Satışla İlgilenenlerin Mutlaka Okuması Gereken 8 Kitap

Ürün, hizmet ya da her ne satıyorsanız satın buradaki başarınızda tecrübeler ve stratejiler büyük rol oynayacak. Dolayısıyla iyi bir satışçı olmak için okumak gerekiyor.

Biz de gerek satış odaklı bilgilerin yer aldığı gerekse başarılı bir satışçı olma yolunda size pek çok şey katacak bir kitap listesi hazırladık.


1) Zengin Baba Yoksul Baba

Robert T. Kiyosaki & Sharon L. Lechter

Zengin Baba, Yoksul Baba’yı okuduktan sonra;

-Zengin olmak için yüksek bir gelire sahip olmanız gerektiği saplantısı yerle bir olacak.
-Evinizin bir aktif varlık olduğuna inancınız sarsılacak.
-Çocuklarınıza para kazanmanın yollarını öğretmek için okuldaki sisteme güvenemeyeceğinizi göreceksiniz.
-Aktif ve pasif varlıkları yeniden tanımlayacaksınız.
-Çocuklarınızın gelecekte finansal başarı sağlamaları için parayla ilgili onlara öğretmeniz gereken her şeyi öğreneceksiniz.

“İnsanların maddi sıkıntılar içinde boğuşmasının neden, okulda geçirdikleri onca yıl boyunca para konusunda hiçbir şey öğrenmemeleri. Sonuçta para için çalışmayı öğrenirler… ama parayı kendileri için çalıştırmasını hiç bilmezler.”


2) Düşün ve Zengin Ol

Napoleon Hill

Napoleon Hill, Düşün ve Zengin Ol’u 1937’de Henry Ford, Thomas Edison gibi birçok tanınmış ismin de bulunduğu çok başarılı 500 insan üzerinde yaptığı 25 yıllık bir araştırmanın sonucunda yazmıştır. Dünyanın en çok satan kitaplarından olan Düşün ve Zengin Ol’da yer alan 13 adımlık formül ile başarıya giden yolda sırrı kullanmakta ustalaşacaksınız. Bir kez okumak kesinlikle yetmez!


3) Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı

Stephen R. Covey

Kişisel, mesleki ve ailevi sorunların çözümünde ilke merkezli bir yaklaşım benimseyen ve toplam kalite anlayışının öncülerinden olan Stephen R. Covey, çarpıcı örneklerden yola çıkarak, aşama aşama, insana yaraşır biçimde dürüst, uyumlu, huzurlu, başarılı bir yaşam için değişimine ayak uydurmamızı sağlayan alşıkanlıkları belirliyor, değişimin yarattığı fırsatlardan yararlanabilmek için gerekli olan bilgelik ve güce ulaşmanın yollarını gösteriyor.


4) Dünyadaki En Büyük Satıcı

Og Mandino

Og Mandino 22 dile çevrilmiş ve 36 milyondan fazla satmış 18 kitabın yazarıdır. Esinlendirici kişisel gelişim kitapları alanında dünyanın en çok okunan yazarı olan Og Mandino aynı zamanda İngilizce konuşan dünyada en sevilen konuşmacılardan biridir. Önemli olan bugün ne olduğunuz değil, yarın neye başlayacağınız. Aslında hepimiz bir ‘satıcı’ değil miyiz? Hayattaki başarı ve mutluluğumuz büyük ölçüde kendimizi başkalarına nasıl ‘sattığımıza’ bağlı değil mi? Hafid’i başarılı kılan ilkeler size de yardımcı olacak ve coşkuyla hayatınızı dönüştürmeye başlayacaksınız.


5) İçindeki Devi Uyandır

Anthony Robbins

Zihinsel, duygusal fiziksel ve parasal kaderinin kontrolünü hiç gecikmeden eline al! Şaşırtıcı bir inanırlılık… Her sayfası, iyi araştırılmış ve hemen kullanılabilecek pratik yöntemlerle dolu. Düşünce ve duygularınızın konsantrasyonuyla amaçlarınıza ulaşmanızı mümkün kılan kitap! “Success” dergisi Anthony Robbins: Doruk performans biliminde lider.


6) Satışın Kutsal Kitabı

Jeffrey Gitomer

Satmak için mi yaratıldınız?..
Tesadüfen kendinizi satış işinde mi buldunuz?
Öyle ya da böyle satmak zorunda mısınız?
Bu kitapla birlikte, dünyanın en zor işlerinden biri olan satışın nasıl bu kadar kolaylaşabildiğine inanamayacaksınız. “Asla”ların kısa bir zaman içinde el sıkışmaya, “Hayır, teşekkürler”in “Anlaştık! Teşekkürler”e dönüşümü herkesten önce sizi şaşırtacak.


7) Bir Tek Şey

Gary Keller & Jay Papasan

Daha azını istersiniz.

Dikkatinizin daha az dağılmasını ve önünüzde yapacak daha az işinizin olmasını istersiniz. Oysa günlük e-postalar, mesajlar, tweet’ler, yazışmalar ve toplantılar önünüze birer engel olarak çıkıp dikkatinizi dağıtır, strese girmenize neden olur. İş ve aile hayatınızda sizden aniden talep edilen şeyler yüzünden ikileme düşersiniz. Peki bunun bedeli nedir? İkinci sınıf işyerleri, zamanında yetiştirilemeyen işler, daha az kazanç, daha az terfi, ama bol miktarda stres…


8) Satışı Bırak

Alison Kramer & Scott Stratten

Trendlerin, teknolojinin ve markaların göz açıp kapayıncaya dek parlayıp söndüğü bir dünyada, topluluk oluşturmanın ve müşteri sadakati yaratmanın neredeyse imkânsız olduğunu düşünebilirsiniz. Satışı Bırak’ı okuduktan sonra bunun doğru olmadığını göreceksiniz. Tüm satın almaların yüzde 60’ı satış sunumu başlamadan önce gerçekleşiyor, ancak şirketler satış sürecini her şeyin önüne koyuyor. Ve müşteri hizmetlerini, markalamayı, hatta ürün kalitesini ihmal ediyor.

Stratten ve Kramer ise büyük resme odaklanıyor ve satış stresini bir kenara koyup, müşterilerle anlamlı bir şekilde ilişki kurmanın ve ipi göğüsleyen marka olmanın yollarını gösteriyor. İçerik, bağlantı ve etkileşim çağında satışı bırakıp sadık müşteriler edinmenin tam zamanı!


Kitapların tanıtım bültenleri idefix.com’dan alınmıştır.

Kategoriler: Kültür

Yorumlar (0) Yorum Yap

/