Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi 25 Kore Dizisi

Netfleaks

Netfleaks

İzlemelere doyamadığım benim ❤️

Kore kültürü hem dizileri hem filmleri hem müzikleri ile son yılların popüler kültüründe ve sinema sektöründe büyük öneme sahip. 92. Oscar Ödülleri’ne tam 4 ödülle damga vuran Parazit filmi de bu yükselişin önemli bir parçasıydı. Aynı şekilde Netflix Kore dizileri de bu yükselen trendin önemli bir kısmını oluşturuyor.
netflix kore dizileri
Netflix Kore dizileri arasında hem Netflix orijinal yapımları hem de Netflix’in yayın haklarını satın aldığı başarılı yapımlar yer alıyor. Biz de en iyi Netflix kore dizilerini sizler için listeledik!
Film özetleri Netflix‘ten alınmıştır ve sıralama IMDb puanına göre yapılmıştır.

En İyi Netflix Kore Dizileri


1. My Mister (IMDb: 9,0)

netflix kore dizileri My Mister
Onlara iyi davranmayan bir dünyada, genç bir kadınla orta yaşlı bir adam bir tür yakınlık kurar, huzuru ve sıcaklığı birbirlerinde bulurlar.
2. Reply 1988 (IMDb: 9,0)

netflix kore dizileri Reply 1988
Seul’deki küçük bir mahallede yaşayan beş ailenin ve onların beş ergen çocuğunun yaşamları üzerinden 1980’lerin sonuna doğru nostaljik bir yolculuğa çıkın.

3. Crash Landing on You (IMDb: 8,8)

netflix kore dizileri Crash Landing on You
Güney Koreli zengin bir kadın, bir yamaç paraşütü kazası sonucu Kuzey Kore’ye iner ve burada, saklanmasına yardım etmeye karar veren bir askerin hayatına girer.


4. Mr. Sunshine (IMDb: 8,8)

netflix kore dizileri Mr. Sunshine
1871 Shinmiyangyo olayından sonra kendini ABD’de bulan bir delikanlı tarihî bir dönüm noktasında Kore’ye geri döner ve asil bir kadına aşık olur.

5. Hospital Playlist (IMDb: 8,7)

netflix kore dizileri Hospital Playlist
Beş doktor ve onların hastaları için hastanede her gün sıra dışıdır. Burada doğum, ölüm ve ikisi arasındaki her şey bir aradadır.
6. The King: Eternal Monarch (IMDb: 8,5)

netflix kore dizileri The King: Eternal Monarch
Günümüzde bir Kore İmparatoru, gizemli bir portal aracılığıyla geçtiği paralel bir evrende cesur bir dedektifle karşılaşır.

7. Healer (IMDb: 8,5)

netflix kore dizileri healer
Yıldız bir muhabir, ikinci sınıf bir gazeteci ve kod adı Healer olan bir adam karanlık gerçekleri gizleyen uzun süredir saklı kalmış bir olay nedeniyle bir araya gelir.


8. Kingdom (IMDb: 8,4)

netflix kore dizileri kingdom
Hasta kral hakkında tuhaf dedikodular yayılmaya başlarken, ülkeyi esir alan gizemli salgına karşı halkın son umudu veliaht prenstir.

9. Descendants of the Sun (IMDb: 8,4)

netflix kore dizileri Descendants of the Sun
Girişken bir asker, bir hastanede tesadüfen tanıştığı yetenekli bir cerraha âşık olur. Zıt dünya görüşleri onları birbirinden ayırsa da kaderin başka planları vardır.
10. Arthdal Chronicles (IMDb: 8,3)

netflix kore dizileri Arthdal Chronicles
Arth adı verilen efsanevi topraklarda kurulmuş olan Arthdal antik kentinde ve çevresinde yaşayanlar, yeni bir toplum kurarken gücü ele geçirmek için rekabet eder.

11. Age of Youth (Hello, My Twenties!) (IMDb: 8,3)

netflix kore dizileri Hello, My Twenties!
Farklı kişiliklere ve hedeflere sahip olan ve farklı tür erkeklerden hoşlanan üniversiteli beş kız, Belle Epoque adı verilen ortak dairede ev arkadaşı olurlar.


