Netflix Aksiyon Filmleri: Netflix’te Yer Alan 15 Aksiyon-Macera Filmi

Ne izleyeceğinizi bilmeden internette gezinenlerden misiniz? Sizin için aksiyon açlığınızı giderecek macera filmleri listesi hazırladık. Polisiyeden bilim kurguya kadar birçok türde izleyeceğiniz Netflix aksiyon filmleri, ekran karşısında sizi çok heyecanlandıracak! Gelin, Netflix aksiyon filmleri listemize hep birlikte yakından bir göz atalım.


1) Army of the Dead – Ölüler Ordusu (2021) | IMDb: 5.7

army of the dead

21 Mayıs 2021 tarihinde gösterime giren Amerikan zombi soygunu filmidir. Wonder Woman, Justice League gibi filmlerden adını bildiğimiz Zayn Snyder yönetmenliğinde, Shay Hatten ve Joby Harold’ın kaleminden çıkma bir aksiyon korku filmidir. Army of the Dead, Netflix aksiyon filmleri arasında en çok ilgi gören yapımların başında geliyor.

Orijinal adıyla “Army Of the Dead” toplamda 2 saat 28 dakika sürmektedir. Oyuncu kadrosu Dave Bautista, Matthias Schweighöfer, Ella Purnell, Ana de la Reguera, Nora Arnezeder ve Athena Perample’den oluşmaktadır. 

Konusu: Army of the Dead, klasik zombi filmlerine pek benzememektedir. Filmde, paralı bir asker grubu, Las Vegas’ın nükleer bomba ile yok edilmesinden önce 200 milyon dolarlık bir vurgun yapmak ister. Fakat Las Vegas artık paralı asker grubunun bildiği şekilde değildir. Şehirde zombi salgını cirit atmaktadır ve şehir ABD’nin geri kalan her yerinden izole bir şekildedir.


2) The Old Guard  – Ölümsüzlük (2020) | IMDb: 6.7

the old guard

Orijinal adıyla The Old Guard, 10 Temmuz 2020 tarihinde ilk kez seyircinin karşısına çıkmıştır. Leandro Fernandez ve Greg Rucka tarafından kaleme alınan bu aksiyon filmi, 2 saat 5 dakikadır. Aksiyon ve bilimkurgu kategorisindeki bu film aynı adlı çizgi romandan uyarlanmıştır.

Oyuncu kadrosunu Charlize Theron, Harry Melling, Kiki Layne, Matthias Schoenaerts, Ngô Thanh Vân, Luca Marinelli ve Chiwetel Ejiofor oluşturmaktadır. The Old Guard, Netflix aksiyon filmleri arasındaki ilginç yapımlardan biridir.

Konusu: The Old Guard, temelinde yıllardır paralı asker olarak görev gören bir grup ölümsüz askeri konu ediniyor. Yunan mitolojisinden çıkıp gelen tüm insanlar, 21. yüzyılda, paralı asker olarak çalışıyorlar. Ölümsüzlükleriyle birlikte yaşamaya razı olan paralı askerler, başka bir ölümsüzün varlığını keşfederler. Bu ölümsüz ise denizcilere hizmet veren bir kadındır.  Ölümsüzler, ölümden çok daha kötü şeylerin de var olduğunu anlayacaklardır. 


3) News of the World – Dünyadan Haberler (2020) | IMDb: 6.8

news of the world

Netflix aksiyon filmleri listemizdeki Dünyadan Haberler -orijinal adıyla News of The World- 25 Aralık 2020 tarihinde gösterime girmiştir. Paulette Jiles’in News of The World: A Novel adlı eserinden uyarlanmıştır. Paul Greengrass filmin yönetmenliğiyle birlikte senaristliğini de Luke Davies ile birlikte üstlenmiştir.

Toplamda 1 saat 58 dakika süren bu film dram, aksiyon ve macera türlerindedir. Oyuncu kadrosunda Tom Hanks, Helena Zengel, Elizabeth Marvel, Fred Hechinger, Mare Winningham, Ray McKinnon ve Michael Angelo gibi birçok ünlü isim bulunmaktadır.

Konusu: Film, Amerika da yaşanan İç Savaş’ın ardında bıraktığı apokaliptik durumu anlatmaktadır. Bu film, savaştan sonra kimsesiz kalan bir kızı ve onu yakınlarına ulaştırmak için çabalayan bir adamın hikâyesidir. Kaptan Jefferson, üç savaş gören ve bu savaşların ikisinde görev alan bir adamdır.

