Netflix Suç Dizileri – Netflix’te İzlemeniz Gereken En İyi 40 Suç Dizisi

Netfleaks

Netfleaks

İzlemelere doyamadığım benim ❤️

Bir cinayet gizemine ortak olmak mı istiyorsunuz? Ya da bir para aklama hikayesine? O halde hiç merak etmeyin Netflix suç dizileri size istediğinizi verecek.
netflix suç dizileri
Netflix suç dizileri listemizde Sherlock ve Breaking Bad gibi klasik yapımlardan, MindhunterNarcos ve La Casa de Papel gibi Netflix orijinal yapımlarına eşsiz bir liste hazırladık. Tüm dizileri IMDb puanlarına göre listeledik.
Netflix Bilim Kurgu Dizileri, Netflix Komedi Dizileri, Netflix Korku Filmleri gibi alt listeler hazırlamıştık. Ayrıca en iyi Netflix dizileri listemize de göz atmanızı tavsiye ediyoruz.
Yeni diziler eklendikçe bu listeyi güncelleyeceğiz.

En iyi Netflix suç dizileri


1. Breaking Bad | IMDb: 9,5

breaking bad
Yaratıcısı: Vince Gilligan
Oyuncular: Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn
Bir okulda kimya öğretmeni olan Walter White, kendi halinde ailesiyle yaşamını sürdüren biridir. Yaşadığı bazı rahatsızlıklar sonucu hastaneye giden Walter ne yazık ki akciğer kanseri olduğunu öğrenir. Ölüm gerçeğinin en çok can acıtan tarafı ailesini geride bırakacak olmasıdır. Yaşanan bazı farklı olaylarda uyuşturucu sektöründe ciddi para olduğunu görür. Ailesini en iyi şekilde finanse edebilmenin en iyi yolu budur. Üstelik başarılı bir kimyacı için bu pek de zor görünmüyordur. Ve tansiyonun bir dakika bile düşmediği 5 sezonluk bu efsaneye bir şans vermenizi çok isteriz.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 49 dk – Toplamda 5 Sezon 62 bölüm

NETFLIX’TE İZLE
2. Sherlock | IMDb: 9,1

sherlock
Yaratıcısı: Mark Gatiss, Steven Moffat
Oyuncular: Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs
Arthur Ignatius Conan Doyle tarafından kaleme alınan dedektif Sherlock Holmes hikayelerinden uyarlanan senaryonun diziye uyarlanmasıyla karşımıza bu güzel yapım çıkıyor. Yönetmen koltuğunu Michael Hurst, Rick Jacobson ve Jesse Warn paylaşıyor. Bu sefer hikaye modern dünyada geçiyor. Dedektif Sherlock bu sefer günümüz Londra’sında yaşanan sırlar çözüm bekliyor. Sherlock’un yanında yine Doktor Watson yer alır. Atılan kısa mesajlar, mailler, blogların yanı sıra Sherlock eski yöntemleri yani kendi tarzını kullanmaya devam eder.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 1 saat 28 dk – Toplamda 4 Sezon 15 bölüm

NETFLIX’TE İZLE


3. When They See Us | IMDb: 8,9

when they see us
Yaratıcısı: Ava DuVernay
Oyuncular: Asante Blackk, Caleel Harris, Ethan Herisse
Gerçek bir hikayeyi konu edinen When They See Us, Central Park Five ismiyle anılan beş gencin işlemedikleri bir suç yüzünden haksız sebeple yargılanmasını konu edinir. Central Park’ta koşuya çıkmış bir kadını cinsel bir saldırıda bulunduklarına dair bir iddiayla tutuklanan bu beş genç ülke çapında ses getiren bir davanın içinde kendilerini bulacaklardır. When They See Us, Netflix orijinal yapımları arasında Netflix suç dizileri listemizin en yüksek IMDb’ye sahip dizisi.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 1 saat 10 dk – Toplamda 1 Sezon 4 bölüm

NETFLIX’TE İZLE


4. Narcos | IMDb: 8,8

narcos
Yaratıcısı: Carlo Bernard, Chris Brancato, Doug Miro
Oyuncular: Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook
Narcos, tarihin en büyük uyuşturucu baronlarından biri olan Pablo Escobar’ın gerçek hayat hikayesinden uyarlanmıştır. Escobar’ın büyük bir uyuşturucu krallığını nasıl kurduğu, işleri nasıl yönettiği ve tüm dünyaya saran bir ağı nasıl kurduğu anlatılmaktadır. Escobar’ın karşısında ABD vardır. Amerikalı federaller bu suç şebekesini çökertmek için ellerinden geleni yaparlar. Kısa bir süre sonra Meksikalı ajan Javier Pena, Escobar’ı yakalamak için ABD’den Kolombiya’ya gönderilir.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 49 dk – Toplamda 3 Sezon 30 bölüm

