Aras Bulut İynemli Filmleri – Yakışıklı Oyuncunun Sinema Filmleri

aras bulut iynemli filmleri

Aras Bulut İynemli 25 Ağustos 1990’da İstanbul’da dünyaya gelir. Sanatçı bir ailede büyüyen İynemli’nin abisi tiyatrocu ablası ise başarılı bir ses sanatçısıdır. Oyunculuk kariyerine reklam filmlerinde oynayarak başlayan Aras Bulut İynemli’nin yönetmen Zeynep Günay Tan’ın onu keşfetmesiyle hayatı değişir. Tan, pek çoğumuzun İynemli’yi orada tanıdığı Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinin çekimlerine çağırır. Dizideki oyunculuğuyla büyük bir beğeni toplayan İynemli kariyer basamaklarını hızla tırmanmaya başlar. Bu içerikte Aras Bulut İynemli filmleri sizler için bir araya getirildi.


1) 7. Koğuştaki Mucize (2019) | IMDb: 8.3

Yönetmen: Mehmet Ada Öztekin
Diğer oyuncular: Deniz Baysal, Yurdaer Okur, Nisa Sofiya Aksungur

Memo, Ege’de bir kasabada ninesi ve 7 yaşındaki kızıyla yaşayan zihinsel engelli bir gençtir. Bir gün dağlarda yürürken küçük bir kızla karşılaşır. Kız sıkıyönetim komutanının kızıdır. Kalabalık bir grup olarak pikniğe gelmişlerdir. Ancak piknik acı bir şekilde sonuçlanır. Memo yanındayken ölen kızın babası bu ölümden Memo’yu sorumlu tutar ve Memo idam cezasına mahkum edilir. Kendini anlatmaya, aslında hiçbir suçunun olmadığını kanıtlamaya çalışsa da kimse onu dinlemez. Memo’nun artık tek bir isteği vardır; kızı Ova’ya kavuşabilmek. Elinden geleni yapan Memo idam cezasından kurtulup kızı Ova’ya kavuşabilecek mi?


2) Martıların Efendisi (2017) | IMDb: 6.2

Yönetmen: Mehmet Ada Öztekin
Diğer oyuncular: Mehmet Günsür, Bilge Önal, Timuçin Esen

Martıların Efendisi olarak tanınan genç İstanbul’da deniz kıyısında kendine sakin sessiz bir yaşam alanı kurar. Sakinliğin tadını çıkarırken aynı zamanda da bir misafir beklemektedir. Bir gün beklediği misafir ansızın karşısına çıkar. Bir kadın beyaz elbise içinde kıyıda belirir. O kadında Martıların Efendisi umutlarını görür. Kadın Martıların Efendisi’nin dünyasından çok etkilenir. Saf, temiz, sessiz ve sakin olan bu dünya her ne kadar kadın tarafından beğenilse de gerçek dünya böyle değildir. Martıların Efendisi kendi dünyasının dışına çıkıp o korkunç, gürültülü gerçek dünyayla tanışır. Bu hiç de beklediği gibi değildir.


3) Tamam Mıyız? (2013) | IMDb: 7.0

Yönetmen: Çağan Irmak
Diğer oyuncular: Deniz Celiloğlu, Asli Enver, Zuhal Gencer

Bedensel engeli sebebiyle annesine bağımlı bir hayat süren İhsan günden güne hayata küsmektedir. İçinde kısılıp kaldığını düşündüğü dünya onu artık öncesinden de çok bunaltmaktadır. Annesine yük olduğunu düşünür sürekli ve bu yükün altında daha da ezilir. Gerçekleştirmek istediği hayalleri de vardır ancak gerçekleştiremeyeceği düşüncesi içini günden güne azar azar kemirmektedir.

Baba evinden hayallerini gerçekleştirmek için ayrılan heykeltıraş Temmuz ise kendi ayakları üzerinde durabilmek için çabalayan bir gençtir. Güç bela hayatına devam ederken sevgilisi tarafından terk edilir ve de işini kaybeder. Bir anda hayatı allak bullak olur.

İhsan ve Temmuz’un yolları tesadüfen kesişir. Bambaşka hayat öyküleri olan bu iki genç birbirlerinin hayatlarında önemli yerlere gelirler. En dibe battıklarını düşündükleri anda el ele yeniden doğmak için çabalarlar.


4) Mahmut ile Meryem (2013) | IMDb: 5.6

Yönetmen: Mehmet Ada Öztekin
Diğer oyuncular: Eva Dedova, Fahreddin Manafov, Melahat Abbasova

Aras Bulut İynemli filmleri listemizin son yapımı Mahmut ile Meryem. Aşk din, dil, ırk, renk ayırt etmez. Filmde de farklı dinlerden gelen ve birbirine deliler gibi aşık olan iki gencin hikayesi konu alınır. 1500’lü yıllarda bir keşişin kızı olan Meryem ve Han’ın oğlu olan Mahmut’un yolları kesişir. Birbirlerine sırılsıklam aşık olurlar. Ancak ne Mahmut’un çevresi Meryem’i kabul eder ne de Meryem’in ailesi Mahmut’u. Ancak çevrelerinin kabul etmemesi onların ayrılmasına sebep olmaz. Birbirlerine daha da bağlanan gençler çözümü kanlı bir şekilde getirir.

This post is also available in: English

Kategoriler: Film & Dizi

Yorumlar (0) Yorum Yap

/