Eames, Bane, Max, Fonzo: Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Tom Hardy Filmleri

Attention Please!

Attention Please!

İyi tavsiyeler evreni

Tom Hardy filmleri gün geçtikçe daha da ilgi görüyor. Çünkü Tom Hardy oynadığı her filme değer katan son zamanların en beğenilen oyuncularından. Yakışılılığı ile adından sıkça söz ettiren ünlük yıldız, gerek fiziksel gerek ruhsal açıdan role girebilen nadir oyunculardan biri.
 
tom hardy filmleri
 
Inception’daki performansı ile kariyerinin zirvesini yaşayan Tom Hardy, ardından Batman Kara Şövalye Yükseliyor filmindeki (Batman: Dark Knigh Rises) Bane karakteriyle geniş bir hayran kitlesi kazandı.
Peki en iyi Tom Hardy filmleri hangileri? IMDb puanlarına göre Tom Hardy filmlerini sizler için listeledik.

En İyi Tom Hardy Filmleri

Inception – Başlangıç (2010) | IMDb: 8,8

 
Tom Hardy filmleri dendiği anda ilk akla gelen ve Leonardo DiCaprio’nun bir hırsızı canlandırarak başrolü üstlendiği Başlangıç filmi oldukça değişik bir konuyu işliyor. DiCaprio’nun canlandırdığı Cobb, uyku halindeki insanların rüyalarına girerek istediği bilgileri alan bir ekibin başındadır. Bu değişik teknoloji ve yeteneği sayesinde uluslararası aranan bir casus haline gelen Cobb, kaybettiği eşinin hayalini görmeye başlayınca işler karışmaya başlar. Casuslarımız, rüyada ölmesi durumunda gerçekte de ölmektedir. Çok önemli bir görevi yerine getirmesi gereken Cobb’un bir an önce hayal görmeyi bırakıp işine bakması gerekmektedir. Sürpriz sonlu filmleri seviyorsanız, sonu sayesinde yıllardır konuşulan bu filmi mutlaka izlemelisiniz.
Tür: Gerilim, Bilim Kurgu, Macera
Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Ellen Page, Tom Hardy
Tom Hardy’nin Canlandırdığı Karakter: Eames
IMDb: 8,8 Rotten Tomatoes: %87 Google: %92
 

The Dark Knight Rises – Kara Şövalye Yükseliyor (2012) | IMDb: 8,4

Bir DC yapımı olan Kara Şövalye Yükseliyor filminde Bruce Wayne ve Batman terörist lider Bane’e karşı mücadele eder. Bu mücadelede Kedikadın Seline Kyle ise Bane’nin tarafında yer alır. Yaşanacak olan savaş Gotham kenti için büyük bir tehlike oluşturur. Yerel kuvvetler ya da kahraman Jim Gordon bile Bane yetersiz kalır. Bu film Batman’in kendisinden daha güçlü bir rakiple karşılaştığı ilk mücadelesidir. Filmin yönetmenliğini Christopher Nolan yaparken senaryosunu yönetmenin kardeşi Jonathan Nolan ve David S. Goyer kaleme alır. Batman filmleri arasında en beğenilen yapımlardan biridir.
Tür: Aksiyon, Macera
Oyuncular: Christian Bale, Tom Hardy, Anne Hathaway
Tom Hardy’nin Canlandırdığı Karakter: Bane
IMDb: 8,4 Rotten Tomatoes: %87 Google: %91
 

Warrior – Büyük Dövüş (2011) | IMDb: 8,2

 

 
Büyük Dövüş, babalarının alkol sorunu ve annelerinin ölümü üzerine birbirinden uzaklaşmış iki kardeşin trajik hikayesini anlatmaktadır. Tommy, bir gün 5 milyon dolarlık ödülü olan Sparta isimli bir MMA turnuvasına hazırlanmak için eski dövüşçü olan, hiç affetmediği babası Paddy Conlon’ın yanına döner ve babasından bu turnuvaya hazırlanmasında yardım etmesini ister. Tommy turnuvaya katıldığında ise onu bir sürpriz beklemektedir. Erkek kardeşi Brendan da bu turnuvaya katılmıştır. 14 yıl aradan sonra kardeşlerin yolu burada kesişecektir.
Tür: Dram, Spor
Oyuncular: Tom Hardy, Nick Nolte, Joel Edgerton
Tom Hardy’nin Canlandırdığı Karakter: Tommy Conlon
IMDb: 8,2 Rotten Tomatoes: %83 Google: %91
 

