoktur. Bir şekilde neler olduğunu araştırmaya koyulan Fikri Şemsigil, mucizenin kaynağına ulaşmaya çalışır. Yolculuğu boyunca çeşitli saçmalıklara ve absürtlüklere maruz kalır. Her geçen dakika olaylar çığrından çıkar.

Film, başlı başına büyük ses getirir fakat Haluk Bilginer’in şiir okuduğu sahne, uzun yıllar unutulmayacak çok özel bir sahne olarak Türk sinema tarihindeki yerini alır.

Yönetmen: Onur Ünlü

Diğer oyuncular: Özgü Namal, Köksal Engür, Bülent Emin Yarar


7) İstanbul Kanatlarımın Altında (1996) | IMDb: 7.1

Haluk Bilginer Filmleri

İstanbul Kanatlarımın Altında, sadece Haluk Bilginer filmleri listemizin değil, Türk sinema tarihinin en özel filmlerinden biri. Türk sinemasında çok da becerilemeyen çağ filmi alanında başlı başına bir kilometre taşı olan film, bizleri 4. Murat dönemine götürüyor. O güne kadar dünya tarihinde uçmaya yeltenen ilk isim olan Hezarfen Ahmet Çelebi’nin yaşamını konu alan film, yayınlandığı dönemde büyük yankı uyandırmıştır. 4. Murat’ın tarihe geçen yasakları altında bulunan İstanbul, zor zamanlar geçirmektedir. İki ünlü mucit Hezarfen Ahmet Çelebi ve Lagari Hasan Çelebi, çok yakın iki arkadaştır. En büyük hayalleri uçmak olan bu iki isim, insanlığın sınırlarını ne kadar zorlayabileceklerini merak ederler.

Hezarfen Ahmet Çelebi ve Lagari Hasan Çelebi hayallerini gerçekleştirmek için çaba sarf ederlerken, Franceska adında İtalyan bir kadın çıkagelir. Francesca, önce Hezarfen Ahmet Çelebi’nin kölesi olur fakat kısa sürede aralarında bir aşk başlar. Francesca da Hezarfen Ahmet Çelebi ve Lagari Hasan Çelebi’nin hayaline ortak olarak onlara destek verir. 4. Murat ise tüm bu yaşananları öğrendiğinde çok öfkelenir.

Dönemin öne çıkan isimlerinden olan ve tıpkı Hezarfen Ahmet Çelebi ve Lagari Hasan Çelebi gibi sıra dışı karakterlere sahip Bekri Mustafa ve Evliya Çelebi de filmin dikkat çeken karakterleri arasında yer alırlar.

Yönetmen: Mustafa Altıoklar

Diğer oyuncular: Okan Bayülgen, Ege Aydan, Beatriz Rico


6) Filler ve Çimen (2000) | IMDb: 7.1

Filler ve Çimen

Havva, başarılı bir sporcudur ve tek hayali Avrasya Maratonu’nu kazanmaktır. Yanı sıra, askerdeyken mayına basıp sakat kalan kardeşini de tedavi ettirmek ister. Bunun için de çalıştığı silgi fabrikasından kazandığı parayı biriktirir. Bir yandan antrenmanlara devam eden, diğer yanda da çalışarak para biriktiren Havva, hiç beklemediği anda lüks bir otelden yiyecek desteği alır. Ancak bu desteğin aniden gelmesinin bir sebebi vardır.

Otel, mafya tarafından elde edilmek istenen bir oteldir. Üstelik hiçbir şey bu kadar sınırlı değildir. İstihbarat servisi, bakan, çete, kumarhane, yasa dışı örgüt, rüşvet, uyuşturucu trafiği… Tüm bu unsurların arasında gelişen kirli oyunlar, söz konusu otelde gerçekleşir. Havva ise bu kirli oyunların arasında sadece kendi hedefine odaklanıp maratonu kazanmak ve kardeşini tedavi ettirmek için uğraşır.

Yönetmen: Derviş Zaim

Diğer oyuncular: Ali Sürmeli, Sanem Çelik, Bülent Kayabaş


5) Fasulye (2000) | IMDb: 7.2

Fasulye

Köylüler, vergi beyannamelerinin büyük şehre ulaşması için köydeki bir genci görevlendirirler. Köylülerin güvendiği biri olan genç, vergi beyannamelerini çantasına koyar ve annesinin hazırladığı fasulyelerle dolu sefer tasını da yanına alarak yola koyulur. Yolda birtakım tuhaf insanlarla karşılaşmaya başlar. Bu insanlar arasında ünlü bir kiralık katil, iş adamı, tatile giden bir genç, televizyon muhabiri bir kız, kızın babası, kız kardeşi ve kurye vardır.

