Veri Analizinde İşinize Yarayacak 5 Program

ktco5v - Veri Analizinde İşinize Yarayacak 5 Program
Veriler kimi zaman çok zorlayıcı olabiliyor. Yüzbinlerce satırdan oluşan verileri analiz etmek ve bunu doğru bir şekilde yapıp verileri anlayabilmek çok önemli. Bunun içinde kullanıcı dostu uygulamaların bulunması bizler için büyük önem arz ediyor. Sizlere veri analizinde ve yaptığınız analizi görselleştirmenizde yardımcı olacak 5 programı tanıtmak istiyorum.

Microsoft Excel

2b1u0s - Veri Analizinde İşinize Yarayacak 5 Program
Hepimizin bildiği ve neredeyse herkesin kullandığı Excel, veri analizi yapmak için çok etkili seçeneklere sahip. Özellikle PowerPivot eklentisi ve Access gibi farklı databaselerden verileri yükleyebilmenize izin vermesi, Excel’i veri analizi konusunda çok etkili bir araç haline getiriyor. Aynı zamanda Data Analysis Toolpak eklentisini de eklerseniz, harika analizleriniz ve yarattığınız pivot tablolar, grafiklerle patronunuzun gözünde yükselmeniz an meselesi!

Tableau Software

tpkiji - Veri Analizinde İşinize Yarayacak 5 Program
Tableau yazılımı, verilerinin analizinden çok, sizlere özellikle görsel alanda birçok imkan sağlıyor. Kullanımı kolay ve kullanıcı dostu bir uygulama olan Tableau ile aynı zamanda analiz ettiğiniz verilerden ve yarattığınız grafiklerden bir hikaye yaratabilir, yapacağınız sunumlara hem renk katıp hem de dinleyicilerin pür dikkat sizi dinlemesini sağlayabilirsiniz.

Python

vv8aua - Veri Analizinde İşinize Yarayacak 5 Program
Yazılımcıların çok iyi bildiği ve genelde kodlamaya yeni başlayanların ilk başladığı dil olan Python, basit bir yapıya sahip. Esnekliği ve fonksiyonelliği ile veri analizinde gittikçe popüler bir araç haline gelen Python, kolay öğrenilebilme özelliğiyle de kullanıcılar arasında yaygınlaşıyor.

Google Fusion Tables

dzgg99 - Veri Analizinde İşinize Yarayacak 5 Program
Google Fusion Tables, veri analizi, geniş veri kümelerini görselleştirme ve haritalama için harika  bir araç. Google’ın etkili harita yazılımı da verilerinizi görselleştirirken size çok yardımcı olacak. Kolay kullanımıyla dikkat çeken Google Fusion Tables’ı basit bir işlemle hızlı bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

MATLAB

izoc7l - Veri Analizinde İşinize Yarayacak 5 Program
Türkiye’de çoğu üniversitenin mühendislik bölümlerinde öğretilen Matlab veri analizi konusunda çok güzel çözümler sunuyor. Özellikle bilim insanlarının veri analizi yaparken kullandığı Matlab kolay kullanımı ve internette bulabileceğiniz online derslerle ilgi çekiyor.
Veri analizi ve verileri görselleştirmede kullanabileceğiniz ilk aklıma gelen 5 uygulamayı/aracı sizlerle paylaştım. Eğer bunlardan farklı kullandığınız uygulamalar varsa benimle paylaşın. Bilgi paylaştıkça çoğalır! 🙂

Görüş Bildirin!

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için
görüşlerinizi bekliyoruz