Hazine Filmleri: Define Avına Hazır Mısınız?

Hazine filmleri ile bir maceraya atılmaya hazır mısınız? Sizin için efsane hazine filmleri listesi hazırladık. İyi seyirler dileriz 🙂


En İyi Hazine Filmleri 

1) Cutthroat Island – Korsan (1995) | IMDb: 5.7

hazine filmleri

Yönetmen: Renny Harlin

Oyuncular: Geena Davis, Matthew Modine, Frank Langella

Hazine avı filmleri arasında en beğenilenlerinden birisi Korsan’dır. Morgan Adams, ünlü bir korsanın biricik kızıdır. O da babasının izinden giderek korsan olmaya karar verir. Bu kararı vermesinde ise bir hazine haritasının parçasını bulmuş olmasının oldukça büyük bir etkisi olur. Babasından kalan korsan gemisi ve yine babasına ait olan gemi tayfasıyla bir maceraya atılır. Hazineyi bulmak artık tek amaçlarıdır. Morgan yol üzerinde bir köle pazarında karşılaştığı yakışıklı köle William Shaw’u satın alır. Onu da kadrosuna ekler ve haritanın onlara gösterdiği yolda ilerlerler. Bu yol oldukça zorludur çünkü karşılarında acımasız korsan Dawg Brown vardır.


2) The Jewel of the Nil – Nil’in İncisi (1985) | IMDb: 6.1

hazine filmleri

Yönetmen: Lewis Teague

Oyuncular: Michael Douglas, Kathleen Turner, Danny DeVito

Jack ve Joan yat almış ve oldukça rahat bir hayat sürmeye başlamıştır. Her şey oldukça güzel gidiyor gibi görünürken ikili birbirinden sıkılmaya başlar. Üstelik sürdükleri yaşam da artık onları mutlu etmemektedir. Bir gün Joan’a bir orta doğu ülkesinin şeyhinden davet gelir. Bu davet onu oldukça heyecanlandırır ve yola çıkar. Ancak işler hiç de beklediği gibi gitmez.

Ülkeye adımını atar atmaz kaçırılır ve mücevherlerle dolu bir yere bırakılır. Jack ise Joan’dan haber alamayınca onu bulmak için harekete geçer. Yeni partneri Ralph’ı yanına alır ve macera dolu bir yolculuk için adım atarlar. Çölle dolu bu coğrafyada karşılarında oldukça kötü kalpli Omar vardır. Joan’ı bulmak hiç de kolay olmayacaktır. Çok da eski sayılmayacak hazine filmi Nil’in İncisi macera dolu anlar vadediyor.


3) The Jungle Book – Orman Kitabı (1994) | IMDb: 6.0

hazine filmleri

Yönetmen: Stephen Sommers

Oyuncular: Jason Scott Lee, Cary Elwes, Lena Headey

Mowgli, ailesini kaybeden bir erkek çocuktur. Vahşi ormanda büyüyen çocuğa bir ayı, bir siyah panter ve bir kurt sürüsü sahip çıkar. Yıllarca vahşi ormanın derinliklerinde hayatta kalan Mowgli evi olarak bildiği bu alanı terk etmek zorunda kalır. Dış dünyayı keşfetmeye başlayan çocuk için bu deneyim oldukça zorludur. Ormanda hazine filmleri arasında seyirci tarafından en beğenilen filmlerden birisidir.


4) Sahara (2005) | IMDb: 6.0

sahara

Yönetmen: Breck Eisner

Oyuncular: Matthew McConaughey, Penelope Cruz, Steve Zahn

Penelope Cruz’un başrolde yer aldığı hazine filmi Sahara, Batı Afrika çöllerinde kaybolan bir hazinenin peşine düşen kişilerin hayatını konu alır. Dirk Pitt, Ulusal Sualtı Araştırmaları Kurumu’nda çalışan ve kurumda özel projeler yürüten birisidir. Oldukça şakacı olan dostu Al Giordino ile birlikte kaybolan bir hazinenin peşine düşerler. Bu zaman diliminde ise Birleşmiş Milletler adına çalışmakta olan bilim insanı Dr. Eva Rojas’ın başı büyük bir belaya girer.