İş adamı için birini öldüren kiralık katil, ödemesini almak için kuryeyi bekler fakat kurye buluşmaya gelmez. Köylü genç de kendisini bir anda kiralık katil ve iş adamı arasındaki anlaşmazlığın tam ortasında bulur. Genç, kendisini içine düştüğü durumdan kurtarmak için kaçmaya başlar. Ancak olaylar tam da bu noktadan sonra içinden çıkılmaz bir hâl alır.

Karakterlerin hepsi bir dağ evinde bir araya gelirler. Oldukça gergin olan ortamda herkes birbiriyle yüzleşmeye başlar. Bu yüzleşme beraberinde yanlış anlaşılmaları, kovalamacaları ve absürt bir komediyi getirir. Fasulye, absürt film denilince Türk sinema tarihindeki akla gelen ilk filmlerden biri olma özelliğini taşıyor.

Yönetmen: Bora Tekay

Diğer oyuncular: Selim Erdoğan, Elvin Beşikçioğlu, Bülent Kayabaş


4) Neredesin Firuze (2004) | IMDb: 7.3

Neredesin Firuze

Haluk Bilginer filmleri listemizin bir diğer Ezel Akay filmi olan Neredesin Firuze, bir Unkapanı hikâyesi olarak da adlandırılıyor. Hikâye, bir dönem müzik piyasasının kalbi olan Unkapanı Plakçılar Çarşısı’nda geçiyor. Efsanevi çarşı yavaş yavaş altın çağını yaşadığı dönemleri geride bırakmaya başlamıştır. Uzun yıllardır çarşıda dükkanı bulunan iki müzik yapımcısı Hayri ve Osman, ekibiyle birlikte uzun bir süredir başarı elde edememiştir. Çıkardıkları plakların ve kasetlerin hiçbiri istenen satış rakamlarına ulaşmayınca borç batağına girmişlerdir.

Çıkış yolu arayan ekip, Almanya’da yaşayan Ferhat adından genç bir yeteneğe ulaşır. Ferhat, ekip için son çıkış yoludur. Aynı şekilde Ferhat da Almanya’da düğünlerde şarkı söylemekten sıkılmış, İstanbul’da albüm yapmak isteyen biridir. Ferhat İstanbul’a gelir gelmez şarkılar kaydedilmeye başlanır fakat yine istenilen başarı elde edilemez. Bunun üzerine ekip, Ferhat’ı bir televizyon programına çıkarır ve herkesin hayatı tam da bu noktada değişir.

Televizyonda Ferhat’ı gören Firuze isimli bir kadın anında Ferhat ile iletişime geçer. Firuze, gizemli, güzel ve zengin bir kadındır. Ferhat’a yatırım yapmak istediğini söyler. Ekipteki herkes bu sefer şeytanın bacağını kırdıklarını düşünür. Oysaki işler yolunda gitmemeye devam eder. Hem kişisel hayatlarındaki ilişkileri hem de müziğe olan tutkuları yavaş yavaş kırılmaya başlar.

Haluk Bilginer, filmdeki rolüyle 9. Sadri Alışık Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü kazanmıştır.

Yönetmen: Ezel Akay

Diğer oyuncular: Demet Akbağ, Cem Özer, Özcan Deniz


3) Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? (2006) | IMDb: 7.5

Haluk Bilginer Filmleri

Haluk Bilginer filmleri listemizde bir kez daha bir Ezel Akay filmi ile birlikteyiz. Türk komedi tarihinin iki ikonik figürü Hacivat ve Karagöz’ü merkezine alan film, kelimenin tam anlamıyla eğlenceli ve masalsı bir seyirlik sunuyor. 14. yüzyılda Bursa’da geçen hikâyede Hacivat ve Karagöz, Orhan Gazi adına yapılan caminin inşaatında çalışan iki işçidir. Bu ikili birbiriyle sürekli didişen, eğlenceli karakterlerdir. Üstelik bu eğlenceli tavırları başta inşaatta çalışan diğer işçiler olmak üzere çevredekilerin de dikkatini çekmiştir.

Kısa sürede ünleri daha geniş çevrelere yayılan Hacivat ve Karagöz, birtakım toplantılarda ve eğlencelerde gösteri yapmaya başlarlar. Her şey yolunda gibi gözükür fakat aslında bu şöhret, onların felaketinin başlangıcı olur. Bursa, o dönem kritik öneme sahip bir şehirdir. İktidar mücadelelerinin kıyasıya yaşandığı şehirde mizah yapmak da tehlikelidir. Zira Hacivat ve Karagöz’ün mizahı sadece eğlendirmez, aynı zamanda hiciv ve alay içerir. Bu hiciv ve alay, zamanla rahatsızlıklar yaratmaya başlar.

