DC Comics Filmleri: Birbirinden Heyecanlı 24 DC Comics Filmi

DC Comics, Marvel’ın ardından tüm dünyada en çok adı duyulan ve en çok okunan çizgi roman yayıncısıdır ve DC Entertainment, Time Warner’a ait Warner Bros.’un alt kuruluşudur. Marvel son yıllarda sinemada büyük bir yükselişe geçti, ardından DC Comics’in yaptığı filmler de sinemada ilgi görmeye ve herkes tarafından konuşulmaya başlandı. Özellikle The Dark Knight serisi ile DC Comics filmleri, kendine önemli bir yer kazanmış oldu. İşte DC Comis’e ait, birbirinden başarılı olan yirmi dört filmi anlatan içeriğimiz sizlerle. Gelin DC Comics filmleri listemize hep birlikte yakından bakalım.


1) Justice League – Adalet Birliği (2017) | IMDb: 6.1

dc comics filmleri

 • Yönetmen: Zack Snyder
 • Oyuncular: Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Gal Gadot, Ezra Miller, Jason Momoa

DC’yi genel bir şekilde sinemaya uyarlama projesinin en önemli adımı olan Justice League, çizgi serideki en önemli kahramanları bu filmde bir araya getiriyor. Superman’in yaptığı birçok iyilik ve fedakârlıktan etkilenen Batman, insanlara olan bakış açısını değiştirmiştir. Aralarına yeni katılan Wonder Woman ile insanlık için savaşmaya hazırlardır. Bir anda karşılarına çok büyük ve zorlu bir tehdit çıkar. Bu zorluğu yenmek için süper güçlü bir ekip kurmalıdırlar, fakat süreleri çok kısıtlıdır. Kurdukları bu ekip insanlığı ve dünyayı kurtarabilecek midir?

Batman, Superman, Flash ve Aquaman gibi DC evrenindeki parlayan yıldızları bir araya getiren bu filmi heyecanla izleyeceksiniz. Justice League, DC Comics filmleri arasında en büyük yapımlardan biri oluyor.


2) Wonder Woman (2017) | IMDb: 7.4

Wonder Woman dc comics filmleri

 • Yönetmen: Patty Jenkins
 • Oyuncular: Gal Gadot, Chris Pine, Connie Nielsen, Robin Wright, David Thewlis

Amazon’da bir prenses olan Diana, diğer adıyla Wonder Woman dünyayı keşfetmek ister ve bu sebeple kendi topraklarını terk eder. Şehirde demir ve camın hüküm sürdüğü bizim dünyamıza gelir. İnanılmaz bir zekâya ve özel güçlere sahip olan bu kadın, Cennet Adası’nı medeniyete kavuşturacak olan tek kahramandır.

Wonder Woman’ın yönetmen koltuğunda Patty Jenkins oturuyor. Filmin senaryosunu Allan Heinberg ve Geoff Johns kaleme alıyor. Wonder Woman’ı ise Batman vs Superman: Adaletin Şafağı filminde olduğu gibi yine Gal Gadot canlandırıyor. Wonder Woman kısa sürede evrene o kadar güzel yerleşti ve DC Comics filmleri denilince akla gelen ilk filmlerden biri olmayı başardı. 


3) Suicide Squad – Gerçek Kötüler (2016) | IMDb: 5.9

Suicide Squad

 • Yönetmen: David Ayer
 • Oyuncular: Will Smith, Jared Leto, Margot Robbie, Viola Davis, Jaime FitzSimons, Ike Barinholtz

Gizemli ve bilinmeyen bir suç örgütünü yenmeleri için, hapiste olan dünyanın en tehlikeli ve süper güçlü kötü bireyleri devletin izniyle en tehlikeli silahlarla donatılıp, gizli ve baya tehlikeli bir göreve gönderilirler. Fakat  kendilerini “İntihar Timi” dolarak adlandıran ekip, sadece suç örgütünü yenmek için değil de, işledikleri suçlar sebebiyle kaybedecekleri bir göreve sürüklendiklerini bildiklerinde ne yapacaklar?