Eşini kaybeden ve hayatta yalnız olan Kaptan, köy köy gezerek okuma yazması olmayan insanlara haberleri okumaya çalışır. Bu esnada Kaptan’ın, dünyada yalnız kalmasına sebep olan bir kabile tarafından kaçırılan küçük bir kızı akrabalarına ulaştırması gerekir. Kızı, akrabalarının yanına San Antonio’ya götürmek için yola koyulur. Yolculuk esnasında hava şartlarından ve peşlerine düşen çetelerden dolayı zorluk yaşarlar.


4) Rampage (2018) | IMDb: 6.1

rampage netflix aksiyon filmleri

018 yılında ilk gösterimi yayınlanan bu filmin yönetmeni Brad Peyton’dur. Toplamda 1 saat 48 dakikadan oluşan bu film aynı isimli video oyunundan uyarlanmıştır. Oyuncu kadrosu bir sürü aksiyon filminde yer almış Dwayne Johnson, Naomie Harris, Malin Akerman, Jeffrey Dean Morgan, Joe Manganiello, Jake Lacy ve Breanne Hill’den oluşmaktadır. Rampage, Netflix aksiyon filmleri arasında epey bir ilgi gören bir diğer yapım olarak karşımıza çıkıyor.

Konusu: İnsanlardan oldukça uzak duran Primatolog Davis Okoye, dünyaya gözlerini açtığından beri bakımıyla ilgilendiği çok zeki bir goril ile arasında oldukça kuvvetli bir bağ kurar. Aslında çok nazik olan bu maymun, yanlış deneyler sonucu bir tür canavara dönüşür.

Bununla ilgili araştırmalar yapıldıkça, benzer deneylerle dönüştürülmüş olan birçok farklı yırtıcı hayvan türü keşfedilir. Davis, bu afetin önüne geçmek ve genetiğiyle oynanmış hayvanları kurtarmak için adı çok da bilinmeyen bir genetik mühendisiyle birlikte hareket geçer.


5) Lost Bullet – Kayıp Mermi (2020) | IMDb: 6.2

lost bullet netflix aksiyon filmleri

19 Haziran 2020 tarihinde Netflix’te yerini alan bu film aksiyon ve gerilim türündedir. Orijinal adıyla Balle Perdue, toplamda 1 saat 33 dakika sürmektedir. Oyuncu kadrosunda Alban Lenoir, Stéfi Celma, Nicolas Duvauchelle, Ramzy Bedia, Arthur Aspaturian, Sébastien Lalanne gibi aktörler yer almaktadır.

Konusu: Alanında oldukça yetenekli bir araba tamircisi olan Lino, yeteneklerini legal olmayan şeyler üzerinde kullanınca tutuklanır. Tutuklandığı dönemde bir polis memuru, Lino ile bir anlaşma yapar ve onun serbest kalmasını sağlar. 9 ay gibi bir süre içinde Lino, kendisini polis memuruna ispatlar.

Ancak ön görülmedik bir şekilde kendisi işlemediği halde bir cinayetle suçlanınca hayatı mahvolur. Lino’nun bu suçlamadan kurtulmasının ve masum olduğunu kanıtlamasının tek yolu, merminin içinde bulunduğu kayıp arabayı bulmasıdır.


6) Crank – Tetikçi (2006) | IMDb: 6.9

crank netflix aksiyon filmleri

Orijinal adıyla Crank, 1 Eylül 2006 tarihinde ilk gösterimini yayınlanmıştır. Amerikan yapımı aksiyon ve gerilim filmidir. Mark Neveldine ve Brian Taylor filmin yönetmenliği ve senaristliğini birlikte üstlenmişlerdir. Film 1 saat 28 dakikalık süresi ile nispeten kısa olmasına karşın toplamda 42.931.041$ hasılat yapmıştır.

Oyuncu kadrosunda oldukça ünlü isimler de barındıran filmin başrolünde Jason Statham oynamaktadır. Jason Statham’la birlikte Amy Smart, Jose Pablo Cantillo, Dwight Yoakam, Efren Ramirez, Reno Wilson, Carlos Sanz gibi isimler de bu filmde yerini almıştır.

Konusu: Verona adlı suçlu, Chev Chelios’u zehirlemiştir. Chev aslında bir tetikçidir fakat bu işe son verme kararı almıştır. Öngörülmedik bir anda kendisine enjekte edilen zehirden kurtulmanın sadece tek bir çaresi vardır. Yakın arkadaşı ve aynı zamanda doktor olan Miles, panzehir bulunana kadar adrenalin seviyesini yüksekte tutması gerektiğini söyler.

