Aşk Kitapları (En Güzel Aşk Romanları)

Aşk kitapları okumayı seven, özellikle aşk romanları arayanlar için kendimce sizlere okuyup çok beğendiğim listeyi oluşturmak istedim. Bu listedeki aşk kitapları, romanları yıllar boyunca okunacak kitaplar olduğuna inandığım kitaplardır. Aşk kitapları okumayı seviyorsanız ve kitap almak istiyorsanız bu sürükleyici aşk kitapları, romanları listesi sizin için yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Bu listedeki kitaplardan herhangi birini elinize aldığınızda ne kadar sürükleyici kitaplar olduğunu anlayacaksınız zaten. Bir oturuşta biten etkileyici ve sürükleyici bir aşk kitapları listesi bu. Yıllarca aşk kitapları okuyan biri olarak aralarından özellikle bir oturuşta okuduğum, sürükleyici, etkileyici olan aşk kitapları ve romanları hangileriyse onları seçtim ve listeye ekledim. Okuduğunuzda pişman olmayacağınızı ve bir oturuşta bitireceğinizi gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. 

1- Affeder Mi İnsan Çok Severken  -  Kaan Doğan

Listemizin başında Kaan Doğan’ın Affeder Mi İnsan Çok Severken adlı romanı geliyor. Hayatım boyunca okuduğum en sürükleyici ve en etkileyici aşk romanları arasında birinci sırada yer alıyor. Aşk kitapları denildiği zaman Kaan Doğan’ı yazmamak aşkı en güzel anlatabilen biri olduğuna inandığımdan yanlış olurdu herhalde. İlk sayfayı açtıktan sonra elimden bırakamadığım nadir bir eser. Yazarın üslubu ve akıcı anlatımı sizi kitabın içine o kadar çok çekiyor ki adeta Ozan karakterinin kendisi olup olayları yaşıyorsunuz. Yaşarken de bingo! Ters köşe oluyorsunuz. Hiç de beklemediğiniz detaylar öylesine birleşiyor ki sizi çok şaşırtıyor. Son zamanların en iyi ve en doyurucu aşk kitapları arasındadır diyebilirim. Artık aşk romanları denildiğinde ilk aklıma gelen yazar Kaan Doğan. Onca yazar okudum ve birçoğu ile tanıştım. Ama bu adam farklı. Okuduğunuzda etkileyici ve sürükleyici anlatımla birlikte olayın içindeyken size kazandırdıklarını göz ardı edemiyor ve bu kadar güzel bir anlatım olamaz diyebiliyorsunuz içinizden. Aynı zamanda yazarın Ozan karakterini anlatırken yolu aşka düşen her insana iyi gelen bir tarafı var. Şaşırtıcı ama gerçek. Eğer yolunuz aşka düşmüşse ve okuduğunuzda da elinizden bırakmak istemediğiniz, sürükleyici, etkileyici ve size iyi gelecek bir roman arıyorsanız, ilk almanız gereken Kaan Doğan’ın bu eseri diyebilirim. Ah be Ozan! Ne güzel bir karakterdin sen. Eser D&R’de 10 TL. Fiyatı da oldukça uygun. Hiç düşünmeden almanızı tavsiye ederim. Kitap Yurdu üzerinden sadece bu kitabın yorumlarını bile okumanız eseri satın almanıza yetecektir.

İncelemek ve temin etmek için tıklayın: Affeder Mi İnsan Çok Severken  -  Kaan Doğan

2- Aşk-ı Memnu  –  Halit Ziya Uşaklıgil

Halit Ziya Uşaklıgil bu eserinde yasak bir aşkı anlatıyor. Bihter’in aşkı. Aynı zamanda Bihter ve Behlül’ün yasak aşkı diyebiliriz. Okuduğum ve sevdiğim romanlardan biriydi. Diziyi daha önce hiç izlemedim fakat roman güzeldi. Beni yer yer sıktığı ve elimden bıraktırdığı yerler olmadı değil. Çok eski bir kitap olduğundan günümüz Türkçe’sini tam yakalayamamış ve bu nedenle de sürükleyiciliğini bir yerde kaybediyor. Etkileyici mi? Evet, biraz etkileyici diyebiliriz. Ama listenin başına ekleyebileceğim kadar etkileyici bir roman olmadığını da söyleyebilirim. Özellikle bazı karakterleri okurken çok sıkıldığımı itiraf etmeliyim. Yine de ikinci sıraya koymazsam olmaz dedim ve ekledim. Dönemine uygun bir kitap ve o dönem çok sürükleyici olabilir ama bu dönem çok da kaptıramıyor insan kitaba kendini. Yine de ikinci listede yer alıyor benim için. Sebebini bilmiyorum. Sanırım içinde yasak aşk olması beni kitaba çekmişti. Neyse! Size bir sürprizim var. Bu eserin günümüz Türkçe’sine uyarlanmış hali D&R’de yer alıyor.

İncelemek ve temin etmek için tıklayın: Aşk-ı Memnu  -  Halit Ziya Uşaklıgil 

3- Fatma Gül’ün Suçu Ne?  -  Vedat Türkali

Yine dizilere konu olan kitaplardan birini daha listenin 3. sırasına eklemek istedim. Kendim dizi izlemek yerine bol bol kitap okuduğumdan olsa gerek… Fatma Gül’ün Suçu Ne? adlı kitapta Vedat Türkali Fatmagül adında bir karakterin yaşadıklarını anlatıyor. Fatmagül’ün bir abisi var ve adı Rahmi. Bir de yengesi tabii ki. Mukaddes. Üç kişi bir sahil kasabasında yaşamaya devam ederken sakin ve huzurlu bir hayatları var. Fatmagül ise nişanlı. Mustafa adlı karakterle evilik hazırlıkları yapmaya başlamış çoktan. Olaylar tam da bundan sonrasında gelişiyor. Bir davet sonrası aşırı alkol ve madde kullanan dört kişinin tecavüzüne uğruyor Fatmagül. Keyif alarak okuduğum ve bir kadının böyle bir durumdan sonraki içsel dünyasını anlatan Vedat Türkali, bu eserde başarılı olmuş diyebilirim. Ama beni aşırı etkileyen bir roman olmadığı gerçeğini de ortaya koymalıyım. D&R üzerinden inceleyebilirsiniz.

İncelemek ve temin etmek için tıklayın: Fatma Gül’ün Suçu Ne?  –  Vedat Türkali

Yazımı burada noktalıyorum. Fakat bu listede yalnızca en iyi aşk kitapları, romanları olduğunu unutmayın. Okuduklarım arasından en güzel aşk romanları hangileriyse özellikle onları seçtim ve ekledim. Listeyi fazla uzatmak istemedim. Çünkü amacım sadece en iyi, en güzel kitapları eklemekti. 

D&R sitesine üye olup bu kitapları sepetinize ekleyerek temin edebilir ve okuyabilirsiniz. Kredi ya da banka kartı ile ödeme yapabilirsiniz.
Kategoriler: Kültür

Yorumlar (0) Yorum Yap

/