Hint Dizileri: Bollywood’un En Sevilen ve En Çok İzlenen 20 Dizisi

Son yıllarda oldukça popülerleşen Hint dizileri, ülkemizde de büyük bir takipçi kitlesine sahip. Aşk hikayelerinden aksiyon dolu senaryolara, kırıp geçiren komedilerden Hint mitolojilerine kadar birçok farklı türde dizi sevilerek izleniyor. Biz de en sevilen Hint dizilerini sizler için listeledik. Keyifli seyirler!


1) Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon (2011-2018) | IMDb: 7.6

hint-dizileri

Hint dizileri listemize Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ile başlıyoruz. Ülkemizde Kanal 7 ekranlarında yıllarca “Bir Garip Aşk” ismiyle yayınlanan dizi Hindistan’da olduğu gibi Türkiye’de de çok beğenildi. Dizi zengin iş insanı Arnav ile orta halli bir ailenin kızı olan Khushi’nin rastlantılarla gelişen aşk hikayelerini konu alıyor. Arnav ve Khushi bir yanlışlık sonucu tanışırlar. Sonrasında ise tesadüfler ikiliyi birbirlerine daha çok yakınlaştırır. Dizinin başrollerinde Barun Sobti ve Sanaya Irani var.


2) Yeh Hai Mohabbatein (2013-2019) | IMDb: 4.6

yeh-hai-mohabbatein

Hint televizyonlarında büyük bir beğeni ile izlenip Kanal 7’de Türkiye izleyicisi ile buluşan bir başka dizi Yeh Hai Mohabbatein. Dizi Kanal 7’de “Sev Yeter” ismiyle yayınlandı. Zengin iş insanı Raman, kızı Ruhi ile birlikte yaşamaktadır. Ancak eski eşi ve Ruhi’nin annesi Shagun, kızının velayetini Raman’dan almak ister. Raman kızının velayetini kaybetmemek için diş hekimi İshita ile formalite evliliği yapar. Gün geçtikçe Raman ve İshita birbirlerine yakınlaşmaya başlar. Dizinin başrollerini Karan Patel ve Divyanka Tripathi paylaşıyor.


3) Khichdi (2002- ) | IMDb: 8.6

khichdi

Hint dizileri listemizin 3. sırasında bir komedi dizisi var. Khichdi, uzun yıllardır Hint televizyonlarında beğenilerek izlenen bir sitcom dizisi. Durum komedisi türündeki dizi, Batı tarzı bir mizah anlayışına sahip. Birbirinden çok farklı kişiliklerin oluşturduğu Parekh ailesi eski bir malikanede yaşamaktadır. Karşılaştıkları sorunları farklı şekillerde ele alan aile fertlerinin çatışmaları, komik durumların oluşmasına sebep olur. Oyuncu kadrosunda Rajeev Mehta, Anang Desai ve Vandana Pathak gibi isimler bulunuyor.


4) Powder (2010- ) | IMDb: 8.6

powder

Polisiye dizi Powder, güçlü oyuncu kadrosu ve etkileyici senaryosuyla 2010 yılından beri Hindistan’ın en çok izlenen dizilerinden biri. Powder, ünlü Amerikan dizisi The Wire’dan Hindistan televizyonlarına uyarlandı. Bu sürükleyici dizinin oyuncu kadrosunda ise Pankaj Tripathy, Geetika Tyaki, Rahul Bagga ve Manish Chaudhari gibi isimler var.


5) Swaragini (2015-2016) | IMDb: 4.7

swaragini

Hindistan’ın bir başka aşk dizisi olan Swaragini, Kanal 7 ekranlarında “Bıçak Sırtı” ismiyle yayınlandı. Swara ve Ragini, aileleri birbirine düşman olmasına rağmen aralarından su sızmayan iki yakın arkadaştır. Ancak bir gün Lakshya isminde bir adamla tanışırlar. Hem Swara hem de Ragini bu adama aşık olur. Sonrasında iki arkadaşın arası açılır. Bir zaman sonra bu aşk üçgenine Sanskaar isimli yeni biri girer ve işler değişir. Swaragini’nin başrollerinde Helly Shah, Tejasswi Prakash ve Namish Taneja bulunuyor.


