Çekim Yasası Nedir? Evrenden İsteklerimizi Elde Etmek Mümkün mü?

Editors

Editors

Knowledge is power!

çekim yasası

Çekim yasası, olumlu ve olumsuz düşüncelerin kişinin hayatında olumlu/olumsuz deneyimler getirmesi inancına denir. Bu “inanç” insanların düşüncelerinin saf enerjiden oluşup kişinin sağlığı, serveti ve kişisel ilişkilerini bu yöntemle iyileştirebileceği fikirlerine dayanır.

Çekim yasasının dayandırıldığı herhangi bir bilimsel veya deneysel kanıt yoktur. Yaygın bir şekilde sözde bilim olarak kabul edilir. Bahsedilirken “çekim yasası” olarak anılsa da, bir hipotez ya da prensip hiçbir şüpheye yer vermeyecek şekilde teyit edilmediği sürece veya herkes tarafından kabul edilmediği müddetçe yasa değil, sözde bilimdir.

Milyonlarca insan evrenin bir sırrı olduğunu ve bu sırrın çekim yasasından geçtiğini düşünür. Rhonda Byrne tarafından yazılan The Secret (Sır) kitabında bu yöntem detaylı anlatılmıştır. Kitaba göre de; evrene göndereceğiniz mesajların, hayatınızdaki gelişmelerin önemli derecede seyrini değiştirdiğini öne sürmektedir.


Evrende var olan her şey enerjiden oluşur

Bu düşünceden yola çıkarak enerjinin doğru kullanıldığı takdirde birçok olayın seyrinin değişmesi neden mümkün olmasın ki? Buna inanan insanlar, herkesin hayatının evrene gönderdiği mesajlarla doğru orantılı olarak ilerlediğini düşünüyorlar. Peki bu durum sadece olumlu düşünceyle mi gerçekleşir?

Çekim yasası, sadece iyiyi güzeli evrene yöneltmek değildir. Düşündüğünüz her şey, her an evrene iletilip kaderinizin gidişatı üzerinde değişiklikler yapmaktadır. Bu da demek oluyor ki, yalnızca olumlu düşünceleriniz değil, olumsuz her düşünceniz de evrenle iletişim halindedir. Bu nedenle, bireyin başına gelen her bir olay, düşüncesiyle ilişkilidir. Sizden çıkmayan hiçbir şey size kendiliğinden dönmez.

Çekim yasasından bahsederken yalnızca düşüncelerimizden bahsetmek mümkün olmaz. Sarf edilen sözler de en az düşünceler kadar etkilidir. Bundan dolayı çekim yasasına göre, ağzınızdan çıkan her olumsuz şey, size katlanıp geri dönecektir.
Peki, çekim yasası nasıl çalışır?

1) Evrenden isteyin:

evrenden istemek

Bilinçli bir kullanımla çekim yasası sayesinde hayatımıza güzellikleri getirmek mümkündür. Bunun için, gerçekleşmesini istediğiniz şeyi evrenden istemelisiniz. Fakat isteğinizi nasıl yaptığınız çok önemli. “Bu bende yok, olsun” enerjisiyle istekte bulunmamalısınız. Çünkü bu şekilde sarf ettiğiniz enerjide isteğinize sahip olmadığınızı da kabul ediyorsunuz.

Bunun yerine isteğinizi zihninizde canlandırıp ona sahip olduğunuzu düşünün, kabul edin. Mesela istediğiniz yeni bir bilgisayar mı? O bilgisayarı elinizde tuttuğunuzu ve hatta kullandığınızı hayal edin. Gerçekleştiğine inanın. Bu sayede tabii ki bir anda elinizde o bilgisayar belirmez. Fakat sizi o bilgisayara sahip olmaya itecek fırsatlar karşınıza çıkacaktır. Olumlu düşünün ve pozitif enerjiyi hayatınıza çekin!


2) Düşüncelerinizi hafife almayın:

Gerçekten de, sadece ve sadece düşünceleriniz sayesinde evreni etkileyebilir ve yaşamınızın gidişatını değiştirebilirsiniz. Göreceksiniz ki, olumlu düşünen insanların frekansı daha yüksek, olumsuz düşünenlerin ise daha düşük olur. Aynı zamanda olumlu düşüncenin gücü olumsuza gör hep daha fazladır.

