Will Smith Filmleri: Hollywood’un Sevilen Yıldızının En İyi Filmleri!

Will Smith, artık herkesin ismini bildiği büyük bir Hollywood starı. Uzun yıllardır birçok sinema filminde başarıyla boy gösteren yıldız oyuncu sinemaseverlerin gönlüne taht kurdu. Yılların eskitemediği aktörün yer aldığı birbirinden güzel filmler ise hala dünyanın her yerinden seyirci bulabiliyor. Biz de sizler için unutulmaz starın en iyi filmlerini derledi. İşte Will Smith filmleri listesi. Keyifli seyirler!

will-smith-filmleri


1) Suicide Squad – İntihar Timi (2016) | IMDb: 5.9

Yönetmen: David Ayer

Diğer Oyuncular: Margot Robbie, Jai Courtney, Viola Davis

Will Smith filmleri listemizin ilk sırasında bir DC Comics uyarlaması olan Suicide Squad filmi var. Bir çizgi romandan uyarlanan filmde gizemli bir suç örgütü iyice güçlenerek dünyayı tehdit etmektedir. Bu örgütü durdurmak için hapiste en azılı suçlulardan bir ekip oluşturulur. Bu ekip güçlü silahlar ve ekipmanlarla donatılarak savaşmaya gönderilir. Ancak ekip, verilen görevin bir intihar görevi olduğunu çok geçmeden fark edecektir.


2) Bright (2017) | IMDb: 6.3

Yönetmen: David Ayer

Diğer Oyuncular: Joel Edgerton, Lucy Fry, Noomi Rapace

Dünya artık bildiğimiz dünya değildir. İnsanlar, elfler, orklar ve bütün fantastik ırklar bir arada yaşamaktadırlar. İnsan ırkından Ward ve bir ork olan Jakoby birlikte çalışan iki polis memurudur. Birlikte vakit geçirdikçe aralarındaki farklılıkları ve anlaşmazlıkları da zamanla aşarlar. Ancak dünya büyük bir tehdit altına girmiştir. Bu tehdide karşı birlikte mücadele etmeleri gerekmektedir. Görevleri ise genç bir dişi elfi ve yanlış ellere geçmemesi gereken kutsal emaneti korumaktır.


3) Hancock (2008) | IMDb: 6.4

Yönetmen: Peter Berg

Diğer Oyuncular: Charlize Theron, Jason Bateman, Eddie Marsan 

Süper kahraman olan Hancock, eski gücünü yitirdikten sonra halkın gözünden düşmüştür. Gün geçtikçe alkolik ve depresif bir duruma doğru sürüklenmesiyle artık bir süper kahraman değil espri malzemesidir. Şehirde birçok insanın hayatını kurtarmasına rağmen bunları yaparken şehre verdiği maddi zarar nedeniyle artık hiç sevilmemektedir. Bir gün Ray Embrey ismindeki bir kişiyi üzerine doğru gelen trenden kurtarır. Bunun üzerine Ray’in patronu Hancock’a borcunu ödemek için eski sevilen süper kahraman imajını geri getirebileceğini söyler.


4) Focus – Fokus (2015) | IMDb: 6.6

Yönetmen: Glenn Ficarra, John Requa

Diğer Oyuncular: Margot Robbie, Rodrigo Santoro, Adrian Martinez

Will Smith’in canlandırdığı Nicky oldukça usta bir dolandırıcıdır. Bir gün genç ve güzel kadın Jess Barrett ile tanışır. Jess’in çekiciliği Nicky’i kendine aşık eder. Nicky kadar olmasa da Jess dolandırıcılık işlerinde potansiyeli yüksek bir kadındır. Nicky bir yandan işinin inceliklerini Jess’e aktarırken diğer yandan duygularına karşılık beklemektedir. Ancak beklediği karşılığı bir türlü bulamaz ve Jess şehri terk edip uzaklara gider. Aradan üç yıl geçtiğinde bu ikili tekrar karşılaşacaktır. Üstelik artık Jess eskisinden çok daha iyi bir dolandırıcıdır.


5) Hitch – Aşk Doktoru (2005) | IMDb: 6.6

Yönetmen: Andy Tennant

Diğer Oyuncular: Eva Mendes, Amber Valletta Kevin James

Will Smith filmleri listemizin beşinci sırasında bir romantik komedi filmi olan Hitch var. Alex Hitchens, erkeklere flört edebilme ve hayatlarının kadınını bulabilme konusunda yardımcı olan bir aşk doktorudur. Sara ise bir gazetede magazin haberleri üzerine köşe yazarlığı yapmaktadır. Bir ilişkiye başlayan bu ikili için işler başta iyi gibi gözükse de zamanla tersine döner. Mesleklerinin getirdiği anlaşmazlıklar ilişkilerini zora sokacaktır.