Acımasızlığıyla ün salmış bir diktatör Rojas’ı ele geçirir. Rojas’ın hazine hakkındaki düşünceleri oldukça olumsuzdur. Ona göre hazine dünyayı tehdit edecek çok daha büyük sorunların habercisidir. Eğer etrafa yayılan biyolojik salgın en kısa sürede sonlandırılmazsa denizlerin hepsine yayılacak ardından da tüm dünyayı geri dönüşü zor bir belayla baş başa bırakacaktır.


5) Black Sea – Kara Deniz (2014) | IMDb: 6.4

hazine filmleri

Yönetmen: Kevin Macdonald

Oyuncular: Jude Law, Scoot McNairy, Ben Mendelsohn

Kaptan Robinson yaklaşık 30 yıl boyunca denizlerde geçen hayatının sonucunda eşi Chrissy ve çocuklarını kaybeder. Çalıştığı şirket gemisini sattıktan sonra çalışacak yer bulamaz ve ne yapacağını bilemez. Bu süreçte II. Dünya Savaşı esnasında Karadeniz’de batan içi altın olduğu söylenen bir denizaltı olduğunu öğrenir.

Amerikalı Daniels de bu yolculukta Kaptan Robinson’a eşlik etmeye karar verir. Bu yolculuğa çıkan herkes bulunan altından eşit pay alacaktı. Ancak para hırsına kapılan Kaptan Robinson daha fazla pay almak için çeşitli oyunlara başvurdu.


6) The Rundown (2003) | IMDb: 6.7

the rundown

Yönetmen: Peter Berg

Oyuncular: Dwayne Johnson, Seann William Scott, Christopher Walken

Yeraltı dünyasının önemli isimlerinden birinin oğlu olan Travis paha biçilemez bir tarihi eserin izini bulmak için Amazon’a doğru yola çıkar. Ancak Amazon’a iner inmez kaybolur. Travis’in peşinden gelen ve yeraltı patronu adına çalışan kişinin artık tek görevi Travis’i bulmaktır. Hazine ararlarken hem dur durak bilmeyen bir maceranın içine dalarlar hem de karışık bir aşk üçgeninin içinde bulurlar kendilerini.


7) Romancing the Stone – Amazon’da Fırtına (1984) | IMDb: 6.9

Romancing the Stone

Yönetmen: Robert Zemeckis

Oyuncular: Michael Douglas,Kathleen Turner, Danny DeVito

Hazine filmleri arasında önemli bir yere sahip olan Amazon’da Fırtına filmi, yazdığı romantik kitaplarla üne kavuşan Joan’ın aldığı bir haberle başlar. Güney Amerika’da yaşayan kardeşi kaçırılmıştır. Joan’a sunulan teklif şu şekildedir: Eğer paha biçilemez olan bir taşın yerini gösteren haritayı getirmezse kardeşini bir daha göremeyecektir. Böylesine zorlu bir yolculuğa tek başına çıkmak istemeyen Joan yanına maceraperestliğiyle tanınan Jack’i alır.


8) National Treasure – Büyük Hazine 1 (2004) | IMDb: 6.9

hazine filmleri

Yönetmen: Jon Turteltaub

Oyuncular: Nicolas Cage, Diane Kruger, Justin Bartha

Üçüncü kuşak bir hazine avcısı olan Benjamin Franklin Gates, hayatı boyunca kimsenin varlığına inanmadığı bir hazinenin peşinden gider. Kuzey Amerika’da olduğu rivayet edilen hazinenin tam olarak konumunu gösteren haritanın Bağımsızlık Bildirgesi’nin arkasında olduğunu öğrenir. Bu macerada tek başına değildir. Aynı hazinenin peşinde olan bir başka isim ise Ian Howe’dir. Bağımsızlık Bildirgesi’ni çalmanın yanında çalmak için rekabete gireceği birisi vardır. Hazine avı filmleri sevenlerin mutlaka izlemesi gereken filmlerden birisidir.


