Sherlock Holmes ve Çıkarım Yapma Bilimi

Çıkarım Bilimi

Ceotudent Kullanıcısı

Sherlock Holmes tüm kaynaklarda Sir Arthur Conan Doyle tarafından yazılmış hayali bir dedektif olarak geçmektedir. Bir insana baktığı zaman onun hakkında oldukça çok bilgi edinmeyi sağlayan Çıkarım Yapma Bilimi’ni etkili kullanan insanlardan biridir.

Çıkarım Yapma Bilimi nedir? Ne işe yarar?

Çıkarım bir olaya, duruma veya kişiye bakıp onun yaşantısı, yaptıkları, yediği-içtiği hatta daha fazlası hakkında bilgi sahibi olmaktır. Peki bu nasıl yapılır ?

Bunun için öncelikle çok iyi bir gözlem yeteneğinizin olması gerekir. Peki gözlem yeteneğimizi nasıl geliştireceğiz ? Öncelikle hayatınızdaki her şeyi bir bulmacanın parçası olarak görmekle başlayacaksınız. Bir kişi üzerinde çıkarım yapmak isterseniz o kişiyi bir bulmaca gibi düşünüp o kişiyi parçalarına ayırmanız gerekir. Ayakkabısından kolyesine, yüzüğünden saçına kadar her şeyi bize o kişi hakkında bilgi verir. Tabii bulmacayı doğru çözebilirsek. Bu bilimde başarılı olmanın ilk kuralı sabırlı olmaktır. Gözlem yeteneği kısa sürede gelişecek bir şey değildir. Siz gözlem yeteneğinizi bir oda gibi düşünüp, içini eşyalarla doldurdukça bir şekil almaya başlayacak.

Çıkarım Yapma Bilimi günlük hayatınızda karşınızdaki kişi hakkındaki ipuçlarını gözle görülür bir hale sokar. Bu sayede karşınızdakileri daha kolay etkileyebilir ve ortamlarda adeta bir Aleyna Tilki edasıyla parmakla gösterilir hale gelebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için www.cikarimyapmabilimi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
Kategoriler: Gelişim

Yorumlar (0) Yorum Yap

/