Bu sözlerden yola çıkarak bu öneriyi sizlere verebiliriz; bir olayı deneyimlediğinizde, bu neden benim başıma geliyor diye düşünmek yerine deneyimlediğiniz bu olayın üzerinden çıkarabileceğiniz derslere odaklanmaya çalışın. Bunu yalnızca belirli olumsuz alanlarda değil, hayatınızın her alanında uygulamak için çaba gösterin.

Öncelikle düşüncelerinizin ağırlıklı olarak neleri kapsadığını düşünün. Negatif düşünceler mi? Gereksiz veya olumlu düşünceler mi? Bu soruya verdiğiniz cevaptan yola çıkarak olumlu düşüncelerinizi artırmaya çalışın ve olacakları gözlemleyin.


3) İsteklerinizi görün:

Sizinle ve enerjinizle birebir iletişime geçen çekim yasasıdır. Bundan ötürü istediklerinizin belirlenmiş ve net olması büyük bir önem taşıyor. Bu netliği kazanabilmek için de isteklerinizi size hatırlatmaya yönelik birkaç yöntem belirlemeniz önem taşımaktadır. Bu yöntemlerden en yaygın ve etkili olarak kullanılanı; hayal panosudur!

Tüm istek, hayal ve düşüncelerinizi bir araya getirip büyük bir pano yapın. Bu panoyu her gün görebileceğiniz bir alana yerleştirin. Bu şekilde isteklerinizi daima aynı şevkle evrenden dileyebilir ve gerçekleşmesi için her daim çabalamaya devam edebilirsiniz.


4) Meditasyonu günlük hayatınıza kazandırın:

meditasyon

Yaşamınız konusunda olumlu düşünmeye sahip olmak, kolayca gerçekleştirebileceğiniz bir şey olmayabilir. Bunun için deneyebileceğiniz bir yöntem; meditasyondur. Meditasyon sayesinde zihni rahatlatıp düşünceler temizlenebilir. Bilinçaltınızı temizleyip olumsuz düşüncelerden kurtulmak için günde 5-10 dakika kadar bir süre ayırmanız sizin için yeterli olacaktır.


5) İstekleriniz zaten sizinmiş gibi davranın:

Çekim yasasının en önemli ayrıntısı tüm istekleriniz zaten sizin olmuş gibi davranmaktan geçer. Bu çoğu kişinin kulağına ilk bakışta garip gelebilir. Fakat enerjinizi olumlu tarafa yönlendirmenizde çok büyük yardımları olur. Özellikle de hayallerinize ve isteklerinize sahip olduğunuzu belirten yazılar yazmak, çekim yasasının işleyişini büyük oranda hızlandırır.

O çok istediğiniz, geceleri hayalini kurduğunuz şeyin gerçek olduktan sonra üzerinizde bırakacağı etkiyi yalnızca düşünün, hissedin. Tam olarak bu noktada hissettikleriniz, enerjinizin çekim yasasıyla buluşmasına yardımcı olacaktır.
6) Evrene teşekkürlerinizi sunmayı unutmayın:

evren çekim yasası

Evrenin size sunduğu şeylerden küçük – büyük demeden minnet duyduğunuzu gösterin. Bu çekim yasasını etkilemeye sebep olacaktır. Bunu sahip olduklarınıza odaklanıp kıymetini bilerek gerçekleştirebilirsiniz. Var olan tüm olumlu düşüncelerinizi de sözlerinizi de hayatın sunduğu güzelliklere odaklanarak fark edebilirsiniz! Tüm isteklerinizin, her şeyin bir enerji olduğunu ve size doğru aktığını hayal edin. Dileyin, hissedin, isteyin ve ne olursa olsun çekim yasasının gücüne güvenin.


7) Şüphe etmeyin:

Ne olursa olsun, dilediğiniz şeyin gerçekleşeceği ve evrenin isteğinize cevap vereceği gerçeğinden şüphe etmeyin. Çünkü şüphe ettiğinizde evrene negatif bir enerji göndermiş olursunuz. Bu da çekim yasasının etkilenmesi ve düşüncelerin size olumsuz geri dönmesine sebep olur. Bu nedenle siz sadece olacağına inanın ve bırakın evren işini yapsın. İstekleriniz için çabalamayı de unutmayın. Siz öylece otururken evren sizin için çalışmayı sürdürmez. Çabanız ve emekleriniz de önemli bir rol oynar.