4) Batman v Superman: Dawn of Justice – Batman ve Superman: Adaletin Şafağı (2016) | IMDb: 6.4

Batman v Superman: Dawn of Justice

 • Yönetmen: Zack Snyder
 • Oyuncular: Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne

Superman insanlara taşıdığı umut ile dünyada tanrısal bir yere gelir. Fakat Superman neden olduğu savaş ve kaos ile beraber insanlık için bir tehlike arz etmeye başlar. Dünyadaki insanlar ise nasıl bir süper kahramana ihtiyaçları olduğunu düşünüp, karar vermeye çabalamaktadır.

Bu sırada davranışları iyice kontrolden çıkan Süper Kahraman’ın insanların tarafında mı yoksa onların karşısında mı olacağı merak edilmektedir. Gotham Şehri’ni koruyan Batman’e karşı aldığı tavır ve onunla girdiği mücadele yeni bir savaş çıkmasına sebep olacaktır. Batman v Superman, DC Comics filmleri arasında en çok heyecan yaratan yapımların başında geliyor.


5) Man of  Steel – Çelik Adam (2013) | IMDb: 7.0

Man of  Steel dc comics filmleri

 • Yönetmen: Zack Snyder
 • Oyuncular: Henry Cavill, Amy Adams, Michael Shannon, Diane Lane, Russell Crowe

DC’nin en ünlü süper kahramanı olan Superman’in kökenine ve geçmişine yolculuk yaparak, Superman’a farklı bir bakış açısıyla bakmamızı sağlayan bu filmde Clark, nasıl kullanması gerektiğini bilmediği birtakım güçlere sahip olan bir çocuktur. Bir gün okula giderken serviste bir kaza geçirirler. Servis içindeki öğrencilerle birlikte bir nehre düşer. Serviste bulunan masum insanların ölmesini izlemek istemeyen Clark güçlerini kullanır ve servisin içindeki herkesin hayatını kurtarır. Bu yaşanan kaza sonucu herkesi kurtarması onun diğer öğrencilerden farklı bir çocuk olduğunu da ortaya çıkaracaktır. Man of Steel, Superman serisini yeniden başarılı bir şekilde başlatarak DC Comics filmleri arasında sağlam bir yere sahip oluyor. 


6) The Dark Night Rises – Kara Şövalye Yükseliyor (2012) | IMDb: 8.4

The Dark Night Rises

 • Yönetmen: Christopher Nolan
 • Oyuncular: Christian Bale, Gary Oldman, Tom Hardy, Joseph Gordon-Levitt, Anne Hathaway, Marion Cotillard, Morgan Freeman

The Dark Night Rises’da terörist bir lider olan Bane’in tasarladığı birtakım gizli işleri durdurmaya ne Bruce Wayne’nin ne de Batman’in gücü yetmez. Yanına Catwoman olan Selina Kyle’ı da alan Bane, Gotham kentini ve o kentin insanlarını ciddi bir şekilde tehdit edecektir. Ne kentteki yerel kuvvetler, ne ordu ne de kahraman Jim Gordon olacak şeyleri engelleyemezler. Batman belki de ilk defa kendisinden çok daha zor ve güçlü birisine karşı mücadele vermek zorunda kalacaktır…


7) Green Lantern – Yeşil Fener (2011) | IMDb: 5.5

Green Lantern

 • Yönetmen: Martin Campbell
 • Oyuncular: Ryan Reynolds, Blaske Lively, Peter Sarsgaard, Mark Strong, Tim Robbins, Jay O. Sanders

Esrarengiz bir evrende binlerce senedir var olan bir topluluk vardır, kendilerine Yeşil Fener Kolordusu derler. Düzeni sağlayan ve koruyan bu birlikteki her kişinin değişik güçlere sahip olan birer yüzüğü vardır. Dünya’daki güç dengesini altüst etmek isteyen Parallax adındaki düşmanlarına karşı dünyanın kaderi yeni bir asker olan Hal Jordan’a bırakılır.