9) National Treasure: Book of Secrets – Büyük Hazine: Sırlar Kitabı (2007) | IMDb: 6.5 

hazine filmleri

Yönetmen: Jon Turteltaub

Oyuncular: Nicholas Cage, Diane Kruger, Justin Bartha

Büyük Hazine: Sırlar Kitabı, hazine filmleri arasında Nicholas Cage’nin başrolünde olduğu Büyük Hazine filminin devam filmidir. Abraham Lincoln’e suikast düzenleyen John Wilkes Booth’un günlüğünde 18 sayfanın eksik olduğu fark edilir. Ancak bu 18 sayfa çok büyük bir sırrı ortaya çıkaracaktır. Ben Gates’in büyük büyük dedesi Abraham Lincoln’e karşı düzenlenen suikasta karışmış mıydı? Dedesini aklamak isteyen Gates bu sırrı açığa çıkarmak için ABD başkanlarının birbirlerine aktardıkları Sırlar Kitabı’nın peşine düşer.


10) Time Bandists – Zaman Haydutları (1981) | IMDb: 7.0

hazine filmleri

Yönetmen: Terry Gilliam 

Oyuncular: Sean Connery, Shelley Duvall, John Cleese

7 küçük arkadaş hayatlarının yolculuğuna çıkarlar. Öyle bir yolculuktur ki Napolyon, Robin Hood ve daha pek çok önemli isimle bu yolculukta tanışırlar. Bu yolculukta yanlarından ayırmadıkları bir harita vardır: Yüce Varlık’tan çalınmış olan zaman haritası. Bu haritanın peşinde olan kötü düşmanlar ise aynı zamanda bu yolculukta çocukların da peşindedirler.


11) The Mummy – Mumya (1999) | IMDb: 7.0

mumya

Yönetmen: Stephen Sommers

Oyuncular: Brendan Fraser, Rachel Weisz, John Hannah

Lanetli hazine filmleri izlemeyi sevenler buraya. Antik Mısır kentine gitmek isteyen iki kardeşten birisi bilimsel bir araştırmanın diğeri ise oradaki hazinelerin peşindedir. Bu yolculukta onlara serüvenci Rick isimli bir Amerikalı eşlik eder. Rick bu iki kardeşin rehberidir. Ancak bu yolculuk hiçbirinin istediği gibi gitmez.

Yıllar önce işlediği suçlar yüzünden canlı canlı gömülen bir rehber olan Hom-Dai bir yemin etmiştir. Bir gün geri dönecek ve intikamını alacaktır. İki kardeş ve rehberlerinin kente gelişiyle Hom-Dai’nin ruhu uykusundan uyanarak intikamının peşine düşer.


12) The Mummy Returns – Mumyanın Dönüşü (2001) | IMDb: 6.4

hazine filmleri

Yönetmen: Stephen Sommers

Oyuncular: Brendan Fraser, Rachel Wisz, John Hannah

Fantastik hazine filmleri arasında oldukça önemli bir yere sahip olan Mumya filminin devam filmidir. Rick artık evli ve çocuk sahibi bir adamdır. Kötü ruhlu İmhotep’in yok edildiğini düşünürler. Mumyalanan bedeni Londra’da bir müzede sergilenmeye başlar. Ancak ruhu aslında ölmemiştir. Tekrar uyanan kötü ruh Akrep Kral Ordularını toplamak için çalışmaya başlar. Rick ve ailesi ise kötü ruhun amacına ulaşmaması için mücadele etmeye başlar.


13) The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor – Mumya: Ejder İmparatoru’nun Mezarı (2008) | IMDb: 5.2

hazine filmleri

Yönetmen: Rob Cohen

Oyuncular: Brendan Fraser, Jet Li, Maria Bello

O’Connel ailesi bu sefer Çin’de iki bin yıldır derin bir uykunun içinde olan Ejder İmparator’unun uyanmasıyla yeni bir mücadeleye başlar. Yıllar yıllar önce işlediği suçlar yüzünden taşa döndürülen Ejder İmparator’u yenmenin tek bir yolu vardır. Çin Seddi’nin altında kalmış olan ordu eğer canlandırılabilirse Ejder İmparator’un sonu gelecektir. Bu ordu bir zamanlar Ejder İmparator’un en büyük düşmanıdır. İki tarafın da uyanmasıyla amansız bir mücadele başlar.


14) Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl – Karayip Korsanları: Siyah İncinin Laneti (2003) | IMDb: 8.0

karayip korsanları

Yönetmen: Gore Verbinski

Oyuncular: Johnny Deep, Geoffrey Rush, Orlando Bloom

Hazine konulu filmler denince akla gelen ilk filmlerden birisi Karayip Korsanları’dır. Korsan Jack Sparrow’ın maceralarının anlatıldığı ilk film Karayip Korsanları: Siyah İncinin Laneti’dir. Yıllar yıllar önce Vali Weatherby’nin 12 yaşındaki kızı Elizabeth bir gemi gezisinde enkazdan kurtulan bir çocuğun boynundan aldığı madalyonu saklamaya başlar. Bu madalyon korsanlara ait bir madalyondur. Yıllar sonra Elizabeth azılı korsan Barbossa tarafından kaçırılır. Son derece iyi kalpli korsan Jack Sparrow ise güzel kız Elizabeth’i kötü kalpli korsanın elinden kurtarmak için maceraya atılır. Ancak bu macerada yalnız değildir. Ona yolculuğunda Elizabeth’in çocukluk arkadaşı Will Turner da eşlik eder.


15) Pirates of the Caribbean: Dead Man’s Chest – Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı (2006) | IMDb: 7.3

karayip korsanları

Yönetmen: Gore Verbinski

Oyuncular: Johnny Deep, Orlando Bloom, Keira Knightley

Jack  Sparrow’un Uçan Hollandalı’nın kaptanı Davy Jones’e kan borcu vardır. Bu borç Sparrow’a hatırlatılır. Uçan Hollandalı cehennemden çıkan bir mürettebatla doludur. Korsan Jack Sparrow’un Davy Jones’in kölesi olmaktan kurtulması için tek seçenek vardır: borcunu ödemek.


16) Pirates of the Caribbean: At World’s End – Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu (2007) | IMDb: 7.1

karayip korsanları

Yönetmen: Gore Verbinski

Oyuncular: Johnny Deep, Orlando Bloom, Keira Knightley

Hazine filmleri arasında oldukça popüler olan Karayip Korsanları film serisinin üçüncü filminde korsan Jack Sparow’un bu seferki düşmanları Davy Jones ve Lord Cutler Beckett’tir. Jones’in kalbinin kontrolü Beckett’tedir. Bu kontrol sayesinde bir anlaşma yaparlar. Anlaşmaya göre okyanusa hükmederek Karayip Korsanlarının sonunu getirilecektir. Dünyanın dört bir yanından gelen korsanlarla amansız bir macera başlar.


17) Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides – Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde (2011) | IMDb: 6.6

hazine filmleri

Yönetmen: Rob Marshall

Oyuncular: Johnny Depp, Penélope Cruz, Ian McShane

Gizemli hazine filmleri izlemeyi sevenlerin asla kaçırmaması gereken filmlerden birisidir. Korsan Jack Sparrow, İngiltere Kralı’nın Gençlik Çeşmesi’ni bulması teklifin reddeder. Bu esnada da kentte Jack Sparrow adına bir kişinin mürettebat topladığını öğrenir. Onu taklit edip adını kullanan o kişiyi kovalamaya karar verir. Bu sahte kişinin Angelica olduğunu öğrenir.

Angelica geçmişten gelen bir kadındır ve onun da isteği İngiltere Kralı’nın peşinde olduğu Gençlik Çeşmesi’dir. Genç yaşlarında Angelina’ya aşık olan Sparrow eski aşkı ve eski aşkının sahtekar yüzü arasında kalır. Bu sefer korsan Jack Sparrow denizlere peşindeki aşk hikayesiyle açılır. 


18) Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales – Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı (2017) | IMDb: 6.5

karayip korsanları

Yönetmen: Joachim Ronning, Espen Sandberg

Oyuncular: Johnny Deep, Geoffrey Rush, Javier Bardem

Hazineli filmler arasında efsaneleşmiş olan Karayip Korsanları serisinin son filmidir. Jack Sparrow’un bu sefer ki düşmanı korkunç kaptan Salazar ve yönetimindeki korsanlardır. Salazar tüm korsanları öldürmüştür. Öldüremediği tek korsan Jack Sparrow’dur. Jack’in tek kurtuluşu Poseidon Asası’nı bulmaktır. Asanın peşinden yollara düşer. Kötü kaderini tersine çevirmek ve de hayatta kalabilmek için amansız bir yolculuğa çıkan Jack için bu yolculuk oldukça zorlu olacaktır.


