Mayıs Ayında Netflix’te Seyirciyle Buluşacak Diziler ve Filmler

Karantina sürecinde 16 milyon aboneye ulaşan Netfix yeni yapımlarla içeriklerini güncellemeye ve arttırmaya devam ediyor. Mayıs ayında yayınlanacak yeni içeriklerin tarihleri belli oldu. Sizin için Netflix’te mayıs ayında yayına girecek yeni dizileri, yeni sezonları ve yeni filmleri derledik:

1) Hollywood (2020) – 1 Mayıs | Dizi

İkinci Dünya Savaşı sonrası neredeyse kimsenin hayatı aynı kalmadı. Amerika’da İinci Dünya Savaşı ardından kendilerine sinema sektöründe yer arayan bir grup aktör ve film yapımcısının hikayesi konu alınıyor. Hollywood eşit bir sisteme sahip değildir. Irk, cinsiyet ve cinsellik konusunda eşitsiz bir düzene sahiptir.
Tür: Dram, Tarih
IMDb: 5,6
2) All Day and a Night (2020) – 1 Mayıs | Film

Amerika Birleşik Devletleri’nde siyahilerin yaşadığı ayrımcılık ve dışlanmayı konu alır. Başrolleri Jeffrey Wright ve Ashton Sanders’ın paylaşır. Babası gangster olan ve babası gibi olmak istemeyen bir genç çevresindeki insanlar tarafından suça itilir. Kendisini bir anda hapiste bulur. Hikayemiz başlıyor.
Tür: Dram,
IMDb: Henüz puanı yok.

3) The Gentlemen (2020) – 5 Mayıs | Film

Matthes McConaughey, Charlie Hunnam, Henry Golding ve Colin Farrell gibi başarılı oyunculuarı bir araya getiren yapım usta yönetmen Guy Ritchie imzası taşıyor. Amerika asıllı, uyuşturucu satıcısı Mickey Pearson emekli olmak ister. Ancak her şey istediği gibi olmaz ve olaylar gelişir.
Tür: Aksiyon, Komedi, Suç
IMDb: 8,0

4) Spider-Man: Homecoming (2017) – 7 Mayıs | Film

Diğer Marvel filmleri gibi seyirciyi ekran başına kitleyen Spider-Man: Homecoming filminin başrolünde Tom Holland yer alıyor. Peter Parker diğer tüm sıradan gençler gibi okul hayatına alışmaya çalışıyor. Ama diğer normal gençlerden farkl çünkü bir yandan da tüm dünya için bir tehdit oluşturan Vulture ile mücadele ediyor.
Tür: Aksiyon , Fantastik , Macera
IMDb: 7,4
5) The Eddy – 8 Mayıs | Dizi

8 Mayıs’ta Netflix’te dizi bölümüne eklenecek yeni bir yapım. Hikâye günümüz Paris’indeki renkli ve çok kültürlü mahallelerde geçmekte. Bir bar sahibini ve o barın orkestrasını şehirde binbir türlü tehlike bekliyor. Dram türündeki dizide macera da eksik olmayacak gibi.
Tür:  Dram , Müzikal
IMDb: 6,1

6) White Lines (2020) – 15 Mayıs | Dizi

Manchesterlı bir DJ İbiza’da kaybolur. Ardından geçen 20 yılın ardından cesedi bulunur ve olaylar başlar. Kız kardeşi olayı araştırır, ardına bırakmaya hiç niyeti yoktur. Sırlar dolu adaya adımını attığı andan itibaren hayatı baştan aşağı değişmeye başlar. Gerçeklerle yüzleşmesi çok yakındır.
Tür:  Dram , Gizem
IMDb: Henüz puanı yok.

7) Around the World in 80 Days (2004) – 21 Mayıs | Film

Jackie Chan sevenler, sizi ekran başına alalım. Fransız yazar Jules Verne’nin aynı isimli romanından uyarlanan film sizi iki saat boyunca maceradan maceraya sürükleyecek. Jackie Chan’in yanında başrolleri Steve Coogan ve Cécile de France paylaşır. Bir iddia üzerine üç kafadar dünyayı dolaşmaya başlar.
Tür: Aksiyon , Macera , Romantik
IMDb: 5,9
8) Ted – Ayı Teddy (2012) – 22 Mayıs | Film

Family Guy’ın yaratıcı Seth Macfarlane tarafından yazılıp yönetilir. Son derece eğlenceli bir yapım olan Ted’in başrolünde Hollywood’un ünlü aktörlerinden Mark Wahlberg yer alır.  Evde kaldığınız süreçte moral bulmak eğlenmek isterseniz, 22 Mayıs’ta Netflix’e bekleniyorsunuz.
Tür: Fantastik , Komedi
IMDb: 6,9

9) Space Force – 29 Mayıs | Dizi

The Office ile tarihin başarılı ve kült bir yapımına imza atan Steve Carrel bu kez Netflix orjinali Space Force ile geliyor. Amerika Birleşik Devletlerinin Silahlı Kuvvetleri’ni Uzay Bölüğü adında bir bölük kurar. Uzay Bölüğü’ne atanan bilim insanları Beyaz Saray’dan gelen bir emir ile Ay’da hakimiyet kurmak üzere yola çıkarlar.
Tür: Komedi
IMDb: Henüz puanı yok.

10) Snowpiercer – Kesin Tarihi Belli Değil | Film

Dizinin henüz bir fragmanı yayınlanmadı. Bu fragman filme aittir.
Parasite filminin yönetmeni Bong Joon Ho’nun ilk İngilizce filmi Snowpiercer bu sefer dizi olarak seyirci ile buluşacak. Distopik bir geleceği konu alan dizide gezegenin etrafında dolaşan bir trende yaşayan insaları konu alır.
Tür: Aksiyon, Drama, Bilim Kurgu
IMDb: 7,1
Kategoriler: Kültür

Yorumlar (0) Yorum Yap

/