l Dünyanın En Yüksek Ruhani Enerjiye Sahip Olduğu Tahmin Edilen 7 Yeri  - CEOtudent

Dünyanın En Yüksek Ruhani Enerjiye Sahip Olduğu Tahmin Edilen 7 Yeri 

Dünyanın her yerinde ülkeler, turistleri çekmek için ilginç yerleri cazibe mekanı haline getirmeye çalışıyorlar. Ancak yeryüzünde öyle yerler var ki sahip olduğu ruhani enerjiyle turistleri kolayca çekmeyi başarıyor.

Ruhunuzu dinlendirmek ve manevi açıdan kendinizi şarj etmek istiyorsanız, bu yerlerin farklı enerjisini tecrübe etmeden geçmeyin.

Öyleyse neden bir liste oluşturup, rotayı belirlemiyoruz?

1) Benares (Hindistan)

Dünyanın En Yüksek Ruhani Enerjiye Sahip Olduğu Tahmin Edilen 7 Yeri  1
Hindistan’da, Uttar Pradesh’te Ganj Nehri’nin yanında yer alan Kutsal Benares şehri Varanasi olarak bilinir. Birçok dine ev sahipliği yapan Hindistan’ın en önemli dinleri Hinduizm ve Cengizlik olarak görülür.
Hindistan’da yedi kutsal kentin en bilineni olan Benares, Lord Shivave Pavratti’nin yaşamını burada geçirmesinden dolayı kutsal görülüyor. Şehirde banyo yapmak, ölü yakmak ya da meditasyon yapmak için bir çeşit ibadet yapılıyor.
Ruhlarının kirlilik durumuna rağmen tüm ölümcül günahlarını temizleyenler, ruhsal olarak saf görülüyorlar. Nehir onlar için; yaşam, ölüm ve yeniden doğuşu temsil ediyor.

2) Stonehenge (İngiltere)

Dünyanın En Yüksek Ruhani Enerjiye Sahip Olduğu Tahmin Edilen 7 Yeri  2
Wiltshire ve Saltsbury Ovası, İngiltere’nin dünyaca ünlü en gizemli taş dairesi, tarih öncesi zamana dayanıyor. Tahmini 3.000 yıl önce inşa edilen ve günümüz mühendislerinin hala fikir birliğinde bulunamadığı bir şaheser.
Medyumlara göre Stonehenge, kişinin ruhsal aydınlanmaya kavuşabileceği bir yer. Ruhsal enerji kaynağı olduğuna inanılan yer, dini törenlerin yapıldığı eski korkunç putperestlik tarihine dayanır.

3) Bali (Endonezya)

Dünyanın En Yüksek Ruhani Enerjiye Sahip Olduğu Tahmin Edilen 7 Yeri  3
Bali adası, Endonezya’nın eşsiz güzelliğini yansıtan Budizm ve Hinduizm’in manevi enerjilerinin birleştiği bir yer. Bali’de psişik şifacıların bolca bulunduğu da bir gerçek. Şifacıların; kırık kalpleri, kronik ağrıları ve stresi azaltmak üzerine pozitif tedaviler yaptığı biliniyor.

4) Tibet

Dünyanın En Yüksek Ruhani Enerjiye Sahip Olduğu Tahmin Edilen 7 Yeri  4
Tibet, yeryüzü için gizemini koruyan ve herkes tarafından merak uyandıran gizemli bir yer. Coğrafi konum itibari ile yüksek olan Tibet, Budist kültürünün koruyucu kalesidir. Bir an için kendinizi özgün gelenekleri içinde bulabilir, ruhunuzun canlandığını ve arındığını hissedebilirsiniz.
Budist rahipler, aydınlatıcı bir görüşe sahip olmalarının yanı sıra psişik yetenekleri ve ruhsal gelişimlere faydalı olmaları ile bilinirler. Bunları kendilerine verilen bir hediye olarak görürler ancak bununla övünmekten hoşlanmazlar. Budist öğretimi, bu güçlerin aşırı kullanımı konusunda uyarılarda bulunur ve yanlış kullanımın yozlaştırıcı olduğunu söyler.

5) Piramitler (Mısır)

Dünyanın En Yüksek Ruhani Enerjiye Sahip Olduğu Tahmin Edilen 7 Yeri  5
M.Ö 250-2560 yıllarına ait olan ve astroloji için hala popülerliğini koruyan piramitler, firavunlar için sadece bir mezar yeri değildirler. Bazı ruhsal okumalarla bilinirler. Bu ruhsal okumalar; piramit okuma, tarot kartı okuma, kum okumaları ve palm okumaları ile birbirinden ayrılır.

6) Machu Picchu (Peru)

Dünyanın En Yüksek Ruhani Enerjiye Sahip Olduğu Tahmin Edilen 7 Yeri  6
Peru’nun Kutsal Vadisi’nin tapınağı. İnkalar, Machu Picchu’yu ‘Yıldız İnsanları’ ile bağlantı kurmak adına inşa etti. Sahip oldukları manevi enerji ile kutsayarak, onları ziyaret eden bir grup olarak adlandırdılar.

7) Vatikan (İtalya)

Dünyanın En Yüksek Ruhani Enerjiye Sahip Olduğu Tahmin Edilen 7 Yeri  7
Roma’nın Katoliklerin evi olarak adlandırılan Vatikan Şehri. Her yıl Katolikler, St. Peter Bazilikası’na saygı göstermek adına şehre doğru yola çıkar. Bu mekanın psişiklerden ortaya çıkan güce sahip olduğu ve azizlerle iletişim kurmak adına dua edebileceğiniz bir yer olduğu söyleniyor.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Kategoriler: Kültür

Yorumlar (2) Yorum Yap

hüsnü

Hepsini bırak 3 Kutsal dine ev sahipliği yapan Kudüs yok, sadece Katolik kilisesinin başkenti var. Çok ruhani

Murat

Mekke ruhani yer degil ama vatikan ruhani bi yer algi yapmayin insanlara.

/