Sihirbaz Filmleri: Sihirle ve Macerayla Dolu 10 Film

Sihirbaz filmleri bizi çoğu zaman çocukluğumuza götürürler. Çünkü sihirbazlar çocukluğumuzun büyülü kişileriydiler. Yaptıkları gösterilerle bizi bizden alır, kendilerine hayran bırakırlardı. Sihirbaz filmleri sayesinde bu büyülü gösterileriler dilediğimizde evimizdeler. Sizin için seyirci tarafından beğenilen en iyi 10 sihirbaz filmini derledik. İyi seyirler dileriz.


1) The Prestige – Prestij (2006) | IMDb: 8.5

Yönetmen: Christopher Nolan

Oyuncular: Christian Bale, Hugh Jackman, Scarlett Johansson

Sihirbaz filmleri arasında izleyiciler tarafından en beğenilen film Prestij’dir. 19. yüzyılın sonlarında Londra’da bir sihirbazın asistanı olan Robert Angier, onun eşi Julia McCullough ve Alfred Borden çok yakın arkadaşlardır. Bir gösteri esnasında Julia ölür. Robert bu ölümden Alfred’i sorumlu olarak görür. Bunun üzerine aralarındaki dostluk düşmanlığa dönüşür. Yolları ayrılan ikili yıllar sonra üne kavuşan iki sihirbaz haline gelirler. Robert, Alfred’in yaptığı bir numaranın peşine düşer. Aralarındaki düşmanlık günden güne daha da derinleşir.


2) Howl’s Moving Castle – Yürüyen Şato (2004) | IMDb: 8.2

Yönetmen: Hayao Miyazaki

Seslendirme: Chieko Baisho, Takuya Kimura, Tatsuya Gashuin

Sophie bir cadı tarafından büyülenen bir gençtir. Cadı onu 90 yaşında bir kadına çevirir. Bu halini kimse tanımaz. Çok büyük bir depresyona giren Sophie Howl isimli bir şatoda yaşayan büyücünün yanına taşınır. Aynı büyüye maruz kalmış bir başkası ile güçlerini birleştirirler ve üzerlerindeki laneti kaldırmaya çalışırlar. Onlar bu çalışmaları yaparken ülkede de savaş patlak verir. Artık mücadeleleri bireysel değildir. Bir yandan da ülkeleri için mücadele etmeye başlarlar. Hem sihirbaz filmleri arasından bir film olsun hem de animasyon olsun diyorsanız mutlaka izlemelisiniz.


3) The Wizard of Oz – Oz Büyücüsü (1939) | IMDb: 8.0

Yönetmen: Victor Fleming

Oyuncular: Judy Garland, Frank Morgan, Ray Bolger

Dorothy Gale yaşadığı hayattan son derece mutlu bir halde Kansas’ta bir çiftlikte geçirir günlerini. Bir gün bir hortum evini sürüklemeye başlar. Gözünü açtığında kendini tuhaf bir köyde bulur. Ne olduğunu anlayamadan lanetli doğu cadısının peşine düştüğünü öğrenir. Ancak bu süreçte yalnız kalmaz. İyi cadı Glinda, Dorothy’nin yanındadır. Ona Oz Büyücüsü’ne gitmesini tembihler.


4) The Illusionist – Sihirbaz (2006) | IMDb: 7.6

Yönetmen: Neil Burger

Oyuncular: Edward Norton, Jessica Biel, Paul Giamatti

Sophia aristokrat bir ailede büyür. Eisenheim ise marangoz bir ailenin çocuğudur. Birbirlerini aşık olan bu ikilinin aşkı etraftan olumlu tepki almaz. Bunun üzerine Eisenheim ülkesini terk eder. Yıllarca dünyayı dolaşır ve yaklaşık on beş yıl sonra ülkesine bir sihirbaz olarak döner. Sophia ile karşılaştığında eski aşkının hala canlı olduğunu fark eder. Sophia da hala aşıktır. Ancak o artık bir prensle nişanlıdır. Nişanlısı Prens Leopold ile sihirbaz arasında bir mücadele başlar.