6) Captain Vyom (1998-1999) | IMDb: 8.4

hint-dizileri-2

Listemizin 6. sırasında aksiyon ve süper kahraman türündeki dizi Captain Vyom var. 54 bölüm süren dizi, kendi türünde Hindistan’ın en iyi örneklerinden biri olarak kabul ediliyor. Dizi 2123 yılının insanlığını konu alır. İnsanoğlu Güneş sistemini fethedip farklı gezegenlere uzay istasyonları kurmuştur. Maya isimli bir kadın gerçekleştirdiği uzay yolculuğundan sonra yaşlı bilge Astro Guru ile tanışır. Sonrasında dünyanın en azılı suçlularının tutulduğu Jüpiter’in Io uydusuna gider ve olaylar karışır. Milind Soman ve Kartika Rane dizinin başrollerini paylaşıyor.


7) Thapki Pyar Ki (2015-2017) | IMDb: 3.2

thapki-pyar

Thapki Pyar Ki dizisi Kanal 7 ekranlarında yayınlanan bir başka Hint dizisi. “Aşk Bir Rüya” ismiyle Türkiye seyircisiyle buluştu. Dizi kekeme bir kızın hayatına ve romantik ilişkilerine odaklanıyor. Yaşadığı tüm zorluklara rağmen hayata umutla bakmaktan vazgeçmeyen Thapki, hayatının aşkını aramaktadır. Ancak kekeme olduğu için kimse Thapki ile evlenmek istemez. Yaşadığı kötü ilişkilerden sonra patronu Dhruv ile yeni bir ilişkiye başlar. Dizinin başrollerinde Jigyasa Singh ve Ankit Bathla bulunuyor.


8) Jaana Na Dil Se Door (2016-2017) | IMDb: 7.8

Jaana-Na-Dil-Se-Door

Hint dizileri listemizin 8. sırasında bir başka aşk dizisi olan Jaana Na Dil Se Door var. Vividha ve Kailash farklı çevrelerde yetişmiş olan bambaşka iki insandır. Kailash zorluklar içinde büyüyüp sert biri olmuş bir adamdır. Vividha ise baskıcı babasının gölgesinde büyümüş hassas bir kadındır. Başka hayatlara ait başka insanlar olmalarına rağmen aşkları bu ikiliyi bir araya getirir. Aralarındaki cesur ilişki ikisinin de hayatını değiştirecektir. Dizinin başrollerini Shivani Surve ve Vikram Singh Chauhan paylaşıyor.


9) Pyaar Kii Ye Ek Kahaani (2010-2011) | IMDb: 6.9

hint-dizileri-3

Pyaar Kii Ye Ek Kahaani dizisi, listemizdeki diğer dizilerden çok farklı bir hikayeye sahip. Aşk ve romantizm dolu Hint dizilerinden farkı ise bir vampir hikayesini işliyor olması. Hindistan’da oldukça beğenilerek izlenen dizi, romantizm ve vampir hikayesini güzel bir şekilde harmanlıyor. Bu fantastik romantik dizinin oyuncu kadrosunda ise Vivian Dsena, Priya Wal ve Sukitrti Kanpal gibi ünlü isimler var.


10) Ishqbaaz (2016-2019) | IMDb: 5.8

ishqbaaz

Romantizmin yanında komediyi de başarıyla işleyen Ishqbaaz dizisi, Hint dizileri listemizin 10. sırasında kendisine yer buluyor. Ishqbaz, Hindistan’ın en zengin ailelerinden biri olan Oberoi ailesinin üç kardeşini konu alıyor. Varlıklı bir aileden gelen üç kardeşin hayatları ve ilişkileri yıllarca Hindistan’da beğenilerek izlendi. Ishqbaaz dizisinin oyuncu kadrosunda ise Nakuul Mehta, Surbhi Jyoti, Kunal Jaisingh ve Leenesh Mattoo gibi isimler bulunuyor.


