l Netflix Fiyatı Ne Kadar? Aylık Abonelik Ücreti Nedir? (Haziran 2020)

Netflix Fiyatı Ne Kadar? Aylık Abonelik Ücreti Nedir? (Haziran 2020)

Attention Please!

Attention Please!

İyi tavsiyeler evreni

Netflix fiyatı aylık 17,99 TL’den başlar. Fakat 3 farklı paketten en uygun fiyatlı olanıdır bu. Bu paketler farklı avantajlar ve sınırlandırmalar içeriyor. Koronavirüs salgını nedeniyle Netflix kullanım süremiz ve Netflix kullanıcı sayısında artış yaşanmaya başladı. Dolayısıyla Netflix fiyat bilgisi internette sıkça aranan sorgulardan biri oldu. Peki Netflix Aylık üyelik planları ve seçenekleri nelerdir? Netflix fiyatı ne kadar? Tüm bu soruları sizler için araştırdık ve yanıtladık. Bilgilerimiz günceldir ve güncel tutulacaktır. (Mayıs 2020)
netflix fiyatı
Netflix, dijital dünyanın en popüler ve en çok kullanıcıya sahip film ve dizi platformu. Böyle platformlara ise dünya genelinde streaming adı veriliyor. Netflix’e aylık düzenli bir ödeme yaparak tüm Netflix içeriklerine tüm cihazlarınızdan ücretsiz şekilde ulaşabiliyorsunuz. Netflix fiyatları 3 abonelik planı üzerinden karşımıza çıkıyor. Bu planların farklı avantajları söz konusu.

Netflix Fiyatı ve Abonelik Planları

Netflix’in 3 adet abonelik planı var. Netflix abonelik planları bu şekilde:
● Temel
● Standart
● Özel
Netflix üyelik ücreti aylık 17,99 TL‘den başlar. Bu en uygun fiyatlı olan Temel pakettir. Bu paketi satın alırsanız içerikleri Full HD ya da Ultra HD kalitede izleme şansınız yoktur. Dizileri ve filmleri 1 ekranda, standart çözünürlükte izleyebilirsiniz. Çevrimdışı izlemek isterseniz de videoları sadece 1 telefon ya da tablete indirebilirsiniz.
Netflix üyelik ücretleri kapsamındaki ikinci seçeneğimiz ise aylık ücreti 29,99 TL olan Standart pakettir. Bu paket kapsamında içerikleri Full HD (1080p) izleyebilirsiniz. Ayrıca aynı anda 2 ekran üzerinde izleyebilirsiniz. Yani aile bireylerinden biriniz TV’de dizi izlerken siz aynı anda telefonunuz üzerinden bir film izleyebilirsiniz. Videoları 2 telefon ya da tablete indirebilirsiniz. İki kişilik aileler ya da arkadaşlar için ideal bir pakettir.
Netflix üyelik ücretleri arasında en fazla avantaja sahip olan ve en pahalı olan aylık 41,99 TL‘lik fiyatıyla Özel pakettir. Bu paketin satın alırsanız Netflix’te yer alan tüm yapımları Full HD (1080p) ve Ultra HD (4K) izleyebilirsiniz. Aile bireyleriniz ya da arkadaşlarınız ile Netflix’i aynı anda 4 ekran üzerinde izleyebilirsiniz. Aynı şekilde dizileri ve filmleri 4 telefon ya da tablete indirebilirsiniz. Geniş aileler ve kalabalık arkadaş grupları için ideal bir seçimdir.
Son olarak şunları belirtmekte de fayda var: Tüm planlar, istediğiniz kadar çok cihazda sınırsız sayıda dizi ve film sunar. HD (720p), Full HD (1080p), Ultra HD (4K) ve HDR kullanılabilirliği internet bağlantı hızınıza ve cihazınızın özelliklerine bağlıdır. HD, Full HD, Ultra HD veya HDR izleme seçenekleri içeriklerimizin tamamı için sunulmaz.
Netflix’te yer alan paket açıklamaları da aynen size aktardığımız şekilde:
Netflix Fiyatı Ne Kadar? Aylık Abonelik Ücreti Nedir? (Haziran 2020) 1

Netflix nasıl izlenir?

Kart bilgilerinizi girip abonelik planını seçtiğiniz anda üyeliğiniz resmi olarak başlıyor. Üyeliğinizi iptal etmediğiniz sürece, Netflix her ay kartınızdan seçtiğiniz paketin ücretini otomatik olarak çekiyor. Yani otomatik ödeme talimatı verilmiş bir fatura gibi düşünebilirsiniz.

Netflix nereden izlenir?

Ödemenizi yapıp abone olduğunuz taktirde tüm içeriklere Netflix.com üzerinden rahatça ulaşabilirsiniz. Ayrıca tüm mobil platformlar için uygulaması da mevcut. Uygulama üzerinden de telefonunuzda ve tabletinizde bu keyfi yaşayabilirsiniz.

Netflix fiyatı ödemeden 1 aylık ücretsiz deneme

Netflix uzun süre Türkiye’deki kullanıcıları için 1 aylık ücretsiz deneme sunuyordu. Fakat geçtiğimiz Şubat ayında bu özelliği kaldırdığını duyurdu. Dolayısıyla Netflix içeriklerine ulaşmak için abone olmanız gerekiyor. Netflix’in bu konuyla ilgili resmi açıklamasına şu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Netflix’te hangi içerikler var?

Netflix’te dünya genelinde çok sevilen diziler, filmler, belgeseller, animasyonlar, çizgi filmler, reality şovlar ve TV programları yer alıyor. Başka yapımların yayın haklarını satın alıp kullanıcıları ile buluştursa da kullanıcıların Netflix’i tercih etme sebebi Netflix’in kendi yapımları. Netflix Originals adı altında yayınlanan bu içerikleri Netflix kendi üretiyor.
Netflix’te izleyebileceğiniz başarılı yapımlara aşağıdaki güncel listelerimizden ulaşabilirsiniz.
Kategoriler: Kültür

Yorumlar (0) Yorum Yap

/