6) Ali (2001) | IMDb: 6.8

Yönetmen: Michael Mann

Diğer Oyuncular: Maria Van Peebles, Jamie Foxx, Jon Voight

Sırada Will Smith’in efsane boksör Muhammed Ali’ye hayat verdiği Ali filmi var. Cassius Clay 1964 yılında ilk kez dünya boks şampiyonu olur. Bu unvanı uzun bir süre taşıyacaktır. Kazanmaya devam ettikçe ismini dünyanın her yerinde duyurur. O sıralarda Müslümanlığı seçer ve tüm dünyanın gözleri artık onun üzerindedir. Artık ringleri kasıp kavuran ve tarihin en iyi sporcusu olarak anılan efsane boksörün adı Muhammed Ali’dir. Daha sonra Vietnam Savaşı’na katılmayı reddeder ve bambaşka tartışmaların göbeğindeki isim haline gelir.


7) Bad Boys – Çılgın İkili (1995) | IMDb: 6.9

Yönetmen: Michael Bay

Diğer Oyuncular: Joe Pantoliano, Theresa Randel, Tea Leoni

Marcus Brunett ve Mike Lowry Miami’de narkotik polisleridir. İşlerini sorunsuz yaparlarken bir gün beklenmedik bir şey olur. Polisin sorumluluğunda bulunan 100 milyon dolar değerinde uyuşturucu çalınmıştır. Bu iki polisin uyuşturucuyu bularak yerine koyabilmek için sadece 72 saatleri vardır. Bad Boys filmi, Will Smith’in Hollywood’ta ünlenmesini sağladığı için kariyeri açısından oldukça önemli bir filmdir.


8) Alaaddin (2019) | IMDb: 6.9

Yönetmen: Guy Ritchie

Diğer Oyuncular: Naomi Scott, Will Smith, Marvan Kenzari

Alaaddin, Agrabah şehrinde yaşayan fakir bir gençtir. Karnını yiyecek çalarak doyurur. Buna rağmen çok iyi kalpli bir insandır. Bir gün Alaaddin, sultanın kızı Prenses Jasmine ile tanışır. Görür görmez prensese aşık olur. Ancak sultan kızını zorla biriyle evlendirmeye çalışmaktadır. Harikalar Mağarası’ndan sihirli bir lamba alan Alaaddin bu lambayla kaderinin değişeceğinden habersizdir. Lambadan çıkan cini görünce ise ne yapacağını şaşırır. Daha sonra bu neşeli cinin kendisine teklif ettiği üç dilek hakkını Prenses Jasmine’e ulaşmak için kullanmaya karar verir.


9) Independence Day – Kurtuluş Günü (1996) | IMDb: 7.0

Yönetmen: Roland Emmerich

Diğer Oyuncular: Bill Pullman, Jeff Goldblum, Vivica A. Fox

2 Temmuzda dünyanın her yerindeki iletişim sistemleri kimsenin anlamadığı bir şekilde bozulur. Daha sonra ne olduğu anlaşılamayan büyük nesnelerin dünyaya doğru hareket ettiği anlaşılır. Başta meteor olduğu düşünülse de yaklaştıkça bu nesnelerin uzay mekiği olduğu tespit edilir. İnsanlık uzaylı saldırısı altındadır. Onlarla iletişim kurabilmek ise imkansızdır. Bilim insanı David Levinson uzaylıların çok kısa bir zamanda dünyanın çoğu yerine saldıracağını fark eder. 3 Temmuz günü uzaylılar gerçekten de büyük bir saldırı gerçekleştirir ve birçok insanı öldürür. Hayatta kalanların ise birleşip 4 Temmuz günü dünyanın kurtuluşu için savaşması gerekmektedir.


10) I, Robot – Ben, Robot (2004) | IMDb: 7.1

Yönetmen: Alex Proyas

Diğer Oyuncular: Bridget Moynahan, Alan Tudyk, Bruce Greenwood

Film 2035 yılında geçer. Robotlar artık hayatın her noktasında önemli rol oynamaktadır. Chicago Polis Ofisi’nde çalışan Del Spooner ise bu durumdan memnun değildir. Çünkü robot fobisi vardır. Bu sırada bilim insanı Dr. Miles Hogenmiller öldürülür. Cinayet davasının sorumlusu Del Spooner olur. Cinayetin şüphelisi ise bir robottur. Del Spooner davayı araştırdıkça ürkütücü gerçeklere doğru yaklaşır. Dr. Hogenmiller’ın öldürülmeden önce gizli bir projede çalıştığını ortaya çıkarır. Cinayet sebebi ise yaklaşan felaketin habercisidir.