11) Beintehaa (2013-2014) | IMDb: 6.4

beintehaa

Hindistan’ın en sevilen romantik komedi dizilerinden biri olan Beintehaa, Benimsin ismiyle Kanal 7’de de senelerce yayınlandı. Dizi, iki zıt karakter olan Zain ve Aaliya’nın eğlenceli ve romantik aşk hikayelerine odaklanır. Zain, ailesi tarafından eğitimi için İngiltere’ye gönderilmiştir. Ancak sürekli güzel kızların peşinden koştuğu için oldukça başarısızdır. Tam tersi bir karaktere sahip olan Aaliya ise hiç görmediği biriyle nişanlanmıştır. Bu ikili tesadüfler sonucu karşı karşıya geldiklerinde birbirlerine aşık olurlar. Preetika Rao ve Harshad Arora dizinin başrollerini paylaşıyor.


12) Chhanchhan (2013- ) | IMDb: 5.9

hint dizileri

 

Hint televizyonlarının bir başka romantik komedi dizisi olan Chhanchhan, genç bir kadının hayatına ve karışık aşk hikayesine odaklanıyor. Chhanchhan, aşkı arayan modern bir kadındır. Bir düğünde Manav ismindeki genç adamla tanışır. Başta birbirlerinden pek haz etmeseler de zamanla birbirlerine aşık olmaya başlarlar. Ancak Manav’ın babası Umben oğlunun Chhanchhan ile evlenmesini istemez. Bu yüzden hasta taklidi yaparak başka bir kadınlar evlenmesini ister ve işler karışır. Dizinin başrollerinde Sanaya Irani ve Anuj Sachdeva bulunuyor.


13) Proloy Asche (2011) | IMDb: 8.2

proloy-asche

Hint dizileri listemizin 13. sırasında aksiyon dizisi Proloy Asche var. Proloy Asche, bir mini dizi olmasına rağmen kısa zamanda Hindistan’da büyük ses getirdi. Dizi Proloy ismindeki bir adamın aksiyon dolu amansız macerasını konu alıyor. Hint televizyonlarının iyi bir aksiyon örneği olan dizi, aksiyon severlerin beğenisini toplamayı başardı. Dizinin oyuncu kadrosunda Abir Chaterjee, Saayoni Ghosh ve Supriyo Dutta gibi ünlü isimler bulunuyor.


14) Hatim (2003-2004) | IMDb: 8.6

hint-dizisi-hatim

Hatim dizisi, yayınlandığı süre boyunca Hint televizyonlarının en farklı ve en çok izlenen dizilerinden bir tanesi oldu. Dizi Ortaçağ’da Yemen’de dünyaya gelen Hatim isimli çocuğun hikayesine odaklanır. Hatim doğduğu sırada Yemen imparatorunun da Jaffar isimli çocuğu dünyaya gelir. Jaffar büyüyüp imparatorluğu ele geçirdiğinde ülkedeki bütün bebeklerin öldürülmesini ister. Jaffar’ın en büyük destekçisi ise şeytana hizmet eden büyücü Najumi’dir. Hatim, ülkeyi Najumi ve Jaffar’dan kurtarmak için harekete geçer. Bu sürükleyici dizinin başrollerini Rahil Azam, Pooja Ghai ve Nirmal Pandey paylaşıyor.


15) Mahabharat (2013-2014) | IMDb: 8.9

mahabharat

Hint dizileri listemizin sonlarına doğru gelirken 15. sırada Mahabharat dizisi yer alıyor. Hindistan’da oldukça beğenilen dizi, farklı alanlarda tam 16 ödül kazanmayı başardı. Listemizdeki diğer dizilerden farklı olarak Mahabharat mitolojik bir dizidir. Dizinin konu aldığı hikaye ünlü bir Hint efsanesine dayanır. Oyuncu kadrosunda ise Saurabh Raj Jain, Shaheer Sheikh ve Pooja Sharma gibi isimler bulunuyor.