Herkes tarafından sevilen, gösterileri kahkahalarla izlenen Hacivat ve Karagöz, kısa sürede kimsenin sevmediği insanlar olurlar. Şehirdeki politik ve dini çıkar ilişkilerinin kurbanı olma yolunda her geçen gün daha büyük tehlike içine giren ikili, ne olursa olsun sözlerini söylemekten kaçınmazlar. Bu da onları trajik bir sona doğru götürür.

Yönetmen: Ezel Akay

Diğer oyuncular: Beyazıt Öztürk, Şebnem Dönmez, Güven Kıraç


2) Kış Uykusu (2014) | IMDb: 8.1

Kış Uykusu

Haluk Bilginer filmleri listemizin en özel filmlerinden birine geldi sıra. 2014 yılında Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye kazanarak Türkiye’ye büyük gurur yaşatan film, Haluk Bilginer’in de en özel performanslarından birine ev sahipliği yapıyor. Emekli bir tiyatrocu olan Aydın, emekliliğini geçirmek üzere Kapadokya’ya taşınır. Burada babasından kalan bir oteli işletmeye başlar.

En başta her şey yolunda gitmektedir. Aydın, otelin içinde kendine bir hayat rutini oluşturmuştur. Bazen gazeteye köşe yazısı yazar, bazen de her zaman hayalini kurduğu tiyatro tarihi kitabını yazmak için çalışmalarda bulunur. Ancak zaman ilerledikçe bu düzen ve huzur bozulmaya başlar. Kış, iyiden iyiye etkisini hissettirmeye başlamıştır. Aydın, karısı Nihal ve kız kardeşi Necla ile daha çok vakit geçirmek zorunda kalır.

Nihal, Aydın’dan yaşça oldukça küçüktür ve Aydın’a uzun süredir soğuk davranıyordur. Necla ise kocasından boşandıktan sonra Aydın ve Nihal’ın yanına taşınmıştır. Aynı zamanda bu boşanmanın ve boşluğa düşmenin etkisiyle de bunalım yaşamaktadır. Aydın, hem karısı ve kız kardeşi ile yaşadığı problemlerden hem de iletişim içinde olduğu kasabanın diğer sakinleri ile ilişkilerinden uzaklaşmak ister.

Haluk Bilginer, filmdeki rolüyle 47. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’ne layık görülmüştür.

Yönetmen: Nuri Bilge Ceylan

Diğer oyuncular: Demet Akbağ, Melisa Sözen, Nejat İşler


1) Masumiyet (1997) | IMDb: 8.2

Masumiyet

“Çocuk neden sakat abi?”

Geldik Haluk Bilginer filmleri listemizin 1 numarasına. Akıllara yukarıdaki replikle kazınan Masumiyet, bugün bile otoritelerin ve sinemaseverlerin çoğu tarafından başarılı yönetmen Zeki Demirkubuz’un en iyi filmi olarak kabul ediliyor. Haluk Bilginer’in yaklaşık 10 dakika süren tirat sahnesi ise hâlâ tekrar tekrar izlenesi bir performans sunmakta. Yusuf, hapisten çıkmış biridir. Hayata dair hiçbir amacı yoktur. Kaldığı bir pansiyonda yolu Bekir ve Uğur ile kesişir. Bu kesişme, üçü için de sarsıcı olaylara gebe olacaktır.

Uğur bir hayat kadınıdır. Aynı zamanda da küçük bir kızı vardır. Bekir ise yıllardır Uğur’a saplantılı olan biridir. Bu saplantısının peşinde her yere Uğur ile birlikte gider. Ancak Uğur’un aşık olduğu adam Zagor’dur. Zagor da yıllardır hapishanededir ve çıkması pek mümkün değildir. Uğur, Bekir ve Zagor arasındaki saplantılı aşk üçgeninin içine Yusuf da dahil olunca, tüm karakterler geri dönüşü olmayan bir yola girerler.

Haluk Bilginer, canlandırdığı Bekir karakteriyle 10. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü kazandı.

Yönetmen: Zeki Demirkubuz

Diğer oyuncular: Güven Kıraç, Derya Alabora

This post is also available in: English

Kategoriler: Film & Dizi

Yorumlar (0) Yorum Yap

/