NETFLIX’TE İZLE


5. Peaky Blinders | IMDb: 8,8

peaky blinders
Yaratıcısı: Steven Knight
Oyuncular: Cillian Murphy, Paul Anderson, Helen McCrory
İkinci Dünya Savaşı’nın henüz bittiği dönemlerde, İngiltere’de Shelby’lerin çetesine konuk oluyoruz. Birçok ödül kazanmış Peaky Blinders, belli bir tarihi dönemi anlatan dizileri sevenler için kaçırılmaması gereken bir dizi. Genel olarak İngiltere’de çete hayatını anlatan Peaky Blinders aksiyonu ve sanatsal yönüyle izleyenleri fazlasıyla tatmin ediyor.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 1 saat – Toplamda 7 Sezon 37 bölüm

NETFLIX’TE İZLE
6. Better Call Saul | IMDb: 8,7

better call saul
Yaratıcısı: Vince Gilligan, Peter Gould
Oyuncular: Bob Odenkirk, Rhea Seehorn, Jonathan Banks
Suç ve Dram temasının işlendiği Better Call Saul’da olaylar 2002 yılı dönemlerinde başlamaktadır. Breaking Bad’den tanıdığımız Saul’un hikayesine odaklanan dizide, Breaking Bad’in efsaneleşmiş karakterlerini bolca görmek mümkün. Birtakım mali zorluklar içerisinde bir avukat olan Jimmy, davaları kazanmaya çalışmak dışında müşteri kazanmayıda hedef haline getirmiştir. Tüm bunlar yaşanırken Jimmy’i etrafındaki tehlikelerle de boğuşmak zorundadır.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 46 dk – Toplamda 6 Sezon 63 bölüm

NETFLIX’TE İZLE


7. Sacred Games (Kutsal Oyunlar) | IMDb: 8,7

kutsal oyunlar
Yaratıcısı: Varun Grover
Oyuncular: Saif Ali Khan, Nawazuddin Siddiqui, Neeraj Kabi
Sacred Games, babasının gölgesinde kalmış olan ve babası kadar da başarılı bir polis olmayı hayal eden Sartaj Singh’in Bombay’ın darmadağın olmuş polis teşkilatındaki mücadelesi ile başlıyor. Bir gün bir telefon alan Sartaj, telefondaki kişinin Bombay’ın en tekinsiz mafyası Ganesh Eknath Gaitonde olduğunu öğrenir. Sartaj, Gaitonde’ye ulaşmak için büyük çaba sarf etmeye başlar. Sartaj bu çaba süresince de korkunç bilgiler edinmeye başlar. Örneğin kısa bir süre sonra Bombay’da büyük bir saldırı olacağının bilgisini edinir. Sartaj, Gaitonde’ye ulaşabilecek midir? Tüm bu oyunların içinden nasıl çıkacaktır?
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 50 dk – Toplamda 2 Sezon 16 bölüm

NETFLIX’TE İZLE


8. Sons of Anarchy | IMDb: 8,6

sons of anarchy
Yaratıcısı: Kurt Sutter
Oyuncular: Charlie Hunnam, Katey Sagal, Mark Boone Junior
Bir motorsiklet kulübü olan MC, kanun adamlarına rağmen kendi yasa dışı varlığını korumaya çalışan Kaliforniya’nın küçük bir kasabasında yer alır. Bölgenin suç ve uyuşturucu ağına karşı direnç göstermenin yanı sıra içerisinde bulunan kuralsız hayatı sürdürmeye çabalamaktadır. Bu marjinal ve kanundışı yaşamı MC üyeleri ne kadar koruyabilecektir.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 45 dk – Toplamda 7 Sezon 92 bölüm

NETFLIX’TE İZLE


9. Mindhunter | IMDb: 8,6

mindhunter
Yaratıcısı: Joe Penhall
Oyuncular: Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv
FBI davranış bilimleri departmanının kuruluş hikayesini anlatan Mindhunter, gerçek bir hikayeye sahip. Genel olarak insanların neden suç işlediğini ve bir insanı suça iten unsurları irdeleyen Mindhunter, size sosyoloji ve psikoloji konusunda yeni bakış açıları kazandıracaktır. Karakterler ve karakterlerin konuştukları seri katiller, zamanında gerçekten yaşadığı için dizinin etkileyiciliği de buna paralel olarak artıyor. Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv gibi oyuncuların oynadığı Mindhunter, suç, psikoloji ve sosyoloji sevenler için biçilmiş kaftan olsa da, herkes için bir çırpıda bitirebilecek diziler arasında yerini alıyor.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 1 saat – Toplamda 2 Sezon 19 bölüm