16) Sarabhai Sarabhai (2004-2017) | IMDb: 8.8

sarabhai-sarabhai

Sarabhai Sarabhai dizisi uzun yıllar Hint televizyonlarında yayınlanan ve en çok sevilen komedi dizilerinden biridir. Sarabhai ailesi zengin ve üst sınıf bir ailedir. Ailenin kızı Maya bir gün birine aşık olur ve ailesine evlenmek istediğini söyler. Ancak evlenmek istediği adam orta halli bir ailenin çocuğudur. Sarabhai’nin bu durumla karşı karşıya gelmesi ortaya komik çatışmalar çıkarır. Dizinin oyuncu kadrosunda Ratna Pathak Shah, Sumeet Raghvan ve Rupali Ganguly gibi oyuncular var.


17) Humsafar (2011-2012) | IMDb: 9.0

humsafar

Hint dizileri listemizin 17. sırasında Humsafar dizisi var. Hindistan televizyonlarındaki onca romantik yapımdan farklı olarak Humsafar yalnızca 23 bölüm sürdü. Ancak bu kadar kısa olmasına rağmen oldukça başarılı bir yapım. Farhat Ishtiaq’ın aynı isimli romanından televizyona uyarlanan dizi yüksek IMDb puanıyla da dikkat çekiyor. Dizinin başrollerini ise Fawad Khan ve Mahira Khan paylaşıyor.


18) TVF Pitchers (2015) | IMDb: 9.1

hint dizileri

TVF Pitchers dizisi listedeki diğer dizilerden farklı olarak televizyonda değil YouTube üzerinden yayınlanan bir mini dizi. Ünlü Amerikan dizisi Entourage dizisiyle benzerlik gösteren dizi 5 bölümlük bir yapım. Dizi, yenilikçi bir şirket kurmak üzere yola çıkan dört arkadaşın hikayesini işliyor. Oldukça başarılı bir komedi dizisi olan yapımın oyuncu kadrosunda ise Naveen Kasturia, Arunabh Kumar ve Jitendra Kumar gibi genç isimler bulunuyor.


19) Malgudi Days (1986-2006) | IMDb: 9.5

Hint dizileri

Malgudi Days dizisi Hint televizyonlarının efsane dizilerinden bir tanesidir. 1986 yılından 1988 yılına kadar dizinin üç sezonu yayınlandı. Dördüncü sezonu ise 2006 yılında yayınlandı. Dizinin hikayesi R. K. Narayan’ın 1943 yılında yazdığı bir kısa hikayeye dayanıyor. Aynı hikaye İngilizce olarak da sinemaya uyarlandı. IMDb puanı da oldukça yüksek olan bu başarılı yapımın başrollerinde ise Master Manjunath, Shankar Nag ve Girish Karnad var.


20) Office Office (2000- ) | IMDb: 8.8

Hint dizileri

Hint dizileri listemizin son sırasında Office Office dizisi var. Dizi Batı sitcom komedisi tarzında bir akışa sahip. 2000 yılından beri yayınlanan dizi Hindistan’ın en sevilen komedi dizilerinden bir tanesi. Office Office, Hindistan’ın kamu dairelerinde yapılan yolsuzlukları, yanlışlıkları ve rüşvet olaylarını komik bir şekilde işliyor. Bir devlet dairesinde çalışan Mussaidal’ın, liyakatsiz ve yozlaşmış yetkililerle yaşadıkları dizinin ana hikayesini oluşturuyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Pankaj Kapur, Asawari Joshi ve Manoj Pahwa gibi isimler bulunuyor.

This post is also available in: English

Kategoriler: Film & Dizi

Yorumlar (0) Yorum Yap

/