Hal, fazlasıyla yetenekli ve kendini beğenmiş bir pilottur. Yeşil Fener Kolordusu’ndaki insanlar yüzüğün gücünü reddedenlere saygı duymazsalar da, Hal’e ihtiyaçları olduklarının da farkındadırlar. Hal ukala olmasının yanı sıra çok idealist ve sabırlı bir tiptir. Bunların dışında kendisi Yeşil Fener’deki savaşçılardan “insanlık” yönüyle de ayrılır. Hal’in Yeşil Fenerli en iyi savaşçı olması için iki şeyi öğrenmesi gerekmektedir: Güçlerini kullanmak ve cesaretli olmak… Green Lantern, DC Comics filmleri arasında en çok eleştirilen yapımların başlında geliyor.


8) Jonah Hex (2010) | IMDb: 4.7

Jonah Hex

 • Yönetmen: Jimmy Hayward
 • Oyuncular: Josh Brolin, Megan Fox, John Malkovich, Michael Fassbender, Will Arnet

Jonah Hex, aklına eseni yapan bir ödül avcısıdır. Bir şeyin peşindeyse o şeyi mutlaka ve mutlaka yakalar. Birçok kez ölümle burun buruna gelmesine rağmen ölüme meydan okuduğu geçmişi sayesinde bir tarafı bu dünyada, diğer tarafı ise diğeri taraftadır. Hex’in düzenli olarak görüştüğü kişi ise ona derin izler bırakmış Leila’dır.

Jonah’a Birleşik Devletler’in ordusundan reddedemeyeceği bir teklif gelir ve bu teklif sonucunda eski yaşadığı birçok anı ile yüzleşmek zorunda kalır. Kendi özgürlüğüne karşılık Quentin Turnbull adlı bir teröristi bulması ve onu yakalaması lazımdır. Fakat Jonah’ın düşmanı olan ve kendisine ordu kural Turnbull’ın da istediği tek bir şey vardır: Jonah’ın ölmesi…


9) The Losers – Kaçaklar (2010) | IMDb: 6.3

The Losers dc comics filmleri

 • Yönetmen: Sylvain White
 • Oyuncular: Idris Elba, Zoe Saldana, Jeffrey Dean Morgan, Chris Evans, Columbus Short

Adrenalin dolu bir aksiyon filmi olan The Losers, arama ve yok etme göreviyle Bolivya’ya, ormanlık bir alana yönlendirilen Özel Kuvvetler timinden özel üyeleri konu ediniyor. Ekipte bulunan Clay Jensen, Roque, Pooch ve Cougar çok bir süre geçmeden, Max olarak tanınan bir düşmanlarının yüzünden ölümcül bir olayın başkahramanı olduklarını anlıyorlar.

Ölü sandıkları bu grup, intikam almak için ve kendi adlarını temize çıkarmak amacıyla çekici ve esrarengiz bir ajan olan Aisha’nın da içerlerinde bulunduğu bir plan yaparlar. Teknolojiyle dünyada savaş çıkarmak için uğraşan acımasız ve gizemli bir adam olan Max’in izini sürerken, bir yandan da çok iyi bir şekilde gizlenmek zorundadırlar.


10) Watchmen (2009) | IMDb: 7.6 

dc comics filmleri Watchmen

 • Yönetmen: Zack Snyder
 • Oyuncular: Jackie Earle Haley, Patrick Wilson, Carla Gugino, Malin Akerman, Billy Crudup

Watchmen 1985 senesinde, New York’ta geçmektedir. Amerika Sovyetler ile nükleer savaşın eşiğindedir ve bu süreçte hikâyede geçen kahramanlar birtakım kostümleri ve ağızlarında maskeleriyle insanların arasında sıradan hayatlarını yaşamaktadırlar. İnsanlar bu kahramanları bir süper güç olarak görseler de, onların kendi iradelerinden başka süper güçleri yoktur. Kendi çabaları ile adaleti ve eşitliği sağlamak için didinmektedirler. Bir gün Rorschach’ın bir arkadaşı öldürülür ve Rorschach bunu süper kahramanlara bir tehlike olarak görür ve bu konu hakkında onları tehdit eden tüm noktaları araştırmaya başlar. Bu tehdidi ortadan kaldırmasının tek yolu da parçalanmış olan grubunu yeniden bir araya getirmek olacaktır.