 

Mad Max: Fury Road (2015) | IMDb: 8,1

Avustralyalı yönetmen George Miller’ın yönettiği film, 80’li yıllarda en çok izlenen bilim kurgu filmlerinden olan Mad Max film serisinin dördüncüsüdür. İki saat boyunca aksiyon, gerilim ve heyecanın hiç eksik olmadığı filmde, kıyamet sonrası evrendeki gruplar arasında yaşanan çatışmalar anlatılıyor. İnsanların tüketim çılgınlığına değinerek politik mesajlarda veren film, izleyenler için aynı zamanda görsel bir şölen sunuyor.
Tür: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu
Oyuncular: Tom Hardy, Charlize Theron, Nicholas Hoult
Tom Hardy’nin Canlandırdığı Karakter: Max Rockatansky
IMDb: 8,1 Rotten Tomatoes: %97 Google: %92
 

The Revenant – Diriliş (2015) | IMDb: 8,0

 

 
Film 1823 yılında yaşayan kürk avcısı Hugh Glass’ın hikayesini konu alıyor. Glass’ın avlandığı Dakota bölgesi Kızılderililer ve Fransızlar tarafından da kullanılmaktadır. Bir avı sırasında boz ayı tarafından yaralanan Glass, Tom Hardy’nin canlandırdığı ekip arkadaşı John Fitzgerald tarafından ölüme terkedilir. Fitzgerald, ayrıca Glass’ın oğlunu da öldürecektir. Ağır yaralansa da bölgeyi çok iyi bilen ve intikam almak isteyen Glass, büyük amacı uğruna tüm gücünü ortaya koyacaktır. Diriliş de yine DiCaprio ve Tom Hardy’nin birlikte yer aldığı başarılı yapımlardan biridir.
Tür: Macera, Hayatta Kalma, Western
Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Tom Hardy, Will Poulter
Tom Hardy’nin Canlandırdığı Karakter: John Fitzgerald
IMDb: 8,0 Rotten Tomatoes: %79 Google: %90
 

Dunkirk (2017) | IMDb: 7,9

Dunkirk, 2. Dünya Savaşı için oldukça önemli sonuçlar doğuran Dunkerque Tahliyesi’ni işlemektedir. İngilizler ve müttefiklerin etrafı düşman askerleri tarafından kuşatılmıştır ve kaçacak yerleri yoktur. Film, oyuncu kadrosu, gerçek olaylara dayanması ve savaş filmi olmasına rağmen kanlı sahne içermemesiyle izleyicilerinin beğenisini kazanmıştır. Ayrıca film, tam bir Christopher Nolan filmidir. Nolan filmi yazıp yönetmesinin yanı sıra yapımcılığını da üstlenmiştir. Tom Hardy bu filmde her ne kadar ön plandaki rollerde yer almasa da oyunculuğu ile seyircilerden tam puan almayı başarmıştır.
Tür: Dram, Savaş
Oyuncular: Fionn Whitehead, Barry Keoghan, Mark Rylance, Tom Hardy
Tom Hardy’nin Canlandırdığı Karakter: Farrier
IMDb: 7,9 Rotten Tomatoes: %93 Google: %86
 

Black Hawk Down – Kara Şahin Düştü (2001) | IMDb: 7,7

 

