2021’de Çıkmış Animasyon Filmleri: Birbirinden Güzel Animasyon Filmleri

2021’de çıkmış animasyon filmleri hangileri biliyor musunuz? Tahminimzce animasyon izlemekten keyif almayanımız çok yoktur. Pek çoğumuz küçük kardeşi, yeğeni, kuzeni ya da çocuğu ile birlikte izlediğini söylese de en az onlar kadar keyif alırız animasyon filmlerini izlerken. Hadi bakalım, gelin hep birlikte birbirinden sevimli kahramanların 2021 yılında çıkan maceralarını listeleyelim!


1) Arlo the Alligator Boy – Timsah Çocuk Arlo (2021) | IMDb: 6.7

2021'de çıkmış animasyon filmleri

Timsah Çocuk Arlo animasyon filmi, Ryan Crego’nun ilk yönetmenlik denemesidir. 2021’de çıkmış animasyon filmleri listemizin ilk filmi olan bu filmin türü, 2D animasyon, macera ve müzikal filmi olarak geçmektedir. Filmde ana karakter filmin isminden de anlaşılacağı üzere “Arlo”dur. Arlo’ya sesiyle Michael J. Woodward hayat vermiştir. Sırasıyla Bertie, Furlecia, Alia, Ansel, Teeny Tiny, Stucky, Marcellus, Edmee, Ruf karakterlerini seslendiren oyuncular; Mary Lambert, Jonathan Van Ness, Haley Tju, Vincent Rodriguez, Tony Hale, Jennifer Coodlidge, Brett Gelman, Annie Poots, Flea’dır.

Konusu: Kendi ailesi tarafından daha bebekken yalnız bırakılmış, yarı insan yarı timsah olan Arlo, Edmee adında, nehir kıyısında yaşayan bir kadın tarafından büyütülmüştür. Arlo oldukça hayat dolu, güler yüzlü ve iyi bir çocuktur.
Edmee Arlo’ya doğum gününde oldukça özel bir hediye verir. Arlo bunun sayesinde aslında doğduğu yerin New York, soyadının ise Beauregard olduğunu öğrenir. Ertesi gün hiç tanışmadığı babasını ve gerçek kimliğini bulmak için tek başına yola çıkar. Ve hikâye başlar.


2) Raya and the Last Dragon – Raya ve Son Ejderha (2021) | IMDb: 7.4

2021'de çıkmış animasyon filmleri

Raya ve Son Ejderha adlı animasyon filminin yönetmeni Carlos Lopez Estrada ve Don Hall’dır. Walt Disney’de çekilen bu film Amerikan yapımıdır. Türü animasyon ve macera olan bu animasyon filmi, 1 saat 47 dakika sürmektedir. Senaristleri Adele Lim ve Qui Nguyen’dir. Baş karakter olan Raya’yı, Kelly Marie Tran seslendirmektedir. Sırasıyla Sisu, Namaari, Tong, Virana, Tuk Tuk, Boun, Little Noi, Tail Chief, Dang Hu karakterlerine sesleri ile yaşam veren oyuncular Awkwafina, Gemma Chan, Benedict Wong, Sandra Oh, Alan Tudyk, Izaac Wang, Thalia Tran, Patti Harrison’dır.

Konusu: Raya ve Son Ejderha filmi, 500 yıl sonra tekrar Lumandra’yı tehdit eden Druun isimli canavarları durdurmak için yeryüzünde kalan son ejderhanın ve onu bulmaya çalışan Raya’nın hikayesini konu edinmektedir.
Lumandra denilen fantastik dünyada insanlar ve ejderhalar hep beraber bir uyum içinde yaşamaktalardı. Ancak Druun isimli canavarlar bu dünyayı tehlike altına soktuklarında ejderhalar beraber yaşadıkları insanları kurtarmak için kendilerini feda etmişlerdi.

Tekrar şimdi, 500 yıl sonrasında Druun isimli aynı canavarlar geri döndüler ve onları sonsuza denk bu fantastik dünyadan uzaklaştırmak için son ejderhanın izini sürmek ana karakter olan Raya’ya düştü. Raya, bu serüvende Druun’ları durdurmak için ejderha sihrinden çok daha fazlasını bulması gerektiğini öğrenecektir.


3) Luca (2021) | IMDb: 7.5

2021'de çıkmış animasyon filmleri

3 Ekim 2021’de vizyona giren filmin senaristi Jesse Andrew ve Mike Jones’tur. Amerikan yapımı olan Luca, animasyon türünde zirve yapan Pixar ve Disney yapımı bir animasyon filmidir.

1 saat 35 dakikadan oluşan Luca; animasyon, fantastik, komedi türlerinde işlenmiş bir filmdir. Orijinal seslendirme kadrosunu İtalya’nın tanınmış dublaj sanatçılarından; Jacob Tremblay, Maya Rudolph, Jack Dylan Grazer, Jim Gaffigan, Emma Berman oluşturmaktadır.