Bunun üzerine Chev, kız arkadaşı Eve ile buluşur ve birlikte onu zehirleyen Verona’nın peşine düşerler. Amaçları ise öldürüp intikam almaktır. Bu süreçte başkalarına zarar verirken arkadaşının dediği gibi gerilim ve heyecan dozajını yüksekte tutmak için Veronica’nın izini sürmekten vazgeçmez.


7) Extraction (2020) | IMDb: 6.7

extraction netflix aksiyon filmleri

24 Nisan 2020 de ilk gösterimi Netflix’te yayınlanan bu filmin yönetmenliğinde Sam Hargrave, senaristliğinde ise Joe Russo vardır. Toplamda 1 saat 56 dakika süren film, Amerikan yapımı aksiyon ve gerilim filmidir. Filmin oyuncu kadrosunu Chris Hemsworth, Gülşifte Ferahani, Sam Hargrave, Randeep Hooda, Rudhraksh Jaiswal, David Harbour, Neha Majahan gibi isimler oluşturmaktadır.

Konusu: Extraction, silah satıcıları ve kaçakçıların dünyasında geçmektedir. Uyuşturucu baronları arasında geçen savaşta piyon olan oldukça genç bir çocuğun hikayesini konu ediniyor. Genç çocuk kaçırılıp, dünyanın en ücra şehrine gönderilir. Extraction bir dönem Netflix aksiyon filmleri arasında en çok izlenen yapım olmuştu.

Çocuğun iş insanı olan babası, oğlunu oradan kurtarması için bir adam kiralar. Babasının kiraladığı adam olan Tyler Rake’in bu dünyada kaybedecek hiçbir şeyi yoktur. Oldukça sorunlu bir adam olan Tyler, ona verilen görevi yapmak için ölümü göze alıp bütün marifetlerini sergilemek zorundadır.


8) 6 Underground (2019) | IMDb: 6.1

6 Underground

İlk gösterim tarihi 10 Aralık 2019 olan 6 Underground, Transformers serisiyle tanıdığımız Michael Bay tarafından yönetilen ve Paul Wernick ve Rhett Reese tarafından yazılan, yaklaşık 150 milyon dolarlık oldukça iddialı bir bütçeyle aksiyon filmleri dünyasında yerini aldı.

Toplamda 2 saat 7 dakika süren bu film kadrosunda oldukça ünlü oyuncular barındırmaktadır. Oyuncu kadrosu Ryan Reynolds, Melanie Laurent, Adria Arjona, Ben Hardy, Corey Hawkins, Manuel Garcia-Rulfo, Dave Franco ve Peyman Moadi gibi isimlerden oluşmaktadır.

Konusu: 6 Underground, kendilerini ölü gibi gösterip şehirdeki tüm suçluları avlamak isteyen milyarderleri anlatmaktadır. Suçluları enseleme serüveninde oldukça aksiyon dolu maceralar onları beklemektedir.


9) Polar (2019) | IMDb: 6.3

polar netflix aksiyon filmleri

25 Ocak 2019 tarihinde Almanya ve ABD ortak yapımıyla karşımıza çıkan aksiyon, polisiye filmidir. Jonas Akerkund’un yönetmenliğini üstlendiği bu filmin yapımcıları; Robert Kulzer, Mike Richardson, Keith Goldberg, Jeremy Bolt, Hartley Gorenstein’dır.

Bu filmin senaryosu Victor Santos’un aynı ismi taşıyan çizgi romanına dayanmaktadır. Oyuncu kadrosu Mads Mikkelsen, Vanessa Hudgens, Ruby O. Fee, Katheryn Winnick, Matt Lucas, Fei Ren, Robert Maillet gibi pek çok ünlü isimden oluşmaktadır.

Konusu: Duncan Vizla isimli nam-ı diğer Black Kaise, dünyanın en iyi suikastçılarından ve kiralık katillerinden biridir. Artık huzur bulmak isteyen Duncan, bu işleri bırakıp emekli olmak istediğine karar verir. Fakat Duncan’ın işvereni Duncan’la aynı görüşte değildir.

Ona çok büyük bir sorumluluk yüklemektedir. Duncan, istediği hayattan farklı olarak kendisini bir anda kendisinden daha genç, daha hızlı ve acımasız katillerin ortasında bulur. Duncan, artık hayatını yeniden kazanmak için bir tür savaş vermek zorundadır.


10) Bright (2017) | IMDb: 6.3

bright film

13 Aralık 2017 tarihinde ilk kez gösterime giren aksiyon, gerilim ve fantastik türde bir filmdir. Yönetmenliğinde ve filmin müzik besteciliğinde David Ayer’in rol oynadığı ve aynı zamanda Max Landis’in kaleminden çıkma Amerikan yapımı bu film, toplam 1 saat 58 dakika sürmektedir.

