Theta Healing: Kendi İçine Dönme Meditasyonu

Theta Healing Yaradan aracılığı ile kendi içine dönme, odaklanma ile blokajlardan, sorunlardan kurtulma meditasyonu. Bu meditasyon sürecini, tarihini, felsefesini ve eğitmenlik süreçlerini yazdık. Dünyada birçok insan tarafından yararlanılan bu farklı meditasyon tekniği ve spiritüel yöntem günümüz yaşamının zorluklarıyla mücadelede kişilere yardımcı olmakta.


Theta Healing nedir?

Theta Healing

Theta Healing, Vianna Stibal tarafından sistemleştirilen ve insanların sağlık, zenginlik, sevgi ve diğer ilişkilerinde amaçlarına varabilmelerini engelleyen sınırlayıcı bilinçaltı süreçlerini değiştirmeye, dönüştürmeye yardımcı olmak için oluşturulmuş kendi kendine yardım etme öğretisidir.

Theta Healing, yaradana yaklaşmak için sadece bir dine özgü olmayıp hepsini içinde barındıran ama onlardan daha ötesine geçmeye çalışan kısaca bir meditasyon tekniği ve spiritüel felsefedir.

Beden-zihin ve ruhsal olarak insanlığın bir bütün olduğunu ve bütünlüğün günümüz çağında gündelik hayatımızın hızlı akmasından dolayı bölündüğünü ve manevi yönümüzü sekteye uğrattığını, manevi yönü ihmal ettiğimizi belirtir eğitmenler. Bu ihmali ve sekteye uğrayan bütünlüğü sağlamak için Theta Healing yöntemiyle tamamlanacağımızı söyler bu teknik.


Theta nedir?

beyin dalgası

Theta beyin dalgalarıdır, daha çok bilinçaltı dalgaları olarak kabul edilir. İnsanlarda beş farklı beyin dalgası olduğu bilinmektedir. Bu beyin dalgaları Alfa, Gama, Beta, Delta ve Theta’dır. Theta dalgaları 4-8 Hz aralıklarında uyku ve dinlenme dönemlerinde görülür. İçe odaklanma, rüyalar ve hayal kurma ile ilişki içindedir.

Theta dalgaları, ilham yani yaratıcı duyguları ifade edilir. Yani yaratıcılık için ihtiyaç duyulan bağlantıları theta dalgaları sağlıyor. Theta seviyesine inmek için altı farklı yöntem vardır. Merdiven tekniği, Düzeltici teknik ve Theta müzikleri gibi yöntemlerdir.


Healing nedir?

Healing

Healing ise iyileştirme anlamına gelir. Theta dalgaları yardımıyla iyileşmek. Diğer meditasyon yöntemlerinden farkı işte bu theta denilen beyin dalgalarını kullanarak iyi bir yaşama ulaşmaktır.


Theta Healing nasıl ortaya çıktı?

Theta Healing

Vianna Stabil, kendi sağlık soruları nedeniyle uzak doğu inançları ve beslenmeler üzerine çalışmalar yapmaktaydı. Üç çocuk annesidir ve eşinden boşanmıştır. Bu olaydan sonra yolculuğunun başladığını söyler.

Vianna Stabil, sezgisel okumalar yapan ve bunun yanında bir şirkette güvenlik işinde çalışmaktaydı. Bir medyum ona sezgisel okumlar yapmaya devam etmesi gerektiğini söyler. Bir ofis açar ve zamanla danışanları çoğalmaya başlar. Sezgisel şifacı olarak hem kendini iyi hissettiğini hem de danışanlarına yararlı olduğunu hissettiğinde daha mutlu oluyordu.

Kemik kanseri teşhisi konuldu Stabil’e. Yorgun ve ağrıları varken ofisinde bir gün tepe çakrasından çıkıp kendi alanını terk etti ve var olan her şeyin yaratıcısına dua etti. Kendi hastalığına bir şifa istedi ve dua etti. Duasının işe yaradığını gördü ve kanserinde iyileşmeler gördü. İşte Theta Healing tekniği böylece ortaya çıktı ve Stabil bu tekniği herkes için kullanacağını öğreteceğine kendi içinde söz verdi.