11) The Dark Knight – Kara Şövalye (2008) | IMDb: 9.0

The Dark Knight

 • Yönetmen: Christopher Nolan
 • Oyuncular: Christian Bale, Heath Ledger, Aaron Eckhart, Michael Caine, Maggie Gyllenhaal, Gary Oldman

Kara Şövalye, insanlık için büyük tehlike arz eden Joker’in tekrardan şehre dönmesiyle birlikte Gotham sokaklarında oluşan kaosu engellemek için Batman’in ortaya çıkmasını anlatıyor. Tüm tehditlerden ve suçlardan temizlenmiş bir mekân, belirli bir zaman sonra tekrardan kötü güçlerin etkisi altına girebilir ve huzuru sağlamak için yeniden mücadele edilmesi gerekebilir. Batman, Savcı Harvey ve Teğmen Gordon’dan yardım alarak huzuru tekrar sağlamıştı, ta ki Joker tekrardan ortaya çıkana dek… 

Joker’in keskin zekâsı ve yaptıklarıyla uğraşmak hiç de azımsanacak bir iş değildir ve Gotham eski kaos içerisindeki günlerine geri dönmek üzeredir. Batman ise Gotham’ı tekrardan huzura kavuşturmak için kolları sıvadığında ise kendini sorgulamaya başlayacaktır…


12) Superman Returns – Superman Dönüyor (2006) | IMDb: 6.0

Superman Returns

 • Yönetmen: Bryan Singer
 • Oyuncular: Brandon Routh, Kate Bosworth, Kevin Spacey, James Marsden, Parker Posey

Superman birkaç senedir esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolmuştur, dünyaya geri geldiğinde ise her şeyin fazlasıyla değiştiğini görür. Eski zamanlardan kendisine düşman olan birisi onu etkisiz kılmanın peşindedir. Superman’in âşık olduğu kadın ise ondan sonra hayatına devam etmiş ve kendisine yeni bir düzen kurmuştur. Kendisi ortalarda yokken tüm zorluklara göğüs geren halk da hayatta kalmayı başarmıştır. Superman’in bu toplumda tekrardan kendisine bir yer bulması ve sevdikleri insanlarla tekrar iletişim içerisine girmesi gerekmektedir.


13) V for Vendetta (2005) | IMDb: 8.1

V for Vendetta

 • Yönetmen: James McTeigue
 • Oyuncular: Natalie Portman, Hugo Weaving, Stephen Rea, Stephen Fry, John Hurt

V, gelecek zamanı konu alıyor. DC’nin çizgi romanından uyarlanan V, 2020 yılında İngiltere’de geçiyor. Ülkede aşırı  baskıcı bir düzen vardır. Çeşitli yasaklar ve birtakım engellerle yönetilen halk, şiddeti normal görmeye başlamıştır. Bu kaos ortamının tam merkezinde ortaya çıkan esrarengiz V, birtakım olaylara bulaşmış ve zor durumda olan Evey isimli masum bir kadını kurtarır. Evey’i kurtarması aslında halkın kurtarılması demektir. Çünkü V’nin tek bir kişiyi kurtarması toplumun bir şeylerin farkında olup, isyan etmesini tetikler ve halk bir direniş başlatır…


14) Batman Begins – Batman Başlıyor (2005) | IMDb: 8.2

dc comics filmleri Batman Begins

 • Yönetmen: Christopher Nolan
 • Oyuncular: Christian Bale, Michael Caine, Liam Neeson, Katie Holmes, Gary Oldman, Cillian Murphy

Batman Başlıyor filminde, ailesi katledilen playboy Bruce Wayne, Henri Ducard ve Ra’s Ghul’ın destekleriyle Asya’ya gönderilir. Gotham bir suç kentidir; kötü ve intikam peşinde olan insanlarla doludur. Bruce Wayne ise bu kenti kurtarmak ve insanların tüm endişelerini ortadan kaldırmayı kendisine amaç edinir. Ra’s Ghul ona çok fazla şey öğretmiş ve destek olmuş olsa da başka bir açıdan amaçlarına engel olmaktadır.