12. My Love from the Star (IMDb: 8,3)

netflix kore dizileri My Love from the Star
400 yıl önce Dünya’ya gelen bir uzaylı, nihayet kendi gezegenine dönebilecektir. Ancak ünlü bir aktrisle tanışınca eve dönmek istemez.

13. My Country: The New Age (IMDb: 8,3)

netflix kore dizileri My Country: The New Age
Goryeo döneminin sonunda bir yanda yeni bir çağı ilan etmekte başı çekenler, diğer yanda her şeyi riske atan sıradan bireyler vardı.
14. Prison Playbook (IMDb: 8,3)

netflix kore dizileri Prison Playbook
Beyzbol birinci ligine çıkmak üzere olan yıldız bir top atıcı hapse girer. Bu yeni dünyada yolunu bulmayı öğrenmek zorundadır.

15. Vagabond (IMDb: 8,3)

netflix kore dizileri Vagabond
Yeğeninin bir uçak kazasında ölmesinin ardından dublör Cha Dal-geon, gizli ajan Go Hae-ri’nin yardımıyla neler olduğunu öğrenmeye karar verir.


16. The 1st Shop of Coffee Prince (IMDb: 8,2)

netflix kore dizileri Coffee Prince
Han Kyul sadece yakışıklı erkekleri işe alarak ailesinin kafesinin imajını değiştirir. Ama işe aldığı kişiler arasında erkek sandığı erkeksi görünümlü bir kız da vardır.

17. Secret Garden (IMDb: 8,2)

netflix kore dizileri Secret Garden
Varlıklı bir adam ve dublörlük yapan yoksul bir kız birbirine âşık olur. Ancak ruhları açıklanamaz biçimde yer değiştirince işler karışır ve karanlık sırlar açığa çıkar.
18. Itaewon Class (IMDb: 8,2)

netflix kore dizileri Itaewon Class
Eski bir mahkûm ve arkadaşları, Seul’ün renkli bir mahallesinde cadde üstü bir bar açma konusundaki iddialı hayallerini gerçekleştirmek için güçlü bir rakiple savaşır.

19. A Korean Odyssey (IMDb: 8,1)

netflix kore dizileri A Korean Odyssey
Bencil ve efsanevi bir yaratığın yenilmezlik iddiası, kendisini doğaüstü varlıkları görebilen bir kadının insafına kalmış hâlde bulmasıyla geri teper.


20. Romance Is a Bonus Book (IMDb: 8,1)

netflix kore dizileri Romance Is a Bonus Book
Çalıştığı yayıncılık şirketinin bugüne kadarki en genç baş editörü olan yetenekli bir yazar ile işe çok ihtiyacı olan eski bir metin yazarının yolları kesişir.

21. Something in the Rain (IMDb: 8,1)

netflix kore dizileri Something in the Rain
Kısa süre önce terk edilen kariyer sahibi bir kadın, en iyi arkadaşının erkek kardeşinin yurt dışındaki işinden geri dönmesinin ardından ona farklı gözle bakmaya başlar.
22. Black (IMDb: 8,0)

netflix kore dizileri Black
Bir ölüm meleği, bir dedektif ve ölümü önceden görebilen bir kadın, ölüm kalım meseleleri ve 20 yıl öncesinin karanlık gizemleri içinde kaybolur.

23. One Spring Night (IMDb: 7,9)

netflix kore dizileri One Spring Night
Lee Jeong-in ve Yu Ji-ho tanışınca beklenmedik bir şey olur. Belki de sadece bahar gelmiştir ve her şey mümkündür.


24. Memories of the Alhambra (IMDb: 7,8)

netflix kore dizileri Memories of the Alhambra
Yenilikçi bir artırılmış gerçeklik oyununun gizemli yaratıcısını bulmaya çalışan bir yatırım şirketi yöneticisi, İspanya’da pansiyon işleten bir kadınla tanışır.

25. Extracurricular (IMDb: 7,7)

netflix kore dizileri Extracurricular
Ağır suçların dünyasına boğazına kadar batmış örnek bir lise öğrencisinin çifte hayatı, bir sınıf arkadaşının onun sırrıyla ilgilenmeye başlamasının ardından altüst olur.
Diğer Netflix dizi listeleri:

This post is also available in: English

Kategoriler: Kültür

Yorumlar (0) Yorum Yap

/