Theta Healing nasıl uygulanıyor?

uygulama

Bireysel oturumlar şeklinde yapılmaktadır. Bir theta uygulayıcısı ve danışanı arasında gerçekleştirilen çalışmadır. Bu gerçekleşen seanslarda beynin theta dalgaları durumuna getirecek bir meditasyon öğretilir. Daha sonra bu meditasyon ile istediğiniz yer ve zamanda bunu tekrarlayabilirsiniz. Bu meditasyon tekniğiyle bilinçli haldeyken bilinçaltı zihninize ulaşarak buradaki olumsuz düşüncelerinizi değiştirebileceğiniz bir tekniğe kavuşursunuz. Geçmişte oluşturduğunuz yanlış ya da sizi olumsuz etkileyen inançlarınızı da değiştirme imkânı vermektedir.

Theta Healing, zihinsel ve ruhsal odaklanmayı artırarak fiziksel, zihinsel ve spiritüel bir değişim sağlamaya yardım etmektedir. Herkes tarafından hiçbir farklılık olmaksızın yapılabilir. Ancak unutmamak gerekir Theta Healing bir tedavi yöntemi asla değildir. Bir meditasyon yöntemidir.


Theta Healing Felsefesi

felsefe

Manevi bir felsefeye sahiptir. Kurucusu Vianna Stibal şöyle der: ‘‘Aydınlanma, evren ile kendi bağlantınızın gerçekleşmesidir.’’ Tüm amaç kişinin kendi ile evren arasında bir bağ oluşturabilmesidir. Sevginin saf özü aracılığıyla daha iyi bir yaşam sunmaya çalışmaktır. Varoluşun yedi düzlemi etrafında oluşan, fiziksel ve ruhani dünyanın kuantum tabiriyle atomların hareketleri ile ilişkili olduğunu açıklar.

Kişi daha sağlıklı fiziksel ve ruhsal durumuyla varoluşun yedinci düzlemin en üstü ile bağlantı kurabilir. Yani kendi inancından, kendi varlığından daha üstün, daha yüksek bir ruhsal güç ile bağlantı kurabilir. Tüm dinlerin ötesine geçmeyi öğütler fakat dinleri reddetmez. Her şeyin yaratıcısı aracılığı ile koşulsuz sevgi ile insanları mükemmel olarak tasvir edilen noktaya ulaştırmak.

Kişinin var olan her şeyin yaratıcısı ile gerçek bir bağ kurmasıyla kendi ve evren için içindeki en iyiyi ortaya çıkaracağına inanılır. Kök inancını bulmak için kazma yöntemi yapmayı ve bilinçaltındaki kısıtlamamızı kaldırmayı amaçlar.

Yedi kuşak atalarımızın deneyim ve travma yaşantılarını doğarken beraberimizde getirdiğimizden dolayı bazen kendimizden değil bu ortak hafıza yüzünden de ilerleyemiyor olabiliriz. Bu karmaşık yapıların farkına varmak ve kendimizden kaynaklanmayan olumsuzlukları kaldırabilmek için kök inançları anlamamız gerekir.


Theta Healing Eğitmeni Olmak

eğitmen

Theta Healing’e bir seminer ile başlanıyor. Temel seviye düzeyinde seminer aldığınızda uluslararası onaylı bir uygulayıcılık sertifikasına sahip olursunuz. Yani temel düzeyde kendinize veya başkasına temel düzeyde uygulamalar yapabilirsiniz. Daha sonra ileri seviye eğitimini tamamlamanız gerekiyor. Burada daha detay çalışmalar ile eğitilirsiniz.

İleri seviyeden sonra Derin Kazma Seminerine katılırsınız. Derin Kazma Eğitimini tamamladıktan sonra eğitmenlik yolunuz açılır. Eğitmen olduktan sonra kendi seminerlerinizi düzenleyebilirsiniz. Bu eğitimlerim ileri düzey olanları Theta Healing öğretisinin kurucusu Vianna Stibal’dan alıyorsunuz.

Vianna Stibal ve topluluğu, dünyanın birçok ülkesinde seminerler düzenleyerek eğitmenler yetiştirmektedir. Bu teknik ya da kimilerine göre öğretinin merkezi Amerika’dır. Stibal, ülkemizde de bu seminerleri vermek için bazı dönemlerde bazı seminerler açmaktadır.

 

This post is also available in: English Français Español Deutsch

Kategoriler: Gelişim

Yorumlar (0) Yorum Yap

/