NETFLIX’TE İZLE10. Line of Duty | IMDb: 8,6

line of duty
Yaratıcısı: Jed Mercurio
Oyuncular: Martin Compston, Vicky McClure, Adrian Dunbar
Polis yozlaşması üzerine ciddi bir drama olan Line Of Duty’de gerçekleşen bir polis baskınında işler umulduğu gibi gitmemiştir. Dedektif Steve Arnott olayların üstünün kapatılmasına şiddetle karşıdır. 2 sezon süren dizide Martin Compston, Vicky McClure gibi önemli isimler yer alıyor.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 1 saat – Toplamda 6 Sezon 35 bölüm

NETFLIX’TE İZLE


11. Delhi Crime | IMDb: 8,5

delhi crime
Yaratıcısı: Richie Mehta
Oyuncular: Shefali Shah, Rajesh Tailang, Rasika Dugal
Delhi Crime Hindistan’da yer alan acımasız bir çetenin tecavüzü sonrası açılan soruşturmaya dayanıyor. Dizide gerçekten yaşanmış olaylar ele alınıyor. Dava sonrası gerçekleşen büyük etki daha katı yasaları beraberinde getirir. Böylelikle gelişmekte olan bu ülkede nihayet kurbanın sesi duyulacaktır. Bu soruşturma, bir başkaldırı olacaktır.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 50 dk – Toplamda 1 Sezon 7 bölüm

NETFLIX’TE İZLE


12. Narcos Mexico | IMDb: 8,4

narcos mexico
Yaratıcısı: Carlo Bernard, Chris Brancato, Doug Miro
Oyuncular: Diego Luna, Scoot McNairy, José María Yazpik
Narcos dizisi ile hikaye bağlamında doğrudan bir ilişkisi olmayan Narcos: Mexico, bağımsız uyuşturucu kaçakçılarını ve 1980’lerdeki Guadalajara Karteli’nin yükselişinin anlatıyor. DEA ajanı Kiki Camarena’nın bu kartellere karşı mücadelesi dizinin odak noktası.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 50 dk – Toplamda 2 Sezon 20 bölüm

NETFLIX’TE İZLE


13. La casa de papel | IMDb: 8,4

la casa de papel
Yaratıcısı: Álex Pina
Oyuncular: Úrsula Corberó, Álvaro Morte, Itziar Ituño
Tarihin azılı suçlularını bir araya getiren Profesör’ün aklında büyük bir soygun vardır. İspanya Kraliyet Darphanesi’ni soymak için uzun süre plan yapar. Ekibi toplar ve onları eğitmeye başlar. Her türlü ihtimali göz önüne alan Profesör her alanda eğitim verir. Artık plan kusursuz bir şekilde hazırdır ve ekip darphaneye adımını atar. Ardından ise tüm İspanya ve dünya gözü darphaneye çevirir. İçerideki rehineler, dışarıda soygunu destekleyen koca bir kitle, polis teşkilatı, soygun ekibi ve hızla geçen dakikalar. Akıl almaz bir soygun sizi içine çekecek.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 1 saat 10 dk – Toplamda 4 Sezon 31 bölüm

NETFLIX’TE İZLE
14. Broadchurch | IMDb: 8,4

broadchurch
Yaratıcısı: Chris Chibnall
Oyuncular: David Tennant, Olivia Colman, Jodie Whittaker
Başrolünde David Tennat’ın oynadığı Broadchurch, aslında suç oranının çok düşük olduğu ve sakinlerinin huzurla yaşadığı bir bölgedir. 11 yaşındaki bir çocuğun ölümü sonucunda diğer çocuklar için endişelenen bölge halkı olayın çözüme kavuşmasını ister. Dedektif Alec Hardy ve yardımcısı Ellie Miller bu gizemli davayı çözmek için görevlendirilirler.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 48 dk – Toplamda 3 Sezon 24 bölüm

NETFLIX’TE İZLE


15. O Mecanismo | IMDb: 8,4

o mecanismo
Yaratıcısı: José Padilha
Oyuncular: Caroline Abras, Selton Mello, Enrique Diaz
The Mechanism olarak da bilinen yapım başarılı bir Güney Amerika dizisi. Brezilya’da yaşanan gerçek olaylardan esinlenilen dizinin senaryosunu Elena Soarez kaleme almıştır. Dizide, bir grup dedektif tarafından ortaya çıkarılan büyük bir yolsuzluk olayının ardından bunun çevredeki insanlara yansımalarını izliyoruz. Suç dizisi olduğu kadar aslında politik ve sosyolojik bir dizi. Dünya düzeni, medya, politika, yolsuzlukluk gibi konular ilginizi çekiyorsa mutlaka izlemenizi öneriyoruz.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 41 dk – Toplamda 2 Sezon 16 bölüm