15) Constantine (2005) | IMDb: 7.0

Constantine

 • Yönetmen: Francis Lawrence
 • Oyuncular: Keanu Reeves, Rachel Weisz, Shia LaBeouf, Djimon Hounsou, Max Baker

Angela Dodson ikizi olan Isabel’in ölümünün aslında bir intihar olmadığını ispatlamak amacıyla özel bir dedektif olan John Constantine’i tutar. Çünkü kardeşi tutucu bir Katoliktir ve Angela Dodson onun intihar ettiğine asla inanmamaktadır. John ise doğaüstü konularda ünlenmiş bir şeytan avcısıdır. 

John da zamanında intihar etmiş ve ardından cehenneme gitmiştir. Ardından tekrar dünyaya gelmiş ve cennete gidebilmek amacıyla iyilik yapmayı kendisine amaç edinmiştir. Isabel’in ölümünü araştıran John insanların yaşantısına şeytanların müdahale etmeye çabaladığını fark eder ve şeytanlara karşı savaşmaya başlar. Fakat şeytanlara karşı açtığı bu savaş sonucunda şeytan ile arasındaki ilişki doğrudan aşka bir boyuta evrilir.


16) Catwoman – Kedi Kadın (2004) | IMDb: 3.4

Catwoman dc comics filmleri

 • Yönetmen: Pitof
 • Oyuncular: Bob Kane, Halle Berry, Sharon Stone, Benjamin Bratt, Lambert Wilson, Frances Conroy

Patience Philips, duygusal, dramatik bir grafik tasarımcıdır. Patience Philips, Hedare Beauty adlı bir firmada yaşlanmayı durduran ileri teknolojide bir ürünü piyasa tanıtmaya hazırlanmaktadır. Fakat firma içerisinde kötü olan birkaç olay vardır ve Patience bu büyük görevin altında ezilmektedir. Defalarca ölümden dönen bu kadın için artık değişim zamanıdır. Çekingen ve aşırı duygusal olan Patience bambaşka biri haline gelecektir…


17) Batman & Robin – Batman ve Robin (1997) | IMDb: 3.8

batman ve robin

 • Yönetmen: Joel Schumacher
 • Oyuncular: Arnold Schwarzenegger, George Clooney, Chris O’Donnell, Uma Thurman, Alicia Silverstone

Gotham şehrinden Batman ve Robin ikilisi fazlasıyla değerli pırlantaları çalan Mr. Freeze’i durdurmak için kollarını sıvarlar. Onlar bunun için çabalarken Güney Amerika’da Dr. Pamela Isley ve Dr Jason Woodrue bir güçlendirme maddesi olan Venom üzerinde çalışmaktadırlar… Serum halinde olan bu sıvı için Bane’i denek olarak kullanmak isterler. Yaptıkları deney sonucunca ise uğraşması hayli zor bir düşman elde edeceklerdir. Batman ve Robin ikilisi Gotham şehrini, şehre dadanan bu yeni düşmandan kurtarmak zorunda kalacaklardır. Batman & Robin, DC Comics filmleri denilince üzüntüyle anılan yapımlardan biri. 


18) Batman Forever – Batman Daima (1995) | IMDb: 5.4

Batman Forever

 • Yönetmen: Joel Schumacher
 • Oyuncular: Val Kilmer, Tommy Lee Jones, Jim Carrey, Nicole Kidman, Chris O’Donnell

Gotham Şehri’nin Karanlık Şövalyesi olarak adlandırılan Batman, bu sefer Two Face ve Riddler isimli iki birbirinden tehlikeli suçlu için savaş veriyor. Chase Meridian adlı bir doktora âşık olan Batman, bir yandan da Gotham Şehri’ni bu iki suçlunun elinden kurtarmaya çabalıyor. Bu zorlu mücadelede yanında ise olağanüstü çocuk Robin var.