19) Operation Condor – Tanrı’nın Zırhı (1991) | IMDb: 7.3

hazine filmleri

Yönetmen: Jackie Chan

Oyuncular: Jackie Chan, Carol ‘Do Do’ Cheng, Eva Cobo

En beğenilen hazine bulma filmleri arasında olan Tanrı’nın Zırhı’nın yönetmenliğini usta oyunculuğuyla tanıdığımız Jackie Chan yapar. Dük oldukça zengin bir insandır. Üstelik güçlü bir teşkilata da sahiptir. II. Dünya Savaşı’nın sonlarında Alman Ordusu Afrika’ya doğru ilerler. Bu yolculukta yanlarında fazlaca altın bulundururlar. Ancak yolculuk esnasında bu altınları gestapolardan birine teslim ederler. O da aldığı bir emirin sonucu olarak altınları çöle gömer. Üzerinden uzun yıllar geçer. Dük bu altınların peşine düşer. Bu macerada ona yardımcı olması için başkalarını çağırır.


20) It’s a Mad Mad Mad Mad World – Çılgın Dünya (1963) | IMDb: 7.5

hazine filmleri

Yönetmen: Stanley Kramer

Oyuncular: Spencer Tracy, Milton Berle, Ethel Merman

Virajlı bir yolda meydana gelen kazayla o an yoldan geçen insanların hayatı değişir. Oldukça korkunç bir biçimde gerçekleşen trafik kazasında araç uçurumdan yuvarlanır. O esnada orada olup olayı gören kişiler yaralananlara yardım etmek için aracın yanına koşar.

Araçta var olan kişilerden birisinin durumu çok ağırdır. Son dakikalarında ise oradaki kişilere W ve onun altındaki hazineden bahseder. Ancak henüz yeterince detay veremeden dünyaya gözlerini yumar. Onun anlattıklarını duyan kişiler ise kazayı arkalarında bırakıp W’yi ve hazineyi aramaya başlar.


21) The Goonies – Define Adası (1985) | IMDb: 7.8

define adası

Yönetmen: Richard Donner

Oyuncular: Sean Astin, Josh Brolin, Jeff Cohen

Macera define filmleri sevenlerdenseniz mutlaka izlemeniz gereken bir film. Kasabada yaşayan bir grup arkadaşın evleri oraya yapılacak bir golf sahası sebebiyle yıkılacaktır. Bu yıkımı kabul edemeyen çocuklar tavan arasında kalan eski eşyaların arasında kaybolur. Eski eşyalar arasında bir harita bulurlar. Harita Tek Göz Willie’nin define haritasıdır.

Çocuklar büyük bir merakla haritada yer alan defineyi bulmaya çalışırlar. Ancak bu hiç de kolay değildir. Yol boyunca pek çok sayıda korsan tuzağı, çeşitli çeteler ve engebeli yollarla mücadele ederler. Bu definenin peşine düşmelerinin sebebi ise orada bulacakları hazine ile evlerini yıkılmaktan kurtarmaktır.


22) The Treasure of the Sierra Madre – Altın Hazineleri (1948) | IMDb: 8.2

altın hazineleri

Yönetmen: John Huston

Oyuncular: Humphrey Bogart, Walter Huston, Tim Holt

Fred ve Curtin, zengin olmak için çabalayan iki arkadaştır. Fred zengin olmaya çalışırken son parasını da piyangoya yatırır. Ancak şansı yaver gitmez ve tüm parasını kaybeder. Ardından Curtin’le Meksika’da buluşur. Birlikte çalıştıkları McClane’den emeklerinin karşılığı olan parayı bir türlü alamazlar. Bu süreçte bulundukları yerdeki dağların altında, altın olduğu söylentisi dolanmaya başlar. Bu söylenti üzerine iki arkadaş altını bulmak için yola koyuldular. Ancak bu yolculuk zenginliğe götürürken arkadaşlıklarının sonunu mu getirecek? 