NETFLIX’TE İZLE


16. Ozark | IMDb: 8,4

ozark
Yaratıcısı: Bill Dubuque, Mark Williams
Oyuncular: Jason Bateman, Laura Linney, Sofia Hublitz
Ozark, kara para aklama işinde uzmanlaşmış bir yatırım bankacısı babanın para aklama hikayesini ve bu yolda ailesiyle yaşadığı sorunları anlatıyor. Baba Martin daha fazla para aklamak adına ailesi ile Ozark’a gidiyor. Her şey planda kolay gibi görünse de bu tuhaf yer ve yaşanan problemler yüzünden ailenin ve Martin’in başı bir türlü beladan kurtulmuyor.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 1 saat – Toplamda 3 Sezon 30 bölüm

NETFLIX’TE İZLE


17. American Crime Story | IMDb: 8,4

american crime story
Yaratıcısı: Scott Alexander, Larry Karaszewski, Tom Rob Smith
Oyuncular: Sarah Paulson, Annaleigh Ashford, Sterling K. Brown
Sezonlar boyu aynı karakterleri görmeyi mi seversiniz yoksa yeniliklerden mi hoşlanırsınız? Dizinin tek bir konusu mu olmalı yoksa her bölüm, her sezon bambaşka konular mı olmalı? Eğer cevabınız her sezon başka karakterler ve farklı konular izlemek ise, hele bir de genel konusu suç olsun istiyorsanız izlemeniz gereken dizi American Crime Story. 1990’larda Amerika’nın heyecan ve korkuyla takip ettiği bir dava vardı. O. J. Simpson davası. Amerikalı futbol yıldızı ve aynı zamanda aktör olan O. J. Simpson’ın eşini öldürmekten yargılandığı ve binlerce insanın takip ettiği bu dava dizinin ilk sezon konusudur. O zamanlar medyadan takip ettiğimiz davayı bir de diziden izlemek istemez misiniz?
Süre (ilk sezon): Ort. Bölüm Uzunluğu 42 dk – 10 bölüm

NETFLIX’TE İZLE18. Top Boy | IMDb: 8,4

top boy
Yaratıcısı: Ronan Bennett
Oyuncular: Ashley Walters, Kane Robinson, Shone Romulus
Top Boy, Londra’daki uyuşturucu dünyasını izleyici ile buluşturuyor. Bu dünyadaki acımasızlık, bağımlıların düştüğü durumlar ve satıcılar arasındaki rekabeti gerçekçi ve etkili bir şekilde görmemizi sağlıyor. Dizinin ana karakterlerinden Dushane, Küba’nın güneyinde olan Jamaika-Kingston’da yaşamış ve yaşadığı bazı olaylar yüzünden Londra’ya gelmek zorunda kalmıştır. İlk bölümde Jamaika’daki uyuşturucu trafiğini ve hapishaneleri de görme fırsatımız oluyor. Doğu Londra’daki suç mahallesinde geçen dizide, suça karışan gençlerin arasından Dushane ve Sully’nin yükselmesini ve suçlu olanların verdikleri hayat mücadelesine tanıklık ediyoruz.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 1 saat – Toplamda 4 Sezon 19 bölüm

NETFLIX’TE İZLE


19. Unbelievable | IMDb: 8,4

unbelievable
Yaratıcısı: Susannah Grant, Michael Chabon, Ayelet Waldman
Oyuncular: Kaitlyn Dever, Toni Collette, Merritt Wever
Unbelievable gerçek bir hikayeden uyarlanmıştır. Marie genç bir kızdır. Tecavüze uğradığı için şikayette bulunur. Ancak bu şikayetin asılsız olduğu söylenerek Marie suçlanır. Bu olaya ise bakması için iki kadın dedektif görevlendirilir. Marie gerçekten doğruyu mu söylüyordur yoksa karşısındaki insanları kandırmaya mı çalışıyordur?
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 48 dk – Toplamda 1 Sezon 8 bölüm

NETFLIX’TE İZLE


20. Prison Break | IMDb: 8,3

prison break
Yaratıcısı: Paul Scheuring
Oyuncular: Dominic Purcell, Wentworth Miller, Amaury Nolasco
Cinayetten haksız yere tutuklanan abisini Fox River Hapishanesi’nden kaçırmaya karar veren Michael Scofield bir yapı mühendisidir. Abisi ABD Başkan Yardımcısının kardeşini öldürmekle suçlanmaktadır ve bu suçun bedeli idamdır. İnanılmaz derecede zeki olan Michael Scofield, akla sığmayan bir plan yapar. Bankaya giderek soygun yapar ve abisinin bulunduğu hapishaneye gönderilmesini sağlar. Micheal’ın dahiyane bir planı vardır. Ancak ünlü bir mafya tetikçisi, azılı bir gardiyan ve diğer mahkumlar Micheal’ın planını zora sokmaktadır.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 44 dk – Toplamda 6 Sezon 91 bölüm