5) Hokkabaz (2006) | IMDb: 7.4

Yönetmen: Ali Taner Baltacı, Cem Yılmaz

Oyuncular: Cem Yılmaz, Mazhar Alanson, Özlem Tekin 

İskender iyi bir sihirbaz olduğunu iddia eden bir gençtir. Ancak etrafında kimse ona inanmaz. Babası oğlunun yaptığı işten hiç haz etmez. Baba bir gün mecburen oğluyla bir turneye çıkar. Birbirini aslında tam olarak tanımayan baba ve oğlu farklı yönlerini keşfeder.


6) Now You See Me – Sihirbazlar Çetesi (2013) | IMDb: 7.2 

Yönetmen: Louis Leterrier

Oyuncular: Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Mark Ruffalo

Dünyanın en iyi sihirbazlarının bir araya geldiğini bir hayal edin. Ne kadar harika olurdu değil mi? Sahne gösterileri için evet harika olurdu. Ancak bu grup güçlerini hırsızlık yapmak için kullanırsa nasıl olur? Bankaların sistemlerine erişen izleyicilerinin paralarını çalan bu çetenin peşine FBI ajanı Dylan düşer. Amansız bir mücadele başlar.


7) The Sorcerer’s Apprentice – Sihirbazın Çırağı (2010) | IMDb: 6.1

Yönetmen: Jon Turtletaub

Oyuncular: Nicolas Cage, Jay Baruchel, Alfred Molina

Balthazar Blake, şehrini Maxim Horvath’tan korumaya çalışan usta bir sihirbazdır. Bu mücadeleyi tek başına yürütemeyeceğini düşünür ve Dave Stutler’i yanına alır. Bildiği her şeyi ona da öğretir. Mücadelede artık çok daha güçlüdürler. Ancak bu esnada Dave aşık olduğu kız Becky için de bir mücadeleye girer.


8) The Golden Compass – Altın Pusula (2007) | IMDb: 6.1

Yönetmen: Chris Weitz

Oyuncular: Nicole Kidman, Daniel Craig, Dakota Blue Richards

Farklı alemlerden olan canlıların bir arada yaşadığı bir dünya düşünün. Bu dünyada Lyra’nın en yakın arkadaşı bir cindir. İkili okulda duymamaları gereken bir bilgiyi duyarlar. Ardından Lyra’nın bir arkadaşı kaçırılır. Kaçırılan arkadaşının peşine düşen Lyra’yı yolda pek çok zorlu mücadele beklemektedir.


9) Dhoom: 3 (2013) | IMDb: 5.4

Yönetmen: Vijay Krishna Acharya

Oyuncular: Aamir Khan, Katrina Kaif, Abhishek Bachchan

Sahir, küçük yaşlarından itibaren babasının yanında sirklerde çalışır. En büyük hayali bir gün çok iyi bir sihirbaz olabilmektir. Çalıştıkları sirk batmak üzeredir. Bunun üzerine babası sirki kurtarmak amacıyla bankadan kredi çeker. Ancak borcu ödemesi imkansızdır. Borcu ödeyemeyen adam daha fazla dayanamaz ve intihar eder. Babasının intiharından sonra Sahir’in tek bir amacı vardır. Babasının intikamını almak. Bunun için tüm sihirbazlık yeteneklerini kullanarak soygun işine girer.


10) Snow White and The Huntsman – Pamuk Prenses ve Avcı (2012) | IMDb: 6.1

Yönetmen: Rupert Sanders

Oyuncular: Kristen Stewart, Chris Hemsworth, Charlize Theron 

Pamuk Prenses’in hikayesini bilmeyeniniz var mı? Çocukken masallarını dinlediğimiz kahramanımız bu sefer beyaz perdede karşımıza çıkıyor. Kötü kalpli cadı, kendisinden güzel olan prensesi öldürmesi için bir avcı tutar. Ancak prenses dünyayı kurtarabilecek güze sahiptir. Avcı onu öldüremez. Güzel prenses halkını karanlıktan kurtarabilmek için yeteneğinin el verdiği derecede mücadele eder. Sihirbaz filmleri arasında senaryosuyla sizi çocukluğunuza götürecek bir film 🙂

This post is also available in: English

Kategoriler: Film & Dizi

Yorumlar (0) Yorum Yap

/