8) Sarf ettiğiniz emekler için kendinizi sorumlu tutun:

Bir önceki maddede dile getirdiğimiz gibi, hedeflerinize ulaşma yolunda çalışmayı ihmal etmeyin. Kendinizden ne beklediğinizi belirleyin. Ardından beklentilerinizi karşılamadığınızı tespit edin ve bunun neden meydana geldiği konusunu inceleyin. Sonrasında değişiklik yapıp yapmamanız gerektiği konusunda karar verin. Buna benzer olarak hedeflerinize ulaşma yolunda ortaya koyduğunuz yoğun ve sıkı çalışmanızı da her daim ödüllendirin.


9) İhtiyacın olanı istemekten korkma:

istemek

İnsanlardan ne beklediğini bilmelerinin tek yolu, açıkça ne istediğini belirtmekten geçer. Kimse kimsenin aklını okuyamaz bundan ötürü ne düşündüğünüzü dile getirmeniz önem taşır. Neye ihtiyacınız olduğunu ve istekleriniz konusunda net, dürüst olun. Bu sayede onu elde etmeniz mümkün olabilir. Mesela, bir arkadaşınızla vakit geçirmek istiyorsunuz. Bunu “keşke bu hafta plan yapsak” şeklinde kendin düşünerek değil de “Pazar günü beraber vakit geçirmek ister misin?” şeklinde arkadaşınıza iletin.


10) Aksilikler karşısında güçlü durun:

Kontrolünüz dışında gerçekleşen herhangi bir olayın sorumluluğu sizde değildir. Herkes birtakım zorluklar yaşayabilir. Bu işten çıkarılmaktan bir yaralanma yaşamaya kadar değişiklik gösterebilir. Bu tür olaylar için kendinizi suçlayamazsınız. Çünkü gerçekten de bu herkesin başına gelebilir. Bu zorlukları yaşarken yüzleşmek yerine kaçınmayı denememelisiniz. Olayların oluşmasını engellemeniz zor olabilir fakat buna verdiğiniz tepkiyi kendiniz seçebilirsiniz.
Çekim Yasası Üzerine Birkaç Faydalı İpucu ve Örnek Cümleler:

çekim yasası ipuçları

 • Çekim yasası, evrenden dilekte bulunmak değildir. Burada odaklanan şey, evrenden daha fazla pozitif enerji çekmek adına kendi pozitif enerjini dışarı çıkarmaktır.
 • Hobilerinin keyfini çıkararak, arkadaşların ve sevdiklerinle vakit geçirerek veya sevdiğin şarkıları dinleyerek olumlu duyguları tetikle. Bu, pozitif kalma yolunda sana yardımcı olacaktır.
 • Çekim yasasının çalışma şeklini görebilmek adına küçük, kolay hedeflere odaklanarak başlayabilirsin. Bu şekilde sonuçları daha kolay ölçebilirsin.
 • Başladığın yolda sabırlı olmak çok önemlidir. Çünkü değişim zaman alır. Hüsrana uğrarsan evrene olumsuz enerjiler yollar, istediğini elde etme sürenin uzamasına sebep olursun.

Bilinçaltı, -me ve -ma eklerini tanımaz. Bundan ötürü;

Ben hastalanmak istemiyorum yerine, Ben hep sağlıklıyım.

Mutsuz olmak istemiyorum değil de, Ben her daim huzurlu ve çok mutluyum.

Başarısızlıktan korkuyorum yerine, Ben hep başarılı ve çalışkan biriyim.

Param olmamasından korkuyorum değil de, Ben hep bolluk ve bereket içinde yaşıyorum.


Çekim Yasası Hakkında Okuyabileceğiniz Bazı kitaplar

the secret kitap

 1. The Secret (Sır) | Rhonda Byrne
 2. Çekim Yasası – Hayatın Büyük Sırrı | Nil Gün
 3. Bilinçaltının Gücü – Zihinsel ve Bedensel İyileşme | Joseph Murphy
 4. Kendiniz Olma Alışkanlığını Kırmak | Joe Dispenza
 5. Anahtar | Joe Vitale 
 6. Her şey Beyinde Başlar | Mümin Sekman
 7. Zengin Olma Bilimi | Wallace D. Wattles
 8. Hafızana Hükmet | Tony Buzan

Olumlama: Kendimizi İyi Hissetmenın Yükselen Şekli

Yorumlar (0) Yorum Yap

/