NETFLIX’TE İZLE


21. Vis a Vis | IMDb: 8,3

vis a vis
Yaratıcısı: Iván Escobar, Esther Martínez Lobato, Álex Pina
Oyuncular: Alba Flores, María Isabel Díaz Lago, Marta Aledo
Vis a Vis dizisinin baş karakteri Macarena Ferreio patronuna aşık olunca hayatı alt üst olur. Erkek arkadaşına olan bağlılığı Macarena’nın kandırılmasına ve yakalanmasına neden olur. Cruz del Sur hapishanesinde 7 yıl hapis cezasına çarptırılan Macarena, hiç bilmediği bu dünyada yaşamak için mücadele vermek zorundadır.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 53 dk – Toplamda 4 Sezon 51 bölüm

NETFLIX’TE İZLE22. Fauda | IMDb: 8,3

fauda
Yaratıcısı: Avi Issacharoff, Lior Raz
Oyuncular: Lior Raz, Itzik Cohen, Neta Garty
Fauda, öldürdüğünü düşündüğü teröristin yaşadığını öğrenen eski bir ajanın hikayesini anlatıyor. Doron Kavillio İsrailli bir ajandır ve Hamas liderinin peşindedir. Abu Ahmad’ı öldürerek görevini bitiren Doron, işini bırakıp kendisi için yeni bir hayat kurar. Eski patronunun bir gün Doron’u araması kaçmak istediği eski yaşamına dönmesine neden olacaktır. Abu Ahmad’ın yaşadığını öğrenen Doron, bu sefer görevini tamamlamak için harekete geçecektir.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 1 saat – Toplamda 3 Sezon 36 bölüm

NETFLIX’TE İZLE


23. Lucifer | IMDb: 8,2

lucifer
Yaratıcısı: Tom Kapinos
Oyuncular: Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro
Cehennemin karanlık lordu Lucifer, içindeki bulunduğu karanlık dünyada mutsuz ve sıkışmış bir haldedir. İstifa eder ve Los Angeles’ta bir bar açar. En önemli yeteneği insanların gizli tutkuları ortaya çıkarmak olan Lucifer, yanında işlenen cinayet sonrasında Los Angeles Polis Departmanına suçlulara yardım etme konusunda destek olmaya başlar. Diğer taraftan Amenadiel isimli bir melek de başıboş kalmış olan cehenneme dönmesi konusunda baskı yapmaktadır.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 42 dk – Toplamda 6 Sezon 84 bölüm

NETFLIX’TE İZLE


24. Bodyguard | IMDb: 8,1

bodyguard
Yaratıcısı: Jed Mercurio
Oyuncular: Richard Madden, Sophie Rundle, Vincent Franklin
Bodyguard dizisinde bir savaş gazisi tesadüfen içinde bulunduğu trendeki bombalı intihar saldırısına engel olarak ülke genelinde meşhur olur. Bunun üzerine ülkenin önemli bakanlarından birini korumakla görevlendirilir. Aksiyon dolu ilk sezonuyla büyük beğeni alan dizinin ikinci sezonunda farklı ilişkiler ve açığa çıkmaması gereken sırlara odaklanılıyor.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 1 saat – Toplamda 1 Sezon 6 bölüm

NETFLIX’TE İZLE


25. Manhunt | IMDb: 8,1

manhunt
Yaratıcısı: Andrew Sodroski, Jim Clemente, Tony Gittelson
Oyuncular: Gethin Anthony, Arliss Howard, Kelly Jenrette
Yolladığı bombalı mektuplarla 3 kişinin ölümüne sebep olan Theodore J.Kaczynski’yi daha önce duymuş muydunuz? Unabomber lakaplı Kaczynski FBI’ın tabiriyle en büyük suç dehalarından biridir. Manhunt dizisi Kaczynski’nin öyküsünü konu alır. FBI’dan bir suçlu profil uzmanı olayları takip ederek Kaczynski’nin profilini ortaya çıkarmaya çalışır. Bu çıkarılan profil gerçekten onun yakalanmasında çok önemli bir yere sahiptir.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 1 saat – Toplamda 2 Sezon 18 bölüm

NETFLIX’TE İZLE26. How to Get Away with Murder | IMDb: 8,1

how to get away with murder
Yaratıcısı: Peter Nowalk
Oyuncular: Viola Davis, Billy Brown, Jack Falahee
Bir hukuk hocasından cinayeti nasıl gizleyebileceğinizi öğrenebilir misiniz? Bir grup hukuk öğrencisinin, derslerine giren garip bir profesör yüzünden hayatlarının değişmesini konu alan bir dizidir. Garip profesör Annalise Keating hem özel hayatı hem de iş hayatı arasında git gelleri yaşar. Bu git geller arasında ise dersini alan bir grup öğrenciyle birlikte bir cinayet kumpasına düşerler. Kriminal savunma dersleri veren Keating akademik bilgisini teoriye nasıl yansıtacak?
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 43 dk – Toplamda 6 Sezon 90 bölüm