19) Batman Returns – Batman Dönüyor ( 1992) | IMDb: 7.0

Batman Returns

 • Yönetmen: Tim Burton
 • Oyuncular: Michael Keaton, Danny DeVito, Michelle Pfeiffer, Christopher Walker, Michael Gough, Michael Murphy

İlk filmde Joker’in tüm planladığı şeyleri darmadağın eden Batman’in karşısında şimdi de Penguen vardır. Gotham Şehri’nin saygın bir ailesinde doğmasına rağmen, tuhaf biri olduğu için soğuk bir kış günü şehrin parkına bırakılan Penguen bir şekilde hayatta kalmayı başarmış ve şehirde sevilen biri olabilmek için elinden geleni yapmıştır.

Kötü bir işadamı ola Max Schreck, Penguen’i vali yapmak için Batman’i karalamak konusunda kesin kararlıdır. Tam bu sırada Schreck’in sekreteri Selina, patronu hakkında birtakım kötü şeyler öğrenir. Öğrenmemesi gereken şeyleri bildiği için de patronu Schreck tarafından, cani bir şekilde binadan aşağıya itilir.Bu cani süreç sonucunda yeni bir kahraman doğar: Catwoman…


20) Batman (1989) | IMDb: 7.5

Batman dc comics filmleri

 • Yönetmen: Tim Burton
 • Oyuncular: Michael Keaton, Jack Nicholson, Kim Basinger, Robert Wuhl, Pat Hingle, Michael Gough

Batman’in yaşadığı şehir sürekli bir tehlike içerisindedir ve bu sebeple de dışarısı asla güvenli değildir. Savcı Harvey Dent ve komiser Gordon her ne kadar görevlerini mükemmel bir şekilde yerine getirseler de, şehrin huzuru git gide bozulmakta ve işler çığırından çıkmaktadır. Bu huzursuzluğa sebep olan azılı suçlular ise aslında korkak ve birtakım batıl inanışları olan bireylerdir. Bir gazeteci olan Vick Vale ise, bu olayları çözmeye kararlıdır. Şehrin sayko palyaçosu Jack Napier’de asitle dolu bir kazana düşünce tehlikeli bir insana dönüşür ve Batman!in en büyük düşmanlarından biri haline gelir. Çok zengin bir çapkın olan Bruce Wayne, yani diğer adıyla Batman, iki farklı hayat yaşamaktadır; bu hayatı nasıl devam ettireceği ise bilinmeyen bir şeydir. Yitip gitmekte olan Batman serisini ayakta tutmayı başaran bu yapım, en unutulmaz DC Comics filmleri arasında yer alıyor. 


21) Supergirl (1984) | IMDb: 4.4

Supergirl 1984 dc comics filmleri

 • Yönetmen: Jeannot Szwarc, 
 • Oyuncular: Helen Slater, Faye Dunaway, Peter O’Toole, Mia Farrow, Brenda Vaccaro

Kripton evreni bir patlama sonucu yok olmuştur. Gezegenin üzerinde bulunan Argo şehri ise bu patlamayla birlikte gezegenden ayrılmış, şehir içindeki insanlarla beraber başka bir boyuta geçmiştir. Kriptonluların içinde ise Superman’in kendisi olan Kalel’in kuzeni Kara’da buradadır.

Kara, Kripton’u sıradan insanlardan tamamen farklı ve sisteme başkaldıran bir sanatçı olan Zor-El’in anlattığı kadarıyla bilmektedir. Zor-El yüzünden Argo’yu ayakta tutan etkenlerden biri ortadan kalktığında, olanlardan dolayı kendini sorumlu tutan Kara, istemediği olayların sonucunda kendi bulunduğu boyuttan ayrılarak Dünya’ya gelir.