 
Film gazeteci Mark Bowden’in 1999 yılında yayınladığı kitabından uyarlanmıştır ve 1993 yılı ABD Mogadişu Müdahalesi’nde yaşananları anlatmaktadır. Somali’deki iç savaşın ardından BM Barış Gücü’nün bir parçası olarak bir grup Amerikan askeri bölgeye yapılan yardımları toplayarak birçok insanın ölümüne sebep olan Mohamed Farrah Aidid’in birkaç adamını yakalamak için bir operasyon düzenler. Ancak operasyon beklenildiği gibi gitmez ve bir grup Amerikan askeri bölgede sıkışır. Yine Tom Hardy’nin ön planda olmadığı bir film olduğunu ama performansının başarılı olduğunu belirtelim.
Tür: Dram, Savaş, Tarih
Oyuncular: Josh Hartnett, Ewan McGregor, Tom Sizemore, Tom Hardy
Tom Hardy’nin Canlandırdığı Karakter: Twombly
IMDb: 7,7 Rotten Tomatoes: %76 Google: %93
 

Layer Cake – Bir Dilim Suç (2004) | IMDb: 7,3

 
Daniel Craig’in canlandırdığı isimsiz karakter başarılı bir kokain satıcısıdır. Aynı zamanda İngiliz Mafyası için önemli ve saygın bir yere sahiptir. Kendisi bu işten biraz erken emekli olmayı düşünmektedir. Fakat kendi patronu olan Jimmy Price ona çok önemli ve zorlu iki görev verir. İlk yapması gereken kayıp olan zengin prenses Charlotte Ryder’ı bulmaktır. Zengin presesimiz herkesin korkulu rüyası olan ünlü mafya Eddie Temple’ın kaybolan kızıdır. İkinci görevi de kendisine çok güven duyulmayan sert gangster Duke ile büyük bir uyuşturucu nakliyesi için pazarlık masasına oturmaktır. İsimsiz karakterimizi bir dizi zorluk beklemektedir. Tom Hardy’nin arka plandaki rolü gereği bu film Tom Hardy filmleri listesinde olmalı mı olmamalı bilemedik. Fakat biz performansını çok beğendik!
Tür: Aksiyon, Suç, Dram
Oyuncular: Daniel Craig, Sienna Miller, Michael Gambon, Tom Hardy
Tom Hardy’nin Canlandırdığı Karakter: Clarkie
IMDb: 7,3 Rotten Tomatoes: %80 Google: %84
 

Lawless – Kanunsuzlar (2012) | IMDb: 7,3

 
Kanunsuzlar, Büyük Buhran Dönemi’nde Virginia eyaletinde yaşayan Bondurant kardeşlerin gerçek hikayesinden esinlenilmiştir. Film, üç kardeşin yasa dışı alkol üretimi yaparak zengin olmasını ve yolsuz polislerle çatışmasını anlatıyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise The Proposition, The Road gibi filmlerin yönetmenliğini de yapan John Hillcoat oturuyor.
Tür: Suç, Dram, Western
Oyuncular: Tom Hardy, Shia LaBeouf, Guy Pearce
Tom Hardy’nin Canlandırdığı Karakter: Forrest Bondurant
IMDb: 7,3 Rotten Tomatoes: %67 Google: %90

Locke (2013) | IMDb: 7,1

Ivan Locke bir şirkette yöneticidir ve başarılarla sürüp giden bir kariyeri vardır. İşi kadar aile hayatı da iyi olan Locke, iki çocuğu ve karısıyla mutlu bir yaşam sürmektedir. Her şey bu kadar iyi giderken aldığı bir haber her şeyi tersine çevirir. Bu haber, arabasında giderken bir anda kendini, yaşamını ve sahip olduklarını sorgulamasına sebep olur. Bir taraftan şirketinde yaşanan bir krizle de uğraşmak zorundadır. Karmaşık ve zor bir dönem onu beklemektedir. Tek başına ilerlediği bu yolculukta geçmişi ile bir hesaplama içinde bulur kendini. Film tek mekanda ve karakterimizin arabasında geçiyor. Tom Hardy filmleri listesinde mutlaka olması gereken enteresan bir yapım.
Tür: Dram, Tek Mekan
Oyuncular: Tom Hardy, Olivia Colman, Ruth Wilson
Tom Hardy’nin Canlandırdığı Karakter: Ivan Locke
IMDb: 7,1 Rotten Tomatoes: %91 Google: %83
 