NETFLIX’TE İZLE


27. Suburra | IMDb: 8,0

suburra
Yaratıcısı: Daniele Cesarano, Barbara Petronio
Oyuncular: Alessandro Borghi, Giacomo Ferrara, Eduardo Valdarnini
Suburra, Mafya Capitale soruşturmasının gerçek olaylarına dayanıyor. Organize suç, politikacılar ve kilise adamları arasındaki güç savaşlarını konu alan dizinin odak noktası; yolsuzluk. Roma yakınlarındaki sahil kenti Ostia’nın kumarın ve suçun merkezi haline gelmesi anlatılıyor. 2008 yılında Ostia’daki toprak için yapılan kavga taraflar için tehlikeli bir savaşa dönüşüyor.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 50 dk – Toplamda 2 Sezon 18 bölüm

NETFLIX’TE İZLE


28. Blacklist | IMDb: 8,0

blacklist
Yaratıcısı: Jon Bokenkamp
Oyuncular: James Spader, Megan Boone, Diego Klattenhoff
Dünyanın her tarafında aranan pek çok suçlu var. Ancak bazıları var ki tüm dünya genelinde aranan en azılı suçlulardan. Peki, bu azılı suçlulardan birinin kendi isteğiyle teslim olması hele ki işlediği suçlar sonucunda asla serbest kalamayacak haldeyken teslim olması olası mı? Raymond Reddington işte o suçlulardan birisi. FBI’ya teslim olmak istediğini bildirir. Ancak bazı şartları vardır. Kendi işlediği onlarca suça karşılık elindeki aranan suçlular listesini verecek ve kendi özgürlüğünü alacaktı. Tek şartı bu değildi tabi. FBI’dan Elizabeth Keen ile birlikte çalışarak suçluları birlikte yakalamak ister. Keen bunu kabul eder ve çalışmaya başlarlar.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 43 dk – Toplamda 8 Sezon 153 bölüm

NETFLIX’TE İZLE


29. The Sinner | IMDb: 8,0

the sinner
Yaratıcısı: Derek Simonds
Oyuncular: Bill Pullman, Dohn Norwood, Adam LeFevre
Cora Tannetti güzel bir aileye sahiptir, onu seven bir eşi ve bir de oğlu vardır. Güzel bir yaz gününde ailesiyle zaman geçirmek için göle giden Cora, hiç beklenmedik bir anda birini öldürür. Sebebini tam olarak kimse anlayamaz ne eşi ne ailesi. Cora neden birini öldürdü, ters giden bir şeyler mi vardı? Bu soruların yanıtı dedektif Harry Ambrose arayacak ve soruları aydınlatmaya çalışacaktır. Öfke, şiddet ve korkunun sebepleri için en derine ineceğimiz The Sinner, Petra Hammesfahr’ın aynı isimli kitabından uyarlanmıştır.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 45 dk – Toplamda 4 Sezon 25 bölüm

NETFLIX’TE İZLE30. Queen of the South | IMDb: 7,9

Yaratıcısı: M.A. Fortin, Joshua John Miller
Oyuncular: Alice Braga, Hemky Madera, Peter Gadiot
Teresa Mendoza, uyuşturucu satıcılığı yaparak yaşamını sürdürür. Teresa Mendoza’nın uyuşturucu satıcısı erkek arkadaşı Guero beklenmedik bir anda uyuşturucu kartelleri tarafından Meksika’da öldürülür. Kaçak olarak gittiği Amerika’ya sığınmak zorunda kalan Teresa’ya geçmişten birisi sahip çıkar ve uyuşturucu kartellerini devirmek için onu yetiştirir. Teresa, kendini yetiştirir, güçlendirir ve kartelin lideri olmak için mücadele verir. Queen of the South, taşradan çıkan Teresa’nın kraliçeye dönüşme hikayesini izleme fırsatı veriyor.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 42 dk – Toplamda 5 Sezon 54 bölüm

NETFLIX’TE İZLE


31. Undercover | IMDb: 7,9

undercover
Yaratıcısı: Lars Damoiseaux, Eveline Hagenbeek, Piet Matthys…
Oyuncular: Tom Waes, Anna Drijver, Frank Lammers
Uyuşturucu kaçakçılarıyla dolu bir dünyanın içindeyiz. Ancak bazıları var ki dudak uçuklatacak cinsten bir zenginliğe ve zekaya sahip. Undercover gerçek hikayelerden uyarlanan bir suç dizisi. Ferry Bouman dünyanın en büyük uyuşturucu üreticilerinden biridir. Hollanda-Belçika sınırında ultra lüks bir villada yaşar. Zekasını kullanarak akıl almaz bir düzen kurmuştur ve onu yakalaması tahmin edilenin aksine çok daha zordur. İki polis memuru, gizlice Bouman’ın yaşantısının içine girmeye çalışır. Ona farkettirmeden çeteye girecekler, ardından kanıtları toplayarak Bouman’ı yakalayacaklardır. Ancak evdeki hesap her zaman çarşıya uymaz. Macera dolu bir serüven başlar.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 50 dk – Toplamda 2 Sezon 17 bölüm