Oyuncu kadrosunda birçok ödüle sahip olan Hollywood’un sevilen yüzü Will Smith’le beraber Joel Edgerton, Lucy Fry, Ejderha Dövmeli Kız ile yakaladığı ivmenin ardından sayısız projelerde karşımıza çıkan Noomi Rapace, Edgar Ramirez, Ike Barinholtz, Dawn Olivieri, Margaret Cho gibi birçok ünlü isim de filmde yer almaktadır.

Konusu: Film, orklar, elfler, periler kısacası tüm fantastik canlıların bir arada yaşadığı bir dünyayı seçmiştir. Bu dünyada insan olan Ward ve ork Jakoby gece devriyesinde eş olan iki polis memurudur. Bu ikili, kanuna uymayanlarla baş etmelerinin yanı sıra aralarındaki farklılıkları da aşmaya çalışan iş arkadaşlarıdır.

Bir gün dünya tehlike altına girer ve çıktıkları gece vardiyasında karşılaştıkları genç bir elf ve onun sihirli değneği hayatlarını değiştirir. Herkesin unuttuğu sanılan bu kutsal emanet sihirli değneği korumak için dünyadaki herkes birlikte çalışmalılardır ve bununla birlikte genç Tikka’yı da korumaları gerekecektir.


11) Jack Reacher (2012) | IMDb: 7.0

jack reacher

21 Aralık 2012 tarihinde ilk kez gösterime giren Amerikan yapımı aksiyon, dram ve gerilim filmidir. Tek Kurşun adlı eserden uyarlama olan bu film, toplam 2 saat 11 dakika sürmektedir. Filmin yönetmenliğinde Şüpheliler filmiyle En İyi Senaryo dalında Oscar almış olan Christopher McQuarrie rol alırken ayrıca filmin senaristliğini de Lee Child ile birlikte üstlenmiştir.

Filmin başrolünde; Top Gun, Görevimiz Tehlike gibi filmlerden adını çok iyi bildiğimiz Tom Cruise vardır. Filmin oyuncu kadrosunu Tom Cruise ile beraber isimleri pek çok eserden duyduğumuz Lee Child, Rosamund Pike, Don Granger, Werner Herzog, Robert Duvall ve David Oyelowo gibi isimler oluşturmaktadır.

Konusu: Pittsburgh şehrinde hep olduğu gibi güneşli, sessiz ve sakin bir sabaha uyanan insanlar işlerine gitmeden hemen önce koşturmakta, her zamanki gündelik telaşlarını yaşamaktaydılar.
Herkes koşuşturma halindeyken 10. Street köprüsünün karşısındaki parkta, nehrin karşısı kıyısından toplam 6 el silah sesi duyulur ve sesten hemen sonra 5 masum insan kanlar içinde bir vaziyette yere yığılarak oracıkta hayatını kaybeder.

Pittsburgh polisi bu olayı çözümlemesi ve katili yakalaması çok fazla zaman almaz. Daha bir gün geçmeden 5 cinayetten sorumlu faili yakalar. Sorgu esnasında ağzını bıçak açmayan fail, kâğıda yalnızca ‘Jack Reacher’ı bulun!’ yazar.

Tüm kanıtların izi bulunmuşken eski asker Jack Reacher, olayların görünenden çok daha farklı olduğunu anlayacağı olayın içine girecektir. Katilin avukatı olan Helen Rodin, o bölgenin savcısı Alex Rodin’in kızıdır. Aralarında gerginlikler olan baba kızın hesaplaşmaları oldukça farklı bir seviyededir. 


12) Now You See Me – Sihirbazlar Çetesi (2013) | IMDb: 7.2

Now You See Me

31 Mayıs 2013 tarihinde ilk kez gösterime giren orijinal adıyla Now You See Me, gerilim ve polisiye filmidir. Filmin yönetmenliğinde Louis Leterrier’in rol oynadığı film toplamda 2 saat 5 dakika sürmektedir. Film, eleştirmenlerce farklı yorumlar alsa da oldukça başarılı bir gişe yakalamıştır. Oyuncu kadrosunu bilindik yüzler oluşturmaktadır. Bunlar: Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Dave Franco, Mark Ruffalo, Morgan Freeman, Michael Caine, Isla Fisher ve Melanie Laurent gibi isimlerdir. 

Konusu: Film, Atlas isminde oldukça etkileyici ve karizmatik bir illüzyonist liderliğindeki çeteyi anlatır. Dünyanın en iyi sihirbazlarından oluşan “Four Horsemen” ekibini, yalnızca sihirbazlık gösterileriyle kalmayıp üstüne bu yeteneklerini soygun için kullanmaktadırlar.

