FBI Ajanlarına Sorulan En Şaşırtıcı Sorular 

Büşra Sırt

Ceotudent Kullanıcısı

Amerikan Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI) özel ajanları için yaptığı bu testi katılımcılardan sadece yüzde 5’i geçebiliyor. İşte yaratıcı düşünme ve mantığınızı kullanma becerilerinizle sonuca ulaşabileceğiniz o sorular…
Bir adam etrafında silah, çanta ve teyp ile ölü bulunuyor. Olay yerine gelen polisler teypteki kasete kayıt edileni duymak için play tuşuna basıyorlar ve ” Bu hayattan çok yoruldum, artık acımı sonlandırmak istiyorum.” cümlesi ile birlikte silah sesi duyuyorlar. Bunun üzerine olayın intihar değil de, cinayet olduğu kanısına varıyorlar. Peki ama nasıl ?
Adam intihar ettiyse, kaseti nasıl geri sarabildi? Play tuşuna basınca ses kaydı en başından başladığı için polisler bunun bir cinayet olduğunu anlamışlardı.
Bir adam komşusu tarafından hırsızlıkla suçlanıyor. Komşunun ifadesine göre hırsız yılbaşı gecesi evdeki partiye geldi ve değerli eşyalarını çaldı ancak hırsızlıkla suçlanan adam bunu kabul etmedi ve ailesiyle birlikte başka bir arkadaşında olduğunu hatta evden çıkmadan önce ağacı süslemek için bile zor zaman olduğunu söyledi.
Yılbaşı ağacındaki süslerin bazılarının eksik olduğunu ve ışık kaynağının fişe takılmadığını gören polisler hırsızlıkla suçlanan adamın doğru, komşusunun yalan söylediğini anladılar.
Bir kadın ve bir erkek restoranda beş tane buzlu içki siparişi veriyor.  İçkilerden dördünü hızlı bir şekilde kadın; bir tanesini ise adam içiyor. Adam içkiden zehirlenerek ölürken kadın sağ kalıyor. 
Zehir aslında buzda… Kadın içkileri buzlar erimeden hemen önce içtiği için ölmedi.
İki kadından biri yerde oyun oynayan çocuğun annesi…
Soldaki yeşil kıyafetli kadın çocuğun annesi çünkü sandalyedeki oturuşu ve ayaklarının duruşu çocuğunu koruma iç güdüsüyle hareket ettiğini gösteriyor. Ayrıca çocuklar genellikle annelerine yüzleri dönük şekilde otururlar.
Bir seri katil kurbanlarını hep aynı yöntemle öldürüyor. Onları kaçırdıktan sonra soyuyor ve önlerine iki tane hap bırakıyor. Bu haplardan birinin zehirli olduğunu söylüyor ve seçim yapmalarını istiyor. Kurbanın seçmediği hapı kendisi yutuyor ve her defasında kendisi hayatta kalırken, kaçırdığı kişiler ölüyor. Seri katil her defasında kurbanın zehirli hapı seçmesini nasıl sağlıyor?
İki hap da zararsız. Sadece kurbanın önündeki su zehirli.
Kategoriler: Psikoloji, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/