Bronson (2008) | IMDb: 7,1

Gerçek bir yaşam hikâyesinden uyarlanan film, 19 yaşındaki Michael Peterson’un çok çabuk sinirlenen karakter çizgisiyle başlar. Pek çok insan gibi Michael de adının dünyada kalıcı olmasını ister. Genç Michael’in aklına bir gün postaneyi soymak gelir. Eline aldığı silahla hiç düşünmeden harekete geçer. Aldığı ilk hapis cezasından sonra girdiği hapishanede de uslu durmaz. İlk cezasının üzerine neredeyse 4 katı yıl ekler.
Tür: Aksiyon, Biyografi, Suç
Oyuncular: Tom Hardy, Kelly Adams, Luing Andrews
Tom Hardy’nin Canlandırdığı Karakter: Charles Bronson / Michael Peterson
IMDb: 7,1 Rotten Tomatoes: %76 Google: %85
 

The Drop – Kirli Para (2014) | IMDb: 7,1

 
Eski bir suçlu olan Bob Saginowski kendi ayakları üzerinde durabilmek için barmenlik yapar. Gansterlerin para aklamak için kullandığı, Brooklyn’de olan bu barı Bob kuzeni Marv ile işletir. Tüm olanların farkında olan kuzenler olayları görmezden gelir. Bob ve komşusu Nadia bir gün çöpün yanında yaralı pitbull yavrusu bulurlar ve olaylar başlar. Yönetmenliğini Michael R. Roskam’ın yaptığı film izleyiciyi yeraltı dünyasının kasveti ile buluşturuyor.
Tür: Dram, Suç, Gerilim
Oyuncular: Tom Hardy, Noomi Rapace, James Gandolfini
Tom Hardy’nin Canlandırdığı Karakter: Bob
IMDb: 7,1 Rotten Tomatoes: %89 Google: %87

Legend – Efsane (2015) | IMDb: 6,9

 
Legend, 1950’li yıllarda Londra’da geçmektedir. Bir çetenin liderliğini yapan Ronald Kray ve Reginald Kray isimli ikiz kardeşler gün geçtikçe Londra’yı etkileri altına almaktadır. Her şey istedikleri gibi giderken Reginald’ın eşi Frances, olaya el koyar ve Reginald’dan bu işleri bırakmasını ister. Bu durum iki kardeşin özel ve profesyonel hayatlarında büyük sorunları da bir araya getirecektir. Renkli oyuncu kadrosuyla dikkat çeken film, dönemin karanlık tarafını da açık bir şekilde gözler önüne seriyor.
Tür: Dram, Suç, Biografi
Oyuncular: Tom Hardy, Emily Browning, Taron Egerton
Tom Hardy’nin Canlandırdığı Karakter: Reggie Kray / Ron Kray
IMDb: 6,9 Rotten Tomatoes: %61 Google: %88
 

Venom (2018) | IMDb: 6,7

 
İşinde iyi olmaya çalışan idealist muhabir Eddie Brock, kız arkadaşının çalıştığı araştırma şirketinin peşindedir. Kötü amaçlar taşıyan ve çalışamalarını bu amaçlara yönelik gerçekleştiren bu şirketin peşinde olan Eddie, yalnızca simbiyoz halde yaşamını sürdürebilen ve adrenalinle hayata tutunan bir organizmanın keşfedildiğini öğrenir. Eddie daha fazlasını öğrenmek için çalabalarken bu organizmalardan biri olan Venom‘un taşıyıcısı olur. Eddie’yi zor günler beklemektedir. DC evreninde Bane olarak gördüğüm Tom Hardy bu kez Marvel evreninden Venom filminde karşımıza çıkıyor.
Tür: Aksyion, Bilim Kurgu, Fantastik, Gerilim
Oyuncular: Tom Hardy, Michelle Williams, Riz Ahmed
Tom Hardy’nin Canlandırdığı Karakter: Eddie Brock / Venom
IMDb: 6,7 Rotten Tomatoes: %29 Google: %93
 