23) The Good the Bad and the Ugly – İyi Kötü Çirkin (1966) | IMDb: 8.8

iyi kötü çirkin

Yönetmen: Sergio Leone

Oyuncular: Clint Eastwood, Eli Wallach, Lee Van Cleef

Hazine ile ilgili filmler arasında kült haline gelmiş bir filmdir. Bir kanun kaçağı olan Tuca’yı (çirkin) yakalayan kişiye ödül verilecektir. Tuca ise keskin nişancı Blondie (iyi) ile anlaşmıştır ve birlikte hareket ederler. Her şey güzel giderken bir kasabada anlaşmaları bozulur. Melekgöz (kötü) namıyla bilinen Sentaza ise Bill Carson’un peşindendir. Bill Carson oldukça büyük miktarda altın bulan eski bir askerdir. Tuca tam Blondie’yi öldürecekken yolları Melekgöz ile kesişir. Tuca Carson’un altını gömdüğü mezarlığın yerini öğrenir. Blondie ise altınların gömülü olduğu mezarın ismini öğrenir. Bu üçlünün yolu altınların olduğu yerde tekrar kesişir.


24) Indiana Jones  and the Radiers of the Lost Ark – Indiana Jones: Kutsal Hazine Avcıları (1981) | IMDb: 8.4

indiana jones

Yönetmen: Steven Spielberg

Oyuncular: Harrison Ford, Karen Allen, Paul Freeman

Hazine arama filmleri arasında belki de en bilinen film serisi Indiana Jones’tir. Dr. Indiana Jones oldukça ünlü ve başarılı bir arkeologdur.  Amerika hükümeti, başarılı arkeologa Ark of the Conenant’ı bulması görevini verir. Ancak Ark’ın peşinde olan tek kişi Jpnes değildir. Hitler’in ajanları da her yerde onu aramaktadırlar. Jones bir zamanlar aşkıyla yanıp tutuştuğu Marion ile bu zorlu yolculukta birlikte hareket eder. Nepal’de başlayan yolculukları Kahire’ye kadar uzanır.


25) Indiana Jones and the Temple of Doom – Indiana Jones: Kamçılı Adam (1984) | IMDb: 7.5

indiana jones

Yönetmen: Steven Spielberg

Oyuncular: Harrison Ford,Kate Capshaw, Ke Huy Quan

Hazine filmleri denince akla gelen ilk kahramanımız Indiana Jones bu sefer Hindistan’da aksiyon dolu bir maceranın içindedir. Küçük bir köyde kaçırılan çocuklar madende çalışmaya zorlanılır. Thuggee tarikatı tarafından çocuklara zulmedilir ve onlarca çocuk madenlerde çalıştırılır. Bu tarikatın amacı yıllar önce sömürgeciler tarafından madene gizlenen kutsal elması bulmaktır.


26) Indiana Jones and the Last Crusade – Indiana Jones: Son Macera (1989) | IMDb: 8.2

inidana jones

Yönetmen: Steven Spielberg

Oyuncular: Harrison Ford, Sean Conney, Alison Doody

Dr. Henry Jones, oğlu Indaina Jones’e günlüğü yollar. Günlüğün içinde Kutsal Kase’ye ulaşabilmek için bazı ipuçları vardır. Günlükle birlikte babasının kaybolduğunu öğrenen Indiana müze müdürü Marcus Brody ile İtalya’ya doğru yola çıkar. İtalya’da yollarının düştüğü bölge Nazi bölgesidir. Üstelik onlar da Kutsal Kase’nin peşindedirler. Hem babasını he de Kutsal Kase’yi arayan Indiana Jones’u zorlu bir mücadele beklemektedir.


27) Indiana Jones and the Kingdom of Crystal Skull – Indiana Jones ve Kristal Kafatası Krallığı (2008) | IMDb: 6.1

indiana jones

Yönetmen: Steven Spielberg

Oyuncular: Harrison Ford, Cate Balnchett, Shia LaBeouf

Tarihi hazine filmleri arasında en beğenilenlerdendir. Soğuk Savaş’ın doruklarında olduğu günlerde Henry Jones’i Sovyet ajanları izlemeye başlar. Gizli ve şifreli mesajlaşmaların arasında kuvarstan yapılma bir kafatasına rastlarlar. Jones’in şu an tek kurtuluş yolu bu kafatasını ait olması gereken yere ulaştırmaktır. Sovyet ajanları ile arasında bir kovalamaca başlar. 

 

İlginizi çekebilecek ilgili içerikler:

En İyi 50 Aksiyon Filmi: Adrenalin Seviyenizi Tavan Yaptıracak Aksiyon Filmleri

İzlerken İçinde Kaybolmak İsteyeceğiniz En İyi 23 Doğa Temalı Film

This post is also available in: English

Kategoriler: Film & Dizi

Yorumlar (0) Yorum Yap

/