NETFLIX’TE İZLE


32. Şantaj (El inocente) | IMDb: 7,9

el inocente
Yaratıcısı ve Yönetmeni: Oriol Paulo
Oyuncular: Mario Casas, Xavi Sáez, Santi Pons
Şantaj, gençlik yıllarında talihsiz şekilde bir kavgaya karışıp istemeden katil olan Mateo’nun öyküsünü anlatıyor. Mateo 9-10 sene önceki bu kavga yüzünden hapse girer. Cezasını yatıp çıktıktan sonra karısı Olivia ile birlikte çok sevdiği evlatlarına rahat bir gelecek sunmak adına yeni bir yaşam kurmayı amaçlar. Fakat bir gün kendilerini aldıkları garip bir haber ile bir dizi tuhaf olayın içlerinde bulurlar. Mateo bir türlü anlam veremediği bu enteresan olayları çözmeye ve anlamlandırmaya çalışmak zorundadır.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 58 dk – Toplamda 1 Sezon 8 bölüm

NETFLIX’TE İZLE


33. Gotham | IMDb: 7,8

gotham
Yaratıcısı: Bruno Heller
Oyuncular: Ben McKenzie, Jada Pinkett Smith, Donal Logue
DC Comics’in kahramanlarından Batman’in şehri olarak bildiğimiz Gotham şehrinde, dizi Batman’den öncesini anlatıyor. Polis Departmanı’ndaki James Gordon, Bruce’un Batman’e dönüşme hikayesinde ona eşlik edecektir. Şehirdeki pek çok suçla ve kötü karakterlerle de mücadele edeceklerdir. Dizide, Penguen, Kedi Kadın, Zehirli Sarmaşık ve Bilmececi gibi Batman dünyasının karakterlerini gençlik halleriyle dizi de görme fırsatımız oluyor.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 42 dk – Toplamda 5 Sezon 100 bölüm

NETFLIX’TE İZLE


34. Alias Grace | IMDb: 7,8

alias grace
Yaratıcısı: Margaret Atwood, Sarah Polley
Oyuncular: Sarah Gadon, Edward Holcroft, Rebecca Liddiard
Grace Marks, İrlanda’dan Kanada’ya göç eder ve Thomas Kinnear adında birinin yanında hizmetçilik yapmaya başlar. Çalışmaya başladıktan belli bir süre sonra, bir adamın ona yardım etmesi ile birlikte evin sahibini ve de kahyasını korkunç bir şekilde öldürmekle suçlanır. Hüküm giyer ve 16 yaşında olduğu için ömür boyu hapis cezasına çarptırılır. Grace’nin olay gününe dair hiçbir şey hatırlamıyor oluşu halkı ikiye ayırır. Grace’nin hafızasını yerine getirmek için Amerika’nın başarılı psikologlarından Dr. Simon Jordan, Grace ile çalışmaya başlar.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 1 saat – Toplamda 1 Sezon 6 bölüm

NETFLIX’TE İZLE35. You | IMDb: 7,8

you
Yaratıcısı: Sera Gamble, Greg Berlanti
Oyuncular: Penn Badgley, Ambyr Childers, Victoria Pedretti
İlk sezonuyla izleyiciler tarafından çok beğenilen dizi You, ‘Joe’ ve ‘Beck’ karakterleri arasında gelişen ilişkiyi gerilim dolu bir şekilde sunuyor. Hikaye başta romantik gibi görünse de gittikçe detayları öğreniyorsunuz ve ‘Joe’ karakterinin farklı yönlerine şahit oluyorsunuz. Ayrıca dizi sosyal medyanın hayatlarımızı ne kadar açık ettiğine de değinmeden geçmiyor.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 45 dk – Toplamda 3 Sezon 21 bölüm

NETFLIX’TE İZLE


36. Criminal: Germany | IMDb: 7,7

criminal germany
Yaratıcısı: Jim Field Smith, George Kay
Oyuncular: Eva Meckbach, Sylvester Groth, Florence Kasumba
Dört farklı ülke ve on iki bölümden oluşmuş olan Criminal dizisinin Almanya’yı konu alan kısmında işler kızışmaya başlıyor. İşlenen cinayetlerin sebepleri, araştırma yapılan süreçleri ve işleyişin nasıl olduğunu anlatan dizide gerçek yaşamdan hikayeleri görüyoruz. En heyecan uyandıran kısmı bizzat yaşanmışlıkları seyirciyle buluşturuyor olmasıdır. Sorgu odasında görüşmeler sanıldığı kadar sakin geçmemektedir. Dedektifler ve şüpheliler arasında psikolojik bir mücadele yaşanır. Dedektifler hiç olmadıkları kadar kararlıdır… Gerçeğin peşini asla bırakmayacaklardır.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 59 dk – Toplamda 1 Sezon 3 bölüm