Konusu: Luca’nın arkadaşı Alberto ile birlikte geçirdikleri yaz maceralarını anlatmaktadır. Yaz aylarını İtalyan Rivierası’nda makarna yiyip, tüm gün scooterla gezerek geçiren küçük çocuk Luca, bu yaşadığı maceraları yeni arkadaşı Alberto ile paylaşır. Yeni tanışan ikili çok fazla zaman geçmeden önemli bir sırrı keşfederler.
Bu sır, okyanusun altında bulunan başka bir dünyaya ait deniz canavarlarıdır.


4) Space Jam: A New Legacy – Space Jam: Yeni Efsane (2021) | IMDb: 4.4

Space Jam: A New Legacy

16 Temmuz 2021 de vizyona giren orijinal adıyla Space Jam: A New Legacy filminin türü animasyon, komedi ve maceradır. 1 saat 55 dakikadan oluşan filmin senaristleri Willie Ebersol, Andrew Dodge, Alfredo Botello, Justin Lin’dir. Amerika ve İngiltere yapımı olan film yönetmeni Malcom D. Lee’dir. Filmin yapımcı kadrosunu ise Maverick Carter, Justin Lin, Ryan Coogler ve ünlü basketbolcu LeBron James oluşturmaktadır.

Bu filmde yer alan oyuncular: LeBron James, Zendaya, Micheal B. Jordan, Cedric Joe, Don Cheadle, Sonequa Martin-Green, Cassandra Starr, Kyrie Irving, Ceyair Wright, Anthony Davis, Jeff Bergman, Gabriel Iglesias, Klay Thompson’tır.

Konusu: LeBron’ın, Looney Tunes çetesine, çok güçlü olan takıma karşı zafer kazandırmak için çalışma hikâyesini konu edinmektedir.

LeBron, oğlu Dom’la beraber yoldan çıkmış bir yapay zekâ tarafından dijital bir alana hapsedilir. Onların dijital alandan çıkmasının tek yolu, Looney Tunes’un, yapay zekânın dijitalleştirilmiş şampiyon kadrosunu yenmesidir.

Looney Tunes çetesinin lideri olan LeBron, hayatının en önemli mücadelesinde galip gelebilecek midir?


5) Paw Patrol: The Movie – Paw Patrol Filmi (2021) | IMDb: 6.2 

2021de çıkmış animasyon filmleri

2021’de çıkmış animasyon filmleri listemizin bir diğer filmi olan Paw Patrol’un senaristi Bob Barlen’la beraber Cal Brunker’dir. Cal Brunker aynı zamanda filmin yönetmenliğini de üstlenmiştir. 1 saat 26 dakikalık bu filmin kadrosunu; Kim Kardashian, Lily Bartlam, Iain Armitage, Will Brisbin, Marsai Martin, Ron Pardo, Tyler Perry, Randall Park, Dax Shepard, Jimmy Kimmel, Keegan Hedley ve Callum Shoniker oluşturmaktadır.

Konusu: Paw Patrol filminde, kahraman köpek Ryder ve arkadaşlarının, Macera Şehri’ni kaosa sürükleyen belediye başkanına karşı mücadeleleri işlenmiştir. Kahraman köpek yavrularını, Humdinger’in Macera Şehri’nin belediye başkanı olduktan sonra her yeri felakete sürüklemesi ile zorlu bir mücadele beklemektedir. Ryder ve yavru kahraman köpekler, Humdinger’in metropolü yok etmesini engellemek amacıyla savaşırlar.


6) The Boss Baby 2: Family Business – Patron Bebek 2: Aile Şirketi (2021) | IMDb: 5.9

2021de çıkmış animasyon filmleri

17 Eylül 2021’de vizyona giren Patron Bebek 2 animasyon filmi, 1 saat 48 dakikalık sevimli mi sevimli bir yapımdır. Komedi türündeki bu filmin senaristi Micheal McCullers’tır. Patron bebeğe sesi ile hayat veren Alec Baldwin dışında; Amy Sedaris, Jeff Goldblum, Arina Greenblatt, Eva Longoria gibi isimler de yer almaktadır.

Konusu: Zamanla birbirlerinden uzaklaşan Tim ve Ted adlı iki kardeş artık yetişkin olmuşlardır. Hayatları farklı yönlere giden kardeşlerden biri olan Tim evlenmiş, Ted ise koruma fonunun CEO’su olmuştur.

Tim’in eşi olan süper anne Carol, süper zeki kızı Tabitha ve şirinlik abidesi olan yeğeni Tina ile banliyöde yaşamaktadır. Tabitha, amcası Ted’i örnek almaktadır. Gittiği prestijli “İleri Çocukluk Dönemi Acorn Merkezi”nde sınıf birincisidir. Fakat Tim, kızının birinci olmasına çok da sevinmez. Çünkü çocukluğunu çalışarak kaçırdığını düşünmektedir.