11) I Am Legend – Ben Efsaneyim (2007) | IMDb: 7.2

Yönetmen: Francis Lawrence

Diğer Oyuncular: Alice Braga, Charlie Tahan, Sali Richardson

Korkunç bir virüs tüm dünyaya yayılmıştır. Virüsten etkilenmeyen bilim insanı Robert Neville ise virüsün yayılmasını engellemeye çalışmasına rağmen başaramamıştır. Yıllarca tek başına yok olmuş dünyada yaşayıp virüsten etkilenmeyen diğer insanları bulmaya çalışmıştır. Umudunu yitirmek üzereyken yalnız olmadığını fark eder. Artık tek amacı kendi kanını kullanarak virüsün etkilerini tersine çevirmektir. Böylece dünyayı virüsten etkilenen insanları kurtarabileceğini düşünür.


12) Enemy of the State – Devlet Düşmanı (1998) | IMDb: 7.3

Yönetmen: Tony Scott

Diğer Oyuncular: Jon Voight, Gene Hackman, Regina King

Daniel Zavitz doğa fotoğrafları çeken bir fotoğrafçıdır. Bir gün başına geleceklerden habersiz fotoğraf çekerken bir cinayete şahit olur ve fotoğraflarını çeker. Şahit olduğu cinayet ise hiç basit bir olay değildir. Amerikan hükümetinin güç savaşlarının sonucu olan bu cinayet büyük ses getirecektir. Delilleri ise Zavitz’tedir. Delilleri yayabilmek için bir gazeteci ile iletişime geçtiğinde istihbarat servisi peşine düşer. Bunun üzerine Zavitz avukat arkadaşı Robert Dean’in yanına giderek CD’yi gizlice ona verir. Ancak istihbarat ajanları çemberi git gide daraltmaktadır.


13) Men in Black – Siyah Giyen Adamlar (1997) | IMDb: 7.3

Yönetmen: Barry Sonnenfeld

Diğer Oyuncular: Tommy Lee Jones, Rip Torn, Emma Thompson

Will Smith filmleri listemizde sırada yayınlandığı dönem büyük ses getiren Men in Black filmi var. Ajan K ve Ajan J, gizli bir hükümet bürosunda çalışmaktadırlar. Büronun amacı ise dünyaya dışardan gelen misafirleri kontrol etmektir. Ellerinde zamanın teknolojisinin üzerinde silahlar vardır. Siyah giyen adamlar dünyayı dışardan gelebilecek her türlü tehdide karşı korumaktadır. Ancak karşılarına çıkan sürprizlerin bazıları boylarını aşacak seviyededir.


14) Seven Pounds – Yedi Yaşam (2008) | IMDb: 7.6

Yönetmen: Gabriele Muccino

Diğer Oyuncular: Michael Early, Rosario Dawson, Woody Harrelson

Ben Thomas, içinde bulunduğu durumdan kurtulabilmek için bir plan yapar. Kendisi gibi umutsuz ve yardıma muhtaç olan altı kişilik bir liste yapar. Ben Thomas, Connie Tepos, Emily Posa, Ezra Turner, Holly Apelgren, Nicholas Adams ve George Ristuccia, Ben’in yaptığı listeyle hayatları birbirine bağlanan yedi kişidir. Ben’in umutsuz ve beklentiden uzak bakışını değiştirerek planın gidişatını bozacak kişi ise hayat dolu bir kalp hastası olan Emily Rosa olacaktır. Emily ile yakınlaşan Ben için artık birçok şey değişme yoluna girer.


15) The Pursuit of Happyness – Umudunu Kaybetme (2006) | IMDb: 8.0

Yönetmen: Gabriele Muccino

Oyuncular: Dan Castella, Jaden Smith, Thandie Newton

Will Smith filmleri listemizin son sırasında bir dram klasiği olan The Pursuit of Happyness filmi var. Film, işleri kötü giden ve maddi sıkıntılar yaşayan bir baba olan Chris Gardner’ın acıklı hikayesini konu alır. Chris, eşine ve oğlu Chrisyopher’a karşı her zaman iyi davranmasına rağmen işleri bir türlü yolunda gitmez ve bu durum evliliğini etkiler. Eşi Chris’i terk edip gider. Çocuk Christopher ise babasının yanında kalır. Bunun üzerine bir de ev sahibi, Chris’i ve oğlunu evden kovar ve baba oğul sokaklara düşerler. Yaşanan onca talihsizliğin arasında oğlu için mücadele etmeyi bırakmayan Chris, her şeyi tersine çevirecek bir fırsat beklemektedir.

This post is also available in: English

Kategoriler: Film & Dizi

Yorumlar (0) Yorum Yap

/