NETFLIX’TE İZLE


37. Damnation | IMDb: 7,7

damnation
Yaratıcısı: Tony Tost
Oyuncular: Logan Marshall-Green, Killian Scott, Sarah Jones
Killian Scott ve Logan Marshall-Green’in başrolde yer aldığı Damnation drama türünde öne çıkmaktadır. Damnation sizi karanlık bir kasabaya davet etmektedir.. Mevcut düzenden memnun olmayan kasaba hatibi hırs ve heyecan duygularını bastırmakta artık güçlük çekmektedir. Bu duyguları onu bir maceraya doğru itmektedir. Sonunda bir ayaklanma başlatır. Ünlü bir iş adamı, kasaba hatibinin başlattığı isyanı durdurmak için savaş vermek zorundadır.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 1 saat – Toplamda 1 Sezon 10 bölüm

NETFLIX’TE İZLE


38. Seven Seconds | IMDb: 7,7

seven seconds
Yaratıcısı: Veena Sud
Oyuncular: Clare-Hope Ashitey, Michael Mosley, David Lyons
Son zamanlarda Amerika’da artış gösteren ırkçılık yaklaşımı günlük yaşama ve birçok cinayet duruşmasına etki göstermiştir. Bu çağın dışında nitelendirebileceğimiz bakış açısı birçok davaya konu olacaktır. Kafkasyalı beyaz bir polisin Afro Amerikan bir genci vurması olayının örtbas edilmesi üzerine, kurbanın ailesi cevapları aramaya koyulur. Bir yandan şehirde büyük bir gerilim patlak verir. Sorunlu bir savcı gerçekleri ortaya çıkarmaya çalışacaktır. Yüzyılın davası olarak nitelendirilen olayda günden güne gerilim artacaktır.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 1 saat – Toplamda 1 Sezon 10 bölüm

NETFLIX’TE İZLE39. Élite | IMDb: 7,6

elite
Yaratıcısı: Darío Madrona, Carlos Montero
Oyuncular: Itzan Escamilla, Miguel Bernardeau, Arón Piper
Yıkık dökük bir okulda okurken sizi alıp son derece lüks ve başarılı bir okula koysalar, ne büyük şans değil mi? Bazen şans olarak düşündüğümüz durumlar bir cehennemden farksız olabilir. Yokluktan gelen üç öğrenci ve her istedikleri anında olan züppe öğrenciler birbirlerine ne kadar uyum sağlayabilir? Aşk, ihtiras, dedikodu, cinayet, gizemin bir arada olduğu bu gençlik dizisi Élite‘i izlerken zamanın nasıl geçtiğini fark edemeyeceksiniz.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 1 saat – Toplamda 5 Sezon 33 bölüm

NETFLIX’TE İZLE


40. Dogs of Berlin | IMDb: 7,5

dogs of berlin
Oyuncular: Felix Kramer, Fahri Yardim, Samy Abdel Fattah
Birbirinden son derece farklı karakterlere sahip iki polis memuru, Berlin’in karanlık yeraltı örgütleri ile karşı karşıya gelir. Birlikte çalışmak zorundadırlar. Polisliğin en zor kısmı vicdani boyutu olmalı. Kahramanlarımız da yaşanan olaylardan duydukları vicdan azabı ile birlikte kendi zayıflıklarını fark ederler. Bir suç mahalinden diğerine yolculuğa çıkmaya hazır mısınız?
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 54 dakika – Toplamda 1 Sezon 10 bölüm

NETFLIX’TE İZLE


41. Ratched | IMDb: 7,3

ratched
Yaratıcısı: Ryan Murphy, Evan Romansky
Oyuncular: Sarah Paulson, Finn Wittrock, Cynthia Nixon
Amerikalı, idealist bir kadın olan Emily, karşısına çıkan bir iş fırsatı ile birlikte kendisini Paris’te bulur. Tek kelime Fransızca bilmeden Paris’te bir maceraya adım atar. Gittiği pazarlama şirketine Amerikan bakış açısını tanıtmaya çalışır. Ancak bu bakış açısına uzak olan çalışma arkadaşlarıyla pek de anlaşamaz. Hayallerinin peşinden giderken ardında erkek arkadaşını ve tüm hayatını bırakan Emily, hayalleri doğrultusunda yepyeni ve başarılı bir hayata başlar.
Süre: Ort. Bölüm Uzunluğu 54 dakika – Toplamda 1 Sezon 8 bölüm

NETFLIX’TE İZLE

This post is also available in: English

Kategoriler: Kültür

Yorumlar (0) Yorum Yap

/
Exit mobile version