Child 44 – 44. Çocuk (2018) | IMDb: 6,5

Hikâye Sovyetler Birliği’nde Stalin döneminde geçiyor. Devlet için çalışan ajanlardan biri, tüm ülkeyi ayağa kaldıran bir seri çocuk cinayetini araştırmak için görevlendirilir. Partinin her şey olduğu ülkede olayın bir üst düzey parti lideri ile alasının olması herkesi şaşırtır. Tom Rob Smith’in romanından uyarlanan, Richard Price tarafından senaryolaştırılırken yönetmen koltuğuna Daniel Espinosa oturur.
Tür: Suç, Dram, Tarih
Oyuncular: Tom Hardy, Gary Oldman, Noomi Rapace
Tom Hardy’nin Canlandırdığı Karakter: Leo Demidov
IMDb: 6,5 Rotten Tomatoes: %27 Google: %88
 

Capone – Fonzo (2020) | IMDb: 5,0

Tom Hardy’nin dumanı üstünde yeni filmi Capone, 12 Mayıs 2020 tarihinde ABD’de vizyona girdi. Film gibi bir hayatı olan ünlü gangster Al Capone’un yaşamında kesitlerin anlatıldığı filmin ismi uzun süre Fonzo olarak tanıtıldı. Başrolü Tom Hardy’nin oynadığı filmin yönetmeni ve senaristi ise Josh Trank.
Tür: Biyografi, Suç, Dram
Oyuncular: Tom Hardy, Linda Cardellini, Kyle MacLachlan
Tom Hardy’nin Canlandıdığı Karakter: Al Capone
IMDb: 5,0 Rotten Tomatoes: %39 Google: %88

Vizyona Girmesi Beklenen Tom Hardy Filmleri

1) Venom: Let There Be Carnage (25 Haziran 2021)

Venom filminin detaylarını 14. maddede vermiştik. Filmde Venom parazitinin taşıyıcısı olan ve Eddie Brock’un hikayesi anlatılıyordu. “Venom” filminin 2. devam filmi olan bu filmin başrolünü yine Tom Hardy üstleniyor. Kahramanımız Çizgiroman tutkunlarının çok iyi bildiği ve tıpkı Venom gibi başka bir parazit olan Carnage ile karşı karşıya gelecek.
Tür: Aksiyon, Komedi, Fantastik, Korku
Oyuncular: Tom Hardy, Michelle Williams, Woody Harrelson
Tom Hardy’nin Canlandıracağı Karakter: Eddie Brock / Venom
 

2) War Party

Tom Hardy War Party adlı bu film ile Netflix seyircisinin karşısına çıkacak. Tom Hardy bu filmde ABD Donanması özel kuvvetlerindeki bir komandoyu oynayacak. Andrew Dominik yönetmenliğinde çekilecek olan film için Netflix’ten yayın tarihi ile bit açıklama gelmedi.
Tür: Aksiyon, Macera, Dram
 

3) Mad Max: The Wasteland

Mad Max serisinin yeni filmi olan Mad Max: The Wasteland‘ın yönetmen koltuğunda George Miller’ın oturuyor. Yine post-apokaliptik bir dünyada geçecek olan yapım, Mad Max: Fury Road filminin devamını konu ediniyor.
Tür: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu
 

5) Shackleton

ABD’nin başarılı kültür dergisi Variety’nin haberine göre; Tom Hardy’nin başrolünde yer alacağı “Shackleton” adındaki ve biyografi türündeki film için Heyday Films, Studiocanal ve Hardy Son & Baker bir araya geliyor. Tom Hardy hayranlarını heyecanlandıran film hakkında henüz çok az şey bilinse de konu olarak İrlandalı kaşif Ernest Shackleton’ın yaşamından bir kesitlerin anlatılacağı biliniyor.
Tür: Biyografi
Tom Hardy’nin Canlandıracağı Karakter: Ernest Shackleton
 
 

This post is also available in: English Français Español Deutsch

Kategoriler: Film & Dizi

Yorumlar (0) Yorum Yap

/