Dünya’da Güneş’in etkisiyle birtakım olağanüstü güçler elde eder, tıpkı Superman gibi… Kara ise artık Linda Lee olarak ortaya çıkar ve Superman’in geçici yokluğundan dolayı oluşan kaosu engellemek amacıyla insanlara yardım etmeye başlar. Bir yandan kayıp güç topunu bulup kendi boyutuna geri dönmek için programlar yaparken, diğer taraftan da dünyayı karmaşa içinde bırakmaya çalışan Selena ile çatışır…


22) Superman III (1983) | IMDb: 5.0

Superman III

 • Yönetmen: Richard Lester
 • Oyuncular: Christopher Reeve, Richard Pryor, Jackie Cooper, Marc McClure, Anette O’Toole, Annie Ross

Webster, Gus aracılığıyla dünyadaki ekonomik dengeleri sarsacak bir bilgisayar icat eder. Kendilerine bu süreçte pürüz olabilecek tek kişi ise Superman’dir. Fakat Gus bunun için de bir çözüm bulmuştur. Kryptonite ile ilginç bir formülü karıştırıp Superman’e zarar vermeyen, ancak onu kötü birisi haline getiren bir silah elde eder. Sahiden de Superman, insanlara yardım eden biriyken benmerkezci ve kötü bir canavara dönüşür…


23) Superman II (1980) | IMDb: 6.8

Superman II

 • Yönetmen: Richard Lester, richard Donner
 • Oyuncular: Gene Hackman,  Christopher Reeve, Margot Kidder, Ned Beatty, Jackie Cooper, Sarah Douglas

Zod, Ursa ve Non adlarında 3 acımasız uzaylı Superman’in gezegeni Krypton’da gözaltına alınmış ve uzun zaman önce başka bir boyuta tıkılmışlardı. Superman gazeteci sevgilisi Lois’in tutsak olduğu bir olaya karışır ve bu süreçte teröristlerin ele geçirdiği nükleer bir roketi patlamadan önce uzaya yollar.

Fakat uzaya yollanan bu nükleer roketin patlaması sonucu Zod, Ursa ve Non serbest kalır ve bizim boyutumuza geri gelirler. Bu 3 kötü uzaylı güneş sistemimiz sayesinde birtakım süper güçlere sahip olurlar. Bu süper güçleri dünyada kargaşa ve kaosa sebep olacak şeylerde kullanmaya başlarlar.

Tüm olaylar süregelirken Superman’in sevgilisi Lois, Superman ile Clark Kent arasında bir bağlantı olduğundan, hatta Superman’in bizzat Clark Kent’in kendisi olduğundan şüphe duymaya başlamıştır. Sonunda tüm her şeyi sevgilisine doğru bir şekilde anlatan Clark Kent, sevdiği kadınla beraber olabilmek için tüm süper güçlerini bırakmaya karar verir…


24) Superman (1978) | IMDb: 7.3

Superman dc comics filmleri

 • Yönetmen: Richard Donnet
 • Oyuncular: Christopher Revee, Margot Kidder, Gene Hackman, Marlon Brando, Ned Beatty, Glenn Ford

Krypton yok olmak üzeredir ve gezegendeki küçük bir bebek bir kapsülün içine koyularak uzaya gönderilir. Kapsül ise Dünya’ya, Kansas isimli bir kasabaya düşer. Kapsülün içindeki bebeği hiç çocukları olmamış, yaşlı bir çift olan Kent ailesi bulur ve bu çocuğa Clark adını verirler. Kendi çocukları gibi sahiplendikleri bu kimsesiz bebeğin zaman geçtikçe süper güçlere sahip olduğunu fark ederler.

Büyüyünce Metropolis’e gelen Clark Kent, süper güçlerini kimsenin fark etmemesi için, normal insanlar gibi çalışmaya karar verir; bunun üzerine bir gazetede işe girer. Fakat, aradan çok bir süre geçmeden dünya ile alakalı kötü planları olan Lex Luthor ile savaşmaya başlar.


Marvel Filmleri Hangi Sırayla İzlenmeli?

This post is also available in: English

Kategoriler: Film & Dizi

Yorumlar (0) Yorum Yap

/