Bu sihirbazlık ekibi, ilk olarak başka bir kıtada olan bir bankayı soyuyorlar. Daha sonra beyaz yakalı bir suçlunun bankada bulunan milyon dolarlarını izleyicilerin hesaplarına aktarırlar. Onları izlemeye gelen seyircileri kendilerine hayran bırakırlar. Bu olaylar üzerine FBI, bu çeteyi durdurmak için ellerinden geleni yaparlar. Bu davadan sorumlu FBI ajanı Dylan’ın çetenin peşine düşmesiyle hikâye başlamaktadır.


13) John Wick (2014) | IMDb: 7.4

john wick

Serinin ilk filmi John Wick, 28 Kasım 2014 tarihinde gösterime girmiştir. Amerikan yapımı aksiyon filmidir. Oldukça iyi bir hasılat yapan bu film, izleyicilerin ilgisini epey bir toplamış olacak ki John Wick 4 filminin 27 Mayıs 2022 tarihinde vizyona gireceği duyuruldu.

Filmin başrolünde, Matrix’ten de bildiğimiz oldukça ünlü aktör Keanu Reeves oynamaktadır. Keanu Reeves’le birlikte oyuncu kadrosunu Ian McShane, Lance Reddick, David Leitch, Bridget Moynahan ve John Leguizamo gibi oyuncular oluşturur.

Konusu: Emekliliğe ayrılan eski tetikçi John Wick, emekliliğin tadını çıkartmaktadır. Fakat karısının hastalanması ile bu keyif çok da uzun sürmez. Eski tetikçiye karısından kalan tek değerli şey köpeğidir. Köpeği de evine giren 3 gangster tarafından öldürülür. Elinden geriye kalan en kıymetli şey alınınca, o boşluğu intikam ile doldurmaya karar verir. Bundan sonra artık John Wick, nefes kesen kovalamanın baş karakteri olur.


14) Nerve – Oyun (2016) | IMDb: 6.5

nerve netflix aksiyon filmleri

Orijinal adıyla Nerve, 26 Ağustos 2016 tarihinde ilk kez gösterime giren gerilim ve aksiyon filmidir. Toplam 1 saat 37 dakika süren bu filmin yönetmenlik koltuğunda Paranormal Activity serisinin filmlerini yöneten Ariel Schulman bulunmaktadır. Oldukça ünlü isimleri barındıran oyuncu kadrosunda ise Emma Roberts, Dave Franco, ünlü rapçi Machine Gun Kelly, Emily Meade, Miles Heizer ve Juliette Lewis gibi isimler vardır.

Konusu: Emma Roberts’ın baş karakter olan Vee’yi, Dave Franco’nun ise Ian karakterini canlandırdığı bu film, sanal ortamda oynanan bir doğruluk – cesaret oyunudur. Vee oyunda farklı seviyelere ilerledikçe başka bir durum fark eder. Attığı adımların hepsi kimliği belirsiz “izleyiciler” tarafından yönetilmektedir.


15) The Revenant – Diriliş (2015) | IMDb: 8.0

the revenant

Orijinal adıyla The Revenant, 22 Ocak 2016 tarihinde ilk gösterime giren filmin türü western ve maceradır. 2002’de yayımlanan aynı adlı romandan uyarlama bu film, toplamda 2 saat 36 dakika sürmektedir. Oyuncu kadrosunda birçok başarıya imza atmış olan Leonardo DiCaprio ve Tom Hardy’le birlikte Will Poulter, Domhnall Gleeson, Forrest Goodluck, Paul Anderson ve Lukas Haas gibi oyuncular bulunmaktadır.

Konusu: Hugh Glass isimli kuruluş için çalışan deneyimli bir tuzakçı kürkler için hayvanları avlamaktadır. Avlandıkları yerde sadece kendi grubu yoktur. Onlardan başka Kızılderililer ve Fransız birlikleri de vardır. Bir av gününden sonra ayı tarafından çok ciddi bir şekilde yaralanan Glass’ı ekibi yavaşlatır gerekçesi ile ölüme terk ederler.

Kendi ekibinden daha fazla bilgiye sahip olan Glass, bilgileri sayesinde hayatta kalır. Çünkü yaşama sarılması için diğer herkesten daha geçerli bir sebebi vardır…


Ters Köşe Filmler

Doğal Afet Filmleri

This post is also available in: English

Kategoriler: Film & Dizi

Yorumlar (0) Yorum Yap

/
Exit mobile version