Bu sırada bebek Tina, Tabitha’nın sınıf birincisi olduğu okulun kurucusu olan Dr. Armstrong’un karanlık sırları olduğunu keşfeder. Tina, bu karanlık sırları gün yüzüne çıkarmak için BabyCorp ile gizli bir görevde yer alır. Bunu açıklamasıyla beraber Tim ve Ted kardeşler yeniden bir araya gelir.


7) The Addams Family 2 – Addams Ailesi 2 (2021) | IMDb: 5.4 

2021de çıkmış animasyon filmleri

Kasım ayında vizyona giren bu film, 1 saat 33 dakikadır. Ailecek izlenebilecek animasyon filmleri listesinde kendisine yer bulmuştur.

Dan Hernandez ve Benji Samit’in senaristliğini üstlendiği Addams Ailesi 2 filminin kadrosunda Charlize Theron, Chloe Grace Moretz, Snoop Dog, Wallace Shawn gibi pek çok ünlü isim yer almaktadır.

Konusu: Film, aile bağlarını kuvvetlendirmek için Addams Ailesi’nin macera dolu bir tatile çıkmasını konu edinmektedir.
Morticia ve Gomez’in çocukları artık küçük değillerdir. Büyümeleri ile birlikte aile arasındaki bağın gün geçtikçe zayıfladığını hissettikleri için bir tatile çıkmaya karar verirler. Perili karavanlarına atlayarak Amerika’nın bir ucundan diğer ucuna doğru çıktıkları yolculukta, kendi gerçeklerinden uzaklaşmaya başlarlar. Ekibimiz, yol boyunca birbirinden farklı olaylarla karşılaşmaktadır!


8) Extinct – Türünün Son İki Örneği | IMDb: 5.4

Extinct

3 Ekim 2021 yılında vizyona giren “Türünün Son İki Örneği” adlı film, toplam 1 saat 24 dakika sürmektedir. Animasyon, macera ve ailecek izlenebilecek film kategorisine adını yazdıran filmin yönetmenleri, David Silverman ve Raymond S. Persi’dir. Bu animasyon filminde sesi ile DeVine, Rachel Bloom, Ken Jeong, Richard Kind, Zazie Beetz, Raymond S. Persi, David Silverman, Jim Jefferies, Catherine O’Hara, Henry Winkler, Steve Aoki bulunmaktadır.

Konusu: Hikâyenin ana karakterleri olan Op ve Ed kardeşler, bedenlerinin ortasında bir delik olan, simide benzer fiziksel görünüşleriyle dikkatleri üzerlerine çeken, “flummer” isminde tüylü canlılardır. 1800’lü yıllarda bir adada yaşayan bu iki kardeş, sakarlıkları ve yerinde duramayan zıpır halleriyle büyük bir hataya neden olurlar. Sebep oldukları hatadan dolayı topluluk kaptanı tarafından ceza almak zorunda kalırlar. Ceza sırasında denk geldikleri çiçek, onların sürpriz bir zaman yolcuğu yapmalarına sebep olur.

Zamanda yolculuk yaparak günümüz tarihine gelirler ve geldiklerinde türlerinin çoktan yok olduğunu fark ederler. Bu şans eseri edindikleri bilgiyle beraber türlerini kurtarmak adına harekete geçerler. Çıktıkları yolculukta başlarına bir sürü olay gelip bin bir türlü macera atlatacak olan bu kardeşler, bazen komik bazense garip durumların tam ortasında kalacaklardır.


9) Wish Dragon – Sihirli Ejder | IMDb: 7.2

2021de çıkmış animasyon filmleri

2021’de çıkmış animasyon filmleri listemizin son filmi olan Sihirli Ejder toplam 1 saat 38 dakikadır. Chris Appelhans, filmin yönetmenliğini ve aynı zamanda senaristliğini üstlenmiştir.

Sihirli Ejder’de sesleri ile bulunan oyuncu kadrosu, Jimmy O. Yang, Jimmy Wong, John Cho, Natasha Bordizzo, Constance Wu, Ian Chen, Nico Santos,Ronny Chieng, Will Yun Lee ve Max Charles’tan oluşmaktadır.

Konusu: İşçi sınıfında yer alan bir ailenin üyesi olan Din, büyük hayallere sahip bir üniversite öğrencisidir. Bir gün Din, bütün dilekleri gerçeğe dönüştürebilen bir ejderhayla tanışır. Ejderha Long ve Din, beraber uzun süredir bulunamayan Din’in çocukluk arkadaşı Lina’yı bulmak için bir maceraya atılırlar. Şangay’ın sokaklarında geçen heyecan dolu bir serüvene atılan bu ikili birlikte hayatın sırlarını çözmeye çalışırlar.

 

İlginizi çekebilecek ilgili içerik:

Netflix Animasyon Filmleri: Yalnız Başınıza ya da Çocuğunuzla İzleyebileceğiniz 25 Film

 

This post is also available in: English

Kategoriler: Film & Dizi

Yorumlar (0) Yorum Yap

/